Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 322860 razy)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1215 dnia: 10.05.2017, 22:09 »
Są też nowe pojemniki na przynęty. Jedyne 16zł za 4 sztuki ;)
Nie takie nowe. :P
Ja kupiłem sobie już na Rybomanii.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1216 dnia: 10.05.2017, 22:23 »
A co koledzy możecie powiedzieć oczywiście na podstawie opisu o feederach dostępnych na stronie FB. Ze swojej strony mogę dodać że przelotka szczytowa wyposażona w boczne zderzaki to żadna nowość. Takie przelotki to widziałem w latach 80 na spinningach i wędkach gruntowych  produkowanych w dawnej czechosłowacji

Z ciekawości poszperałem i trochę danych akurat odnośnie pickera 300 cm znalazłem tutaj :
https://www.haldorado.hu/termekek/bot-c1/picker-c35/nevis-vanity-carp-picker-3-m-i27157

Casting Ciężar :   20-50 g
Długość (m) :   3
Liczba płyt :   11
Uchwyt Średnica (mm) :   11
Długość zasilania (cm) :   156
Waga (g) :   210

Patrząc na wagę jest to raczej kijek budżetowy wiec nie spodziewałbym się po nim czegoś specjalnego, z drugiej strony cienki blank.
No ale to idzie w parze jeśli zmniejszamy średnice i chcemy uzyskać taką samą moc jest wymagany lepszy węgiel lub jego większa ilość.

Zastanawiająca jest cena która na tej stronce wynosi 12490 węgierskich foryntów co daje 169 PLN.

Tomek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 536
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1217 dnia: 11.05.2017, 07:46 »
Panie i Panowie nowość w ofercie :)

http://feederbait.pl/Wedki-Nevis-Vanity-c30

Zrobili wędkę spełniającą WSZYSTKIE parametry, jakich szukałem... a ja kilka dni wcześniej kupiłem inną od kolegi tutaj z forum :facepalm: Też fajna, ale nie do końca to.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1218 dnia: 11.05.2017, 08:21 »
Panie i Panowie nowość w ofercie :)

http://feederbait.pl/Wedki-Nevis-Vanity-c30

Zrobili wędkę spełniającą WSZYSTKIE parametry, jakich szukałem... a ja kilka dni wcześniej kupiłem inną od kolegi tutaj z forum :facepalm: Też fajna, ale nie do końca to.

Hmm jeśli myślę o tej samej wędce to jednak trochę inna klasa sprzętu :) typy łączy, światło przelotek, waga.
Tomek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 536
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1219 dnia: 11.05.2017, 08:31 »
Panie i Panowie nowość w ofercie :)

http://feederbait.pl/Wedki-Nevis-Vanity-c30

Zrobili wędkę spełniającą WSZYSTKIE parametry, jakich szukałem... a ja kilka dni wcześniej kupiłem inną od kolegi tutaj z forum :facepalm: Też fajna, ale nie do końca to.

Hmm jeśli myślę o tej samej wędce to jednak trochę inna klasa sprzętu :) typy łączy, światło przelotek, waga.

Tomku, jasna sprawa :D
Ale szukałem wędki do 80 g, 330 cm w trójskładzie, z wkręcanym od tyłu kołowrotkiem, z dużymi przelotkami i żeby pierwsza była ta "antysplątaniowa". I ta od FB spełnia wszystkie te parametry. Ta, którą od Ciebie kupiłem jest do 60 g i ma te "zwykłe" przelotki. Ja wcale na nią nie narzekam, bardzo mi się podoba. Tylko fakt stwierdziłem, że szukałem i szukałem, kupiłem coś innego, a tu wstawiają wędkę akurat dla mnie :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1220 dnia: 11.05.2017, 08:42 »
Może będzie to gdzieś do pomachania w sklepach.

Swoją droga ciekawe bo dotychczas Feeder Bait ze swoimi produktami (zanęty, kulki) cenowo reprezentował tylko segment premium a te kije to raczej segment budżetowy (ceny węgierskie).
Tomek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 536
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1221 dnia: 11.05.2017, 08:50 »
Trochę offtop, ale skoro już o Węgrzech mowa, to ja czekam, kiedy ktoś sprowadzi do nas firmę Haldorado. Sugerowałem Drapieżcom, teraz sugeruję FB, żeby nawiązali jakąś współpracę i zostali dystrybutorem czy coś ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1222 dnia: 11.05.2017, 10:01 »
Trochę offtop, ale skoro już o Węgrzech mowa, to ja czekam, kiedy ktoś sprowadzi do nas firmę Haldorado. Sugerowałem Drapieżcom, teraz sugeruję FB, żeby nawiązali jakąś współpracę i zostali dystrybutorem czy coś ;)

Jestem tego samego zdania co Ty. Fajna ta firma, poza tym widać, że Węgrzy obok Czechów mają naprawdę spore pojęcie o feederze :fish:
Pozdrawiam Seba

Offline pawel899

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1223 dnia: 11.05.2017, 11:08 »
Zamówiłem 3,6 40-100 g :-)  czekamy i nad wodę :fishonhook:

Offline pawel899

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1224 dnia: 11.05.2017, 17:40 »
A co koledzy możecie powiedzieć oczywiście na podstawie opisu o feederach dostępnych na stronie FB. Ze swojej strony mogę dodać że przelotka szczytowa wyposażona w boczne zderzaki to żadna nowość. Takie przelotki to widziałem w latach 80 na spinningach i wędkach gruntowych  produkowanych w dawnej czechosłowacji

Opisy uzupełnione o bardziej szczegółowe informacje.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1225 dnia: 11.05.2017, 18:57 »
Macałem te kijki na Robomanii w Sosnowcu.
Przyznaję, że zrobiły bardzo dobre wrażenie. Jak mnie pamięć nie myli, to uginałem 3m pickerem.
Kolosalna moc jak na taki patyczek! Ugięcie płynne, bez przesztywnień i załamań na blanku, typowy progres wg mnie.
Chętnie sobie sprawię, ale raczej 2,7m i raczej nie teraz, za dużo wydatków.
Zielony kolor też dodaje uroku, chociaż akurat wygląd jest indywidualną preferencją. Kijek jest budżetowy, mógłby mieć lepszą rekojeść, osprzęt, wykończenie, ale walory typu akcja i ugięcie mi przyćmiły te mankamenty. Zresztą cena nie jest wygórowana, więc to dobra propozycja.
Zwróciłem też uwagę na rękojeści, bo często mnie denerwują w feederkach. Generalnie rękojeść ma jedną długość dla wszystkich wędek z serii i jednakową średnicę (niezbyt dużą). O ile w delikatniejszych kijkach jest to ok, to w wędkach np 3,6m i dużym CW, jest to chybiony pomysł. Oczywiście nie musi się nikt tym sugerować, tak sobie marudzę pod nosem :P
Czesiek

Offline pawel899

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1226 dnia: 12.05.2017, 19:34 »

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 536
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1227 dnia: 12.05.2017, 23:02 »
Piękna praca po sam dolnik :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1228 dnia: 03.07.2017, 22:39 »
Witam,
posiadam od zeszłego poniedziałku Nevisa Vanity Carp Feeder MH 3,6m 40-100g  i powiadam Wam że już nigdy nie wezmę do ręki karpiówki.
Na testy wybrałem się na Okonia bo blisko i ryby zacne.Nie przepadam za takimi potężnymi feederami ale jak zobaczyłem co ten patyk wyprawia z rybami (karpie,jesiotry i amurki) to majtki mi same z doopy spadły ;D. Kij posiada niesamowity progres który ujawnia się dopiero przy dużych sztukach. Starannie wykonany i to co mnie najbardziej wnerwia (szczytówki przesztywnione ) tu to nie występuje, wręcz jest tak cudownie dopasowana praca szczytu (nawet ta najsztywniejsza) do reszty kija że normalnie się zmoczyłem ???.
Gorąco polecam kijek na duże okazy.
Piotr

Offline daniello2010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1229 dnia: 24.07.2017, 21:21 »
Mówisz kolego, naprawde kijek taka petarda? Szukam czegoś do method feeder pod łowiskowe karpiki.