Autor Wątek: Ciekawe łowiska - Kołobrzeg  (Przeczytany 4781 razy)

Offline Myszon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Ciekawe łowiska - Kołobrzeg
« dnia: 23.08.2015, 13:25 »
Witam, wybieram się w rodzinne strony mojej wybranki serca, co zaskakujące zadała mi pytanie "to ty nie bierzesz wędek??"
Stąd moje pytanie, czy zna ktoś jakieś ciekawe wody, miejscówki, łowiska gdzie warto się wybrać?

P.S szukałem podobnych tematów, jeżeli coś pominąłem, i moja publikacja jest uciążliwa, prosiłbym o przeniesienie tematu w odpowiednie miejsce.

Pozdrawiam,
Myszon

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Ciekawe łowiska - Kołobrzeg
« Odpowiedź #1 dnia: 23.08.2015, 23:50 »
Witaj

Na jakich wodach zamierzasz łowić (Pzw czy komercja)?
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Myszon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Ciekawe łowiska - Kołobrzeg
« Odpowiedź #2 dnia: 24.08.2015, 07:07 »
Wlasciwie wszystko jedno, komercji troche znalazlem tam, ale zamierzam wykupić tygodniowe pozwolenie, wiec i wody PZW są w moim zasięgu 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Ciekawe łowiska - Kołobrzeg
« Odpowiedź #3 dnia: 24.08.2015, 19:59 »
Jeśli chodzi o wody pzw to nie mamy tutaj za dużo do wyboru.
W promieniu 20km od Kołobrzegu znajdziesz może z 3 jeziorka. A właściwie 2  to raczej większe stawy.
Polecam ci jeśli lubisz w miarę ciche leśne jezioro to Pławęcino. ok.16km od Kołobrzegu. (jez.powyżej 8ha , średnia głębokość 2-2.5m, dno raczej muliste, rybostan dosyć bogaty: lin,szczupak,okoń,wzdręga,płoć,leszcz,jazgarz,karp).
Są stawy w Niekaninie 7km od Kołobrzegu ( 2 stawy łącznie może z 6.5ha , średnia głębokość 1.5m , dno twarde miejscami delikatnie zamulone, rybostan : karp,leszcz,amur,lin,szczupak,karaś,jaź) sporo drobnicy, chodź czasami jeszcze się zdarzy złowić jakąś większą sztukę.
Jeśli lubisz łowić na rzekach to jest też Parsęta o różnorodnym rybostanie.
Generalnie to nawet nie ma się czym pochwalić jeśli chodzi o Wodę stojącą Pzw. Z tych dwóch co ci podałem to , polecam zdecydowanie Pławęcino.
Ja często tam łowie , można fajnie spędzić czas.
Komercje to tak jak pisałeś jest tego trochę do okoła. Ja akurat nie jeżdżę na komercje ale koledzy sobie chwalą Doline Karpia.
Nie słuchaj opowieści w sklepach wędkarskich w Kgu na temat pięknych ryb bo takich tam nie łowią.(chyba że łososie na Parsęcie)
Jak potrzebujesz jakiś informacji np.gdzie wędkarskie sklepy, jak gdzie co łowić, gdzie opłacić składkę itd pisz na priv. chętnie pomogę


Grzegorz > Kołobrzeg