Autor Wątek: Łowiska Komercyjne Na Śląsku i Opolszyźnie  (Przeczytany 8035 razy)

Offline Ecruj

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Łowiska Komercyjne Na Śląsku i Opolszyźnie
« dnia: 14.03.2018, 12:46 »
Witam

Jestem tutaj nowy, ale chciałbym się z wami podzielić doświadczeniem oraz krótką informacją na temat łowisk na śląsku i opolszczyźnie.

Z racji tego ,że nie należę do PZW cały czas łowię tylko na łowiskach komercyjnych.

A o to moja lista całkiem ciekawych miejsc na zasiadki z marszu jak i kilku dniowe :

- Łowisko 42-286 Koszęcin - Karpie max do 5-6kg jakie udało mi się tam złowić - są tu także ciekawe liny i płocie oraz szczupak

- Łowisko   Pod Borem - 43-430 Ochaby - Prawdziwy raj dla karpiarzy - Karpie do 20kg - Amury chyba do 15kg - Jesiotry

- Łowisko Rybołówka - 43-196 Mikołów - Mała komercja, ale za to ze sporą ilością ryb - Karpie , Amury , Jesiotry i tołpygi do 15kg

- Łowisko Gajdowe okolice 47-100 Strzelce Opolskie - Typowe łowisko Karpiowe z bardzo dużymi okazami

- Łowisko Pod Lasem - 44-213 Rybnik - Karpie do 15kg max

- Łowisko Specjalne Rudziniec - 44-160 Rudziniec - Nowo otwarte po rekonstrukcji - dopiero będzie zarybiane, więc nie mam informacji
  chociaż zapowiada się ciekawie :)

- Łowisko Grodzisko - 42-130 Grodzisko - Karpie do 15kg , mniejsze Amury oraz jesiotry

- Łowisko Zastawie - 46-043 Biestrzynnik - Dwa duże stawy z Karpiem i amurem do 20kg - 1 mniejszy staw z Karpiem do 5kg



Są to miejsca na których łowiłem i na każdym miałem jakieś wyniki. Gorąco polecam i zapraszam do dyskusji ponieważ na pewno znacie jeszcze jakieś ciekawe miejsca , o których zapewne nie wiem .

Pozdrawiam,

 Mateusz

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska Komercyjne Na Śląsku i Opolszyźnie
« Odpowiedź #1 dnia: 14.03.2018, 13:07 »
Na Rybołówce łapałem i parę swoich PB pobilłem także też mogę polecić :)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀


Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Łowiska Komercyjne Na Śląsku i Opolszyźnie
« Odpowiedź #3 dnia: 02.10.2020, 10:16 »
Dodaję łowisko Stowarzyszenia Budziany ( licencje jednodniowe/dobowe)

 Stowarzyszenie Wędkarskie i Sportowe Budziany.
Znajduje się blisko Kuźni Raciborskiej.
Zbiornik jest po żwirowni 28 ha.(kopalni piasku Ruda).
 Stronka nowego łowiska i regulamin.

Strona
Regulamin
Zdjęcia 2017
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline redaktor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa, Kedzierzyn-Koźłe
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska Komercyjne Na Śląsku i Opolszyźnie
« Odpowiedź #4 dnia: 02.10.2020, 11:05 »
Łowisko Rudziniec działa od 2 lat. Doskonała atmosfera, fajne gospodynie, dobre jedzenie i ryby do 10 kg. Karpie, amury leszcze, krasie, płocie. Chyba nie ma jesiotrów.

Poza tym jeszcze znane i przez niektórych pomijane ze względu na panią właścicielkę i jej charakter, łowisko "U Romana" w Sierakowicach. Karpie i amury 10+ karasie. Nie byłem tam 2 lata więc może jest coś jeszcze o czym nie wiem.

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska Komercyjne Na Śląsku i Opolszyźnie
« Odpowiedź #5 dnia: 02.10.2020, 11:19 »
- Łowisko Zastawie - 46-043 Biestrzynnik - Dwa duże stawy z Karpiem i amurem do 20kg - 1 mniejszy staw z Karpiem do 5kg[/b]
Uporali się tam z sumikiem karłowatym? Na tej większej wodzie był dramat w sierpniu 2017.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska Komercyjne Na Śląsku i Opolszyźnie
« Odpowiedź #6 dnia: 02.10.2020, 12:54 »
Na Rudzińcu kumpel miesiąc temu złowił pięknego okonia.
Co się tyczy Romana i Sierakowic to atmosfera jest bardzo niemiła. A to za sprawą podejścia właścicieli do wędkujących.
Miałem się w tym roku wybrać do Romana, ale z przeczytanych opinii dałem sobie spokój.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Bartek19

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Łowiska Komercyjne Na Śląsku i Opolszyźnie
« Odpowiedź #7 dnia: 02.10.2020, 17:40 »

Co się tyczy Romana i Sierakowic to atmosfera jest bardzo niemiła. A to za sprawą podejścia właścicieli do wędkujących.
Miałem się w tym roku wybrać do Romana, ale z przeczytanych opinii dałem sobie spokój.

Coś takiego znalazłem na stronie: https://fishingtactics.wordpress.com/ . Cytuję:


"Łowisko ” U Romana” w Sierakowicach czyli karpiowanie na całego.

Główne zarzuty były to, iż właścicielka jest bardzo nieuprzejma, lecz problem pojawiał się tylko w jednym momencie: podczas robienia  zdjęć – tutaj będę krytyczny, ludzie czytajcie regulamin, jest tam bykiem napisane, że nie wolno robić zdjęć trzymając rybę w ręce. Takie właśnie zachowanie powoduje furie u właścicieli, co jest zrozumiałe, gdyż przecież to ich sposób na zarobek, a widocznie mieli bardzo złe doświadczenia z tym związane i taki zakaz wprowadzili. Pamiętajmy czytajmy regulaminy i przestrzegajmy ich."

O to chodzi?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Łowiska Komercyjne Na Śląsku i Opolszyźnie
« Odpowiedź #8 dnia: 03.10.2020, 10:08 »
Nie rozumiem jak można mieć w regulaminie zapis o zakazie robienia zdjęć z rybą w rękach :facepalm: Co za Janusze biznesu! Pierwsze słyszę aby ktoś wymyślał takie głupoty, bo to są głupoty. Ci ludzie nie rozumieją, że przy wypuszczaniu ryb pamiątka w postaci zdjęcia to coś bardzo ważnego. Mają złe doświadczenia? To niech pilnują aby zdjęcia były robione nad matą i tylko w pozycji klęczącej. Bez tego wielu tam nie pojedzie. Bo jak można nie zrobić sobie fotkę z ładną rybą?

Tacy ludzie prowadzą w Polsce komercje :facepalm: To ciekawe, że tak wielu z nich nie łowi ryb i nie rozumie co dla nich dobre. Wymyślają potem przepisy z kosmosu. Na innej wodzie nie można łowić bez drugiego wędkarza, w ogóle sporo jest łowisk z dziwnymi regulaminami w Polsce 8)

Takiego zapisu w regulaminie to jeszcze nie spotkałem, oprócz wody z dużymi pstrągami, którym nie wolno robić zdjęć podczas okresu ochronnego (można wtedy łowić inne gatunki tam spławikiem i z gruntu). Właściciele sami strzelają sobie gola...
Lucjan

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska Komercyjne Na Śląsku i Opolszyźnie
« Odpowiedź #9 dnia: 03.10.2020, 10:12 »
Należy jeszcze do tego dodać (kilka osób wspominało na Forum), że wędkarze z niemalże automatu są tam traktowani jak potencjalni złodzieje. Takie opinie dało się u nas przeczytać.
Aby nie być gołosłownym: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=17431.msg474831#msg474831

Natomiast wspomniany wcześniej Rudziniec sobie chwalę. Co prawda sobota-niedziela lubi być tam ścisk, ale w tygodniu (czynne od 13) bardzo przyjemnie spędza się tam czas. Pozwolę sobie przytoczyć jedną sytuację, w której byłem stroną. Mianowicie (w dzień powszedni) na łowisku pojawiłem się coś ok. 17:30. W myśl Regulaminu kończymy wędkowanie o 20:00. Zapytałem jak jest z nieco dłuższym wędkowaniem, właścicielka odparła, że póki są goście w barze to mogę siedzieć, byle bym był na widoku. Jak dla mnie bomba.
Z kolei odradzam każdemu (chyba że lubi łowić moczarkę) łowisko pod Kędzierzynem "Jezioro Srebrne" nieopodal stoczni w Koźlu. W ubiegłym roku byłem całą sobotę i ani pół brania. W zasadzie to byłem tam jedynym wędkarzem. Natomiast właściciel reklamuje to miejsce, gdzie można dobrze połowić. Jedynym plusem jest to, że można pod samo stanowisko podjechać autem. I na tym plusy się kończą.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Łowiska Komercyjne Na Śląsku i Opolszyźnie
« Odpowiedź #10 dnia: 03.10.2020, 10:25 »
Ogólnie bardzo ciekawy wątek! :thumbup:

Mam do Was pytanie. Orientuje się może ktoś, czy Kacze Doły niedaleko Turawy dalej funkcjonują? Pod tym samym właścicielem?

Lucjan

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska Komercyjne Na Śląsku i Opolszyźnie
« Odpowiedź #11 dnia: 03.10.2020, 10:34 »
Jeszcze prośba o opinię n/t jednego łowiska, o którym nie zostało nic napisane. Jest to łowisko w miejscowości Sośnicowice (woj. śląskie, pow. gliwicki) znajdujące się przy drodze 919 (kierunek Rudy, Rybnik): https://www.google.pl/maps/place/50%C2%B016'11.4%22N+18%C2%B031'33.4%22E/@50.269839,18.5237453,488m/data=!3m2!1e3!4b1!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d50.269839!4d18.5259335
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Łowiska Komercyjne Na Śląsku i Opolszyźnie
« Odpowiedź #12 dnia: 03.10.2020, 10:45 »
Byłem na Kaczych Dołach jakieś 2-3 mce temu, działały. Co do właściciela to nie wiem bo to była pierwsza wizyta - jakiś facet białym (chyba) busem przyjechał po kasę.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Łowiska Komercyjne Na Śląsku i Opolszyźnie
« Odpowiedź #13 dnia: 03.10.2020, 11:18 »
Byłem na Kaczych Dołach jakieś 2-3 mce temu, działały. Co do właściciela to nie wiem bo to była pierwsza wizyta - jakiś facet białym (chyba) busem przyjechał po kasę.

I jakie wyniki? Jest tam ryba? Bo co się zmieniał właściciel, to na koniec odbijał sobie odławiając co się da.
Lucjan

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Łowiska Komercyjne Na Śląsku i Opolszyźnie
« Odpowiedź #14 dnia: 03.10.2020, 11:27 »
Kilka leszczy i jaź jeśli dobrze pamiętam. Na metodę.
Woda nie sprawiała wrażenia obfitej w rybę.
Jakiegoś amura złapali karpiarze ale chodzili na drugi brzeg sypiąc kukurydzę wiadrami...

Pojechałem tam zainspirowany pewnym filmem sprzed kilku lat ;) ale raczej bez powrotu.