Autor Wątek: Wczasy rodzinne, Słowacja, wędkowanie - POLECAM  (Przeczytany 4892 razy)

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Polecam super rodzinne wczasy wraz z dobrym wędkowaniem.
Wybrałem się na pięciodniowe wakacje do Słowacji. Kolega polecił mi naprawdę perfekcyjne miejsce na pobyt z rodziną i z możliwością wędkowania.
Miejsce pobytu to Liptovska Sielnice Resort Villa Betula która znajduje nad dużym jeziorem LIPTOWSKA MARA. Resort ma plac zabaw dla dzieci wielkości dwóch boisk piłkarski wszystko co jest potrzebne dla dzieciaków. 7 km do Beszeniowej i 7 km do Tatralandi. I co najważniejsze dla nas 1 minuta drogi na piękną plażę gdzie można łowić ryby!!
Jak to w każdym cywilizowanym kraju wykupujemy jednodniowe lub tygodniowe pozwolenie na połów ryb. Nikt nas o nic nie pyta tylko płacimy 17 euro na miejscu i łowimy, i nie ma niespodzianki  że nie ma ryb :)
 Pierwszy raz na łowisku zero pojęcia o głębokościach, 360 mln m³ wody. Rzut do wody,opad podajnika do metody za 8 sekund,myślę nie da rady na tą metodę, a tu nie zdążyłem rozwinąć drugiej wędki a leszczu 61 już na haku. A więc panowie jak jest ryba to i metoda działa na 10 m. Złowiłem masę  karpi i  leszczy  na metodę na głębokości ok 10 m. Trzeba tylko bardziej zwilżyć zanętę. Znowu jakieś doświadczenie zdobyte.
Piękne widoki krystaliczna woda masa Ryb rano to ciężko łowić na dwie wędki.
Piotr

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wczasy rodzinne, Słowacja, wędkowanie - POLECAM
« Odpowiedź #1 dnia: 30.08.2016, 15:34 »
Piotrze, bo w normalny krajach dba się o ryby, jeziora i całą przyrodę. Bardzo Ci dziękuję za te cenne informacje. Jest wielkie prawdopodobieństwo, że w przyszłości z nich skorzystam :thumbup: :beer:

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Wczasy rodzinne, Słowacja, wędkowanie - POLECAM
« Odpowiedź #2 dnia: 30.08.2016, 15:39 »
Super! Dzięki za informacje i za krótką relację.

Te 17 euro to za tydzień czy 1 dzień? W sumie domyślam się, że chodzi o tydzień, ale wolę się upewnić.
Nie wymagano od Ciebie ich karty wędkarskiej? W Czechach, żeby wykupić nawet jednodniowe pozwolenie trzeba mieć ich "rybarsky listek".
Z resztą, nie wiem jak na Słowacji, czy tam w ogóle funkcjonuje takie coś jak karta wędkarska (lub jakakolwiek jej forma).
Grzegorz

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wczasy rodzinne, Słowacja, wędkowanie - POLECAM
« Odpowiedź #3 dnia: 30.08.2016, 16:28 »
Jak wiemy w Słowacji mamy euro a więc tanio nie jest. Te 17 euro to za jeden dzień nie pytałem ile kosztuje na tydzień. Ale nie wyobrażam sobie łowić tam dłużej jak dwa dni, bo człowiek zmęczony jak po ciężkiej pracy :) Czy 17 euro to dużo?
 Patrząc na jakiekolwiek wyjazdy to myślę że nie.
W Beszeniowej na termalnych źródłach na 3 osobową rodzinę zapłaciłem 58 euro + obiad jakieś lody to masz 100euro. Tatralandie również odwiedziłem dokładnie to samo.
 A nad wodą 17e + hamburgery za 2e, piwko 1,5e To w 30 się mieścisz :)
Wykupujesz na miejscu kartę z pozwoleniem w 1 minutkę i łowisz. Nawet regulamin w PL dostajesz :)
Ale można pojechać naprawdę tanio bo można namiot rozłożyć nad wodą.
Piotr