ADMINISTRACJA > Administracja i regulamin forum

Reputacja

(1/3) > >>

Mateo:
Czas na kolejne usprawnienia forum.
Była propozycja zmiany systemu Reputacji.


--- Cytat: koks w 12.01.2015, 17:38 ---Mam nastepny pomysl dla forum (juz mniej kontrowersyjny jak mi sie wydaje :P) - pod indiwidualnymi postami dac mozliwosc polubienia posta (ewentualnie jeszcze dodac nie lubie) - cos jak w yt

--- Koniec cytatu ---

Wprowadzenie takiego rozwiązania wiąże się z instalacją specjalnego pakietu:
- Pakiet ten pozwala na ocenę poszczególnych wiadomości (widnieje informacja kto i za co pochwalił daną wypowiedź).
- Pakiet jest rozbudowany, dodaje statystyki reputacji na forum, komentarze do każdej oceny itp.
- Wszystkie dotychczasowe punty mogą zostać utracone.
- Będę musiał pakiet przetłumaczyć, bo nie zawiera on polskiego języka.

Można zrezygnować z ww. pakietu i mogę wprowadzić tylko niewielkie zmiany (tworząc swój skromny pakiet):
- Usunąć możliwość przyznawania negatywnej reputacji (zdarzają się od czasu do czasu na forum takie akcje) i pozostawić jedynie możliwość pozytywnej oceny.
- Dodać jakiś ładny przycisk (np. kciuk w górę) przy każdym poście.
- Dotychczasowa reputacja zostanie zachowana.
- Nie będą pokazywały się informacje o tym, kto głosował i na jaki post.

Czekam na Wasze propozycje :)

Arunio:
Myślę że dotychczasowy system powinien zostać zachowany! Nie ma powodu dla kilku bzdurnych dodatków robić problemu Moderatorowi!A pewnie system punktacji zaostrzy konflikty i problemy dla Adminów! Ja jestem za pozostawieniem jak jest i zamknięciem tematu jeśli koledzy będą za!!

Maciek:
Zgadzam się z kolegą Arunio,wszystko jest jasne i czytelne , więc po co komplikować i dokładać pracy Adminom.

Logarytm:
Myślę, że dobrze jest jak jest. I popieram tu wpis Arunia:

--- Cytat: Arunio w 24.01.2015, 22:08 ---Myślę że dotychczasowy system powinien zostać zachowany! Nie ma powodu dla kilku bzdurnych dodatków robić problemu Moderatorowi!A pewnie system punktacji zaostrzy konflikty i problemy dla Adminów! Ja jestem za pozostawieniem jak jest i zamknięciem tematu jeśli koledzy będą za!!

--- Koniec cytatu ---

Uważam, że oceny nie stanowią istoty dyskusji forumowych. Są czymś pobocznym i często subiektywnym. Ja bym się bardziej zastanawiał nad ich całkowitą likwidacją.

Mateo:

--- Cytat: Logarytm w 24.01.2015, 22:16 ---Myślę, że dobrze jest jak jest. I popieram tu wpis Arunia:

--- Cytat: Arunio w 24.01.2015, 22:08 ---Myślę że dotychczasowy system powinien zostać zachowany! Nie ma powodu dla kilku bzdurnych dodatków robić problemu Moderatorowi!A pewnie system punktacji zaostrzy konflikty i problemy dla Adminów! Ja jestem za pozostawieniem jak jest i zamknięciem tematu jeśli koledzy będą za!!

--- Koniec cytatu ---

Uważam, że oceny nie stanowią istoty dyskusji forumowych. Są czymś pobocznym i często subiektywnym. Ja bym się bardziej zastanawiał nad ich całkowitą likwidacją.

--- Koniec cytatu ---

No właśnie. Podniosłem ten temat dlatego, bo miałem już sporo zgłoszeń na PW. Użytkownicy nie wiedzą dlaczego przyznawane są im ujemne punkty.
Może więc zaistnieć sytuacja, w której ktoś rejestruje się na forum tylko po to, by nękać innych - mających odmienne poglądy - negatywnymi punktami.
Stąd wyszedłem z propozycją usunięcia przycisku [zaszkodził], który najwyraźniej jest przyczyną tych problemów. Punktów dodatnich zapewne nikt za darmo nie rozdaje, a nawet jeśli, to nie powoduje to niepokojów na forum.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej