Autor Wątek: Kulki „Paszowe” i sztuczna inteligencja (gemini)  (Przeczytany 3297 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kulki „Paszowe” i sztuczna inteligencja (gemini)
« Odpowiedź #45 dnia: 20.02.2024, 17:53 »
Samolot nie miał wyprzeć samochodów i kolei, bo służy do czego innego. To samochody wyparły konie i bryczki ;)

W załączonym obrazku chodzi o to, że AI tworzy rzeczy nieodróżnialne od tych, które stworzyłby człowiek, gdyby dano mu takie zadanie.

Z dzisiaj:
https://x.com/elonmusk/status/1759780859362566395?s=20

Czy byłbyś w stanie stwierdzić, czy na pytanie odpowiedziała maszyna czy człowiek? Nie. Test Turreta upadł dawno temu. A przecież dopiero w tym raczkujemy.

No hej, ale i człowiek i AI korzysta przy grafice z zasobów kompa-c'nie? Więc to takie naookoło trochę, bo i tak najpierw człowiek nawrzucał info do AI, a teraz AI z tych zasobów korzysta.
Yyy... no ale rozmawiamy o tym, że AI zastąpi człowieka. Człowiek już swoje zrobił, fakt.

Jeszcze troche i Terminator 3 bedzie rzeczywistością. Mądrzejsi od Nas obawiaja się AI i ostrzegają o tym i moim zdaniem mają dużo racji.
Nasze dzieci, wychowane w dobrych i bogatych czasach nie poradza sobie z tym problemem.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Kulki „Paszowe” i sztuczna inteligencja (gemini)
« Odpowiedź #46 dnia: 20.02.2024, 17:54 »
Dobra, z innej beczki-w AI w wędkarstwie?Jakieś pomysły? :)

Mogłaby pisać obwieszczenia zarządu PZW. Albo redagować "Wiadomości Wędkarskie".

 ;D I łowić dla nich wysokie "sumy" (przecież to też wędkarskie określenie.)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Kulki „Paszowe” i sztuczna inteligencja (gemini)
« Odpowiedź #47 dnia: 20.02.2024, 17:59 »
Jeszcze troche i Terminator 3 bedzie rzeczywistością. Mądrzejsi od Nas obawiaja się AI i ostrzegają o tym i moim zdaniem mają dużo racji.
Nasze dzieci, wychowane w dobrych i bogatych czasach nie poradza sobie z tym problemem.

Dzieci naszych prababć również były rozwydrzone i nie chciały iść do rzeki prać, tylko wydumały jakieś franie, dzieci naszych babć nie chciały paść krów na pastwisku tylko iść do pracy na etat, dzieci naszych mam, zamiast pracować w polu wolały pograć przy kompie, a nasze dzieci to już w ogóle porażka... Typowe gadanie starych pierników, którzy od dziesiątek lat najpierw rozrabiają, a potem stają się najmądrzejszymi pokoleniowo piernikami.
Żeby nie było, no offense, lekka dygresja, na temat tego, jak skonstruowany jest człowiek. Jak jest młody i popala fajki to jest to zajebiste, a jak jego dzieci popalają to jest to trucizna ;)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kulki „Paszowe” i sztuczna inteligencja (gemini)
« Odpowiedź #48 dnia: 20.02.2024, 18:18 »
Niestety tym razem to nie pralka, samochód czy smartfon. To AI , która moim zdaniem "kiedyś " się zbuntuje lub "lewaki" doprowadzą do powstania nowego gatunku który Nas zlikwiduje.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Kulki „Paszowe” i sztuczna inteligencja (gemini)
« Odpowiedź #49 dnia: 20.02.2024, 18:22 »
Niestety tym razem to nie pralka, samochód czy smartfon. To AI , która moim zdaniem "kiedyś " się zbuntuje lub "lewaki" doprowadzą do powstania nowego gatunku który Nas zlikwiduje.

Za dużo filmów. AI to nie myślący twór, to algorytm przetwarzający dane. Z algorytmu powstało i algorytmem można to ubić, a więcej niż pewne, że zanim zacznie głęboko wchodzić w nasze sfery życia, ludzie, którzy nim zarządzają będą chcieli tę technologię spieniężać, w taki czy inny sposób, co z resztą już się dzieje, część rzeczy jest darmowa, a za nowinki płacisz nie małe dulki. Kolejny technologiczny produkt do robienia hajsu, a nie zagłady ludzkości.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 454
  • Reputacja: 352
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Kulki „Paszowe” i sztuczna inteligencja (gemini)
« Odpowiedź #50 dnia: 20.02.2024, 18:47 »
Kolejny technologiczny produkt do robienia hajsu, a nie zagłady ludzkości.

No, jej zastosowania militarne są pewne. Nie mówię tu oczywiście o ChatGPT ;D
Trochę siniaków sobie nabijemy, a czy wystarczy do zagłady - raczej wątpię, ale dajmy jej szansę, niech nas zaskoczy :P
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kulki „Paszowe” i sztuczna inteligencja (gemini)
« Odpowiedź #51 dnia: 20.02.2024, 18:57 »
Tak tak za duzo filmów :) :'( jeszcze nie dawno sam oglądałeś w nich " coś" co było tylko marzeniem  teraz jest normalnoścą.
AI stworzy nowy gatunek, ( od lat nad tym pracujemy, wystarczy poszukać i poczytać o np. zołnierzach przyszłości  ) którym na początku Wszyscy będziemy zachwyceni ale moim zdaniem w dalszej przyszłości, skończy sie dla ludzkości tragedią.
A może na początek bedzie jak w filmie  " Zbrodnie przyszłości " kto wie , osobiscie uważam AI prędzej czy później Nas zgubi .
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Kulki „Paszowe” i sztuczna inteligencja (gemini)
« Odpowiedź #52 dnia: 20.02.2024, 18:58 »
Kolejny technologiczny produkt do robienia hajsu, a nie zagłady ludzkości.

No, jej zastosowania militarne są pewne. Nie mówię tu oczywiście o ChatGPT ;D
Trochę siniaków sobie nabijemy, a czy wystarczy do zagłady - raczej wątpię, ale dajmy jej szansę, niech nas zaskoczy :P

Skoro na forum zagorzałych wędkarzy jest podejmowany temat AI-to czyż może być jeszcze lepsza forma reklamy? W myśl zasady celebrytów, nie ważne jak, aby gadali-imho-świetny viral dla AI, trochę arytykułów złowieszczych, parę wywiadów za $$$, resztę zrobią ludzie sami. Musiało samo AI nad tym myśleć :D

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Kulki „Paszowe” i sztuczna inteligencja (gemini)
« Odpowiedź #53 dnia: 20.02.2024, 18:59 »
T osobiscie uważam AI prędzej czy później Nas zgubi .
Nasze kieszenie na pewno :P

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 31
Odp: Kulki „Paszowe” i sztuczna inteligencja (gemini)
« Odpowiedź #54 dnia: 20.02.2024, 18:59 »
Cytuj
Za dużo filmów. AI to nie myślący twór, to algorytm przetwarzający dane. Z algorytmu powstało i algorytmem można to ubić, a więcej niż pewne, że zanim zacznie głęboko wchodzić w nasze sfery życia, ludzie, którzy nim zarządzają będą chcieli tę technologię spieniężać, w taki czy inny sposób, co z resztą już się dzieje, część rzeczy jest darmowa, a za nowinki płacisz nie małe dulki. Kolejny technologiczny produkt do robienia hajsu, a nie zagłady ludzkości.

Jeszcze nie myślący ale ...

Polecam kolejny film w którym prof. Andrzej Dragan przytacza kilka zadań które postawił przed ChatGPT.
Np. "Jak najprościej zważyć dym z papierosa ? "
 

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Kulki „Paszowe” i sztuczna inteligencja (gemini)
« Odpowiedź #55 dnia: 20.02.2024, 19:37 »
Polecam kolejny film w którym prof. Andrzej Dragan przytacza kilka zadań które postawił przed ChatGPT.
Np. "Jak najprościej zważyć dym z papierosa ? "

Życie mnie nauczyło, że to co ogląda się w necie warto weryfikować w różnych źródłach, by mieć swoją opinię, a nie podaną przez kogoś. Co do samego profesora, wydaje się być spoko ziomeczek, ale...moje zdanie takie, że świetnie próbuje się odnaleźć w dzisiejszych internetowych czasach, by spieniężyć swoje jestestwo, jeśli nie naukowo, to chociaż na youtubie, a żeby zaistnieć w sieci, no cóż...w dzisiejszych czasach trzeba być lekko kontrowersyjnym by gadali (znowu zasada nie ważne jak, ważne by gadali i linkowali, oczywiście nie zapominając o subach). Dlatego, żeby nadać odrobiny kontrowersji, robi się profi modny fryz, rękaw wydziarany, ubiera się dresiwo i idzie się jako profesor na inaugurację roku. Bez tego, kto by o tym wspomniał w necie??? To samo poematy o AI, gdyby poopowiadał jak można to wykorzystać w medycynie i branży maszynowej, to by każdego zanudził na śmierć i lajków i subów byłoby pięć, a wyświetleń 100, a jak się da krzykliwy temat i wykład profesora o nadchodzącym końcu świata, to wyświetlenia są w milionach.
Zatem jak widzisz koperek, takie czasy...za lajki wiele się robi, bo z lajków spływają realne hajsy do kieszeni-czy to złe? W sumie to nie wiem, każdy chce mieć co do gara włożyć, więc orze jak może. Warto tylko czasami mieć to na uwadze. W sumie idealnie go opisuje jedno zdanie:

I żeby nie było, że jakimś cebulionem polskim zalatuję by Pana shejtować-wręcz przeciwnie, cenię za kreatywność, taki fizyk akrobata fotograf, trochę magik, trochę hipnotyzer, z lekka filmowiec-w skrócie-człowiek orkiestra i dał sobie radę w życiu. Ale to nie znaczy, że muszę wszystko brać jak modłę, co wygaduje? Napisałem komentarz powyżej jego rozważań o AI i porównywaniach do swojego syna, facet zrobił sobie na wejściu błędne założenie i potem pierdyknął kilka minut opowieści Sci Fiction-no ja czegoś takiego nie kupuję osobiście.
A w tym cytacie rozbawiło mnie ostatnie zdanie :) Które z resztą powinno skłaniać do odrobiny refleksji...
"Profesor Andrzej Dragan stał się jednym z najbarwniejszych oraz chyba najchętniej słuchanych popularyzatorów wiedzy w Polsce. Najpopularniejszy materiał na YT z jego udziałem to 4-godzinny wywiad, w którym dzieli się spostrzeżeniami na temat sztucznej inteligencji. Ten klip ma ponad 6 mln wyświetleń. Następne w kolejce internetowej popularności materiałów firmowanych przez Dragana są teledyski Quebonafide (5,3 mln wyświetleń) oraz Behemota (4,4 mln), które wyprodukował. Bo Dragan jest również wziętym filmowcem, fotografem oraz kompozytorem. Słuchają go uczniowie liceów, studenci, pracownicy korporacji. Słuchają go w końcu także inni naukowcy – przyszli i obecni.
I to mnie bardzo, ale to bardzo zasmuca."
https://forsal.pl/lifestyle/nauka/artykuly/9427890,profesor-andrzej-dragan-ma-w-pogardzie-filozofie-czy-slusznie-opini.html


Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 31
Odp: Kulki „Paszowe” i sztuczna inteligencja (gemini)
« Odpowiedź #56 dnia: 20.02.2024, 21:21 »
Sporo napisałeś o samym prof. A.Draganie a ani słowa o sztucznej inteligencji, o której tutaj rozmawiamy. Nic nie napisałeś o zadaniach jakie prof. A.Dragan dał ChatGPT i o tym jak sobie z nimi poradził? Mnie te odpowiedzi po prostu zaskoczyły i moim zdaniem kompletnie nieistotne jest to kto te pytania zadał. Powtórzę, że jak dla mnie jeszcze za wcześnie na to aby ChatGPT i inne tego typu algorytmy nazywać sztuczną inteligencją ale pewne symptomy rozumowania ja już dostrzegam. Biorąc pod uwagę to, że właściwie nikt nie wie na jakiej zasadzie obecna AI działa i to, że swoją mocą obliczeniową znacznie przekracza możliwości ludzkiego mózgu ja już czuję się delikatnie nieswojo.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 553
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki „Paszowe” i sztuczna inteligencja (gemini)
« Odpowiedź #57 dnia: 20.02.2024, 21:33 »
Carl postawił sobie za cel przyrównywanie AI do rewolucji przemysłowej i nie da sobie wmówić, że to zupełnie co innego :-\
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 31
Odp: Kulki „Paszowe” i sztuczna inteligencja (gemini)
« Odpowiedź #58 dnia: 20.02.2024, 21:54 »
Tym, którym nie chce się oglądać całej długiej podlinkowanej przeze mnie pogadanki polecam wysłuchać chociaż same pytania i zagadki.

@TomaszKuczynski

12:40 Właściwa definicja pojęcia "inteligencja"
14:50 Nagroda Huttera
16:40 Algorytmy kompresji i ChatGPT
22:08 Zagadka o dziadku i babci
23:00 Zagadka o ziemniakach
24:38 Kiedy rok ma 12 dni?
25:50 Jaka jest odpowiedź na niniejsze pytanie?
27:40 GPT 3.5 vs GPT 4
30:50 Pojedynek w GO
32:37 Algorytm Alfa Zero
33:45 Uczenie maszynowe
43:17 Uczenie maszynowe
47:47 Osiąganie celów przez AI
51:05 Świadomość
1:08:52 Zagadka o kulce w kubku
1:10:31 Jak zważyć dym z papierosa?
1:16:29 Chat GPT 4 rysuje litery
1:17:32 Informacje przekazywane genetycznie
1:38:02 „Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem”
 

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 553
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki „Paszowe” i sztuczna inteligencja (gemini)
« Odpowiedź #59 dnia: 20.02.2024, 21:57 »
A ostatnie to jest tytuł książki. Kiedyś czytałem. Bardzo ciekawa ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters