Autor Wątek: Które kulki są kiepskiej jakości?  (Przeczytany 7094 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #15 dnia: 26.10.2020, 18:38 »
Ja zadam naopak pytanie...
Czy waszym zdaniem im więcej kul w danym łowisku tego samego producenta , nuty i koloru ....
Przysporzy więcej brań czy mniej....
Maciek

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #16 dnia: 26.10.2020, 18:40 »
Ja zadam naopak pytanie...
Czy waszym zdaniem im więcej kul w danym łowisku tego samego producenta , nuty i koloru ....
Przysporzy więcej brań czy mniej....

Stary, bez flaszki do Twoich pytań nawet nie siadam ;)
Pozdrawiam Seba

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #17 dnia: 26.10.2020, 18:56 »
Ja zadam naopak pytanie...
Czy waszym zdaniem im więcej kul w danym łowisku tego samego producenta , nuty i koloru ....
Przysporzy więcej brań czy mniej....

Stary, bez flaszki do Twoich pytań nawet nie siadam ;)

Te godziny na telefonie spędzone z tobą budują . Wymiana obserwacji  to klucz do sukcesu.
Do wiosny będzie mi tego brakowało...

W karpiowanie nie jest takie proste 2+2 bo wynik to nie cztery.
Każda historia jest inna.
Nie którzy tego nie rozumieją z tąd pytania z mojej strony by łatwiej im było zrozumieć moje podejście....

Tu nie ma sie co cisnąć  tylko trza dyskutować i zadawać pytania.

Co do producentów przychodzi czas i ryba bierze ... nie trafisz nie łowisz...
Tu gre robi miejsce , woda czy rybna , pogoda.... a czy zassie to inna historia.
Moim zdaniem nie ma złotej kulki.
Tak samo nie warto wierzyć w kulki na które nie ma rolek a inni na lowisku łowią.

Ten rok pokazał że kreatywne podejście do tematu daje ryby.
Maciek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #18 dnia: 26.10.2020, 19:12 »
Ryba weźmie na wszystko z ciekawości. Ale czy wróci to już inny temat, bo tutaj dochodzą inne czynniki jak pogoda.

Tanie kulki będą wszystkie kiepskiej jakości, bo skarb państwa musi zarobić jak i sprzedawca czy producent.

Nie będę się sprzeczał, bo już się przekonałem, że najlepszy jest orzech tygrysi niżeli złota kulkam

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #19 dnia: 26.10.2020, 19:38 »
Mnie  nie interesują te całe układanki tj alchemia, nuty-sruyty 100 rodzaje przynęt nad wodą itd

Chciałbym wiedzieć które konkretnie kulki są tzw gipsem. Nie za bardzo kumam co tym "gipsem"  jest. Jak w kulce jest mączka rybna, jakieś nasiona, skoorupki jajek to już przyzwoita kulka czy nie? wyjaśnijcie  mi to panowie, bo ja prosty chłop jestem i nie rozumię  o czym piszecie. Karpi też bardzo mało w sezonie łowię , w zasadzie od święta. W przyszłym sezonie chciałbym to zmienić. Jak wyeliminuję te gipsy to sądze że będzie mi łatwiej

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #20 dnia: 26.10.2020, 19:44 »
Czy waszym zdaniem im więcej kul w danym łowisku tego samego producenta , nuty i koloru ....
Przysporzy więcej brań czy mniej....
----> nie wiem :(

W tym roku łowiłem tylko na 5 łowiskach z większymi rybami.
Na każdym inne reguły gry. I one się zmienieją z roku na rok. Duża presja wędkarska i większe ryby są ostrożne, ucza się.
Rozgryzłem w tym roku tylko dwa z nich, 2 z 3 które najbardziej znam. A i tak łowiłem w 70% na co innego niż rok temu.

Na pozostałych słabe wyniki.

bo ja prosty chłop jestem i nie rozumię  o czym piszecie. ---> jakbym Cie nie znał to bym uwierzył ;)
Karpi też bardzo mało w sezonie łowię , w zasadzie od święta. ---> a to dla mnie niespodzianka ;)
;)

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #21 dnia: 26.10.2020, 19:52 »
Mirek skończyły się dla mnie komercje to już mi tak dobrze nie idzie. Czasem coś się uwiesi ale szału nie ma

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #22 dnia: 26.10.2020, 19:58 »
a ja nie mam czasu ani zdrowia siedziec po 3-14 dni na pzw, choc mam blisko "wypasione" Dziećkowice,
kumple mnie zapraszają, ale Oni głównie emeryci ...

a na Dzierżnie z karpiami nie ok?
;)

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #23 dnia: 26.10.2020, 20:01 »
Co Ty. Z leszczem niewyróba jest. Możesz łowić na 3x20mm na włosie, a to je tylko dodatkowo rozjusza.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #24 dnia: 26.10.2020, 20:03 »
;)

to za rok mnie tam zabierzesz, ja polapałem w tym roku leszczków do 55 cm - ale mi się znudziły, za małe

a o kulkach:
- ja w tym roku tylko szybkie wypady 5-12 godzin
- na kulki to złapałem może z 5 karpi, nie chciały mi na to brac (z rzutu)
- wyniki mi dały: kuku, małe pellety, waftersy, skórki chleba/bułki i ... kawałki różnych mięsek na włosie
;)

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #25 dnia: 26.10.2020, 20:21 »
Tak dla przykładu niech to będą boilisy Star Baits. Jedne tanie za 12zł/kg drugie za 50zł/kg. I pytam dalej czy te za 12 to "gips", a te drogie są super czy jeszcze o coś innego chodzi?

Opis producenta kulek Star baits Grab & go:

Rodzina kulek Grab & Go to najwyższej jakości przynęty, które pozwolą Ci złowić mnóstwo karpi! Każda z nich została stworzona w oparciu o składniki o potwierdzonej skuteczności połączone z atraktorami. Mają zbalansowane własności odżywcze, w wodzie działają szybko, zaraz kiedy się w niej znajdą. Doskonale sprawdzają się w połączeniu z dipami Bait Booster i kulkami Boosted Boils. Inteligentna kombinacja przynęt pozwoli oszukać nawet najostrożniejsze ryby.

A teraz opis tych za 5 dyszek:

Demon Hot Demon jest jednym z nowej serii produktów Star Baits. Opracowane z myślą zapewnienia wszystkich potrzeb żywieniowych karpi. Do ich produkcji użyto tylko najwyższej klasy naturalnych składników bez sztucznych barwników i aromatów. Hot Demon okazało się przez długoterminowe wyczerpujące testowanie jedną z najbardziej skutecznych przynęt niemalże w każdych warunkach. Wyniki jakie dała w zimnej wodzie czynią ją idealną serią zimową, kiedy inne po prostu przestają działać. Przynęta jest bogata we wstępnie trawione mączki rybne rozpuszczające się również niskiej temperaturze wody. Najwyższej jakości oleje, selektywnie dobrane i zmiażdżone przyprawy, witaminy i składniki mineralne, ekstrakty stymulując apetyt u ryb zmuszają je do poszukiwania źródła pożywienia.

Powiem że oba opisy mnie przekonują, może ten drugi bardziej. Ale przecież jak kupię te tańsze to będę miał ich 4 razy więcej. A ryby zciągną mi z najdalszego końca jeziora, no chyba że mnie marketingowiec ze Starbaita w chuja robi. 
Pogubiłem się w tym całym karpiarsto - grunciarstwie. Mam paranoje że znów kupię "gips" i w dodatku słono przepłacę

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #26 dnia: 26.10.2020, 20:29 »
w przeszłości 2016-2018:
- na to: Star baits Grab & go ---> zero ryb
- na to: Hot Demon ---> było ok, zawsze je miałem przy sobie
;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #27 dnia: 26.10.2020, 20:36 »
Temat rzeka i to na tyle. To co u jednych się sprawdza u innych będzie porażka. W dużej mierze sukces zależy od miejscówki, właściwego zestawu, przygotowanego łowiska. A dopiero później od kulki. Są kulki słabe w bardzo wysokiej cenie i na odwrót. Kwestia zasobności portfela. Każdy kto chce połowić, musi po prostu sam dojść do tego co mu się sprawdza a czego w ogóle nie używać. Mam takie typy, ale nie będę nikomu robił anty reklamy ani na odwrót :P

W punkt, zgadzam się całkowicie :thumbup:  Polać mu! :beer:

Ja dodam, że producenci kulek robią je w dwóch wersjach, mrożone i z konserwantem, tzw. shelf-life. Wielu karpiarzy mający miejsce w domu, korzysta z kulek mrożonych gdyż podobno lepiej pachną. Ale trzeba mieć zamrażarkę sporych rozmiarów :)

CO do kulek z holenderskiej fabryki, to nie jest wcale tak, że to jest chłam, nie zgodzę się z tym. Zwłaszcza, że robią je w tylu wersjach, że głowa boli. I nie chodzi o różnorodność składników, ale jakość. Mają specjalny promocyjny towar w bardzo niskiej cenie, i to na pewno będzie słabsze niż inne wersje. Ale czy one nie łowią? Chyba nikt badań nie przeprowadzał. Natomiast wielu używać tego może jako argumentu w walce o klienta :)

Byłem rok temu na jednej wodzie, gdzie prym wiedzie kulka Manilla ze Sticky'ego, i sam stwierdziłem, że na nią brań jest więcej. Ciekawy jestem co jest tego przyczyną. Być może tu testowano je lub używano bardzo mocno. Podobno kulki o podobnym aromacie też karpiom pasują, ale rybne śmierdziele czy mięsne już gorzej.

Co do kulek i ich jakości, wg mnie takie firmy jak Dynamite czy Sticky mają je dobrej jakości, i można im zaufać. Nie oznacza to wcale sukcesów, bo jak pisał Sebula jest wiele czynników wpływających na wyniki. Jednak nie kierowałbym się tu ceną, to znaczy wybierał te co sa najtańsze. Wg mnie lepiej jest mniej nęcić ale mądrzej, niż iść na ilość i słabą jakość.

Na rzece u mnie obserwuję pewną prawidłowość. Ktoś kto nęci mocno kulkami, zazwyczaj 'zabija' miejscówkę i kilka obok. Dlatego trzeba rozumieć z jaką woda mamy do czynienia, ile jest tam ryb i jakich. Czym innym będzie zasiadka na PZW, gdzie większych karpi jest mało, a czymś innym wizyta na komercji, ze sporym rybostanem. Zwłaszcza jeżeli łowimy na wodzie nie mającej koloru, radziłbym uważać. Bo ryba tam jest o wiele bardziej ostrożna. Na komercjach za to ryba często musi rywalizować o pokarm, przez co jest mniej ostrożna. I ta sama kulka może dać odmienne efekty :) I jak pisał Maciek, nie ma złotej kulki. Do tego ważniejsza jest taktyka, prezentacja przynęty, łowienie tam gdzie ryba jest.
Lucjan

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #28 dnia: 26.10.2020, 20:36 »
Hot demon Starbaits, Tandem baits homar& rak,Dynamit baits robin reed,kulki z serii carptec Dynamit baits scopex i strawberry, nie jestem zawodowym karpiarzem ,te kulki po prostu mi się sprawdzają :beer:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #29 dnia: 26.10.2020, 20:41 »
Serie ekonomiczne
Mają prawie wszyscy...

Tak jak pisze kozi to ubogie składy.

W porównaniu do dobrego skladu własnej produkcji z grubego palca koło 50 zł.

Ale jak chcesz nęcić to można walić ekonomy...

Dobry towar nie zminnie
Styky
Dynamit
Mainline
Ccmorre
Nikl
Jetfisf
Masiv
Solar

Oczywiście nie całe serie i nie na wszystkich wodach.
Maciek