Autor Wątek: Pomoc w wyborze kołowrotka do feedera  (Przeczytany 4764 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pomoc w wyborze kołowrotka do feedera
« Odpowiedź #30 dnia: 03.10.2020, 23:58 »
Teraz każda firma ma inną wielkość. Mam kołowrotki Gabora 5 i 6k. Te 5 jest identyczny jak Daiwa 4k, jeśli idzie o szpulę, bo tak wizualnie, to Daiwa nawet ciut większa mi się wydaje.

Ja bym raczej patrzył na średnicę szpuli. Do wędki 4,2 wybrałbym coś 60-70 mm. Ale to niech specjaliści od dystansu się wypowiedzą.
Jak pisze Michał, teraz każda firma a nawet model w ramach firmy ma inną wielkość. Najważniejsze są bebechy, bo one decydują o trwałości. Co do odległości rzutów to nie patrz tylko na średnicę szpuli ale też na wysokość nawoju. Dla mnie nawet to drugie ma nawet większe znaczenie.
I tak, stara Daiwa 4000, średnica szpuli: 57 mm, wysokość: 22 mm, identycznie jak nowa Daiwa FT 6000  wygrywa w zdolnościach rzutowych z By Döme TEAM FEEDER Fine Carp 5000 (Średnica szpuli: 58 mm, wysokość: 20 mm). Dla mnie liderem rzutowym w kołowrotkach do feedera jest Browning Black Viper MK FD 850 (Średnica szpuli: 58 mm, wysokość: 28 mm). Nawet By Döme TEAM FEEDER Fine Carp 6000 (Średnica szpuli: 63 mm, wysokość: 24 mm) z nim przegrywa, zwłaszcza na wędkach o mniejszej średnicy przelotek. Później się zaczynają kołowrotki o wadze ponad 450 g ale też i o wiele lepszych parametrach  do długich rzutów.
Pozdrawiam,
Tomek

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 506
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w wyborze kołowrotka do feedera
« Odpowiedź #31 dnia: 04.10.2020, 09:46 »
Dzięki panowie za info :beer:
Marcin

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pomoc w wyborze kołowrotka do feedera
« Odpowiedź #32 dnia: 04.10.2020, 09:51 »
Zakładając Marcin,że chcesz kijem łowić także na rzekach ,ja wybrałbym model 5000 z niższym przełożeniem ,więcej mocy ;)