Autor Wątek: Wasze przypony do methody  (Przeczytany 86696 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 233
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #45 dnia: 18.01.2015, 19:03 »
Witam
Dziś troszke pokreciłem przyponów z maleństwami troszke sie motalem na początku ale z każdym następnym przyponem było ok troszke palce zgrabianie miałem odwykły od miesiaca nie wiazałem haków może przez to
Maciek

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #46 dnia: 18.01.2015, 19:23 »
Jest troche zabawy przy tym ale jak juz sie wejdzie na obroty to leci...  :D
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Ryba1987

  • Gość
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #47 dnia: 18.01.2015, 19:25 »
Już uzbrojone w robactwo :D
Ja dziś też trochę "podokładałem" przyponów e.s.p. o których zapomniałem i w biurku miałem 3 paczki w sumie około 50 przyponów na sezon jest, ale jeszcze kilka rodzajów w tym drennan'a z gumką zwłaszcza do pelletów trzeba zakupić bo w wiązanie mi się nie chce bawić, wolę poczytać, a poza tym to mam dziwną przypadłość że podczas wiązania przyponów bardzo mi się pocą palce i ciężko mi cokolwiek uwiązać.. w sumie to nie wiem czemu tak mam :P

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #48 dnia: 18.01.2015, 19:32 »
Już uzbrojone w robactwo :D
Ja dziś też trochę "podokładałem" przyponów e.s.p. o których zapomniałem i w biurku miałem 3 paczki w sumie około 50 przyponów na sezon jest, ale jeszcze kilka rodzajów w tym drennan'a z gumką zwłaszcza do pelletów trzeba zakupić bo w wiązanie mi się nie chce bawić, wolę poczytać, a poza tym to mam dziwną przypadłość że podczas wiązania przyponów bardzo mi się pocą palce i ciężko mi cokolwiek uwiązać.. w sumie to nie wiem czemu tak mam :P

jak ci się sprawdzają przypony ESP ?
Pozdrawiam
Jacek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 233
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #49 dnia: 18.01.2015, 19:33 »
Paweł leci ale powiem że w terenie związać te maleństwa jak dla nie hm średnio wiec wole w domku na spokojnie
Maciek

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #50 dnia: 18.01.2015, 19:38 »
Ja zawsze sobie powtarzam,ze juz nigdy nie bede tego robil a i tak kupuje wszystko osobno i wiaze ;)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 233
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #51 dnia: 18.01.2015, 20:13 »
To zupełjie tak jak ja lata gdy zaczynam wiązać mówie sobie ostatni raz a za chwile znowu wiąże i tak leci
Maciek

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #52 dnia: 19.01.2015, 20:22 »
Ryba1987 mam takie samo pudełko Guru - u Ciebie też są napięte te przypony? Kupiłem kilka gotowych przyponów Guru i Prestona i wydaje mi się, że są mocno napięte po włożeniu.
Error Team Poland

Ryba1987

  • Gość
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #53 dnia: 20.01.2015, 17:18 »
Już uzbrojone w robactwo :D
Ja dziś też trochę "podokładałem" przyponów e.s.p. o których zapomniałem i w biurku miałem 3 paczki w sumie około 50 przyponów na sezon jest, ale jeszcze kilka rodzajów w tym drennan'a z gumką zwłaszcza do pelletów trzeba zakupić bo w wiązanie mi się nie chce bawić, wolę poczytać, a poza tym to mam dziwną przypadłość że podczas wiązania przyponów bardzo mi się pocą palce i ciężko mi cokolwiek uwiązać.. w sumie to nie wiem czemu tak mam :P

jak ci się sprawdzają przypony ESP ?
Jeszcze nie łowiłem :) Ale warto ich kilka posiadać tak dla testów chociażby :)

Ryba1987 mam takie samo pudełko Guru - u Ciebie też są napięte te przypony? Kupiłem kilka gotowych przyponów Guru i Prestona i wydaje mi się, że są mocno napięte po włożeniu.
Tak, też trzeba mocno napinać żeby wsadzić, a jeszcze gorzej z przyponami e.s.p. z plecionki, nie wiem czy nie popierdzieliłem wiązania przez to naciąganie w celu "zapięcia" na kołku.. zobaczymy w praktyce, jak coś będzie nie tak to nastepnym razem dremel pójdzie w ruch i troche tych kołków zeszlifuje :)

Offline GrubaRyba

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #54 dnia: 20.01.2015, 22:56 »
Przypon profesjonalny:) filmik trochę mniej ale obiecuje poprawę.....jak komuś pomoże proszę zobaczyć mój sposób robienia przyponów. Robię je głównie z plecionki ze względu na to że w moim łowisku często biorą karpie +10
http://www.egrubaryba.pl/profesjonalny-przypon-na-wlos-do-method-feeder/

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #55 dnia: 22.01.2015, 22:52 »
Z racji tego, że sezon coraz bliżej postanowiłem dziś poprzymierzać przynęty do haków :)
Może poniższe zestawienie komuś pomoże przy podejmowaniu decyzji zakupowych.
Przynęta kulki bait tech HI-VIZ 8mm
Użyte haki nr 12: Korum (te dorzucane gratis do kulek od methody sonubaits, przypon wiązany samodzielnie na żyłce 0,18 ), Preston (gotowiec żyłka 0,21), Drennan (gotowiec żyłka 0,23)

Korum - moim zdaniem najbardziej pasujący do tej przynęty. Włos odpowiedniej długości zrobiony z cieniutkiej plecionki. Bardzo miękki co powoduje, że przynęta wygląda naturalnie. Kolejny plus to brak węzła przy quicstopie super rozwiązanie nie na problemu z odwiązywaniem się quickstopa przy przeciskaniu przez dziurkę w kulce :)



Preston - przypon włosowy krótszy niż u poprzednika. Zrobiony z żyłki bardziej sztywny. Quickstop zawieszony na pętelce która czasem lubi się rozwiązać przy przeciskaniu stopera przez kulkę. Prezentacja przynęty wydaje mi się mniej naturalna.



Drennan - najsłabiej wyglądający spośród konkurencji. O ile sam hak prezentuje się świetnie, to już włos w zestawieniu z dwiema kulkami 8mm jest za krótki. Przypon z dość sztywnej żyłki 0,23 mniej naturalna prezentacja przynęty. Quickstop na pętelce przez co również czasem będzie się rozwiązywał. Ten hak o wiele lepiej będzie prezentował się z pojedynczą kulką 10mm.



Poniżej wszystkie trzy haki na jednym zdjęciu w celu porównania wielkości.


Jožin z bažin

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 699
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #56 dnia: 23.01.2015, 11:55 »
Używam Drennanów od chyba dwóch lat - żaden włos sie nie rozwiązał...

Co do długości włosa... W przypadku metody stosujemy raczej pojedynczą przynętę, ewentualnie taką która nie jest zbyt 'gruba'. Na przykład dwie kulki podcięte, dwa ziarna kukurydzy. Nie zawsze w podajniku dadzą się zmieścić dwie kulki tak ustawione jak na zdjęciu- i jest to problem. Co do Drennana - to jest on jakby dopasowany właśnie do Metody. Korum natomiast jest uniwersalny i mozna stosowac go w róznych adaptacjach zestawowych. Aczkolwiek przy Metodzie włos ma za długi jak na mój gust. Na pewno będzie 'łowił' - ale zajmując więcej miejsca w foremce jest większa szansa, że będzie sprawiał problemy - zarówno przy nabijaniu jak też zacinaniu. O ile na rzekach lub wodach stojących wolę miec dłuższy włos, to przy Metodzie krótszy.

Jajbardziej lubię hak Prestona, jest niczym 'żyleta' - świetnie zacina i włos ma dopasowany idealnie. Ale brakuje mu gumki i czasami włos się odkształca, jeszcze gorszą rzeczą jest to, że rybie nie da się go  łatwo wyciagnąć  z pyska, krótki trzonek nie pozwala go dobrze chwycić.

Wszystkie trzy typy testowałem. Obecnie bazuję na Drennanach, minimalna ilość spinek i w 90% brak konieczności używania wypychacza spowodowowały ten wybór, bez żadnych osobistych sympatii. Przy Prestonie dłubałem przy każdej rybie, nie wyhacza się ich łatwo - zwlaszcza takich sztuk powyżej kilograma. Sama ryba może sobie przeciąć żyłką bok pyska, podczas rzucania się w podbieraku - i zawsze staram się jak najszybciej ją odhaczyć. Mniej się też wtedy śmierdzi... ;) chociaż moja kobieta nie zauważa różnicy. dla niej zawsze cuchnę jak Centrala Rybna ;)
 
Lucjan

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #57 dnia: 27.01.2015, 18:16 »
Witam
poniżej przedstawiam zdjęcie dwóch bardzo pomocnych urządzeń mojego pomysłu.
To pierwsze na górze służy do wiązania quickstopów a to drugie do wiązania małych pętelek na przyponach.
Podobnie działające urządzenia oferuje preston.
Moje są wykonane z kawałka drutu w izolacji oraz grubego drutu miedzianego odpowiednio wygiętego.
Pozdrawiam

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #58 dnia: 27.01.2015, 18:53 »
Witam
Dziś troszke pokreciłem przyponów z maleństwami troszke sie motalem na początku ale z każdym następnym przyponem było ok troszke palce zgrabianie miałem odwykły od miesiaca nie wiazałem haków może przez to

Mam pytanie, jakiej firmy jest pudełko na przypony ze zdjęcia? Właśnie szukam czegoś takiego w rozsądnej cenie.
Pozdrawiam Marcin

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #59 dnia: 27.01.2015, 18:55 »
Takie niebieskie ma Preston lub Stonfo!
Arek