Autor Wątek: Łowienie z gruntu z oliwką  (Przeczytany 13968 razy)

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #30 dnia: 09.03.2015, 15:10 »
A gdyby strzelać nie tylko ziarnami i pelletem, ale także małymi kulkami z zanętą?
Będę musiał zrobić mały test na komercji, bomb fishing vs method feeder :)
Pozdrawiam
Marcin

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #31 dnia: 09.03.2015, 16:41 »
Nie przecenialbym stosowania zanet rowniez zima.
Ryba rowniez potafi zerowac i nie raz ten fakt obalal B.Barton.

Co do zanety jesli jest rybie znana to na pewno jej nie "odstraszy".
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Andrew126

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #32 dnia: 14.03.2015, 11:12 »
Witam,
Łowię z ciężarkiem zamiast koszyczka od lat: boczny trok ok.15cm, łezka z krętlikiem 3 lub 5g. Dłuższy trok: ok. 40 do 50cm z przyponem. Łowię ok. 20 do 30m od brzegu, nęcę procą, głównie kuku z puszki. Łowię tak, ponieważ moje łowisko to głęboka glinianka, na której ryby są b. płochliwe i źle reagują na plusk koszyczka, dużego ciężarka czy kul zanętowych. Generalnie polecam to rozwiązanie na ubogie w ryby łowiska, gdzie o wyniku decyduje cierpliwość i cisza.

Offline mwitek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 2
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #33 dnia: 30.08.2019, 13:33 »
Wybaczcie że odkopuję tak stary wątek, ale chciałbym doprecyzować jedną rzecz.

Oliwka przypięta bezpośrednio do żyłki głównej agrafką z krętlikiem ma być przelotowa. Ograniczacie ją "od góry" stoperem?

Jeśli montuje boczny trok to ma on być na sztywno czy też przelotowy?

Myślę o zuniwersalizowaniu takiego systemu, że założę stoper - agrafkę z krętlikiem z koralikiem - stoper i będę mógł wtedy do gruntu zapiąć samą oliwkę przelotowo, zapiąć boczny trok i zablokować przesuwanie w obie strony stoperami lub zrobić go przelotowo. będę mógł też zapiąć do tego spławik jak i zrobić boczny trok z paprochem na okonia.

Tak sobie wymyśliłem. Wiem, że z reguły jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, ale na tej wędce powinno to zdawać egzamin.

Zastanawiam się jeszcze jak najbardziej ułatwić sobie zmianę przyponu, może być po prostu krętlik, ale zdjęcie pętli nie zawsze jest szybkie. Więc może jakaś nieduża szybkozłączka? Widziałem takie stosowane przy metodzie. Albo po prostu mała agrafka - tylko agrafka pewnie będzie się więcej plątać