Autor Wątek: Black Friday 2020  (Przeczytany 55364 razy)

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #30 dnia: 12.11.2020, 16:23 »
Jako że jestem z Gliwic to moge tylko żałować że M6 nie chce sie dalej rozwijać i tkwi w tym swoim małym świecie karpiowym a wystarczy naprawde nie wiele by być number 1 :) :D
Chyba delikatnie cię poniosło.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #31 dnia: 12.11.2020, 16:28 »
Niby dlaczego mnie poniosło ?

-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #32 dnia: 12.11.2020, 16:47 »
Delikatnie mówiąc troszkę mu brakuje do liderów w naszym kraju. Kuleje sklep internetowy, nie posiadają własnego funpag'u na FB, nie słyszałem żeby byli dystrybutorem jakiejś marki na wyłączność. Pare razy u nich kupowałem problemów nie miałem ale daleko im do takiego rockwoldu.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #33 dnia: 12.11.2020, 17:18 »
Wszystko co piszesz to prawda :) ale pewnie nie wiesz że wiekszość marek z UK pierwszy w Polsce sprzedawał M6 tackle ale że właścicel jakby to powiedzieć  jest "konserwatywny " to jest jak jest.  Dla mnie osobiście ten cały piar medialny to wiekszości jedna wielka ściema ale takie mamy czasy że młodsi kupują to co im inni fajnie przekażą na filmiku lub bezpośredniej reklamie. 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #34 dnia: 12.11.2020, 17:46 »
Enzo, najlepszym przykładem jest w tej chwili to co się stało dzięki Dawidowi i jego kanałowi YT. Dzięki jego filmikom wiele osób odkryło taką firmę jak Tubertini a Stinger z Robinsona to hit w polecanych budżetówkach. Ten piar to potężna broń. Sporo osób zdało sobię z tego sprawę i bombarduje użytkowników Facebooka non stop. Zobacz co się dzieje na grupach feederowych. Są tam osoby, które polecają jedną markę i wszystko jest super hiper ekstra, sztos. Czy to Haldorado czy Winner a ostatnio też z ofensywą ruszył Genlog. I biznes się kręci. Ja nie twierdzę, że to zły sprzęt ale obiektywizmu w tym nie widzę.
Zobacz jak feeder sklep wbił się przebojem za sprawą piaru. Wzięli do tego na wzór Drapieżnika i klientela rośnie. I oby szło im jak najlepiej. To tylko pokazuje jaka jest moc w mediach. Mam na myśli facebooka i youtube.
Wracając do tematu liczę na -20% u Drapieżców i zakup prezentów świątecznych pod kątem przyszłego sezonu.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #35 dnia: 12.11.2020, 17:47 »
Czasy są jakie są i nic na to nie poradzimy. Żeby być liderem w "branży" trzeba byc na bieżąco i umieć się zareklamować. Wystarczyłoby założyć funpage, na bieżącą wrzucać nowości itp czasem jakiś konkurs a reszte by zrobili klienci.

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #36 dnia: 12.11.2020, 17:56 »
Enzo, najlepszym przykładem jest w tej chwili to co się stało dzięki Dawidowi i jego kanałowi YT. Dzięki jego filmikom wiele osób odkryło taką firmę jak Tubertini a Stinger z Robinsona to hit w polecanych budżetówkach. Ten piar to potężna broń. Sporo osób zdało sobię z tego sprawę i bombarduje użytków Facebooka non stop. Zobacz co się dzieje na grupach feederowych. Są tam osoby, które polecają jedną markę i wszystko jest super hiper ekstra, sztos. Czy to Haldorado czy Winner a ostatnio też z ofensywą ruszył Genlog. I biznes się kręci. Ja nie twierdzę, że to zły sprzęt ale obiektywizmu w tym nie widzę.
Zobacz jak feeder sklep wbił się przebojem za sprawą piaru. Wzięli do tego na wzór Drapieżnika i klientela rośnie. I oby szło im jak najlepiej. To tylko pokazuje jaka jest moc w mediach. Mam na myśli facebooka i youtube.
Wracając do tematu liczę na -20% u Drapieżców i zakup prezentów świątecznych pod kątem przyszłego sezonu.

Drapieżnik mógłby nas zaskoczyć 25 % ale dziwi mnie, że nie chcą Solbaits wprowadzić. Brakuje mi tego tam, bo opinie ma przychylne jak Ringers a jedno tańszy, drugie zamykane opakowanie na klips a trzecie polski sprzedawca :) ale może w 2021 nawrócą się
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline operator

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 6
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #37 dnia: 12.11.2020, 18:45 »
Ja przez te natrętne reklamy Robinsona, Genloga itp nigdy nie kupię i z daleka omijam feeder sklep i znawców z Facebooka
Ps tez liczę na 25% u drapieżnika 

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #38 dnia: 12.11.2020, 19:20 »
Koledzy, jedna mała uwaga: Nie zapominajmy, że to Forum jest ogólnodostępne, a tym samym weźmy pod uwagę, że szanujący się producenci/dystrybutorzy, itp. z pewnością jeśli nie osobiście, to za "pomocą osób trzecich" przeglądają to Forum i miejmy nadzieję, że wyciągają wnioski, które zaowocują wyjściem naprzeciw oczekiwań klientów.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #39 dnia: 12.11.2020, 19:41 »
Piar piarem, ale towar musi się obronić. Taki Meus usunął się w cień po fali hejtu..

Fakt, że boom na flagmana to zasługą kilku youtuberów, ciekawe czy dostali odpowiednie hajsy czy paczkę zanęty ;)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #40 dnia: 12.11.2020, 21:18 »
Piar piarem, ale towar musi się obronić. Taki Meus usunął się w cień po fali hejtu..

Fakt, że boom na flagmana to zasługą kilku youtuberów, ciekawe czy dostali odpowiednie hajsy czy paczkę zanęty ;)
O co chodzi z tym hejtem na Meus? Ja myślałem, że po prostu skończyła im się kasa na marketing. Znaczy dzięki wcześniejszym działaniom mają stałą liczbę klientów i to im wystarczy.

Flagman akurat jest dość tani do jakości jaką prezentuje, więc fajnie, że jest u nas na rynku. A jakbyś kupił na ukrainie ich sprzęt to masz tam -30% taniej na starcie niż u nas.

Drapieżnik mógłby nas zaskoczyć 25 % ale dziwi mnie, że nie chcą Solbaits wprowadzić. Brakuje mi tego tam, bo opinie ma przychylne jak Ringers a jedno tańszy, drugie zamykane opakowanie na klips a trzecie polski sprzedawca :) ale może w 2021 nawrócą się

Nie chcą? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.
Jak im się lepiej sprzedaje Ringers z wyższą marżą to po co wprowadzać tańszego Solbaitsa, który zaproponował gorsze warunki transakcyjne?

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #41 dnia: 12.11.2020, 21:23 »
Panowie, nie zachowujmy się jak baby na targu :) Zostawmy te spekulacje, bo nie znamy szczegółów ;)
Liczę, że produkty Pana Przemka pojawią się u Drapieżców 8)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #42 dnia: 12.11.2020, 21:35 »
Ja przez te natrętne reklamy Robinsona, Genloga itp nigdy nie kupię i z daleka omijam feeder sklep i znawców z Facebooka
Ps tez liczę na 25% u drapieżnika

Zobaczysz 25% na koszyczki Jaxon, reszta dostanie magiczny napis:
„Cena nie podlega żadnym rabatom”

Hahaha
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #43 dnia: 12.11.2020, 21:51 »
Piar piarem, ale towar musi się obronić. Taki Meus usunął się w cień po fali hejtu..

Fakt, że boom na flagmana to zasługą kilku youtuberów, ciekawe czy dostali odpowiednie hajsy czy paczkę zanęty ;)
O co chodzi z tym hejtem na Meus? Ja myślałem, że po prostu skończyła im się kasa na marketing. Znaczy dzięki wcześniejszym działaniom mają stałą liczbę klientów i to im wystarczy.

Na MFP na jeden pozytywny post o Meusie pojawiało się 10 odpowiedzi z wiadrem pomyj.
Hitem były zapytania "która kulka z meusa najlepsza", najczęściej padała odpowiedź, że "żadna".

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Black Friday 2020
« Odpowiedź #44 dnia: 12.11.2020, 21:54 »
Co do marketingu Meusa to macie rację kasa z dotacji sie skończyła :) :-X  a że wiekszość wędkarzy przejrzała na oczy to juz inna sprawa :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz