NAD WODĄ > Łowiska

Łowiska lubelskie

(1/3) > >>

Adamkk:
Jakie łowiska polecacie w województwie lubelskim?
Proponuję podzielić na PZW i komercyjne.
Dla mnie ale myślę że też dla wielu istotny jest dojazd. Nie każdy ma auto terenowe która wjedzie wszędzie. Oraz odrobina ciszy i prywatności w końcu to ma być odpoczynek i relaks. Im bliżej Lublina tym lepiej.

PZW
Zalew Zemborzycki bliżej Lublina się nie da. Dojazd to kwestia dyskusji zależy od której strony ale w większości to już płatne parkingi a prywatność i cisza raczej słaba - spacerowicze i rowerzyści.

Zbiornik Dratów odległość około 40 km od Lublina dojazd bez problemu dla zwykłego auta i miejsce do zaparkowania znajdzie się. Prywatność na wale raczej słaba.

Zbiornik Krzczeń odległość około 45 km od Lublina z dojazdem od południowego zachodu bez problemu dla zwykłej osobowki z innych stron podjazd trudniejszy. Prywatność wieksza niż na dratowie.

Komercja
Nie byłem jeszcze wiec się nie będę wiele wypowiadał. Podam tylko 2 przykłady o których słyszałem.
Wzory 25 km od Lublina
Ludwinek 40 km od Lublina

Rafallub900:
Komercję
Ludwinek eko coś tam jak dla mnie słabe bardzo mocno zarośnięte .
Wzory typowo karpiowe łowisko , sporo większego karpia , sporo karasia i drobnicy.
Cicha Woda też typowo karpiowe łowisko . Duże okazy karpi i amurów ale nie tylko . Jest tam na prawdę dużo różnych gatunków ryb typu lin, jaź, karaś, płoć, krasnopiury.
Snopków nieduży staw sporo sportowego karpia i dużo drobnego karasia. Za to blisko i ładnie w parku przy pałacu.
Siemień dużo ryby można się wyszalec karpie do 8kg , jesiotry około 100cm.
Malibu nieduży zbiornik , ma swój urok duża presja .
PZW w tym roku zrezygnowałem
Ciekawym zbiornikiem jest budzyń koło Kraśnika.




Gad_2612:
dzień dobry,

jeśli idzie o łowiska komercyjne w tym rejonie to polecę bardzo łowisko KRZESIMÓW (okolice Łęcznej).


https://www.google.com/maps/place/%C5%81owisko+KRZESIM%C3%93W/@51.2667466,22.7658797,12z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x5d6f57040689eaeb!8m2!3d51.2584755!4d22.8274632

Rafallub900:
Znalazłem dwa łowiska wygladają ciekawie łowisko kluczkowice i łowisko bobrowisko w Siennicy Różanej.
Może ktoś tam wedkował ? Wszelkie informacje mile widziane.

marian190975:
Jako że jestem z okolic  Kraśnika to polecę zalew pzw Budzyń koło Kraśnika, 99% moich połowów to własnie to łowisko, bardzo dużo małego i średniego leszcza, bonusy duże leszcze,  karasie i karpie i SUM którego nie jestem zwolennikiem na tak małym zbiorniku, bardzo dobry dojazd. Cały zbiornik otoczony wałem z szerokim chodnikiem, znajdą tu miejsce dla siebie  nawet i karpiarze.  Ponadto ostatnio dotarły do mnie wieści o łowisku koło Chodla w Jeżowie ok. 30 km od Lublin, nie byłem więc tylko informuję.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej