Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1891735 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11010 dnia: 10.11.2020, 18:27 »
Gdy używam amortyzatora -feeder gum  zamiast skrętki  to łaczę gumę z plecionka za pośrednictwem walcowatego koralika . Najpierw wiąże koralik z gumą i mocno zaciągam, a potem wiążę do tego koralika  plecionkę.  Brzegi otworu muszą być obłe aby niczego nie kaleczyły. Na końcu amortyzatora wiążę podwójny węzełek jako stoper dla pętelki przyponu. To nieżle działa.
Jakoś nie mogę tego sobie wyobrazić. Jakie to te koraliki walcowate możesz fotke wrzucić ?

Rzeczywiście mętnie to opisałem. Koraliki to raczej beczułki niż walce.  Dostałem je od wnuczki. Ważne aby nie miały ostrych krawędzi. Do koralika wiążę gumę fi  0,8 (od Flagmana) a na końcowym węzełku gumy zakładam lasso z pętelki przyponu.  Trzyma znakomicie, zakłada się szybko ale aby zdjąć przypon trzeba przeciąć pętelkę. Do koralika wiążę plecionkę (lub żyłkę główną). Warto wcześniej założyć na nią gumowy stoper aby koszyk nie masakrował  tego węzła.

I wszystko w temacie teraz zrozumiałem dzięki


Ale jednak ponawiam pytanie węzeł zderzakowy czy poł zderzakowy. Kto się w temacie wypowie ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11011 dnia: 10.11.2020, 22:32 »
Kiedy należy stosować przy łowieniu na spławik albo feeder klasyk mieszankę zanętową składającą się z zanęty spożywczej, ziemi, robaków a kiedy mieszankę samej ziemi z robakami?
Marcin

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11012 dnia: 10.11.2020, 22:55 »
Panowie, szukam pojemników jak na zdjęciu. Jak ktoś coś kojarzy to proszę o informację.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 646
  • Reputacja: 1127
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11013 dnia: 10.11.2020, 23:03 »
Greys Klip-Lok Flip Top Perforated Bait Box. 2 wielkości są dostępne tu:

https://sklepwedkarski.pl/product-pol-86672-Pudelko-na-przynety-Greys-Klip-lok-Flip-Top-Perforated-Bait-Box.html

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11014 dnia: 10.11.2020, 23:52 »

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11015 dnia: 11.11.2020, 12:09 »
Może i trzyma deklarowaną średnicę, ale ma tendencje do skręcania ,pod tym względem Quantum salasa jak dla mnie lepsza żyłka, a używam obydwie ;)

Trzeba tylko pamiętać, że Quantum Salsa jest trochę przegrubiona i ma zawyżoną wytrzymałóść:

ŻYŁKA QUANTUM QUATTRON SALSA 275m-0,22mm - zmierzona mikrometrem 0,235. Wytrzymałość: 4,5 kg, zmierzona 3,0 kg.
ŻYŁKA QUANTUM QUATTRON SALSA 275m-0,25mm - zmierzona mikrometrem 0,26. Wytrzymałość: 5,7 kg, zmierzona 4,0 kg.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11016 dnia: 11.11.2020, 18:27 »
Kiedy należy stosować przy łowieniu na spławik albo feeder klasyk mieszankę zanętową składającą się z zanęty spożywczej, ziemi, robaków a kiedy mieszankę samej ziemi z robakami?
Może ktoś coś?
Marcin

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11017 dnia: 11.11.2020, 18:50 »
Panowie testowałem dziś prototyp handmade fotela feederowego wraz z feeder armem Trapera nad wodą i tak się zastanawiam...

Czy lekkie bujanie, które strasznie wkurza, jest normalne czy to kwestia zbyt małej stabilności fotela? Feeder arm był zamontowany na przedniej nodze. Minimalnie się człowiek ruszy i już się całość trzęsie >:O  Nie mogłem znieść tego bujania, więc zdjąłem ramię i przesiadłem się na zwykłe podpórki: problem oczywiście zniknął bo wędki nie miały już kontaktu z fotelem. Fotem stał na nierównym i podatnym na powstawanie dziur podłożu co też mogło mieć oczywiście wpływ na drgania. Potestuję jeszcze na sucho na dywanie w domu ;D

Czy w sklepowych fotelach typu Cuzo taki problem też występuje gdy używa się feeder arma i po prostu zawsze będzie trochę drgać? Zastanawiam się czy dopracować stabilnośc fotela, porzucić swój projekt i odżałować kasę na to słynne Cuzo, czy jednak każdy fotel będzie się mniej lub bardziej bujać i lepiej zrobić konkretną sztycę którą wbiję w ziemię i na niej będę sobie mocował ramię feederowe zaraz obok krzesełka ?
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11018 dnia: 11.11.2020, 18:54 »
Panowie testowałem dziś prototyp handmade fotela feederowego wraz z feeder armem Trapera nad wodą i tak się zastanawiam...

Czy lekkie bujanie, które strasznie wkurza, jest normalne czy to kwestia zbyt małej stabilności fotela? Feeder arm był zamontowany na przedniej nodze. Minimalnie się człowiek ruszy i już się całość trzęsie >:O  Nie mogłem znieść tego bujania, więc zdjąłem ramię i przesiadłem się na zwykłe podpórki: problem oczywiście zniknął bo wędki nie miały już kontaktu z fotelem. Fotem stał na nierównym i podatnym na powstawanie dziur podłożu co też mogło mieć oczywiście wpływ na drgania. Potestuję jeszcze na sucho na dywanie w domu ;D

Czy w sklepowych fotelach typu Cuzo taki problem też występuje gdy używa się feeder arma i po prostu zawsze będzie trochę drgać? Zastanawiam się czy dopracować stabilnośc fotela, porzucić swój projekt i odżałować kasę na to słynne Cuzo, czy jednak każdy fotel będzie się mniej lub bardziej bujać i lepiej zrobić konkretną sztycę którą wbiję w ziemię i na niej będę sobie mocował ramię feederowe zaraz obok krzesełka ?

Na każdym fotelu będzie bujać mniej lub więcej chyba, że masz podnóżek do fotela wtedy inna bajka. Można spróbować np. z feeder arm które ma dodatkowe podpórki np. taki:

https://sklepdrapieznik.pl/ramiona-feeder-arm-y/21686-ramie-traper-feeder-z-nogami-8080cm.html
- Arek -

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11019 dnia: 11.11.2020, 18:54 »
Na krześle zawsze się trochę będzie trzęsło, nawet na dobrym. Jest jeszcze kwestia ramienia, te lepsze jak to https://sklepdrapieznik.pl/ramiona-feeder-arm-y/20323-ramie-preston-offbox36-xs-feeder-arm.html są stabilniejsze.
niektórzy dają na koniec ramienia podpórkę wbijaną.
Paweł

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11020 dnia: 11.11.2020, 19:12 »
Na krześle zawsze się trochę będzie trzęsło, nawet na dobrym.

Na każdym fotelu będzie bujać mniej lub więcej chyba, że masz podnóżek do fotela wtedy inna bajka.

Dzięki Panowie za odpowiedź, leci po plusiku
Z jednej strony mnie pocieszyliście, że nie taki kiepski ze mnie konstruktor, ale z 2 zasmuciliście że będę się musiał pogodzić z bujaniem. Podnóżek/platforma i tak był w planach, dorobię go i sprawdzę jak wpłynął na stabilność, ale chyba i tak skończy się na odseparowaniu feeder arma od krzesła, więc będę musiał wykminić jakąś podpórkę która utrzyma 2 ramię i 2 feedery :P Jest coś takiego dostępne w sprzedaży bym się mógł zainspirować? :D
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11021 dnia: 11.11.2020, 20:07 »
Poparz tutaj https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=18430.msg494198#msg494198
Mocowanie feeder arma do nogi fotela to słaby pomysł. Na nodze podnóżka dużo lepiej a najlepiej na osobnej podpórce wbijanej w ziemię ale nie da się tak łowić z pomostu. ;). Ja do fotela montuję fajkę Daiwy na dwie wędki a z przodu wędki opieram na podpórce wbijanej w ziemię. Też się trochę rusza, jak się wiercę ale dużo mniej i nie przeszkadza mi to.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11022 dnia: 11.11.2020, 21:57 »
Gdy używam amortyzatora -feeder gum  zamiast skrętki  to łaczę gumę z plecionka za pośrednictwem walcowatego koralika . Najpierw wiąże koralik z gumą i mocno zaciągam, a potem wiążę do tego koralika  plecionkę.  Brzegi otworu muszą być obłe aby niczego nie kaleczyły. Na końcu amortyzatora wiążę podwójny węzełek jako stoper dla pętelki przyponu. To nieżle działa.
Jakoś nie mogę tego sobie wyobrazić. Jakie to te koraliki walcowate możesz fotke wrzucić ?

Rzeczywiście mętnie to opisałem. Koraliki to raczej beczułki niż walce.  Dostałem je od wnuczki. Ważne aby nie miały ostrych krawędzi. Do koralika wiążę gumę fi  0,8 (od Flagmana) a na końcowym węzełku gumy zakładam lasso z pętelki przyponu.  Trzyma znakomicie, zakłada się szybko ale aby zdjąć przypon trzeba przeciąć pętelkę. Do koralika wiążę plecionkę (lub żyłkę główną). Warto wcześniej założyć na nią gumowy stoper aby koszyk nie masakrował  tego węzła.

I wszystko w temacie teraz zrozumiałem dzięki


Ale jednak ponawiam pytanie węzeł zderzakowy czy poł zderzakowy. Kto się w temacie wypowie ?

Może było nie zauważalne ale węzeł zderzakowy czy pół zderzakowy.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11023 dnia: 12.11.2020, 12:47 »
Kiedy należy stosować przy łowieniu na spławik albo feeder klasyk mieszankę zanętową składającą się z zanęty spożywczej, ziemi, robaków a kiedy mieszankę samej ziemi z robakami?
Może ktoś coś?
Podbijam.
Marcin

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11024 dnia: 12.11.2020, 12:50 »
Bardzo dużo informacji jest na filmach imprez wędkarskich i Mateusza Przebiędy


NaturaFishingTV
Paweł