Autor Wątek: Daiwa Powermesh Method Feeder, czy coś jest nie tak?  (Przeczytany 2719 razy)

Offline zielonomi87

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 2
Witam, zakupiłem ostatnio kij Daiwa Powermesh Method Feeder 3,3 m, 60 g. Nie ukrywam, że jak na moje obecne standardy jest to wędka nie tania ponieważ wracam do wędkowania po latach i celuję raczej w budżetowe zestawy. Kontynuując postanowiłem zakupić drugiego feedera i padło na tą Daiwe.
I tu zaczyna się problem, w opisie tego modelu jest napisane, że w zestawie są trzy szczytówki a ja dostałem dwie... Sklep twierdzi, że producent pomylił się w katalogu i powinny być dwie szczytówki, no ok tak mogło się zdarzyć. Jednak to nie wszystko, jedna ze szczytówek jest o krótsza o jakieś 2 cm od drugiej co więcej jedna pokryta jest matowym lakierem a druga błyszczącym, wyglądają jakby nie pochodziły z tego samego zestawu... Aha jeszcze jeden szczegół, jedna ma 5 przelotek a druga 6
Nie wiem co robić w tej sytuacji czy zwrócić wędkę czy nie...
Może ktoś z Was posiada ten model lub po prostu orientuje się jak to powinno wyglądać i jest w stanie rozwiać moje wątpliwości?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Daiwa Powermesh Method Feeder, czy coś jest nie tak?
« Odpowiedź #1 dnia: 16.01.2021, 11:31 »
Napisz do producenta.

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Daiwa Powermesh Method Feeder, czy coś jest nie tak?
« Odpowiedź #2 dnia: 16.01.2021, 11:40 »
Miałem podobną sytu i wina była po stronie sklepu , mieli bałagan , wędki wystawowe wyjęte z pokrowców a potem jakie szczytówki do jakiej wędki. Wyjaśnij najpierw sprawę różnych szczytów w sklepie a potem pytaj się ile ma ich być ( może i u producenta)

Offline zielonomi87

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 2
Odp: Daiwa Powermesh Method Feeder, czy coś jest nie tak?
« Odpowiedź #3 dnia: 16.01.2021, 11:42 »
Napisałem, weryfikują te informacje i to potrwa tym bardziej, że jest weekend, jednak chciałbym zasięgnąć rady kogoś kto posiada ten kij lub po prostu orientuje się w temacie.
Pawlica a jak ta sprawa się u Ciebie zakończyła?

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Daiwa Powermesh Method Feeder, czy coś jest nie tak?
« Odpowiedź #4 dnia: 16.01.2021, 12:13 »
Tak jak napisałem , sklep miał bałagan, sprzedaż stacjonarnie i wysyłkowo. Po mailu sprawa wyjaśniona , poproszono mnie o wysłanie złych szczytowek i dostałem zaraz prawidłowe. Za nic nie płaciłem. Ps . nie mieszkam w pl 😉

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Daiwa Powermesh Method Feeder, czy coś jest nie tak?
« Odpowiedź #5 dnia: 16.01.2021, 12:26 »
Szczytówki powinny mieć długość 55 cm. Dostępne są: czerwona, żółta i biała. Z czego, jeden sklep podał informację, że w zestawie są dwie szczytówki. Nie powinny się różnić długością.
11780-001R - czerwona
11780-00Y   - żółta
11780-00W  - biała

Daiwa jw, numer katalogowy:
11780-336

Szczytówki jak napisałem: z lewej szczytówki, z prawej model wędki.(w okienku - plik)


Szczytówki te pasują do wędek z serii Daiwa Powermesh Method Feeder z cw. do 60 g i Daiwa Powermesh Feeder do 100 g w długościach 3,30 -3,60 m. Są identyczne.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline zielonomi87

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 2
Odp: Daiwa Powermesh Method Feeder, czy coś jest nie tak?
« Odpowiedź #6 dnia: 16.01.2021, 15:51 »
Dzięki wielkie za pomoc, będę się ponownie kontaktował ze sklepem

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Powermesh Method Feeder, czy coś jest nie tak?
« Odpowiedź #7 dnia: 21.01.2021, 18:31 »
Tak z ciekawości - dostałeś jakąś odpowiedź ze sklepu? Zagadka się rozwiązała? :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline zielonomi87

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 2
Odp: Daiwa Powermesh Method Feeder, czy coś jest nie tak?
« Odpowiedź #8 dnia: 26.01.2021, 14:04 »
Zagadka się rozwiązała, w zestawie powinny być dwie szczytówki, wystąpił błąd w katalogu Daiwa jednak sklep wysłał mi kij w pokrowcu od Daiwa Black Widow razem ze szczytówka od tej właśnie wędki stąd różnice w długości i ilości przelotek. Wszystko się szczęśliwie zakończyło :)
A tak w ogóle too nie wiem czy zaczynać nowy temat więc może spytam tutaj.
Czy mógłbym do tej Daiwy powermesh method feeder dokupić szczytówkę firmy Flagman? Mają takie same długości oraz średnicę ale te od flagmana są węglowe a od Daiwy szklane dlatego chciałbym dokupić coś węglowego. Pytanie czy inna firma nie wpłynie negatywnie na pracę wędki itd?

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Powermesh Method Feeder, czy coś jest nie tak?
« Odpowiedź #9 dnia: 26.01.2021, 15:19 »
Ja bym na twoim miejscu najpierw powedkował tym co masz w komplecie. Co ci przeszkadza w szklanych szczytówkach? Na pewno są trwalsze od węglowych i mieksze.

Offline zielonomi87

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 2
Odp: Daiwa Powermesh Method Feeder, czy coś jest nie tak?
« Odpowiedź #10 dnia: 26.01.2021, 19:39 »
Właściwie to wszystko mi w nich pasuje po prostu gdzieś kiedyś usłyszałem czy przeczytałem że z węglowymi wędka lepiej pracuje i tak sobie to wbiłem w głowę

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Powermesh Method Feeder, czy coś jest nie tak?
« Odpowiedź #11 dnia: 26.01.2021, 19:42 »
Szczytówki zawsze sobie możesz dokupić potem,powędkuj nowym kijem zobacz co i jak nad wodą, wtedy będziesz mądrzejszy :beer:

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Powermesh Method Feeder, czy coś jest nie tak?
« Odpowiedź #12 dnia: 26.01.2021, 19:51 »
Jak Ci się chce to zawiąż do wędki jakiś ciężar powiedzmy 200 gram i zrób test ugięcia. Niech ktoś zrobi Ci zdjęcie a potem wstaw na forum, zobaczymy jak się ma akcja wędki w stosunku do szczytówki.
Paweł

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Powermesh Method Feeder, czy coś jest nie tak?
« Odpowiedź #13 dnia: 26.01.2021, 20:40 »
Jaka jest średnica szczytówki na osadzeniu do wędki? Masz jakieś oznaczenia ugiecie szczytówek w oz?
Przy średnicy 3 mm i więcej, delikatna, węglowa szczytówka powinna dobrze pracować z  wędką.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline zielonomi87

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 2
Odp: Daiwa Powermesh Method Feeder, czy coś jest nie tak?
« Odpowiedź #14 dnia: 26.01.2021, 21:16 »
Ta średnica wynosi 2,8 mm, a oznaczenia w oz nie ma.
Jeśli chodzi o taki test to zrobię go w najbliższej przyszłości jednak to chwilę potrwa, ale chyba masz rację Tomasz 38, nie ma co się telepać warto połowić tym kijem i zobaczyć jak to działa najpierw.