Autor Wątek: Chod Rig  (Przeczytany 12835 razy)

Offline s_borzyszkowski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Chod Rig
« Odpowiedź #15 dnia: 13.04.2017, 19:16 »
Ten filmik powinien Ci pomóc.

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Chod Rig
« Odpowiedź #16 dnia: 14.04.2017, 18:20 »
   
   Nie dość, że ciężarek będzie okładał karpia po pyszczku to najprawdopodobniej wypnie się z haka - przerabiałem to już na własnej skórze i odpuściłem sobie choda.  Nie jest powiedziane jednak, że do niego nie wrócę. 

 Wszystkie karpie, które miałem na haku - z zestawem chod rig - spinały mi się po kilku sekundach holu.  Dzisiaj już wiem, że przypon zsuwający się podczas holu ryby blisko ciężarka działa niekorzystnie na holowanie ryby.  Po prostu karp po samo zacięciu potrząsa bardzo intensywnie głową na boki.  W ten sposób próbuje pozbyć się haka z pyska a ciężarek znajdujący się zbyt blisko haka pomaga mu w tym jak najbardziej.   Możesz spróbować użyć tych nowości z Nash-a, E-S-P lub obejrzyj sobie ten filmik i pokombinuj sam.

 

Offline Qbal

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Chod Rig
« Odpowiedź #17 dnia: 09.05.2024, 14:41 »
Hej.
Odgrzebie trochę temat.
Stosuje ktoś regularnie Chod Riga ? Ciekaw jest efektów oraz podatności zestawu na spinki ryb ( chodzi mi głównie o zsuwanie się klipsa w kierunku ciężarka ).
Chcę spróbować tego systemiku Nasha , dokładnie Nash Naked Gripping Chod Kit, tylko że on jest montowany bezpośrednio na żyłce, bez użycia leadera, zastanawiam się jak to się sprawdzi, może ktoś używał ?
Zakładam oczywiście że nie będę napinał specjalnie zestawu, łowienie na "luźną" żyłkę.

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Reputacja: 53
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Chod Rig
« Odpowiedź #18 dnia: 09.05.2024, 17:20 »
Hej.
Odgrzebie trochę temat.
Stosuje ktoś regularnie Chod Riga ? Ciekaw jest efektów oraz podatności zestawu na spinki ryb ( chodzi mi głównie o zsuwanie się klipsa w kierunku ciężarka ).
Chcę spróbować tego systemiku Nasha , dokładnie Nash Naked Gripping Chod Kit, tylko że on jest montowany bezpośrednio na żyłce, bez użycia leadera, zastanawiam się jak to się sprawdzi, może ktoś używał ?
Zakładam oczywiście że nie będę napinał specjalnie zestawu, łowienie na "luźną" żyłkę.
Leader możesz sobie zrobić z fluorocarbonu lub grubej mono. Dlaczego "oczywiście" zakładasz, że nie będziesz napinał zestawu?

Offline Qbal

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Chod Rig
« Odpowiedź #19 dnia: 10.05.2024, 08:23 »
Uważam że napinanie żyłki przy tego typu przyponie, zestawie końcowym, przekreśla sens jego stosowania...
Moje pytanie dotyczyło bardziej Waszych spostrzeżeń co do skuteczności zestawu z Chodem, podatności na spinki ( karpiowego nie w metodzie ).
Leadcorów, fluo,  mam parę rodzajów gdybym chciał ich użyć ;)