Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3894396 razy)

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18255 dnia: 08.10.2020, 11:46 »
Jako że mój nowy Sensas black arrow pękł przy 4-5 rzucie (pierwszy raz miałem taką sytuację) na jego miejsce wskoczył Matrix.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 005
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18256 dnia: 08.10.2020, 12:01 »
Chińszczyzna powoli dopada nas w każdej dziedzinie... sprzęt jest produkowany tak by szybko się zużył i zapraszamy do kasy po nowy, równie beznadziejny towar... ale za to w promocji! (sztucznie wymyślonej promocji, ale nic to, ważne że klient łyka)

Czyste nażekactwo nie rozumiem co za problem mają ludzie z Chinami, raczej wynika to z braku wiedzy niż realnego problemu.
Kupuje i tani i bardzo drogi sprzęt i nie mam problemu ze zużywaniem. Jeśli kupujesz świadomie i dobrych producentów to nie ma problemów. Prędzej sprzęt mi się po prostu znudzi i go sprzedam niż zużyję.

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18257 dnia: 08.10.2020, 12:08 »
Jako że mój nowy Sensas black arrow pękł przy 4-5 rzucie (pierwszy raz miałem taką sytuację) na jego miejsce wskoczył Matrix.

Posiadam wersję 10 FT i jestem z niej bardzo zadowolony - poradził sobie ostatnio z amurem 8+ :)

Offline Michael

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 22
  • Carpe Diem
  • Ulubione metody: bat
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18258 dnia: 08.10.2020, 12:09 »
Czyste nażekactwo, nie rozumiem co za problem mają ludzie z Chinami
- pierdu pierdu. To znaczy, że kupujesz na średniej lub wysokiej półce cenowej. Na niskiej jesteśmy robieni w wała na maksa i jak tego nie widzisz, to jesteś ślepy.
Człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 545
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18259 dnia: 08.10.2020, 12:15 »
No ale właśnie nie jesteśmy, tylko sami się robimy. Kupujemy najtańsze gówno, a spodziewamy się jakości jak po tej droższej półce.

Oglądałem gdzieś, jak gościu był w chińskiej fabryce. I tam był jeden produkt ale w kilku cenach wystawiony. Od najmniejszej do największe. Różnił się tylko jakością. Materiałem, dokładnością wykonania itp. Więc jak się płaci za gówno, to należy się gówna spodziewać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michael

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 22
  • Carpe Diem
  • Ulubione metody: bat
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18260 dnia: 08.10.2020, 12:19 »
Więc jak się płaci za gówno, to należy się gówna spodziewać.
- nie do końca tak jest. Gdyby na opakowaniu było napisane "gówno" wszystko byłoby ok. Ale jest napisane, że to super sprzęt a dostajesz gówno, to jest zwykłe oszustwo. Dawniej zwane lichwiarstwem i karane bardzo surowo przez społeczność (i słusznie). Dziś robienie nas w wała nazywa się biznes (albo np. PZW :-*)
Człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić.

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18261 dnia: 08.10.2020, 12:35 »
Cytuj
Posiadam wersję 10 FT i jestem z niej bardzo zadowolony
Na razie go nie przekreślam bo prawdopodobnie był z jakąś wadą lub uderzony. Kij strzelił tak, że wygląda jak obcięty, zobaczę co mi sklep odpisze bo zgłosiłem problem i czekam na odpowiedź czy takie coś podlega gwarancji czy miałem pecha i muszę dokupić nowy element. Ogólne kij bardzo przyjemny w pierwszym kontakcie.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Michael

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 22
  • Carpe Diem
  • Ulubione metody: bat
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18262 dnia: 08.10.2020, 12:39 »
Kij strzelił tak, że wygląda jak obcięty, zobaczę co mi sklep odpisze bo zgłosiłem problem i czekam na odpowiedź czy takie coś podlega gwarancji
- również jestem ciekaw czy uwzględnią taką usterkę, która mogła być fabryczna, a również mogła powstać później...
Człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 545
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18263 dnia: 08.10.2020, 12:42 »
Więc jak się płaci za gówno, to należy się gówna spodziewać.
- nie do końca tak jest. Gdyby na opakowaniu było napisane "gówno" wszystko byłoby ok. Ale jest napisane, że to super sprzęt a dostajesz gówno, to jest zwykłe oszustwo. Dawniej zwane lichwiarstwem i karane bardzo surowo przez społeczność (i słusznie). Dziś robienie nas w wała nazywa się biznes (albo np. PZW :-*)
Lichwiarstwo to jest zupełnie co innego.

Płacisz za gówno, dostajesz gówno. Przysłowie "skąpy/oszczędny płaci dwa razy" jest bardzo stare.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michael

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 22
  • Carpe Diem
  • Ulubione metody: bat
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18264 dnia: 08.10.2020, 12:48 »
Żyjemy w wolnym kraju. Ty masz prawo uważać, że wszystko jest git, a ja mam prawo uważać, że nie jest. Jesteśmy dziś w stanie produkować żarówki które będą świecić wiecznie*, ale tego nie robimy, bo biznes żarówkowy padnie i ktoś nie zarobi kasy. itd Itd Itd....
Człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 005
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18265 dnia: 08.10.2020, 12:50 »
20 lat temu było to samo gówno jak nie gorsze też klepane w Chinach. Jak chcesz to nadal możesz kupować Shimano z Japonii i rzekł bym że ceny są podobne porównując średnie zarobki.
Jak chcesz mieć jakość Twin Powera w Alivio to się nie dziwię że płaczesz na jakość. Taki jest kapitalizm, płacisz za jakość. 

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 545
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18266 dnia: 08.10.2020, 12:54 »
Jesteśmy dziś w stanie produkować żarówki które będą świecić wiecznie*, ale tego nie robimy, bo biznes żarówkowy padnie i ktoś nie zarobi kasy. itd Itd Itd....

W tym momencie poruszasz zupełnie inny temat. Tutaj się z Tobą zgadzam.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michael

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 22
  • Carpe Diem
  • Ulubione metody: bat
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18267 dnia: 08.10.2020, 13:28 »
Moim zdaniem to ten sam temat, nazywa się "planowane postarzanie produktu".

https://pl.wikipedia.org/wiki/Planowane_postarzanie_produktu

Za wiki: Planowane postarzanie produktu, także planowane ograniczenie trwałości produktu, zaplanowana żywotność produktu (ang. planned obsolescence) – strategia producenta, mająca na celu takie projektowanie towarów, aby miały one ograniczony czas użytecznego życia, po tym zaś okresie stawały się niesprawne, a często nieopłacalne w naprawie.

Planowe postarzanie produktu ma wymusić na konsumencie ponowne kupienie produktu i tym samym przyniesienie zysku producentowi.
Człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18268 dnia: 09.10.2020, 13:48 »
Przyszły Przemka przynęty z Feedersklep:


 
Teraz czas na testy. Tylko pogoda nie za bardzo.
Witam Jesteś może zainteresowany odsprzedaniem  powiedzmy  po 1/4  pudełka tychy przynęt ?
Też bym był zainteresowany odkupieniem 1/4 przynęt lub po kilka sztuk

Właśnie wyjąłem ze skrzynki te przynęty przesłane od kolegi Darek_1968 i mam pytanko czy mają one ten sam zapach czy w zależności od koloru zapach jest rózny ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Trissot

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18269 dnia: 09.10.2020, 13:52 »
Przyszły Przemka przynęty z Feedersklep:


 
Teraz czas na testy. Tylko pogoda nie za bardzo.
Witam Jesteś może zainteresowany odsprzedaniem  powiedzmy  po 1/4  pudełka tychy przynęt ?
Też bym był zainteresowany odkupieniem 1/4 przynęt lub po kilka sztuk

Właśnie wyjąłem ze skrzynki te przynęty przesłane od kolegi Darek_1968 i mam pytanko czy mają one ten sam zapach czy w zależności od koloru zapach jest rózny ?

Mam białe i żółte, według mnie to ten sam smak/zapach