Autor Wątek: Feeder 360/390 cm do ok 100 g  (Przeczytany 4899 razy)

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Feeder 360/390 cm do ok 100 g
« dnia: 03.02.2021, 12:36 »
Na nowy sezon rozglądam się za feederem o długości 360 ( dłuższe modele mogą być nieco problematyczne ze względu na krzaki za plecami, lub gałęzie nad głową) wyrzut ok 100g ,klasyk , na odległości do 75m, akcja progresywna. budżet do 300zł.

czytałem opinie, i całkowicie się pogubiłem. myślę że używana, nieco starsza chyba najbardziej wpasuje się w cenę. Chyba lepiej kupić używaną nieco lepszą , niż nową  2 półki niżej.

Zestaw ma służyć do nauki łowienia na dystansie, dlatego myśle że odległość ok 75m na początek wystarczy w zupełności.

możecie coś podpowiedzieć?


Offline Bitas

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Odp: Feeder 360 cm do ok 100 g
« Odpowiedź #1 dnia: 03.02.2021, 14:23 »
Nie wiem, jak wy łapiecie wędkami 3.60cm na odległościach 70 plus klasykiem, a tym bardziej w miarę celnie... Mam Flagmana Armadale 3.90 cm i nie wiem czy dorzucam 60 m.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder 360 cm do ok 100 g
« Odpowiedź #2 dnia: 03.02.2021, 14:43 »
Przeważnie tak na oko. Uuu, ale poleciało. Będzie z 70 metrów.

A jest 40.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder 360 cm do ok 100 g
« Odpowiedź #3 dnia: 03.02.2021, 14:51 »
Klasyk do 70  m to przy podobnym budrzecie ogarniałem kijem 3,9 do 120 gr ,bullet 50 gr. Plecionka i przypon strzałowy. 3,6m feeder i plus 75 m to już musi być dobry kij, porządny kołowrotek i dobry zawodnik.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder 360 cm do ok 100 g
« Odpowiedź #4 dnia: 03.02.2021, 14:59 »
Dystans 70 m metodą klasyczną,jest osiągalny wędziskiem 3.6m ale pod warunkiem,że jest to By Dome master carp. Mam taką wędkę  i bulletm dorzucam powtarzalnie na 75m. Natomiast jest to specyficzna wędka i nie polecam jej do metody klasycznej ,a raczej do method feedera i to cięższego.

70m w miarę komfortowo rzuca się wędkami 3.9m  i to jest fakt.

Od siebie polecę Flagmana Legend. Mam 3.9 100cw i bardzo dobrze tym się łowi na odległościach 60-70m . Dalej to już męczące jest i mało precyzyjne.

Zastanów się,czy w ogóle jest Ci potrzebne te 75m. Ze swojego doświadczenia ,widzę że 60m jest zupełnie wystarczające w 95%,ale ja łowię tylko na jeziorach.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder 360 cm do ok 100 g
« Odpowiedź #5 dnia: 03.02.2021, 15:33 »
łowiłem na 50m (odległość odmierzana na kijkach)wielokrotnie wędką 3.3 do 75g koszyk bullet 30g, ale trzeba naprawdę dobrze machnąć (przy bocznym wietrze celność to prawie loteria)

Dlatego pytam tutaj ludzi doświadczonych. Może być 60 metrów jeśli piszecie , że w większości jest to odległość wystarczająca.

Wiadomo, że szukając informacji o kijkach można się pogubić, bo żaden producent nie napisze, ....ten kijek jest do D i nie warto kupować....

łowię na tzw na Martwej Wiśle, i Nogacie , gdzie ruch wody jest słaby, a czasem całkowicie stoi woda, więc myślę że można porównać do jeziora.


Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder 360 cm do ok 100 g
« Odpowiedź #6 dnia: 03.02.2021, 15:59 »
Bardzo dobre właściwości rzutowe ma Browning metod mania 3,6 cw do 80 g. Mam i nie sprzedam 8). Ale szczerze polecam . Podajnikiem do metody spokojnie rzuca się na 75 m . Przy dobrym  zestawie klasycznym myślę że da radę. Oczywiście koszyki typu bulet lub open window
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline marian190975

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 416
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraśnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder 360 cm do ok 100 g
« Odpowiedź #7 dnia: 03.02.2021, 16:09 »
Panowie powtarzalne rzuty klasykiem na odległość 70 m wędką 360 są jak najbardziej osiągalne. Ja używam browninga hyper carp method 360cm/80g, koszyka browning 50gr window classic, szczytówka 1,5 oz,  żyłka 0,23 i kołowrotka browning black viper mk 850 z wolnym biegiem i nie mam problemów by taką odległość uzyskać. Przy poprawnej technice rzutu nad którą cały czas pracuję osiągam tym zestawem nawet 80 metrów.  Wcześniej uważałem, że takie odległości zarezerwowane są dla wędek 420cm i ze 150 gr wyrzutu, i takie kupowałem. Ręce tylko od tego bolały a przyjemności z wędkowania żadnej nie miałem, bo przeważnie trzeba było holować małe sztuki. Swoje rzuty trenuje na sucho na działce która ma dokładnie 100m długości, słupki ogrodzeniowe co 3 metry, wiec jestem w stanie co do centymetra zmierzyć swoje rzuty. Mierzę odległość na gruncie, od miejsca rzutu do miejsca upadku koszyka, a nie to ile żyłki zwinąłem kołowrotkiem.  Dziś też rzucałem, nie było wiatru i powtarzalność odległości prawie 100%, gorzej natomiast przy tej odległości z rozrzutem na lewo i prawo, to trzeba opanować. 

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder 360 cm do ok 100 g
« Odpowiedź #8 dnia: 03.02.2021, 16:10 »
jeśli mowa o Browningu, to czy Argon , lub Argon 2.0 nadają się do takiego łowienia?  Nie wiem dlaczego, ale akurat kije Browninga podobają mi się.  Wiem....wiem....że jedni wolą blondynki...... a inni brunetki, ale nie chciałbym brać blondynki tylko dlatego że jest blondynką, chociaż ma 100kg nadwagi :facepalm:

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder 360 cm do ok 100 g
« Odpowiedź #9 dnia: 03.02.2021, 16:12 »
łowiłem na 50m (odległość odmierzana na kijkach)wielokrotnie wędką 3.3 do 75g koszyk bullet 30g, ale trzeba naprawdę dobrze machnąć (przy bocznym wietrze celność to prawie loteria)

Dlatego pytam tutaj ludzi doświadczonych. Może być 60 metrów jeśli piszecie , że w większości jest to odległość wystarczająca.

Wiadomo, że szukając informacji o kijkach można się pogubić, bo żaden producent nie napisze, ....ten kijek jest do D i nie warto kupować....

łowię na tzw na Martwej Wiśle, i Nogacie , gdzie ruch wody jest słaby, a czasem całkowicie stoi woda, więc myślę że można porównać do jeziora.

Legend 3.6 100cw.da Ci i dystans 60m i możliwość łowienia w średnim nurcie. Będzie to dosyć mocna wędka,ale średnią płoć dobrze poczujesz.

Jest też wersja 60cw.ale to już delikatniejszy kij. Jeśli bez łowienia w nurcie,da Ci dużo frajdy z holu.

Piszę o Legendzie,bo mam z nim doświadczenie.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder 360 cm do ok 100 g
« Odpowiedź #10 dnia: 03.02.2021, 16:14 »
Panowie powtarzalne rzuty klasykiem na odległość 70 m wędką 360 są jak najbardziej osiągalne. Ja używam browninga hyper carp method 360cm/80g, koszyka browning 50gr window classic, szczytówka 1,5 oz,  żyłka 0,23 i kołowrotka browning black viper mk 850 z wolnym biegiem i nie mam problemów by taką odległość uzyskać. Przy poprawnej technice rzutu nad którą cały czas pracuję osiągam tym zestawem nawet 80 metrów.  Wcześniej uważałem, że takie odległości zarezerwowane są dla wędek 420cm i ze 150 gr wyrzutu, i takie kupowałem. Ręce tylko od tego bolały a przyjemności z wędkowania żadnej nie miałem, bo przeważnie trzeba było holować małe sztuki. Swoje rzuty trenuje na sucho na działce która ma dokładnie 100m długości, słupki ogrodzeniowe co 3 metry, wiec jestem w stanie co do centymetra zmierzyć swoje rzuty. Mierzę odległość na gruncie, od miejsca rzutu do miejsca upadku koszyka, a nie to ile żyłki zwinąłem kołowrotkiem.  Dziś też rzucałem, nie było wiatru i powtarzalność odległości prawie 100%, gorzej natomiast przy tej odległości z rozrzutem na lewo i prawo, to trzeba opanować.
I łowisz na 70m klasykiem na głównej lince jako żyłce ?

Offline marian190975

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 416
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraśnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder 360 cm do ok 100 g
« Odpowiedź #11 dnia: 03.02.2021, 16:23 »
Jak wędkuję przy takich odległościach  stosuję plecionkę, napisałem o żyłce dlatego, że wczoraj i dziś rzucałem wędką na działce i używałem do tego żyłki. 

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder 360 cm do ok 100 g
« Odpowiedź #12 dnia: 03.02.2021, 16:36 »
Być może w sprzyjających warunkach,dystans 70m wędką 3.6m jest osiągalny,ale wymaga to bardzo precyzyjnie złożonego zestawu,bardzo siłowego rzutu,odpowiedniego wyzbrojenia wędki,a gdy zawieje wiatr,i tak na nic to się zda.

70m to tylko kij 3.9m i nie ma co innym mydlić oczu.

Offline marian190975

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 416
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraśnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder 360 cm do ok 100 g
« Odpowiedź #13 dnia: 03.02.2021, 16:47 »
Co dopytania boguss1982 o browninga argon, to uważam że kij ma predyspozycje do takich dystansów. Odpowiedni wyrzut, wyższe stopki pierwszych przelotek, duże średnice przelotek w tym także na szczytówkach. Nie miałem kija w rękach, ale jestem na tak.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder 360 cm do ok 100 g
« Odpowiedź #14 dnia: 03.02.2021, 16:50 »
No wiec mamy jasność że najlepiej 3.90, wiadomo że nie zawsze to bedzie 70m. Kołowrotek planuje rozmiar 5000.  A jakie kijki byście polecali, w miarę lekkie, które sprawiają przyjemność z łowienia.