Autor Wątek: Dobór sprzętu dla nowicjusza  (Przeczytany 105291 razy)

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 984
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #390 dnia: 20.08.2019, 00:05 »
Faktycznie, aspektu podbierania ryby nie dostrzegałem. Podbierak mam chyba 2,35 o ile dobrze pamiętam.
Zostajemy więc przy 330cm. Jak mi będzie za krótko to z czasem dokupię coś dłuższego. Czas pokaże.
Czy wybierając Nevisa popełnię błąd? Bo jakoś nikt mi nie chcę porównać tych dwóch wędzisk ( jaxon - nevis ) :'(


Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 860
  • Reputacja: 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #391 dnia: 20.08.2019, 00:08 »
To już przypomina dynastię . :D nie kończąca się opowieść. Dobrze, że nasze hobby uczy cierpliwości.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #392 dnia: 20.08.2019, 00:17 »
Kup przyzwoity, jednak tani kij, bo i tak za kilka miesięcy będziesz chciał coś dużo lepszego. Błagam Cię, kup tego jaxona! :bravo:

Mówiąc szczerze, to byłem pierwszy, który polecał te kije od Jaxona. Wtedy się ze mnie śmiano...
Jacek

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 1132
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #393 dnia: 20.08.2019, 00:20 »
Godna uwagi pozycja:


Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #394 dnia: 20.08.2019, 00:31 »
Wezmę go pod uwagę.

Norbi, zlituj się, nawet mój kot już nie wyrabia...



Godna uwagi pozycja:

Jacek

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 984
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #395 dnia: 20.08.2019, 00:40 »

Norbi, zlituj się, nawet mój kot już nie wyrabia...


No jak tak stawiasz sprawę... to dla dobra ładnego kotka ok :D
Jaxon wybrany :P 8)
Jutro poszukam sklepu który towar MA i wysyła na bieżąco :)
Dobrej nocki ... ups...za 4 godzinki wstaję :facepalm:

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 020
  • Reputacja: 710
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #396 dnia: 20.08.2019, 04:04 »
Spróbuję porównać Jaxona z Nevisem, aczkolwiek Nevisa miałem w ręku tylko na targach i na sucho, a Jaxon był moim pierwszym metodowym kijem.
No więc tak:
Za Nevisem przemawiają na pewno przelotki, które są większe, a ostatnia szczytowa zabezpiecza oplątywanie się żyłki o nią, Jaxon zaś ma wszystkie węglowe które dobrze sygnalizują brania. Od pierwszego kontaktu z Nevisem czuć że to kij raczej na większe ryby, ale w normalnym użytkowaniu Jaxon nie stoi na przegranej pozycji, bo regularnie holowałem nim karpie i jesiotry o wadze do 11kg i nie był to kres jego możliwości. Oba kije są dobrze wykonane, choć tu wyżej ocenił bym Jaxona. Waga (nie pamiętam katalogowej) subiektywnie na korzyść Jaxona, który w porównaniu do Nevisa jest lżejszy w codziennym użytkowaniu.
Oba kije mają swoje zalety i wady, ale dziś po prawie 4 latach zabawy z metodą wybrałbym znowu Jaxona na pierwszego metodowca   Z czasem wyczujesz co Ci bardziej pasuje i będziesz zmieniał kije Ja od czasu Jaxona przerobiłem ich 5 czy 6 zanim stwierdziłem że to jest to


Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 276
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #397 dnia: 20.08.2019, 07:34 »
Każdy z nas już pisał kilka razy to samo koledze ale to wciąż za mało. Chyba jeszcze tylko Luk się tu nie wypowiedział, może On swoim autorytetem rozwieje raz na zawsze wątpliwości Norbasa 8)

Przejdźmy do następnego punktu programu, wybierzmy na przykład... KRZESŁO O:)

A tak poważnie, kolego jeśli z jakiegoś sobie tylko znanego powodu masz jakąś awersje, wstręt, niechęć czy odrazę do tego modelu i firmy to go nie kupuj. Nie czuj się do niczego zmuszany. Rzuć tego Jaxona w kąt i zamów sobie tego Nevisa. Czasem tak jest, że coś nie pasuje, chodź nie idzie tego nazwać słowami. Jak masz takie rozterki to zamów cokolwiek innego, tylko już to zrób i uwolnij swój umysł od tych myśli. Ja rozumie dogłębnie przeanalizować temat, ale trzeba uważać dla swojego dobra żeby sobie czegoś nie wkręcić bo naprawdę z takiej głupoty jak kij do wędkowania można mieć problemy z głowa. I mówię to całkiem serio, absolutnie się z Ciebie nie śmieje.

Poswiecanie zbyt dużej uwagi na coś tak blachego może się w pewien sposób odbić na życiu codziennym, rodzinnym, zawodowym. I ok jak z czasem to minie i zapomnisz, ale są ludzie, znam takich co maja dużo łatwość do zafiksowania się na amen, i ciężko ich potem z tego wyciągnąć. Każda odpowiedź rodzi kolejne pytania i nie ma końca takie błędne koło.

I pisze to całkiem serio, nie wysmiewam się, ani nic. I nie uderzam do niczego,tylko ostrzegam że to już potrafi wyjść poza ramy normalności i skutecznie uprzykrzac codzienne życie...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #398 dnia: 20.08.2019, 07:57 »
Popieram poprzedni wpis. Ja po takich rozterkach nie miałbym przyjemności z wędkowania. Rozumiem Ciebie, sam mocno analizowałem wszystko ale powiem Ci ze najlepsze moje zakupy to spontaniczne zakupy. Mam Jaxona Genesisa i kupiłem go na zasadzie „ na forum mówią ze jest ok”. I jest ok. Choć odkryłem tez większa przyjemność z wędkowania innymi kijami które mam. Czasami trzeba kilka razy podejść do wędki, żeby zrozumieć ze to jest to. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka jest tak, że wolisz co innego. Na podstawie dyskusji w tym mega długim wątku, nigdy nie pojmiesz co Ci potrzebne, dopóki nie załadujesz koszyka i wyholujesz ryby. Bo tutaj mówimy subiektywnie i o swoich odczuciach. Za bardzo się skupiasz na detalach grubościach blanku, przelotowych itp. To drugorzedna sprawa. Kup cokolwiek, zacznij łowić i nie myśl o sprzęcie bo to nie sprzęt łowi ryby tylko wędkarze.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 020
  • Reputacja: 710
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #399 dnia: 20.08.2019, 08:47 »
W punkt tstg :bravo:

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #400 dnia: 20.08.2019, 08:50 »
Norbas a może Jaxon Monolith + np. Jaxon Magnet Carp 300 ?

 ;D ;D ;D ;D

co Ty na to ?:D :'( ;D :'( ;D


a tak poważnie to dzień bez powiadomienia o nowej odpowiedzi w tym temacie - dniem straconym !

pozdro !
Dominik

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #401 dnia: 20.08.2019, 09:46 »
Kup przyzwoity, jednak tani kij, bo i tak za kilka miesięcy będziesz chciał coś dużo lepszego. Błagam Cię, kup tego jaxona! :bravo:

Mówiąc szczerze, to byłem pierwszy, który polecał te kije od Jaxona. Wtedy się ze mnie śmiano...

Pragnę Jacku zauważyć że chyba nie do końca byłeś pierwszy :P no chyba że w tym wątku. :) Było gorąco gdy np. porównywałem Prestona z Jaxonem ;D ;D ;D
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 087
  • Reputacja: 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #402 dnia: 20.08.2019, 10:38 »
Coraz ciekawiej się robi w tym wątku. Nie ma szans, żeby się szybko skończył. :D Ja kupowałem Jaxony zanim to się jeszcze stało modne na tym forum :D

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #403 dnia: 20.08.2019, 11:44 »
A ja trzymałem Jaxona do chrztu.
Jacek

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 087
  • Reputacja: 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #404 dnia: 20.08.2019, 11:58 »
A ja jak byłem ministrantem to zbierałem na tacę w kościele do koszyka na akcesoria marki Jaxon. :D