Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2019  (Przeczytany 285191 razy)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 376
  • Reputacja: 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2775 dnia: 21.10.2019, 09:03 »
Sobota - 3 metody, 3 razy klęska. Na spławik, na haku białe - kilka skubnięć. Później karpiówki. Kilka godzin bez brania. Na koniec 2 żywcówki, kilkukrotnie przerzucane, bez efektu. Gdyby nie pogoda, ognisko z kiełbaskami i ziemniakiem oraz miłe towarzystwo i :beer:, to można by się nieźle wk....ć >:O. Dodatkowo na wodzie już pływało sporo liści, skutecznie utrudniając zatapianie zestawów. Woda już bardzo się wyklarowała, więc może stąd ta mizeria.... :(.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 640
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2776 dnia: 21.10.2019, 14:09 »
Luk, to nie brzany, to lochy :P Serce mnie boli, gdy myślę o ujściu Dunajca do Wisły. Kiedyś tu była masa brzan, dziś łowię tylko brzanowe, kleniowe i sumowe przedszkole. Wszędzie płytko, nawet przewoźnik z promu, który jest tam na wodzie pół życia mówi, że tu już prawie nie ma ryb. Poszedłem wczoraj popatrzeć na tę wodę. Kolega wziął spina, ja tylko z lornetką. I stał się cud, wypatrzyliśmy w Dunajcu naprawdę tłustą brzanę ponad 60 cm. Stała metr od brzegu, dotleniała się w mocnym nurcie.  Od lat nie widziałem tu takiej brzany, mam prawie taką satysfakcję, jakbym ją złowił i znów mam ochotę się wybrać tutaj na ryby :D
Artur

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 775
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2777 dnia: 21.10.2019, 22:52 »
Niestety, w Polsce nie wzięto poprawki na to, jak wielkie szkody w rybostanie wyrządzają tamy spiętrzające wody. Angole zarybiają brzaną bardzo często, dzięki temu populacje tych ryb się rozwijają - jak na takim Trencie czy Wye, lub 'trwają' jak na Tamizie. To przykre, bo gdyby wędkarze rozumieli skalę problemu, można by temu przeciwdziałać.

Wiesz dlaczego Mariusz (mariospin) łowi takie piękne brzany na Odrze? Bo to woda przygraniczna, i ryba migruje, z Czech do Polski. To przykre, że nasi południowi sąsiedzi są tak skuteczni w prowadzeniu gospodarki wodami a my nie.

Wierzę, że to się zmieni. W UK ma miejsce brzanowe szaleństwo, ten gatunek zdobywa coraz większą popularność, fajnie jakby było podobnie w Polsce. Popularność brzan w UK zapewnia im ochronę i wsparcie. U nas niestety gatunek ten zanika. San, Dunajec, Odra, Wisła, Nysa - miały spore populacje brzan. Obecnie chyba tylko San jest jeszcze w miare mocny, pytanie jak długo... A to jedna z najwaleczniejszych ryb, dających wielkie emocje podczas holu, branie często jest 'maksymalne'.

Tym bardziej niepokoi projekt robienia z polskich rzek rzecznych autostrad. Planuje się budowę wielu progów wodnych na Odrze i Wiśle., co może być wyrokiem dla populacji tego gatunku.
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 775
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2778 dnia: 24.10.2019, 08:00 »
Krótka sesja na Trencie, pogonił mnie deszcz, niestety... Tym razem, na uspokojonej już rzece, po ostatniej wysokiej wodzie, testowałem białe robaki oraz pastę, chcąc zobaczyć co lepiej rybom pasuje. Jak się okazało, zdecydowanie wygrały białe, na które miałem dwie brzany (3.5 i 5 kilo) oraz leszcza. Na kulkę w paście miałem tylko leszcza. Tak więc w tym roku już październik okazał się miesiącem 'przejścia' :)

Jako, że nowe haki Drennan Wide Gape mają opakowania podobne do siebie, mowa o wersjach z zadziorem i bez (różnica w kolorze obręczy w logo), kupiłem bezzadziorowe 12-tki. Jak już zakładałem białe, to zdziwiło mnie dlaczego tak pięknie się zakładają, i wtedy się wyjaśniło. Miałem branie i brzanę wyholowałem bez żadnego problemu, ta wyczepia się w podbieraku. Kto wie, może przetestuję bezzadziorowce? Wszystko wskazuje na to, że dzięki temu leszcze, które szarpią łbem, będą się wyczepiać, co bardzo ułatwi mi życie. Wkrótce nowe testy w mojej taktyce antyleszczowej :)



Lucjan

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 020
  • Reputacja: 710
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2779 dnia: 24.10.2019, 08:06 »
Jak zwykle piękne brzany Lucjan

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 948
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2780 dnia: 24.10.2019, 08:21 »
Też mi się te brzany bardzo podobają. Brawo Luk. :bravo:
Za czasów młodości sporo ich łowiłem właśnie na Sanie i Dunajcu.
Ilość była, ale bez jakości. Sporo - ale sztuki do 1,5 kg.
Do większych się dobrać nie umiałem, a nawet jak ktoś z mojej ekipy złowił "okaz" > 2 kg,
to nigdy nie byłem ja.  ;)
Ale miejscowi na Sanie mieli na jesieni sztuki > 4 kg.
;)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2781 dnia: 24.10.2019, 08:24 »
Robert

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 775
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2782 dnia: 24.10.2019, 08:29 »
Dawniej nie było dostępnych białych robaków, w Polsce mało też kto łowi jak jest zimno. Teraz zaczął się najlepszy czas na brzany, są ładnie wypasione. Jestem pewien, ze wciąż można łowić ładne sztuki :) Mariospin miał na odrze brzanę 74 cm, na pewno są większe :) Jak zatruli Wartę, to wypłynęło sporo brzan, były sztuki mające 85 cm.

Mirek, może warto spróbować teraz? 8) Można z powodzeniem użyć karpiówek... Drobnica zmyka na zimowiska, na 'arenie' powinny zostać większe ryby, brzany, klenie, leszcze, jazie. Wg mnie warto spróbować :)

Lucjan

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 948
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2783 dnia: 24.10.2019, 08:41 »
1. Za daleko. :(
2. Jestem kompletnie zawalony robotą. :(
3. Zdrowie w nie-najlepszej formie. :(

nawet na moje średnie karpiki ciężko mi się wybrać ...
;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 311
  • Reputacja: 899
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2784 dnia: 24.10.2019, 09:41 »
Lucek :bravo: :bravo: :bravo: :thumbup:.

Śledząc neta - z tą brzaną u nas w dużych rzekach wbrew pozorom nie jest źle... Dużo ludzi w ogóle się nie chwali że łowi , część to przyłowy ludzi łowiących na rzece ale nie nastawiających się na nie ... Specjaliści łowiący brzany w ogóle o tym nie mówią, bo boją sie wypałek. Na priv chłopaki na fejsie pokazują brzaniory. Nawet koło Wrocka łowią , w Warcie , Wiśle , w Sanie .
Maciek

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 140
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2785 dnia: 24.10.2019, 20:00 »
23.10 Wilczyce
Jeden przyzwoity karpik na Spicy sousage 14mm.
Do tego masa zarybieniówki.
Wszystko złowione na blacie 1,8m.
Kosz podbieraka ma 60x50cm ;)



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 948
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
;)

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 796
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2787 dnia: 26.10.2019, 20:16 »
Dzisiaj pojechałem na wodę klubową , pogoda po za silnym wiatrem dopisała. Złowiłem 2 F1 i karpia a jeden karp porwał zestaw , nie mogłem feederem nic zrobić , karp płynoł jak torpeda .

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2788 dnia: 27.10.2019, 11:09 »
Robert

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2789 dnia: 27.10.2019, 14:13 »
Nocka na Odrze z 26 na 27 października.
Pogoda jak na październik super ciepło ok 20 st, dzień krótki po 18 00 robi się ciemno. Stan Odry niski temperatura wody 13st.
Przed zmrokiem zarzucilem kijka na kukurydzę i po 15 minutach miałem jazia.
Pierwsze necenie ok 18 30 i po pół godziny 2 leszcze pod rząd.
Donecsnie robiłem co półtorej godziny leszcze brały sporadycznie przeważnie wchodząc po 2 sztuki po neceniu. Najwięcej brań było do 24 po około 1 zlowilem klenia i cisza prawie 2 godziny potem jeszcze parę leszczy pojedynczo a na sam koniec brzana wzięła, Cholera miała,, moc,, wozila mnie ponad 20minut uciekając w warkocz.
W sumie zlowilem 13 ryb :jazia, klenia, 10 leszczy z czego największy miał 2300 i brzane która miał 4200.
Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć wszystkie ryby wypiscilem 😀
Pozdrawiam serdecznie wszystkich maniaków nocnych feederowych zasiadek życząc udanych połowów.
Sezon leszczowy trwa 😀
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki