TECHNIKI WĘDKARSKIE > Sposób na...

Sposób na węgorza

(1/12) > >>

dario0023:
U mnie na zbiorniku występuje podobno ładny wegorz i w tym sezonie chciał bym spróbować ową rybę złapać.
Podstawą to zestaw gruntowy specjalny haczyk i co jeszcze by się przydało?
Czy warto nęcić węgorza?

CinQ:
ja jak poluję na "wegorka" używam gruntówki i spławik na gruncie zakładam filet z uklei a na spławik zakładam 4-7 dendroben i w miare często przerzucam zestaw dodatkowo nakłuwam filet atraktorem o zapachu krwi

mjmaciek:
A umnie sprawdza sie stara sprawdzona szkola
swierza krew trzeba miec dojscie do rzezni lub ubojni wlewasz do litrowego sloja w zakretce dwie male dziurki słój obciazasz spuszczasz nalepiej na stoku przy starym korycie rzeki np na zaporowce
lub jakis kanalek
przywiazujesz do niego sznurek na koncu bojke i masz markera
zestaw koszyk zanetowy do srodka gompke moczysz ja w tej samej krwi co masz w sloju
przypon a na haku klasyka czerwone , rosowka, lub mala ukleja
sposob na lodz

bigdom:
Nocna zasiadka na odpowiedniej miejscówce. Przynęta mocno aromatyczna. Może być dipowana ukleja, może być pęczek rosówek.
Najlepiej zrobić wywiad u miejscowych speców, jeśli to możliwe.
Czytałem gdzieś-kiedyś, że można nęcić rosówkami, ale nie potwierdziłem tego doświadczeniem.
Znajomy spec od węgorza w tydzień (łowiąc co noc) wyciągnął ze trzy węgorze i był bardzo happy, więc łatwo nie jest. Węgorz to mocno wymierający gatunek w Polsce niestety.

Luk:
Na węgorza nie potrzeba żadnego specjalnego haka... Ogólnie nie lubie udzielać rad w momencie kiedy domyslam się, że ryba ma zostać zabita.

Warto wiedzieć, że węgorz jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem, w Polsce jest tylko dlatego, że się nim zarybia. A zarybia gdyż bez węgorza rybacy pójdą z torbami, bez tej ryby nie zwiążą końca z końcem. Byc może wkrótce wprowadzony zostanie zakaz połowu larw węgorza - i okazac się może, że o te rybę będzie znacznie trudniej. Warto miec to na uwadze.

Żadna ryba nie połyka tak przynęty jak węgorz - dlatego lepiej stosowac zwykłe haki. Jeżeli złowi się rybe niewymiarowa ma ona szansę na przeżycie - z połkniętym hakiem wielozadziorowym jest już gorzej... Maciek podał dobry sposób na zwabienie węgorza. Mając na haku rosówkę, filecik z uklei - lub włos z połówką uklei lub ogonem płotki  - mozna złowić i węgorza i sandacza, trafić może się też i szczupak.
Na pewno warto nęcić. Węgorz lubi pellety - i czesto korzysta z karpiowej 'stołówki'... Polecam siekać uklejkę lub kilka i dodać do miksu z pelletami, siekaną dendrobeną, białymi... Pozwoli to na szybsze zwabienie węgorza.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej