Autor Wątek: Częste zejscia większych ryb - metoda  (Przeczytany 13645 razy)

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Częste zejscia większych ryb - metoda
« Odpowiedź #60 dnia: 30.08.2016, 10:30 »
Przypony robię sam ale korzystam też z gotowców i z nich też ryby się czasem spinają. Tak wygląda dumbells 10 mm ananasowy na przyponie z plecionki Drennan Carp Silk 15 Lb, hak WDS Drennan nr 8



a tak zdarzyło mi się kilkukrotnie wyciągnąć przynętę po spince ryby a i włos po holu ryby okręca się na kolanku haka co pewnie też nie pomaga podczas holu.



Może za długi włos robię albo rzeczywiście plecionka na przypony jest za miękka katmay
może pamiętasz jaka ta sztywna  plecionka. A może pozycjoner ściągać niżej na łuk kolankowy haka. Spinek nie mam tak wcale dużo w niedziele 10 karpi i 4 karasie, dwa karpiki spore po 8,5 kg dwa po 4-5 kg reszta mniejsze. Co do spinek to miałem 3 podczas holu i tylko na dumbellsy,  na okrągłe kulki Lorpio 4 duże karpie i zero spinek no i przy zestawie z kulkami 10 mm Lorpio truskawka tonące zestaw był przelotowy, haki i przypony te same Drennan WGS rozmiar 10. Cały czas testuję wpływ zestawu przelotowego, kształt przynęty na spinki a także długość włosa i materiał z jakiego jest wykonany przypon i  mam takie przeczucia jak pisałem wcześniej.
Paweł

Offline Tomek M.

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 292
  • Reputacja: 53
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Częste zejscia większych ryb - metoda
« Odpowiedź #61 dnia: 30.08.2016, 11:54 »
Gdzieś na you tube był film karpiarza, który pokazywał jak łowić na method feeder aby ryby nie spadały. Stosował długi przypon, który był blokowany chyba za pomocą gumki na długości 10 cm, tak, żeby spowodować samozacięcie, a następnie uwalniany przez gumkę i się wydłużał, tak, że majtanie koszyka nie występowało tuż przy rybiej głowie/ pysku i nie powodowało to wytrząsania haka z pyska ryby przez koszyk. Niestety nie mogę znaleźć tego filmu i nie pamiętam szczegółów. Pamiętam, że była to polska produkcja i to chyba dość popularna.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Częste zejscia większych ryb - metoda
« Odpowiedź #62 dnia: 30.08.2016, 14:24 »
Głowy nie dam obciąć,  ale najprawdopodobniej chodziło o plecionkę korum

http://sklepdrapieznik.pl/sklep/plecionki-i-zylki-przyponowe-korum/15158-plecionka-korum-xpert-power-braid-10m-zielona-15lb-68kg.html


Znalazłem tez artykuł w karpmax.pl w którym polecają plecionkę w otulinie, bądź sztywną.



http://karpmax.pl/porady/czytaj/jaki-material-na-przypon

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Częste zejscia większych ryb - metoda
« Odpowiedź #63 dnia: 30.08.2016, 16:41 »
Tak sobie myślę że plecionka do przyponów do metody nie może być zbyt sztywna bo będzie przynętę wypychać z podajnika.  Ten korum wart jest jednak wypróbowania kupię po wypłacie i przetestuję.  Można by spróbować robić przypon z plecionki a włos z żylki tylko jak to zawiązać bez zbędnych kombinacji.  Może ktoś ma jakiś rysunek z węzłem albo filmik.
Paweł

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Częste zejscia większych ryb - metoda
« Odpowiedź #64 dnia: 30.08.2016, 19:19 »
Masz rację, Tomaszu, kanał nazywał się chyba Gocarp, no i rzeczywiście autor składał 25 cm przypon w harmonijkę, i wiązał gumką, patent prosty, ale jak dla mnie trochę czasochłonny.
FEEDER KLUB MAZOWSZE