Autor Wątek: Jak skutecznie wdrożyć methodę?  (Przeczytany 10635 razy)

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #30 dnia: 03.06.2017, 15:33 »
Jeżeli winą byłby przypon to efektem byłyby spinki bądź źle zapięte ryby a nie brak brań, więc dywagacje na temat długości włosa czy 4 mm od kolanka czy 1 cm są całkowicie zbędne.

Najważniejszym czynnikiem w wędkarstwie jest lokalizacja ryby. Jurek sam stwierdził że nie próbował zmieniać miejsca łowienia, podczas mojej wyprawy na karasie i liny różnica 10 metrów robiła różnice między dwoma karasiami a trzydziestoma. Być może było to spowodowane jakimś naturalnym pokarmem w wodzie i stałym kierunkiem wiatru od kilku dni ale
Methoda jest dobra ale nie zawsze najlepsza w przypadku gdy wodą jest czysta a ryba ostrożna wtedy warto wydłużyć przypon, zastosować koszyk a nawet czasami zejść do samego ciężarka i necić z procy.

I moim zdaniem najważniejszy punkt, trzeba być gotowym na zmiany. Zbyt wiele razy w tym roku zmiana stanowiska i zarzucenie pojedynczej przynęty na długim przyponie uratowało mnie od blanku.

Dopóki nie zna się łowiska trzeba kombinować ale w tak płytkie wodzie bym nie kombinował z pop upami bo często może nam się trafić latający przyłów.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #31 dnia: 03.06.2017, 15:33 »
Podstawowe pytanie brzmi : czy inni wędkarze łowili ryby ?
Byłem sam, dopiero jak odjeżdżałem zaczęli rozkładać się jacyś karpiarze.
Wielkie sztuki tam są na pewno.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #32 dnia: 03.06.2017, 15:36 »
Zauważyłem, że woda bardzo się w :sun: nagrzała, bo podajniki były wręcz ciepłe.

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #33 dnia: 03.06.2017, 15:42 »
Zauważyłem, że woda bardzo się w :sun: nagrzała, bo podajniki były wręcz ciepłe.

Jak mętna to się nagrzewa woda, a jak źródlana to dno i na nim podajniki ;) Rękę włóż a nie podajnik macasz :D

Moim zdaniem Kamil ma najwięcej racji bo u siebie mam takie same odczucia. Jak nie bierze to długo nie czekam, zaczynam tej ryby szukać.

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #34 dnia: 03.06.2017, 15:43 »
Także ciężko ocenić czy ryba tego dnia dobrze żerowała. Ja będąc  ostatnio na małej komercji widziałem , że karp się wycierał. Ryba słabo żerowała i na całym łowisku łowiło tylko trzech wędkarzy . Ja , mój kolega i jeden pan złowił jednego karpia. Wtedy też musiałem szukać ryby. Dopiero trzeci punkt w którym ulokowałem zestaw, dawał ryby

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #35 dnia: 03.06.2017, 16:18 »
Zauważyłem, że woda bardzo się w :sun: nagrzała, bo podajniki były wręcz ciepłe.

Jak mętna to się nagrzewa woda, a jak źródlana to dno i na nim podajniki ;) Rękę włóż a nie podajnik macasz :D

Moim zdaniem Kamil ma najwięcej racji bo u siebie mam takie same odczucia. Jak nie bierze to długo nie czekam, zaczynam tej ryby szukać.
Jak ładowałem podajnik to to zauważyłem, ja już się w życiu namacałem :D.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #36 dnia: 03.06.2017, 16:22 »
Jeżeli winą byłby przypon to efektem byłyby spinki bądź źle zapięte ryby a nie brak brań, więc dywagacje na temat długości włosa czy 4 mm od kolanka czy 1 cm są całkowicie zbędne.

Najważniejszym czynnikiem w wędkarstwie jest lokalizacja ryby. Jurek sam stwierdził że nie próbował zmieniać miejsca łowienia, podczas mojej wyprawy na karasie i liny różnica 10 metrów robiła różnice między dwoma karasiami a trzydziestoma. Być może było to spowodowane jakimś naturalnym pokarmem w wodzie i stałym kierunkiem wiatru od kilku dni ale
Methoda jest dobra ale nie zawsze najlepsza w przypadku gdy wodą jest czysta a ryba ostrożna wtedy warto wydłużyć przypon, zastosować koszyk a nawet czasami zejść do samego ciężarka i necić z procy.

I moim zdaniem najważniejszy punkt, trzeba być gotowym na zmiany. Zbyt wiele razy w tym roku zmiana stanowiska i zarzucenie pojedynczej przynęty na długim przyponie uratowało mnie od blanku.

Dopóki nie zna się łowiska trzeba kombinować ale w tak płytkie wodzie bym nie kombinował z pop upami bo często może nam się trafić latający przyłów.
Cenne uwagi, ale ja celowo nie zabierałem zwykłych koszyczków, bo ważniejsze dla mnie w tej chwili jest opanowanie perfekt methody, w sensie jej techniki.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #37 dnia: 03.06.2017, 16:54 »
Jurek nad wodą musisz być gotowy na wszelakie możliwości łowienia, bo czasami trzeba ryby szukać, jak się chce mieć z nią kontakt. Jeden koszyk (przynajmniej ) i spławik jest u mnie obowiązkowy ;) W zaszłym roku z uporem maniaka na pewnym łowisku próbowałem metody a moja panna na koszyk łowiła. Po 3 sesji bez ryby odpuściłem i przyszły efekty a ten zbiornik jest płytki też około 1m.

Kadłubek

  • Gość
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #38 dnia: 03.06.2017, 17:13 »
Jeżeli winą byłby przypon to efektem byłyby spinki bądź źle zapięte ryby a nie brak brań, więc dywagacje na temat długości włosa czy 4 mm od kolanka czy 1 cm są całkowicie zbędne.

Kop3k pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić. Połowicznie. Źle prezentująca się przynęta też powoduje, że ryba nie bierze. Co do reszty wypowiedzi: zgadzam się.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #39 dnia: 03.06.2017, 17:24 »
Jurek nad wodą musisz być gotowy na wszelakie możliwości łowienia, bo czasami trzeba ryby szukać, jak się chce mieć z nią kontakt. Jeden koszyk (przynajmniej ) i spławik jest u mnie obowiązkowy ;) W zaszłym roku z uporem maniaka na pewnym łowisku próbowałem metody a moja panna na koszyk łowiła. Po 3 sesji bez ryby odpuściłem i przyszły efekty a ten zbiornik jest płytki też około 1m.

Cenne uwagi, ale ja celowo nie zabierałem zwykłych koszyczków, bo ważniejsze dla mnie w tej chwili jest opanowanie perfekt methody, w sensie jej techniki. :D
Znam siebie na tyle, że gdybym zaczął łowić na koszyk / z powodzeniem / to dusza łowcy wezmie górę nad treningiem.Na razie, latem,  chcę poświęcić się wyłącznie metodzie,  a dopiero jesienią spróbować KSW.

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #40 dnia: 03.06.2017, 18:28 »
Pierwszym krokiem w przód będą wskazania na szczytówce. Oznaczać to będzie , że ryba wpływa w strefę nęcenia i znajduje się okło podajnika

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #41 dnia: 03.06.2017, 19:09 »
Jurek nad wodą musisz być gotowy na wszelakie możliwości łowienia, bo czasami trzeba ryby szukać, jak się chce mieć z nią kontakt. Jeden koszyk (przynajmniej ) i spławik jest u mnie obowiązkowy ;) W zaszłym roku z uporem maniaka na pewnym łowisku próbowałem metody a moja panna na koszyk łowiła. Po 3 sesji bez ryby odpuściłem i przyszły efekty a ten zbiornik jest płytki też około 1m.

Cenne uwagi, ale ja celowo nie zabierałem zwykłych koszyczków, bo ważniejsze dla mnie w tej chwili jest opanowanie perfekt methody, w sensie jej techniki. :D
Znam siebie na tyle, że gdybym zaczął łowić na koszyk / z powodzeniem / to dusza łowcy wezmie górę nad treningiem.Na razie, latem,  chcę poświęcić się wyłącznie metodzie,  a dopiero jesienią spróbować KSW.

Tylko że czasem bez spróbowania czegoś innego gdy to pierwsze zawodzi można wyciągnąć błędne wnioski a nie wiesz co sie pod wodą dzieje :) Ja sie nauczyłem że czasem metoda jest nieskuteczna i wtedy wiedzie prym koszyk i choćbym tam złota nasypał nie zadziała i już :D NP banjo od prestona się u mnie źle spisuje ale po zmianie koszyka na aperio mikado od razu się coś zaczyna dziać i bądź tu teraz mądry :D Coś rybom nie pasuje i trzeba szukać innego wyjścia :)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #42 dnia: 03.06.2017, 19:59 »
Jurek nad wodą musisz być gotowy na wszelakie możliwości łowienia, bo czasami trzeba ryby szukać, jak się chce mieć z nią kontakt. Jeden koszyk (przynajmniej ) i spławik jest u mnie obowiązkowy ;) W zaszłym roku z uporem maniaka na pewnym łowisku próbowałem metody a moja panna na koszyk łowiła. Po 3 sesji bez ryby odpuściłem i przyszły efekty a ten zbiornik jest płytki też około 1m.

Cenne uwagi, ale ja celowo nie zabierałem zwykłych koszyczków, bo ważniejsze dla mnie w tej chwili jest opanowanie perfekt methody, w sensie jej techniki. :D
Znam siebie na tyle, że gdybym zaczął łowić na koszyk / z powodzeniem / to dusza łowcy wezmie górę nad treningiem.Na razie, latem,  chcę poświęcić się wyłącznie metodzie,  a dopiero jesienią spróbować KSW.

Tylko że czasem bez spróbowania czegoś innego gdy to pierwsze zawodzi można wyciągnąć błędne wnioski a nie wiesz co sie pod wodą dzieje :) Ja sie nauczyłem że czasem metoda jest nieskuteczna i wtedy wiedzie prym koszyk i choćbym tam złota nasypał nie zadziała i już :D NP banjo od prestona się u mnie źle spisuje ale po zmianie koszyka na aperio mikado od razu się coś zaczyna dziać i bądź tu teraz mądry :D Coś rybom nie pasuje i trzeba szukać innego wyjścia :)

Okok. :D Przecież czy banjo czy aperio to i tak metoda, nie :D Nie mam takich dylematów, bo nie mam podajników tego rodzaju. Mam do pelletów,  ale to na głębszą wodę.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #43 dnia: 03.06.2017, 20:37 »
Jurek nad wodą musisz być gotowy na wszelakie możliwości łowienia, bo czasami trzeba ryby szukać, jak się chce mieć z nią kontakt. Jeden koszyk (przynajmniej ) i spławik jest u mnie obowiązkowy ;) W zaszłym roku z uporem maniaka na pewnym łowisku próbowałem metody a moja panna na koszyk łowiła. Po 3 sesji bez ryby odpuściłem i przyszły efekty a ten zbiornik jest płytki też około 1m.

Cenne uwagi, ale ja celowo nie zabierałem zwykłych koszyczków, bo ważniejsze dla mnie w tej chwili jest opanowanie perfekt methody, w sensie jej techniki. :D
Znam siebie na tyle, że gdybym zaczął łowić na koszyk / z powodzeniem / to dusza łowcy wezmie górę nad treningiem.Na razie, latem,  chcę poświęcić się wyłącznie metodzie,  a dopiero jesienią spróbować KSW.

Tylko że czasem bez spróbowania czegoś innego gdy to pierwsze zawodzi można wyciągnąć błędne wnioski a nie wiesz co sie pod wodą dzieje :) Ja sie nauczyłem że czasem metoda jest nieskuteczna i wtedy wiedzie prym koszyk i choćbym tam złota nasypał nie zadziała i już :D NP banjo od prestona się u mnie źle spisuje ale po zmianie koszyka na aperio mikado od razu się coś zaczyna dziać i bądź tu teraz mądry :D Coś rybom nie pasuje i trzeba szukać innego wyjścia :)

Okok. :D Przecież czy banjo czy aperio to i tak metoda, nie :D Nie mam takich dylematów, bo nie mam podajników tego rodzaju. Mam do pelletów,  ale to na głębszą wodę.

A widzisz Metoda nie metoda a ryby na jedno reagują lepiej na drugie gorzej :)

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #44 dnia: 04.06.2017, 00:06 »
Tu będą się ścierały 2 sprzeczne koncepcje - budowanie łowiska poprzez cierpliwe podawanie podajnika z zanętą w wybrane miejsce z opcją szukania ryby.
Jeśli rybek nie namierzymy to rzuty "budujące łowisko" mogą na niewiele się zdać, choć bywa że trzeba trochę  na nie poczekać.
Zatem cierpliwość popłaca.

Najlepszym wyjściem wydaje się postawić na połączenie taktyk - jedna wędka czeka cierpliwie na ryby w wytypowanym miejscu, druga natomiast aktywnie szuka ryby.
Jeśli są wskazania to dobry znak - wtedy zawsze możemy szukać tej idealnej przynęty, która będzie strzałem w dziesiątkę.
Brak wskazań stanowi większy problem.
Spinki, brak skutecznych zacięć skłaniają do przemyślenia budowy zestawu - rozmiar haka,długość włosa itd.
Kluczem jednak jest znalezienie ryby, zwłaszcza na uboższych wodach.

Nie poddawaj się Jureczku i próbuj dalej, jeśli masz wodę gdzie wiesz, że ta ryba na pewno jest i to w "godziwych" rozmiarach.
W końcu przyniesie to efekt.
Znacznie gorzej gdy ryby po prostu nie ma, bo "Z pustego to i Salomon nie naleje" :)
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.