Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1891389 razy)

Offline krzysztof4101997

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 12
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14985 dnia: 02.06.2023, 11:55 »
Mam takie zapytanie. Jutro planowałem skoro świt jechać na rozlewiska jeziora gdzie jest pół metra wody i biorą tam karasie. Temperatura w nocy ma być plus 3 stopnie. Znowu zimno. Czy jest duże prawdopodobieństwo że przy takiej głębokości wody i temperaturze ryba przeniesie się w głębsze części jeziora?.

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14986 dnia: 02.06.2023, 17:32 »
Witam,mam pytanie ,czy jest ktoś kto łowił amura na mirabelke?mam ładne sztuki w łowisku gdzie czasami wędkuje a mirabelke mam na działce i co roku się marnuje bo nie zbieram tego ani nie jem bo wolę inne owoce.Jezeli ma ktoś doświadczenie w tym temacie to proszę o jakieś rady
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 873
  • Reputacja: 334
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14987 dnia: 02.06.2023, 17:38 »
Pytanie o amura i mirabelkę to jak pytanie dzika czy sra w lesie. Jedna z podstawowych przynęt na amura, póki nie nastały czasy kulek "do wyboru do koloru".
Dzierżno uzależnia

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14988 dnia: 02.06.2023, 17:53 »
To niby wiem,ale chciałem się dowiedzieć od kogoś z doświadczeniem,jak łowić,czy na włos czy bezpośrednio na hak,czy drilować?
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14989 dnia: 02.06.2023, 17:55 »
W internecie są tylko zdawkowe informacje.Po to jest to forum żeby pytać i się uczyć,może znajdzie się ktoś kto tak łowił i zechce się podzielić swoją wiedzą
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 873
  • Reputacja: 334
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14990 dnia: 02.06.2023, 18:05 »
Na włos, inaczej tego nie założysz ;)
Dzierżno uzależnia

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14991 dnia: 02.06.2023, 18:21 »
Na filmikach zakładają na hak a nie włos,dlatego szukam kogoś z doświadczeniem w tym temacie.Ale chyba mirabelki zgniją w trawie jak co roku bo jestem tu 4 lata na forum i zauważyłem że coraz ciężej cokolwiek się dowiedzieć.Ludzie przestali się dzielić wiedzą,poszukam informacji na innym forum,dzięki
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 873
  • Reputacja: 334
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14992 dnia: 02.06.2023, 18:31 »
Musiałbyś mieć dosyć apory i mocny hak, tak, żeby łuk kolankowy objął pestkę. Na włosie będzie najpewniej i najłatwiej. Daje Ci rozwiązanie, to szukasz dziury w całym. Kombinuj, a nie wszystko na tacy.
Dzierżno uzależnia

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14993 dnia: 02.06.2023, 18:46 »
Nic nie chce na tacy,zadałem pytanie do bardziej doświadczonych wędkarzy .Poczytałem co jest w internecie,zdawkowe informacje,nigdzie nie ma jak zakładać
na włos,czy drilowac więc pytam,jeżeli masz takie podejście po co odpowiadasz?nie marnuj więc czasu,dziekuje za poświęcony czas,pozdrawiam i temat zakonczony
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Zander 112

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 12
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14994 dnia: 02.06.2023, 20:23 »

Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14995 dnia: 02.06.2023, 21:24 »
Nic nie chce na tacy,zadałem pytanie do bardziej doświadczonych wędkarzy .Poczytałem co jest w internecie,zdawkowe informacje,nigdzie nie ma jak zakładać
na włos,czy drilowac więc pytam

Można założyć na włos ale praktyczniej wychodzi zawiązać haki z dużą gumką i będzie najłatwiej.
Dobrze jest wtedy leciutko naciąć owoc dookoła . Wtedy gumka się schowa, a sam owoc nie będzie się zsuwał.

Offline blvck_b3rry

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Kobieta
  • Wędkarka z Kujaw
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14996 dnia: 03.06.2023, 01:37 »
@Adam M
Ostatnie co powiedziałbym o tym forum, że tutaj użytkownicy nie chcą się dzielić wiedzą. Jedyny przypadek, jaki może zaistnieć w kontekście Twojego spostrzeżenia to sytuacja gdzie coś wielokrotnie się powtarza albo pytający nie precyzuje o co mu chodzi. Ja tutaj widzę, że pytanie "czy ktoś łowił amura na mirabelkę" było dość retoryczne, skoro znalazłeś wzmianki w filmikach, a nawet sposób używania owocu jako przynętę bezpośrednio na hak. Natomiast to o sposobie na umocowanie wywolało kogoś do precyzyjnej odpowiedzi.
staram się!

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14997 dnia: 03.06.2023, 07:45 »
Witam,mam pytanie ,czy jest ktoś kto łowił amura na mirabelke?mam ładne sztuki w łowisku gdzie czasami wędkuje a mirabelke mam na działce i co roku się marnuje bo nie zbieram tego ani nie jem bo wolę inne owoce.Jezeli ma ktoś doświadczenie w tym temacie to proszę o jakieś rady

Wpisz w google "Amur mirabelki" i oprócz artykułów znajduje filmy jak zakładać. Znajduje też artykuł z planem nęcenia przez kilka dni. Oprócz tego do poczytania;
https://wedkarz.pl/index.php/2007/02/28/na-skraju-plycizny/

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14998 dnia: 03.06.2023, 08:21 »
Adam masz mirabelki na działce zbieraj i syp jak twardsze to lepsze ,można zakładać je bezpośrednio na hak ,jak pamiętam że na 4 rozmiarbyło oki ,możesz też z push stopem nabijać :beer:

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14999 dnia: 08.06.2023, 10:17 »
Panowie mam problem, utopiłem ostatnio pierwszy, ten krótki, element od sztycy C-Drome 3,0m - jakiś pomysł gdzie można by ją dokupić, albo czym zastąpić? :(
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)