Autor Wątek: Wędka do Pellet Waggler i Sink Bomb do 500 zł  (Przeczytany 1498 razy)

Offline kiel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Wędka do Pellet Waggler i Sink Bomb do 500 zł
« dnia: 29.08.2022, 15:18 »
Poszukuje wędki na komercje do Pellet Waggler i Sink Bomb, komercja dojść oblegana i nie chciałbym aby ryba za bardzo wjeżdżała w sąsiednie stanowiska.

Preferowana długość 11 FT,  odległość wędkowania to jak przy PW blisko (zasięg procy), żyłka będzie dojść gruba ~0.25
Chciałbym komfortowo karpie 5-7KG wyciągać

Przewertowałem kilka tematów i mam kilka typów, posortowane po cenie:
1. Daiwa Carp Match 11FT 229zł
2. Shimano Aero X1 Pellet Waggler 239zł
3. Drennan Red Range 11ft Carp Waggler 375zł
4. Korum Glide Power Float 11FT 369zł
5. Drennan Red Range 11ft Pellet Waggler 399zł
6. Preston Monster X Pellet Waggler 11FT 509zł

 Szczerze to kusi ten Drennan Red Range Carp Waggler i Preston Monster X Pellet Waggler (nie wiem czy warto dopłacać)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do Pellet Waggler i Sink Bomb do 500 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 29.08.2022, 15:24 »
Żeby za łatwo nie było, to Ci jeszcze dodam coś, co mnie kusi na przyszły sezon :D
https://www.skleprekinek.pl/wedki-sportex-feeder-rapid/5276-rapid-pellet-waggler-330cm28g15-35g-sportex-wedka.html
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 262
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do Pellet Waggler i Sink Bomb do 500 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 29.08.2022, 16:39 »
Jeśli zdecydujesz się na Drennana, to weź model typu pellet waggler a nie carp waggler :)

Mam wędki z bliźniaczym oznaczeniem tylko z 7 serii (model wyżej) i tutaj czuć wyraźna różnice w mocy na rzecz  "pellet" - większy cw, inna praca.

Model "carp" to po prostu mocna matchówka pod trudne łowiska (lilie, zawady) lub bonusowe liny, karasie, małe karpie...

Z samej serii Red Range posiadam dwa modele (match oraz feeder). Bardzo ładnie wykonane, elegancka praca, polecam.

Warto też wspomnieć, że w ramach Red Range są modele 2w1, czyli kombo. Wędka typu method feeder oraz pellet waggler (wymienne końcówki) :beer:

https://e-amur.pl/produkt/wedka-drennan-red-range-11ft-carp-method-pellet-waggler-combo/
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 873
  • Reputacja: 334
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do Pellet Waggler i Sink Bomb do 500 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 29.08.2022, 16:41 »
Łowię X1 11ft, ryb już trochę nawyciągałem, do granic możliwości tego blanku jeszcze nie doszedłem, z karpiem 14.6kg na żyłce 0.28 poradził sobie jakby to był spacer i siadł kolejny 3 kilowy bączek. IMHO jak dokładać to przynajmniej do X5, Matrix Ethos itp, wszystko do 500zł będzie raczej tylko inne a nie lepsze od tego kija.

0.25 to raczej bym powiedział dość cienka żyłka, obecnie używam 0.28 ale w przyszłym sezonie przechodzę na 0.30, bo na jednej ze śląskich komercji trzeba mieć zapas i przypony 0.28 nie są przesadą, a rzuci się tym bez problemu na 25-30m ;)
Dzierżno uzależnia

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do Pellet Waggler i Sink Bomb do 500 zł
« Odpowiedź #4 dnia: 29.08.2022, 17:00 »
Z tych kijów które podałeś  bezapelacyjnie najmocniejszy jest Korum. Na pewno pozwoli na bezpieczny hol dużo większej ryby jak 5-7kg.

Shimano X1 używa Katystopej i sobie chwali - kilka razy widziałem kijek w akcji. Przy tym budżecie jednak dołożyłbym 50-70 zł i poszedłbym w X5.

A tu masz bardzo fajny kijek idealnie mieszczący się w budżecie:

https://www.olx.pl/d/oferta/wedka-rive-super-pellet-waggler-350-3-50m-8-20g-CID767-IDQes6F.html



Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline kiel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Wędka do Pellet Waggler i Sink Bomb do 500 zł
« Odpowiedź #5 dnia: 29.08.2022, 23:21 »
To pewnie kupie ten X1 8), dzięki :beer:
Czas szukać kołowrotka...

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 796
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do Pellet Waggler i Sink Bomb do 500 zł
« Odpowiedź #6 dnia: 21.04.2024, 13:38 »
Ja kupiłem Sportex Rapid Peelet Waggler i nie zamienię na inny. Kij ma progresywną akcję i radzi sobie z karpiami 10kg bez problemu. Gwarancja na blank 10 lat. Ostatnio z mojej winy połamałem szczytówkę. Następnego dnia pojechałem do sklepu w którym kupiłem tą wędkę i bez zadawania pytań , wymienili szczytówkę na nową.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 716
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wędka do Pellet Waggler i Sink Bomb do 500 zł
« Odpowiedź #7 dnia: 21.04.2024, 17:43 »
Koruma mam i polecam, to jedna z najbardziej niedocenionych wędek, u mnie kosztuje...40 funtów, co jest jednym wielkim śmiechem na sali. Co ciekawe to Shimano X1 kosztuje 10-20 funtów więcej :) Mając wybór z tej listy nie brałbym Koruma, ale Monstera, Drennany lub Shimano, jednak wg mnie Korum jest pod większą rybę. To wędka przystosowana do znacznie grubszych żyłek. Na przykład Drennan zaleca żyłki do swoich pellet wagglerów do 7 lb, czyli około 0.20-0.22 mm, Monster do 6 lb, podczas gdy Korum aż do 12 lb, czyli nawet 0.32 mm.

Pytanie jak łowisz, czy nęcisz za każdym razem, zarzucasz bardzo często i daleko? Ogólnie kije do pellet wagglera mają być lekkie aby nie męczyły za bardzo, i celuje się tu w karpie mniejsze, brytyjska komercja to zazwyczaj waga ryby do 4-5 kilo, i pod taką rybę są konstruowane takie kije. Korum jest więc pomyślany do raczej większej ryby. Jeżeli celujesz w karpie 5-7 kilo, wszedłbym w Monstera, Drennana lub Shimano (lub Daiwę Nzone). Przy większych w Koruma, bo jest dopasowany do większej ryby, lepiej też obsłuży cięższe spławiki.

Każda z tych wędek jednak da radę karpiom dużym, jest tu kwestia użytej żyłki. Chyba każdy wybór jest dobry, za wyjątkiem Daiwy Carp Match, bo to kij bardzo 'budżetowy' :)
Lucjan

Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do Pellet Waggler i Sink Bomb do 500 zł
« Odpowiedź #8 dnia: 21.04.2024, 20:27 »
A to nie są posty z 2022 roku przypadkiem? 😳