Autor Wątek: Wasze przypony do methody  (Przeczytany 86672 razy)

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #90 dnia: 09.02.2015, 16:59 »
Maciek

Ryba1987

  • Gość
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #91 dnia: 09.02.2015, 17:22 »
Dzięki za linka, tanie jak barszcz w porównaniu do guru/prestona/drennan'a :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #92 dnia: 09.02.2015, 18:29 »
Rzeczywiście tanio.

Ale myślę, że Browning ma jeszcze wiele do nadrobienia. Jak na razie - pakowanie sprawi problemy, grubość żyłki też pozostawia wiele do życzenia. Nie bez kozery Guru, Drennan czy Preston dają grubą żyłkę - Browning  w dziwny sposób się zachował. Ale może to byc dobra opcja do zestawu helikopterowego za to...  :)
Lucjan

elvis77

  • Gość
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #93 dnia: 09.02.2015, 21:00 »
Właśnie je kupiłem i jestem w drodze do domu. Jak pojadę i rozpakuję to coś napiszę. Wstępnie tyle,że haki  są dość cienkie i tak jak Luk zauważył żyłka też,ale więcej jak dotrę.

Ryba1987

  • Gość
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #94 dnia: 09.02.2015, 22:00 »
A w opisie że niby kute a się okaże że to zwykłe druciaki -.- no ale mimo wszystko mustad.. lipy nigdy nie było z tymi hakami, przynajmniej ja na nie nigdy nie narzekałem :)

elvis77

  • Gość
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #95 dnia: 09.02.2015, 22:57 »
Właśnie testuje te haczyki.  Co prawda nie mam narzędzi,więc tylko oglądam i próbuje rozgiąć.

To jest kulka 8mm,a hak 18 nabity na specjalną igłę,która jest zawiązana zamiast włosa czy gumki. Już mi się podoba to rozwiązanie. Jest tajną alternatywą dla Quickstopa. Już widziałem podobne  tylko zapomniałem kupić. Te co widziałem to był taki skręcony drut,a w tych jest mini igła z zadziorem. Przy tych drugich gumki są za grube,ale najwyżej będą wciągane do pelletu. Jutro sprawdzę,bo igłę mam w pracy.
Żyłka jest dość cienka(opcja dla tych co uważają że gruba żyłka jest zła) i się zerwała zaraz za oczkiem. Haczyki są stosunkowo cienkie i pod wpływem siły ulegają odkształceniu. Nie pękają tylko się rozginają podobnie jak Prestona pr36 i są nawet podobne kształtem. Są bezzadziorowe. Dobrze się czepiają do ręki przy swobodnym po niej przesuwaniu.Będą dobrą opcją na karasie,leszcze i płocie na methode. Na  liny i karpie tylko Drennan i Guru.
Relacja ceny do jakości wydaję się być naprawdę bardzo dobra. Czas pokaże.

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #96 dnia: 23.02.2015, 17:08 »
mam pytanie do Was w temacie wytrzymałości żyłek Drennan do gotowych przyponów  Carp Method Pushstop. Przy haku nr. 8 (stosunkowo niewielkim) jest montowana żyłka 8lb - 3,63kg. Na ile jest to realna wytrzymałość? Chciałem używać ich do żyłek głównych na poziomie 0,22 Tubertini, ale nie wiem czy jest sens bo istnienie ryzyko utraty całego zestawu a nie przyponu. Macie jakieś doświadczenia? Ostatecznie mogę przewinąć haki, ale nie o to chodzi.
Error Team Poland

Offline GrubaRyba

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #97 dnia: 28.02.2015, 23:50 »
Jeśli chodzi o żyłki Drennana testowałem dwie supplex i method&feeder mono. Wymiary trzymają idealnie wytrzymałości podane są realne. Najlepszy węzeł do tych żyłek to palomar. Zawiązane tym węzłem wytrzymują nieco więcej niż w opisie. Zyłki klasa stawiam je w pierwszym szeregu.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #98 dnia: 01.03.2015, 08:22 »
Jak dla mnie hak nr 8 jest wielki... ;D

Żyłki sa mocne Andrzej, i przy tej Tubertini co posiadasz obawiałbym się, że strzelić może żyłka główna lub węzeł na niej mocujący łącznik. Jeżeli chcesz innych, słabszych żyłe, zerkinj na przypony Drennana o długiości 30 cm. Te maja cienszą żyłkę, po skróceniu której otrzymasz cienszy (ale dalej mocny) przypon. Niestety haki maja krótszy trzonek.

Żyłki w przyponach do Metody lepszych firm będa zawsze mocne. Drennan to  0.23 mm i 0.26 mm, podobnie ma Guru i Preston.

Kiedys tez kombinowałem, ale po kilku silniejszych rybach, stwierdziłem, że lepiej mieć mocniejszą żyłkę główną. Jeżeli zatopisz ja 50-100 cm od podajnika śruciną, Specjalne ma do tego Preston na przykład - to maskowanie jest prawie idealne. Uzywanie cienkich żyłek mija się wtedy z celem, chyba że chodzi o dalsze zarzuty.
Jakby nie było - warto miec przypony 30 cm gotowe - Drennan ma je na gumkach z ostrym pushstopem - oprócz adaptacji koszykowych (zwykły zestaw, krótki przypon przy zestawie helikopterowym) mozna je właśnie skracac do Metody. Kto wiązał haki z gumka i pushstopem ten wie ile zajmuje to czasu. Często taniej wychodzi kupno gotowca. Haki luzem, pushstopy luzem, gumku, żyłka - wychodzą niewiele taniej - a jakośc wiązania i czas (8 przyponów to może być dla mniej wprawnych godzina jak nie więcej, plus gorszy sposób przechowywania) sa bardzo tu istotne. Dla mnie sa to 'przypony ratunkowe' :)
Lucjan

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #99 dnia: 08.03.2015, 15:40 »
Próbował któryś z Kolegów coś takiego wiązać? Dostałem to z kulkami sonubaitsa i wygląda to super.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #100 dnia: 08.03.2015, 15:42 »
Ja wiązałem palomarem. nie wiem czy to nie skucha bo to był pierwszy raz,ale dawało radę :)
Arek

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #101 dnia: 08.03.2015, 15:48 »
Mi chodzi o przywiązanie włosa a nie haczyka do przyponu.

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #102 dnia: 08.03.2015, 15:53 »
Próbował któryś z Kolegów coś takiego wiązać? Dostałem to z kulkami sonubaitsa i wygląda to super.
Tz się nad tym zastanawiałem jak sensownie połączyć to z żyłką i zawiązałem je po prostu od nowa.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #103 dnia: 08.03.2015, 15:58 »
Mi chodzi o przywiązanie włosa a nie haczyka do przyponu.
Tego akurat nie próbowałem bo nie widzę sensu! Łatwiej i prościej robi mi się cały przypon z quickiem od podstaw! Nie wiem czemu chcesz się męczyć osobno z włosem i przyponem!
Arek

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #104 dnia: 08.03.2015, 16:00 »
Nie chcę się męczyć bo wiem ze cały przypon węzłem bez węzła szybciej i łatwiej da się zrobić.
Po prostu byłem ciekaw czy ktoś z tym kombinował.