Autor Wątek: Wasze przypony do methody  (Przeczytany 86675 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #270 dnia: 23.02.2022, 06:04 »
Bezapelacyjnie Guru MWG to haki które prędzej pękną niż się wygną. Podobną wytrzymałością charakteryzują się haki Matrix MXC-4.

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #271 dnia: 25.02.2022, 18:35 »
Kamasan B911 X-Strong po zaparkowaniu karpia w trzcinach :P

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #272 dnia: 25.02.2022, 20:02 »
Moje rozpoczęcie i zakończenie przygody z przyponami Mikado. Kupiłem, bo pletka, bo wytrzymałość na komercji się przyda, generalnie brak doświadczenia przed 2 laty. Na łowisku nie było miśków większych aniżeli 8kg, a zbiornik co roku spuszczany, typowa wanna (jednolita głębokość etc). Ub. rok na przyponach 0,19 i 0,22 kupionych i samodzielnie wiązanych na hakach bezzadziorowych guru, trabucco, kamasan i sytuacja tam się nie powtórzyła. Po kiepskich przygodach z kołowrotkami Mikado niższych serii jak zaczynałem przygodę z MF dla mnie ta firma przestała istnieć. Chińczyki mniejszych rozmiarów służyły rok, dalej służą u kolegi, a 2 Mikado poszły do śmieci po kilku użyciach. Na tym skończyło się zaufanie mojego portfela do tej marki.

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #273 dnia: 25.02.2022, 22:09 »
Pytanie trochę z podbojnej ale jednak innej beczki 😃 łowię na zbiorniku, który jest zarośnięty. Są w nim duże ryby (klenie, jazie, leszcze, liny-lowilem). Czy ktoś łowił na metode na zaszdzie że szok od metody i krótki cienki przypon, a w nim kuku lub pinka?

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #274 dnia: 25.02.2022, 22:52 »
Moje rozpoczęcie i zakończenie przygody z przyponami Mikado. Kupiłem, bo pletka, bo wytrzymałość na komercji się przyda, generalnie brak doświadczenia przed 2 laty. Na łowisku nie było miśków większych aniżeli 8kg, a zbiornik co roku spuszczany, typowa wanna (jednolita głębokość etc). Ub. rok na przyponach 0,19 i 0,22 kupionych i samodzielnie wiązanych na hakach bezzadziorowych guru, trabucco, kamasan i sytuacja tam się nie powtórzyła. Po kiepskich przygodach z kołowrotkami Mikado niższych serii jak zaczynałem przygodę z MF dla mnie ta firma przestała istnieć. Chińczyki mniejszych rozmiarów służyły rok, dalej służą u kolegi, a 2 Mikado poszły do śmieci po kilku użyciach. Na tym skończyło się zaufanie mojego portfela do tej marki.
Kupiłeś wersję z haczykiem Feeder 36, a one nie nadają się na karpie.
Podobno nowa wersja jest już kuta na zimno z tego co widzę na stronie mikado.
Feeder 36, który wygina się na płotce:

I teraz widzę, że jest ta kuta wersja:


Mikado ma straszny syf z tymi gotowymi przyponami, mam z 20 opakowań i co wersja to długość przyponów jest różna...
Nie polecam.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #275 dnia: 26.02.2022, 08:24 »
To, że się nie nadaje to widać gołym okiem ;) Przypon gruby a hak jak z plasteliny, super połączenie, jak plastelinowe wnętrza kołowrotków które wyrzuciłem. Dla mnie asortyment przestał istnieć z tej firmy. Są tańsze rzeczy na rynku, które nadają się do użytku bez doktoryzowania. Tak jak napisałem to było 2 i 3 l temu, wrzucam to na karb błędów początkującego, teraz mam sprzęt lepszy jakościowo bo niemalże co roku wymieniam, jednak niesmak pozostał.

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #276 dnia: 26.02.2022, 08:53 »
Moje rozpoczęcie i zakończenie przygody z przyponami Mikado. Kupiłem, bo pletka, bo wytrzymałość na komercji się przyda, generalnie brak doświadczenia przed 2 laty. Na łowisku nie było miśków większych aniżeli 8kg, a zbiornik co roku spuszczany, typowa wanna (jednolita głębokość etc). Ub. rok na przyponach 0,19 i 0,22 kupionych i samodzielnie wiązanych na hakach bezzadziorowych guru, trabucco, kamasan i sytuacja tam się nie powtórzyła. Po kiepskich przygodach z kołowrotkami Mikado niższych serii jak zaczynałem przygodę z MF dla mnie ta firma przestała istnieć. Chińczyki mniejszych rozmiarów służyły rok, dalej służą u kolegi, a 2 Mikado poszły do śmieci po kilku użyciach. Na tym skończyło się zaufanie mojego portfela do tej marki.


Poważnie? Przypony do methody na paletkach 0.19 - 0.22?
Ja regularnie łowię karpie na haki bezzadziorowe kamasan t911 ptfe rozmiar 10-12 na plecionce 0.08 i nigdy mi przypon nie strzelił a wpada dużo po 8-10kg.. Nie rozumiem po co ci aż takie grube przypony :facepalm: ???

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #277 dnia: 26.02.2022, 09:54 »
Nie. 0,19-0,22 mowa o żyłkach, nie pletkach. Od 2 lat stosuję przypony tylko żyłkowe, gotowce Guru, Preston, Czasami Browning/Drenan lub wiązane samodzielnie na dobrych żyłkach.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #278 dnia: 26.02.2022, 11:08 »
Moje rozpoczęcie i zakończenie przygody z przyponami Mikado. Kupiłem, bo pletka, bo wytrzymałość na komercji się przyda, generalnie brak doświadczenia przed 2 laty. Na łowisku nie było miśków większych aniżeli 8kg, a zbiornik co roku spuszczany, typowa wanna (jednolita głębokość etc). Ub. rok na przyponach 0,19 i 0,22 kupionych i samodzielnie wiązanych na hakach bezzadziorowych guru, trabucco, kamasan i sytuacja tam się nie powtórzyła. Po kiepskich przygodach z kołowrotkami Mikado niższych serii jak zaczynałem przygodę z MF dla mnie ta firma przestała istnieć. Chińczyki mniejszych rozmiarów służyły rok, dalej służą u kolegi, a 2 Mikado poszły do śmieci po kilku użyciach. Na tym skończyło się zaufanie mojego portfela do tej marki.


Poważnie? Przypony do methody na paletkach 0.19 - 0.22?
Ja regularnie łowię karpie na haki bezzadziorowe kamasan t911 ptfe rozmiar 10-12 na plecionce 0.08 i nigdy mi przypon nie strzelił a wpada dużo po 8-10kg.. Nie rozumiem po co ci aż takie grube przypony :facepalm: ???
Po pierwsze to plecionka nie ma średnicy, tym bardziej przyponowa która ma o wiele luźniejszy splot niż np spinningowa. Po drugie plecionka którą stosujesz (0,08) zadziała jak żyletka w przypadku połknięcia głębiej haczyka. Było to już wielokrotnie opisywane na forum 🙄.

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #279 dnia: 18.07.2022, 10:54 »
Cześć,

Czy ktoś z Was wie na jakiej żyłce wiązane są gotowe przypony z gumką Kamasan B911 x-strong ???
Pozdrawiam

Robert

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #280 dnia: 18.07.2022, 12:02 »
Cześć,

Czy ktoś z Was wie na jakiej żyłce wiązane są gotowe przypony z gumką Kamasan B911 x-strong ???
Na żyłce Kamasan, tych przyponówkach.
Ręki sobie za to nie dam uciąć, po prostu jest to w jakimś stopniu możliwe.
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #281 dnia: 18.07.2022, 18:40 »
Cześć,

Czy ktoś z Was wie na jakiej żyłce wiązane są gotowe przypony z gumką Kamasan B911 x-strong ???
Na stronie Drapieżnika masz podaną grubość żyłki, w zależności od grubości haczyka.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #282 dnia: 18.07.2022, 21:31 »
Cześć,

Czy ktoś z Was wie na jakiej żyłce wiązane są gotowe przypony z gumką Kamasan B911 x-strong ???
Na stronie Drapieżnika masz podaną grubość żyłki, w zależności od grubości haczyka.

Tomasz, dane co do grubości tam faktycznie znalazłem
Mam te przypony z gumką a chciałbym powiązać 10-tki z bagnetem ale nie znam żyłki jaką kamasan stosuje do tych z gumką
Znalazłem ich żyłkę 10lb -taka jak w przyponzch z gumką ale na szpuli 300 m
Szkoda kasy i brak pomysłu na taką ilość …
Pozdrawiam

Robert

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #283 dnia: 18.07.2022, 23:05 »
Hej,

Nie wiem, jaką masz linkę główną. Zwykle na węźle bez węzła połączenia wychodzą mi nieco słabsze, niż na żyłce głównej.
Dlatego stosuję często stosuję przypon jedno oczko niżej, max tyle samo. Do 10-tek z bagnetem użyłbym MS RANGE Leader Line 50m - 0,24mm - wytrzymuje 4,5 kg, Drennan Supplex Mono 50m - 0,26mm - wytrzymuje 4,5 kg, Drennan Supplex Mono 50m - 0,23mm  - wytrzymuje 3,6 kg, Supercup 0,218 wytrzymuje 3,3 kg
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze przypony do methody
« Odpowiedź #284 dnia: 19.07.2022, 07:14 »
Hej,

Nie wiem, jaką masz linkę główną. Zwykle na węźle bez węzła połączenia wychodzą mi nieco słabsze, niż na żyłce głównej.
Dlatego stosuję często stosuję przypon jedno oczko niżej, max tyle samo. Do 10-tek z bagnetem użyłbym MS RANGE Leader Line 50m - 0,24mm - wytrzymuje 4,5 kg, Drennan Supplex Mono 50m - 0,26mm - wytrzymuje 4,5 kg, Drennan Supplex Mono 50m - 0,23mm  - wytrzymuje 3,6 kg, Supercup 0,218 wytrzymuje 3,3 kg

Na szpulach mam SHIMANO TECHNIUM INVISITEC 0,255mm 500M JAPAN
Więc myślę, że MS RANGE 0,24 będzie co najmniej stosowna.

Podziękował pięknie.


Pozdrawiam

Robert