Autor Wątek: (K) Korum 10ft Feeder Rod  (Przeczytany 2388 razy)

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
(K) Korum 10ft Feeder Rod
« dnia: 20.09.2017, 12:05 »
Witam serdecznie,
czy ktoś z kolegów z szanownego Forum posiada do sprzedania używany kijek, w dobrym stanie jak w tytule? Jestem zainteresowany zakupem takowego.
-Paweł-

Offline brutusek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: 12
Odp: (K) Korum 10ft Feeder Rod
« Odpowiedź #1 dnia: 20.09.2017, 14:58 »
Posiadam. Prywatną wiadomość do szanownego kolegi wysłałem.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: (K) Korum 10ft Feeder Rod
« Odpowiedź #2 dnia: 20.09.2017, 15:38 »
Przy najbliższej wizycie w sklepie chcę pomacać ten kij w różnych długościach. Podzieli się ktoś wrażeniami i opiniami o kijach typu feeder z firmy Korum? Chodzi mi po głowie zarówno wersja ,"light" 10-11 stóp, jak i "ciężka" 13 stóp.

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: (K) Korum 10ft Feeder Rod
« Odpowiedź #3 dnia: 20.09.2017, 16:24 »
Cały sezon użytkowałem feedera 11ft.
Wcześniej miałem parabolika Mikado Black stone i parabolik sie nie umywa :P Podajnik 30g banjo 40m  baardzo celnie i powtarzalnie jesteś w stanie rzucać. Największego karpia 5kg wycholowałem na niego, czuć było ciężar ale dało się spokojnie wycholować. Co do łowienia mniejszych ryb - łowiłem również na klasyczny koszyczek na robactwo i mniejsze ryby też przyjemnośc jakąś dawały. Co do max obciążenia, to z tą szczytówką mocniejszą z zestawu, to rzucałem sobie na te 40m spombem firmy FOX rozmiarem medium :)

ProBono

  • Gość
Odp: (K) Korum 10ft Feeder Rod
« Odpowiedź #4 dnia: 20.09.2017, 17:47 »
Jak ja lubię te tematy o Korumach.
Posiadam wszystkie wersje podstawowych wędek Koruma:
Korum Feeder Rod 10ft
Korum Feeder Rod 11ft
Korum Feeder Rod 12ft
Korum Waggler Rod 11ft
Jakby ktoś miał jakieś pytania to z przyjemnością odpowiem. Nie spotkałem się z wersjami Light, Medium, Heavy.

ProBono

  • Gość
Odp: (K) Korum 10ft Feeder Rod
« Odpowiedź #5 dnia: 20.09.2017, 17:49 »
Posiadam. Prywatną wiadomość do szanownego kolegi wysłałem.
,,Błądzisz synu błądzisz" :D :D :D

Offline brutusek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: 12
Odp: (K) Korum 10ft Feeder Rod
« Odpowiedź #6 dnia: 20.09.2017, 18:00 »
Sprzedam Korum 10ft z racji tego, że posiadam yank n bank 10ft i będę kombinował drugiego yanka. Czy błądzę ? Być może.Yank daje mi dużo więcej frajdy i finezji.

ProBono

  • Gość
Odp: (K) Korum 10ft Feeder Rod
« Odpowiedź #7 dnia: 20.09.2017, 21:03 »
Moje odczucia

Cechą wspólną wszystkich wersji długości Koruma jest skromne wykonanie, połączenie korka z pianką EVA oraz utrzymanie wędziska w czarno-metalicznym wykończeniu z czerwonymi omotkami i oplotami. Jeżeli jesteś zwolennikiem wędzisk, które oprócz doskonałej pracy i użytych materiałów musi jeszcze wyglądać to ta seria nie jest dla Ciebie bo nie powala designem gdyż utrzymana jest w tonie skromnego, niepozornego wędziska.

Korum 10 ft
Ulubiona wersja feedera w moim ekwipunku. Kijek naprawdę bardzo dobrej klasy. Doskonale prezentuje swoje walory przy zastosowaniu podajnika 15gram+towar. Jak dla mnie bardzo czuły kijek i naprawdę dobrze widać brania - nawet te muśnięcia przynęty czy obojętnego przepływania obok naszego zestawu. Najlepsze rozwiązanie dla wiosennych i jesiennych wypadów gdzie ryba delikatnie pobiera pokarm. Wędzisko z omówionym zestawem bez problemu posyła na odległość 30 metrów w sposób celny, dokładny, zgodny z preferencjami użytkownika. Kij ewidentnie paraboliczny w szczególności pod karpiem 5 kg z jakim ostatnio udało mi się walczyć. Wędzisko w pełni sprawdzone i nie miałem obaw że zaraz pęknie. Hol ryby zdecydowany i krótki. Doskonały wybór na miejsce w którym mamy ciężki dostęp do dobrego zamachu (drzewa za plecami).

Korum 11ft
To wędzisko również jest obdarzone wielką sympatią z mojej storny ze względu na jego powiązanie ze wcześniejszym modelem. Już nieco inna praca. Kij gnie się do 3/4 długości, wyraźnie jakby szybszy i zdecydowanie wcześniej ,,gaśnie". Blanka wykazuje już nieco większa twardość i pochłania trochę więcej siły walecznej ryby. Dobry do zestawów nie koniecznie Method Feeder. Używam go do tradycyjnych koszyków z helikopterem czy też ładowanych robakami. Nie dał mi jeszcze możliwości walki z ponad 5 kg karpiem ale pochłania on zdecydowanie więcej porywczego zachowania rodziny karpiowatych.

Korum 12 ft
Kijek moim zdaniem najbardziej sztywny, pracujący zdecydowanie bardziej szczytowa częścią wędziska. Jak dla mnie optymalny ciężar dla ujrzenia pełnej krasy możliwości wędziska to 30 gram+towar. Osobiście używam go gdy łowię wzdłuż pasa trzcin, na wąskiej rzeczce, gdzie wędka musi mieć kontrolę nad uciekająca w zarośla rybę. Kij zdecydowanie ,,najsztywniejszy" z całej serii. Używam go sporadycznie ze względu na wdzięczność wcześniej omawianej klasy wymiarowej.

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: (K) Korum 10ft Feeder Rod
« Odpowiedź #8 dnia: 20.09.2017, 21:13 »
Piękny opis ProBono! Ja obecnie posiadam 2 kije Korum Barbel 1.75 lbs, dedykowane u mnie pod sygnalizatory, a zastępujące 3-lbsowe karpiówki. Urzekają minimalizmem jeśli idzie o zdobienia, co lubię, w przeciwieństwie do przekolorowanych bajerami blanków niektórych firm. Drennan i Preston są poza zasięgiem, ale Korum świetnie wypełnia lukę w kieszeni polskiego skromnego wędkarza.
-Paweł-

ProBono

  • Gość
Odp: (K) Korum 10ft Feeder Rod
« Odpowiedź #9 dnia: 20.09.2017, 21:18 »
O dobrze sklasyfikowane kije. Jak dla mnie to tani Mercedes, na którego stać przeciętnego Kowalskiego, który ceni sobie nie tylko siedzenie na rybach w weekend ale również harmonijne współzawodnictwo z wędziskiem podczas korzystania z niego. Chciałem nabyć sobie właśnie tego Barbel'a ale jak na razie mam te wędziska i jak na moje wymagania sprawdzają się wyśmienicie a ten Korum Waggler to już w ogóle piękna sprawa ale mówimy o feederach

Zembro - jakby czasami zbyteczny okazał się drugi egzemplarz Barbel'a to ja chętnie.

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: (K) Korum 10ft Feeder Rod
« Odpowiedź #10 dnia: 20.09.2017, 21:31 »
Będę miał prośbę Kolegi na uwadze, a jeden jest jeszcze w folii. Oba kupione niecały miesiąc temu. Problem w tym, że ja lubię mieć zawsze pod dwa identyczne egzemplarze, dlatego pewnie nie skończy się na jednym Korumie 10ft. Taki już ze mnie dziwak.
-Paweł-