Autor Wątek: Półka boczna do kosza Matrix S36 Superbox  (Przeczytany 1151 razy)

Offline Snupson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
Półka boczna do kosza Matrix S36 Superbox
« dnia: 08.01.2024, 21:45 »
Witam serdecznie,

Mam pytanie którą półkę boczną do kosza wybrać.
Mam kosz Matrix jak w tytule.
Jeśli chodzi o wybór to biorę pod uwagę wszystkie półki dostępne na rynku. Fajnie gdyby wszystko było pod kolor (Matrix) ale nie jest to warunek konieczny. Warunkiem koniecznym jest za to aby nie miała ona dodatkowych nóg. Po prostu aby była zakładana na kosz i podtrzymywała się ‚sama’.
Pierwsze pytanie które eliminuje kilka półek to: czy musi ona mieć parawan? Jak się Wam to sprawdza? Mam zestaw pojemników EVA od Matrixa i zastanawiam się czy w lato, czy też w deszcz lub wiatr nie wystarczy zamknąć tego wieczka na suwak? Czy jednak parawan czy pokrywa jest niezbędna?
Druga sprawa to: bardzo ważne dla mnie jest aby mieściła się ona w mojej torbie, w przedniej kieszeni. Mam Matrix Ethos Carryall Bag i przednia kieszeń ma 60x45 cm Ale jeśli mierzymy to po szwach. Stąd również kilka półek odpada ze względu na rozmiary. A nie chciałbym aby były one na tzw. Wcisk.
Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam !

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Półka boczna do kosza Matrix S36 Superbox
« Odpowiedź #1 dnia: 08.01.2024, 22:05 »
Szukałbym wśród Matrix i Preston. Obie firmy mają modele samonośne, tutaj Matrix:

Parawan zwiększa gabaryt przy pakowaniu, przechowywaniu itd. Jednocześnie bardziej chroni przed deszczem i słońcem niż wieczka naszych pojemniczków. Parawany da się odczepić, można łowić z , można bez - do wypróbowania. Szedłbym w Matrixa, jak nie wejdzie do MAtrix CarryAll - odeślesz.

Offline Snupson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
Odp: Półka boczna do kosza Matrix S36 Superbox
« Odpowiedź #2 dnia: 09.01.2024, 11:47 »
Dziękuję za odpowiedź.
Właśnie o to mi chodzi, chciałbym żeby ktoś wprost powiedział mi czy w naszych warunkach jest sens parawanu czy jest to zbytek?
Myślałem też o prestonie Stormshield.
Póki nie ma problemu z włożeniem do torby to gabaryty nie grają roli. To i tak jeździ samochodem.
Mógłbym prosić w więcej opinii Panowie ? Dzięki !

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 543
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Półka boczna do kosza Matrix S36 Superbox
« Odpowiedź #3 dnia: 09.01.2024, 11:48 »
Parawan się bardzo przydaje na słońcu, jeśli na półce trzymamy przynęty/zanętę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Snupson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
Odp: Półka boczna do kosza Matrix S36 Superbox
« Odpowiedź #4 dnia: 09.01.2024, 13:51 »
Okej.
Czyli uderzać w coś typu Preston Stormshield czy też Matrix Self Supporting side Tray w rozmiarze L i dokładać do tego parawan? Myślę że łatwiejsze do zapakowania będzie to pierwsze a nie półka i dodatkowy parawan. Proszę o opinie użytkowników. Dziękuje bardzo za pomoc.

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 073
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Półka boczna do kosza Matrix S36 Superbox
« Odpowiedź #5 dnia: 09.01.2024, 14:34 »
Mam taką tacę:
https://sklepdrapieznik.pl/70596-tacka-matrix-3d-r-self-supporting-side-trays-large.html
Do tej tacy dokupiłem sobie ten o to sprytnie doczepiany parawan który prawie nie zajmuję miejsca:
 https://sklepdrapieznik.pl/92060-parawan-matrix-side-tray-storm-cover-large.html
Tomek

Offline Leszcz1989

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 15
Odp: Półka boczna do kosza Matrix S36 Superbox
« Odpowiedź #6 dnia: 09.01.2024, 14:40 »
Kup Preston venta-lite XL kombinowałem z różnymi ale dopiero Preston XL to jest to co powinno być. Dodatkowo mam dokupiony support akurat ta półka wymaga supportu. Może ktoś powie że nie ale moim zdaniem musi być.

Offline Leszcz1989

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 15
Odp: Półka boczna do kosza Matrix S36 Superbox
« Odpowiedź #7 dnia: 09.01.2024, 14:41 »
Mam ten sam kosz co Ty mogę Ci wysłać fotki jak się prezentuje z tym koszem.

Offline Leszcz1989

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 15
Odp: Półka boczna do kosza Matrix S36 Superbox
« Odpowiedź #8 dnia: 09.01.2024, 14:43 »
Nie zauważyłem że musi się mieścić w torbie. Ale torbę możesz zawsze dokupić jest dedykowana moonfin i też mam taka idealnie się sprawdza. Wiadomo $ ale cóż życie.

Offline Snupson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
Odp: Półka boczna do kosza Matrix S36 Superbox
« Odpowiedź #9 dnia: 09.01.2024, 18:48 »
Nie chodzi o ‚$’ tylko o to że już mam torbę.

Offline Snupson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
Odp: Półka boczna do kosza Matrix S36 Superbox
« Odpowiedź #10 dnia: 09.01.2024, 18:55 »
Mam taką tacę:
https://sklepdrapieznik.pl/70596-tacka-matrix-3d-r-self-supporting-side-trays-large.html
Do tej tacy dokupiłem sobie ten o to sprytnie doczepiany parawan który prawie nie zajmuję miejsca:
 https://sklepdrapieznik.pl/92060-parawan-matrix-side-tray-storm-cover-large.html

Okej Panie Tomku. Ale zastanawiam się czy nie lepsze będzie ‚dwa w jednym’ czyli właśnie ten Preston Stormshield. Tutaj pomysł jest fajny. Ma Pan jakieś foto ?

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Półka boczna do kosza Matrix S36 Superbox
« Odpowiedź #11 dnia: 09.01.2024, 19:15 »
Stormshield to rodzaj walizki, zdaje się. Chyba zajmie więcej miejsca w bagażu niż półka z parawanem . I chyba też wymagać może wzmocnienia od spodu, są takie podpórki Prestona czepiane na nogę kosza. Szedłbym w półkę Prestona z parawanem (cośtam vrntalite xl, mam taki) albo w półkę matrixa z nowym parawanem. Sprzęty Matrixa do koszy są solidne. Półka perforowana nie tak się brudzi jak walizka z pokrywą, wszelkie paprochy wypadają przez dziurki.

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 073
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Półka boczna do kosza Matrix S36 Superbox
« Odpowiedź #12 dnia: 09.01.2024, 19:30 »
Mam taką tacę:
https://sklepdrapieznik.pl/70596-tacka-matrix-3d-r-self-supporting-side-trays-large.html
Do tej tacy dokupiłem sobie ten o to sprytnie doczepiany parawan który prawie nie zajmuję miejsca:
 https://sklepdrapieznik.pl/92060-parawan-matrix-side-tray-storm-cover-large.html

Okej Panie Tomku. Ale zastanawiam się czy nie lepsze będzie ‚dwa w jednym’ czyli właśnie ten Preston Stormshield. Tutaj pomysł jest fajny. Ma Pan jakieś foto ?
Zapamiętaj jedną rzecz : tu na forum nie ma Panów. Wszyscy jesteśmy kumplami po fachu. Tomek jestem.
A co do fotela to nie mam, sprzęt jest w garażu i czeka grzecznie na otwarcie sezonu.
Tomek

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Półka boczna do kosza Matrix S36 Superbox
« Odpowiedź #13 dnia: 09.01.2024, 21:29 »
Trochę tych półek, tac, kuwet przerobiłam i zatrzymałam się na tacy bocznej z dodatkowymi nogami i parawanem. Dlaczego? Większość rozwiązań ,,dizajnersko" wygląda i na tym się kończyły plusy. Ale po kolei :)
1. Półka/kuweta Preston Stormshield - ma swoich zwolenników, był moment kiedy duża część wędkarzy zaopatrzyła się w tego typu kuwetopółki. Natomiast u mnie po czasie pojawiły się następujące kłopoty: siłowniki nie działały jak potrzeba, wysuwały się z zaczepów - dodatkowo kuweta ma swoją głębokość i za każdym razem sięgania do niej wymagało to schylenia się. Niby nic, ale przy sesji zawodniczej tego schylania już się robi całkiem sporo. Miała swoje zalety, mozna było w miare szczelnie zamknąć przed deszczem wiatrem słońcem.

2. Taca boczna bez nóg bocznych - nie pamiętam producenta, chyba decathlon - mocowana na nogę, była okej, ale gabarytowo by mogła być samodzielna bez nóżek, musiała być mniejsza, zdawała egzamin, jednak przydałaby się większa (połowa wielkości Prestona wyżej).

3. Taca boczna Robinson z parawanem - przy tej opcji zostałam i korzystam obecnie. Ma nóżki dodatkowe, co daje sporą stabilność i możliwość dopasowania na każde warunki, nóżki można przyczepić na zatrzaski do transportu, są regulowane. Parawan u mnie sprawdza sie najlepiej, towar się nie poci, jak w kuwecie, jest przewiew a można zasłonić przed słońcem i deszczem. Kiepskie są motylki do regulacji nóżek bo na początku muszą się wyrobić, bo są bardzo mocno zaciśnięte. Ale da się to przeżyć. Zatrzaski na nóżki bywa, że nie trzymają, ale radzę sobie z tym mocując nóżki do transportu podstopnicami blokując o rant tacy. Jest perforowana, szybka w myciu, dosyć lekka. Mimo, że nie jest idealnie, to akceptuję te kwestie.

**W kwestii korzystania z tacy bez nóg dodatkowych widzę opcje w fajce podtrzymującej lub dedykowanej podpórce (chyba nawet matrix takie robi ).
Ania

Offline Leszcz1989

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 15
Odp: Półka boczna do kosza Matrix S36 Superbox
« Odpowiedź #14 dnia: 09.01.2024, 22:12 »
Pomimo wszystko faceta ogranicza torba w której chce przewozić półkę boczna ogólnie ciężko będzie pogodzić wszystkie rzeczy dotyczące sensownego rozmiaru bo wiadomo miejsca zawsze przydałoby się więcej i tego że musiałaby się zmieścić w tej torbie która ma wymiary 60*45 ale obstawiam że półki takiej już tam się nie zmieści chociaż nie wiem bo nie miałem tej torby. Moim zdaniem 95% ludzi nie ma potrzeby mieć nic lepszego niż Preston venta-lite XL. Oczywiście jeżeli nie bierzemy pod uwagę tego że też marka musi byc dopasowana do reszty sprzętu.