Autor Wątek: Spomb... Jakie warto używać, a jakie nie?  (Przeczytany 12906 razy)

Offline Piter28

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaka rakieta do nęcenia?
« Odpowiedź #45 dnia: 04.08.2020, 15:04 »

Offline Tomek M.

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 292
  • Reputacja: 53
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jaka rakieta do nęcenia?
« Odpowiedź #46 dnia: 04.08.2020, 23:50 »
Miałem i mam foxa, dot spoda od Nasha i właśnie Spider Spoda z Advance Fishing. Wg mnie Spider Spod jest najlepszy. Nie otwiera się przypadkowo, leci co najmniej tak dobrze jak inne, jak nie lepiej. Jest bezawaryjny jak dotąd a używam go najwięcej, w przeciwieństwie do np foxa, który lubi pękać na zawiasach i już się nie da naprawić. Ma sporą pojemność- większą niż dot spod a porównywalną z foxem. Obsługuje się go banalnie łatwo. Nie mam porównania z oryginalnym spombem.

Online Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 637
  • Reputacja: 53
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jaka rakieta do nęcenia?
« Odpowiedź #47 dnia: 05.08.2020, 00:07 »
Miałem i mam foxa, dot spoda od Nasha i właśnie Spider Spoda z Advance Fishing. Wg mnie Spider Spod jest najlepszy. Nie otwiera się przypadkowo, leci co najmniej tak dobrze jak inne, jak nie lepiej. Jest bezawaryjny jak dotąd a używam go najwięcej, w przeciwieństwie do np foxa, który lubi pękać na zawiasach i już się nie da naprawić. Ma sporą pojemność- większą niż dot spod a porównywalną z foxem. Obsługuje się go banalnie łatwo. Nie mam porównania z oryginalnym spombem.
A jak w porównaniu do  Dot Spoda wygląda ładowanie? Jak patrze na te 4 części to ciężko mi sobie wyobrazić łatwe ładowanie, które akurat w dot spodzie jest banalnie łatwe i wygodne.

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 017
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaka rakieta do nęcenia?
« Odpowiedź #48 dnia: 05.08.2020, 08:12 »
Używam nasha i spidera.

nash idealnie nadaje się do suchego, łatwość nabierania zamykania  to +, minus to ciut mało zanęty wchodzi i strasznie kapie z niego mokra zanęta :( koszulka po takim spombowaniu do zmiany
Spidera świetnie nadaje się do zupy, mokrej zanęty nic nie kapie świetnie leci. do ładowania trzeba użyć 2 rąk i się pobrudzić.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 561
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spomb... Jakie warto używać, a jakie nie?
« Odpowiedź #49 dnia: 05.08.2020, 08:47 »
Do ładowania spombów czy innych spiderów polecam miarkę taką z odżywek np. Króciutka rączka, głęboka. Idealnie mi się sprawdza i się człowiek nie brudzi.
https://www.bodyandfit.com/pl-pl/Produkty/Ubrania-i-akcesoria/Akcesoria-sportowe/Miarka-Body-%26-Fit-8,5-ml/p/19099?
Pierwszy z brzegu przykład.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Spomb... Jakie warto używać, a jakie nie?
« Odpowiedź #50 dnia: 05.08.2020, 09:17 »
W tym sezonie postawiłem na Spidera i wg mnie po tych kilkuset rzutach spełnia moje oczekiwania. Po pierwsze nie otwiera się w locie lub podczas zamachu do rzutu (spomb po dotknięciu o ziemię po prostu się otwierał). Po drugie zabiera o wiele więcej towaru niż spomb midi. No i po trzecie: można do niego ładować rozmoczoną zanętę, czy nawet sam liguid i nie wycieknie. Jedyny  niewielki mankament, to to, że trzeba rzucać większą parabolą, ponieważ przy dalekich rzutach może się nie otworzyć gdy ląduje zbyt płasko. Po prostu magnesy trzymają bardzo mocno. Tak więc Spidera śmiało polecam.

Czego nie warto używać ?? Wg mnie podróbek, żeby nie wk. się nad wodą.
Pozdrawiam Seba

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 017
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spomb... Jakie warto używać, a jakie nie?
« Odpowiedź #51 dnia: 05.08.2020, 09:22 »
Łopatka z kordy albo dla dzieci do piasku najlepsza :p


Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Spomb... Jakie warto używać, a jakie nie?
« Odpowiedź #52 dnia: 05.08.2020, 19:34 »
A ja ładuję towar do spomba czy nawet do method-foremki, za pomocą małej szufelki kuchennej, która pamięta jeszcze czasy komuny ;).

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spomb... Jakie warto używać, a jakie nie?
« Odpowiedź #53 dnia: 05.08.2020, 20:00 »
Używam spider spoda, jak dla mnie najlepszy jakiego do tej pory miałem.

Offline Tomek M.

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 292
  • Reputacja: 53
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jaka rakieta do nęcenia?
« Odpowiedź #54 dnia: 05.08.2020, 23:27 »
Używam nasha i spidera.

nash idealnie nadaje się do suchego, łatwość nabierania zamykania  to +, minus to ciut mało zanęty wchodzi i strasznie kapie z niego mokra zanęta :( koszulka po takim spombowaniu do zmiany
Spidera świetnie nadaje się do zupy, mokrej zanęty nic nie kapie świetnie leci. do ładowania trzeba użyć 2 rąk i się pobrudzić.
Adrian- kolega wyjaśnił tak, że podpisuję się rękoma i nogami. Nic dodać, nic ująć.

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spomb... Jakie warto używać, a jakie nie?
« Odpowiedź #55 dnia: 06.08.2020, 09:48 »
Ja mam już chyba od czterech lat mały i średni bodajże za dwie dychy i jak do dziś sprawują się bardzo dobrze.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spomb... Jakie warto używać, a jakie nie?
« Odpowiedź #56 dnia: 06.08.2020, 10:13 »
A mój oryginalny Spomb mini zaczął się otwierać przy zarzucaniu >:( Dałem podkładkę pod sprężynkę - na krótko pomogło, a potem problem pojawił się znowu. Czy ten Spider Spod występuje w różnych rozmiarach? Nie wiem, czy bezpiecznie będzie go używać z wędziskiem 1,75 lb.
Marcin

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 013
  • Reputacja: 476
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Spomb... Jakie warto używać, a jakie nie?
« Odpowiedź #57 dnia: 06.08.2020, 12:17 »
A mój oryginalny Spomb mini zaczął się otwierać przy zarzucaniu >:( Dałem podkładkę pod sprężynkę - na krótko pomogło, a potem problem pojawił się znowu. Czy ten Spider Spod występuje w różnych rozmiarach? Nie wiem, czy bezpiecznie będzie go używać z wędziskiem 1,75 lb.
Jeżeli ori ma mniej więcej taką budowę jak chińczyki to rozciągnij sprężynkę. Powinno pomóc na długo.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spomb... Jakie warto używać, a jakie nie?
« Odpowiedź #58 dnia: 06.08.2020, 12:33 »
Jeżeli ori ma mniej więcej taką budowę jak chińczyki to rozciągnij sprężynkę. Powinno pomóc na długo.

Spróbuję :thumbup:
Marcin

Offline Tomek M.

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 292
  • Reputacja: 53
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Spomb... Jakie warto używać, a jakie nie?
« Odpowiedź #59 dnia: 06.08.2020, 21:37 »
A mój oryginalny Spomb mini zaczął się otwierać przy zarzucaniu >:( Dałem podkładkę pod sprężynkę - na krótko pomogło, a potem problem pojawił się znowu. Czy ten Spider Spod występuje w różnych rozmiarach? Nie wiem, czy bezpiecznie będzie go używać z wędziskiem 1,75 lb.
Spider Spod jest z tego co się orientuję tylko w jednym rozmiarze. Wędka 1,75 lb raczej nie sprosta. Sama konstrukcja to  61 gramów. Pełny waży ponad 150 g: https://www.genesisbox.pl/produkty/3374-spider-spod-rakieta-zanetowa.html