Autor Wątek: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich  (Przeczytany 6751 razy)

Offline adamos

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 5
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #15 dnia: 23.09.2023, 08:59 »
wszystko elegancko wchodzi :)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #16 dnia: 23.09.2023, 09:59 »
W latach 80 byłeś na szkoleniu w Chinach! To się nie liczy :D

 :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #17 dnia: 23.09.2023, 10:01 »
Panowie, a tak z czystej ciekawości.

Dlaczego nie autem? Rozumiem, jeśli ktoś nie ma (lub jak Semit przemyka po nadrzecznych bezdrożach). Ale wiem, że macie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #18 dnia: 23.09.2023, 12:30 »
A gdybym chciał kupić Bagaznik/kufer na tył, to co możecie mi polecić żeby weszło sporo gratów?

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #19 dnia: 23.09.2023, 12:52 »
Polecam kufry SHAD-a, bardzo dobra jakość. A co do pojemności to już sam musisz wybrać jak wielki chcesz. Ja wziąłem wiadro, pojechałem do sklepu i wybrałem taki, w którym mi się konkretne wiadro zmieściło i z luzem zamknęło. Jeszcze mi dookoła wiadra wchodzi jakiś dodatkowy ciuch w razie czego. A w wiadrze oczywiście napchane ziarno, zanęty i przynęty.
Tomek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #20 dnia: 23.09.2023, 13:10 »
Panowie, a tak z czystej ciekawości.

Dlaczego nie autem? Rozumiem, jeśli ktoś nie ma (lub jak Semit przemyka po nadrzecznych bezdrożach). Ale wiem, że macie.
A to dlatego ,że prawie w każda dziurę wjedziesz. Jak jeżdziłem nad zalew Nowomiejski to był tam postawiony z jednej strony szlaban i trzeba było przenieść graty ok.50- 200m na wybraną miejscowkę a tak podjechałem i miałem problem z glowy
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #21 dnia: 25.09.2023, 08:23 »
Dawno już tak nie jeździłem, zagrodzili siatką Bug i przestałem jeździć, a motorek stoi odłogiem na wsi.

Ogrodzili Bug? To znaczy postawili płot i nie można już wędkować? Na całej długości gdzie rzeka stanowi granicę? :o

Ja miałem Vespę i próbowałem zabierać się na ryby, ale było zbyt ciężko :) Jednak potwierdzam, że dobry kufer o dużej pojemności może pomóc, ja miałem podobny do tego jaki ma Semit i masę rzeczy mi wchodziło. Dodatkowy plus skutera to możliwość postawienia torby lub czegoś między nogami, po odpowiednim zamocowaniu. Nie wiem tylko czy policja by nie miała coś przeciwko.
Lucjan

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #22 dnia: 25.09.2023, 18:02 »
Udało mi sie wylicytować 45L kufer za 36 zł także jedna rzecz już mniej do kupienia :P Teraz musze znaleźć patent jak dr house z laska z boku motocykla żeby w ten sposób wędki zamontować :D Najlepiej na jakieś rzepy. Kiedyś jeździłem ze spinningiem przymocowanym do ramy na rowerze, ale tu będzie trudniej. Inna sprawa ze w tym roku to jak wyskoczę na 5h wypad to będzie maks, wiec nie będę brał wszystkich klamotów na tak krótki wypad. Mam duży podbierak karpiowy to mi nawet nie potrzeba sztycy, bo mam długa podpórkę prologika to ja wykorzystam za sztyce :P Skuter głównie kupiłem z tego powodu zeby po pracy wyskoczyć z jedna wedka na kilka godzin, bo na cały dzień to juz sobie ogarnę kogoś kto mnie autem zawiezie raz na 2 tyg i będzie git :) Swoją drogą czy są jakies fajne teleskopowe feedery czy to w ogóle nie ma racji bytu ? Tu Lucjan masz służne obawy jak ja też sie zastanawiam co policja w takiej sytuacji może powiedzieć, bo ze sie przypier... to pewnie bankowe jakbym taki obładowany po szyje zasuwał XD

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #23 dnia: 25.09.2023, 18:07 »
może komuś sie przyda uchwyty na wędki do motoru
https://www.webike.net.pl/products/24625544.html

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #24 dnia: 25.09.2023, 18:08 »
Dawno już tak nie jeździłem, zagrodzili siatką Bug i przestałem jeździć, a motorek stoi odłogiem na wsi.

Ogrodzili Bug? To znaczy postawili płot i nie można już wędkować? Na całej długości gdzie rzeka stanowi granicę? :o
Łowić można taj jak do tej pory po zgłoszeniu połowu w placówce SG, ale nie wszędzie się da, bo oprócz siatki leśnej, koncertina(taki drut kolczasty nożowy) na brzegu i w wodzie, także każde dotkniecie do drutu żyłką czy plecionką równa się stratą zestawu. Tam gdzie łowiłem do tej pory nie ma opcji łowienia, brat jakąś dziurę bez drutu znalazł i coś tam łowi, ale o wygodzie można zapomnieć, mocno trzeba kombinować.
Tomek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #25 dnia: 25.09.2023, 19:05 »
Bez uszczypliwości ale proponuje zrobić prawko. Bez niego ciężko jest funkcjonować, coś o tym wiem 🙂.

Offline adamos

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 5
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #26 dnia: 25.09.2023, 19:22 »
Oj tam OJ tam :) jak jadę z rana często mijam drogówkę i podnoszę ręke w geście pozdrowienia :) ani razu prze 14 lat mnie nie zatrzymali.Teraz plusy jazdy skutrkiem za 15 zł jadę 100 km dojeżdżam w najbardziej nidostępne miejsca .Plus drugi na zawodach po losowaniu wsiadam podjeżdżam pod stanowisko bez wózków itd, teraz troche to udoskonaliłem stawiam kosz z tyłu na górę największa półkę,na niej siatki ,itd pokrowiec przez ramie.Jak jeżdziłem z cuzo kładłem je na płasko na nim,najwiękasz półka trapera też na płasko, torby itd spięte pasem i gumami :) ,jak łowiłem na tyczkę spokojnie ładowałem rolki,grzebienie i cały majdan. Wkleje zdjęcie jak to teraz wygląda  a to foto z pierwszych wypadów . Pozdrawiam 

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #27 dnia: 26.09.2023, 08:16 »
Jakby co to mam obiekcje odnośnie skutera jeśli chodzi o docieranie na miejscówki gdzie nie ma utwardzonej ziemi lub jak jest szron. Kilka razy glebę zaliczyłem na skuterze, i wiem, że po śliskim się nie jeździ. Terenowy motocykl to coś innego, tutaj trzeba uważać. Dlatego warto o tym myśleć i się jak już jakoś zabezpieczyć, aby nie połamać sprzętu.
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #28 dnia: 26.09.2023, 08:51 »
W skuterze pewnie też można zamontować opony o innym bieżniku niż ten prawie gładki, asfaltowy.
Tylko trzeba o tym pomyśleć ;)

Ja to bym pomyślał, jak z tyłu zrobić podporę jakąś, żeby wędki jechały równo za nami. Takie w trójskładzie po 130-140 cm, nie powinno być problemu. A o ile wygodniej.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #29 dnia: 27.09.2023, 18:36 »
Kufer zamontowany, teraz trzeba pomyśleć nad zamocowanie wędzisk. Gumy i pasy kupione :P z fotelem sobie póki co odpuszczę podróż.