Autor Wątek: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki  (Przeczytany 215662 razy)

Offline Fluffy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Reputacja: 13
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #45 dnia: 04.01.2015, 17:07 »
Czuję się przekonany, popróbuję :) Dzięki za info
Michał

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 600
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #46 dnia: 04.01.2015, 17:09 »
Niewątpliwie żyłka "pływająca" (w rodzaju Supplexa cz Float Fisha) jest znacznie mniej podatna na tonięcie niż żyłka zaprojektowana jako "sinking line", ale jednak jest zasadniczo zatapialna. W razie czego zawsze można pływalność zwiększyć za pomocą stosownego sprayu, a "klejenie się" do wody końcowego fragmentu żyłki radykalnie ogranicza wspomniana wcześniej silikonowa pasta nakładana paluszkami lub wacikiem  :)

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #47 dnia: 04.01.2015, 17:44 »
Bardzo wazne jest przy tej metodzie prowadzenie zestawu. Przynata zawsze przed splawikiem i czeste przytrzymania.
Jakie kije preferujecie?-odlegloscowki czy bolonki?
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #48 dnia: 04.01.2015, 17:46 »
Mam te muciliny z Anglii ale nie trzeba zadnych specjalnych spreyow. Ot wystarczy zwykla wazelina do ust czy krem nivea.  A tutaj tip, ktorego nauczylem sie w Anglii lowiac na sucha muche - wystarczy przeleciec palcem za uchem i przeciagnac po zylkce.
Nasza  skora jest zawsze natluszczona i to dziala.

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #49 dnia: 04.01.2015, 17:54 »
Bardzo wazne jest przy tej metodzie prowadzenie zestawu. Przynata zawsze przed splawikiem i czeste przytrzymania.
Jakie kije preferujecie?-odlegloscowki czy bolonki?

Niestety nie moge sie z tym zgodzic poza dywagacjami teoretycznymi (bo tak mowi teoria). W praktyce jest niemazle niemozliwe toczenie po dnie przynety na brzane lub klenia bez wyprzedzen splawika (zawsze sie gdzies zapatoczy ta przyneta ).  Smiem nawet twierdzic, ze jak przy polowie brzany przyneta bedzie wyprzedzac splawik (tak jak mowi teoria) to brzany nie zlapiemy bo przy przytrzymywaniu zestawu przyneta bedzie frunela nam w gore. Ja zlapalem pare brzan na przeplywanke i raczej w najlepszym wypadku przyneta byla gdzies pod splawikiem albo splawik wyprzedzal przynete.
Bolonka to inna metoda z ciezszymi zestawami i akurat przy bolonce wedzisko jest tak dlugie, ze zylka nie dotyka wody. Wiec ja ja klasyfikuje jako odmienna (chociaz bardzo podobna) metode. Nie chcialbym lowic 7m bolonka na 1g stick....

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #50 dnia: 04.01.2015, 17:59 »
jak dociążacie zestaw? ja stosuję to co radził mi Kacper Górecki do przerywanki z przytrzymaniem. Poniżej fota ze strony Górka.
Error Team Poland

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #51 dnia: 04.01.2015, 18:21 »
Akurat Gorek ma duza wiedze i umiejetnosci wiec nie ma sie do czego przyczepic i duzo sie od niego mozna nauczyc.  No i mieszka w moim rodzinnym miescie  ;) Odnosnie powyzszego zdjecia  - ten zestaw jest do tyczki (zestaw skrocony) wiec nie ma on za wiele wspolnego z lowieniem na sticka.  Ten splawik ma za delikatna antenke, zeby nim lowic poprawnie na angielska przeplywanke.
Odnosnie obciazenia - albo rownomiernie i na dole nr 8 (lub mniejszy) przy wolniejszym nurcie albo skoncentrowany w kierunku dolu (przy szybszym nurcie i jak chcemy ominac brania z opadu).


Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 600
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #52 dnia: 04.01.2015, 18:35 »
Zgadzam się, że "floating line spray" nie jest do udanego trottingu niezbędny jeżeli stosuje się odpowiednią żyłkę, choć np. rzeczny guru Dave Harrell zaleca jego stosowanie. Silikonowe smarowidełko Mucilin kosztuje niewiele, jest wydajne i sprawdzone, więc nie szukam kosmetycznych ani zausznych zastępników  ;)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #53 dnia: 04.01.2015, 18:46 »
"Silikonowe smarowidełko Mucilin kosztuje niewiele, jest wydajne i sprawdzone, więc nie szukam kosmetycznych ani zausznych zastępników  ;)" Koledzy tu się starają dzielić swoimi patentami,wiedzą i doświadczeniami które czasem mogą nam uratować skórę nad wodą bo się czegoś zapomniało!Takie osobiste wycieczki myślę że mogą skutecznie zniechęcić większość kolegów do dzielenia się pewnymi rzeczami żeby nie narazić się na kpinę! A może tylko ja jestem przewrażliwiony?? Jeśli tak to sorki! :-[ :-[
Arek

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 600
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #54 dnia: 04.01.2015, 18:52 »
jak dociążacie zestaw?

To zależy od typu spławika (rzeczny waggler, stick w takiej lub innej wersji, avon, chubber/loafer) i łowiskowych warunków. Cenne wskazówki uznanego fachowca znajdziesz tu:

http://www.daveharrellangling.com/wp-content/uploads/2012/11/1.-RIG-DIAGRAMS-FOR-DH-RUNNING-LINE-FLOATS.pdf


Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 600
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #55 dnia: 04.01.2015, 19:01 »
Nie twierdzę, że owe zastępniki nie działają - te kosmetyczne niechybnie działają zupełnie dobrze, a te zauszne działają trochę gorzej i krócej od silikonowego smarowidła  ;)

elvis77

  • Gość
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #56 dnia: 04.01.2015, 19:14 »
Każdy stosuje to co ma najlepszego i w danej chwili dostępnego,a my za bardzo skierowaliśmy się w stronę sprzętu dostępnego tylko w UK lub internecie "zapominając" o innych zamiennikach niekiedy lepszych od oryginału

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #57 dnia: 04.01.2015, 19:21 »
moim zdaniem fajnie, poznać coś, czym łowi sie nie tylko w PL czyli w UK, napewno warto też testować nowe rzeczy, ja wierze ze to co w Uk jest 100% lepsze jakościowo od tego co w PL, każdy ma swoje zdanie, wiadomo nie na wszystko budżet pozwala żeby mieć.
Krzysztof

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #58 dnia: 04.01.2015, 19:33 »
Bardzo wazne jest przy tej metodzie prowadzenie zestawu. Przynata zawsze przed splawikiem i czeste przytrzymania.
Jakie kije preferujecie?-odlegloscowki czy bolonki?

(...)Niestety nie moge sie z tym zgodzic poza dywagacjami teoretycznymi (bo tak mowi teoria)(...)
W praktyce wlasnie to sie sprawdza. Gorek tez o tym wspomina [18'40'']
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #59 dnia: 04.01.2015, 20:04 »
To wytlumacz mi prosze ta sama kontrole z wyprzedzeniem przegruntowanego zestawu ze splawikiem typu waggler:).
Albo z chubbersem z zestawem na brzane.