Autor Wątek: Kanał Bydgoski i Kanał Górnonotecki koło Bydgoszczy  (Przeczytany 1526 razy)

Offline sandał

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 1
Poproszę kolegów z Bydgoszczy i okolic o pomoc w dotarciu na ciekawe miejscówki wymienionych w tytule łowisk. To będzie mój pierwszy sezon na wodach PZW. Do jakich miejscowości się udać i jak dojechać bezpośrednio nad wodę?

Offline pinoczet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 10
Odp: Kanał Bydgoski i Kanał Górnonotecki koło Bydgoszczy
« Odpowiedź #1 dnia: 29.03.2022, 05:44 »
Antoniewo, występ, Osowa Góra, spacerowa w bdg

Offline koko

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 660
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bat
Odp: Kanał Bydgoski i Kanał Górnonotecki koło Bydgoszczy
« Odpowiedź #2 dnia: 29.03.2022, 10:08 »
W Bydgoszczy wygodnym łowiskiem jest ul. Spacerowa. Ciągnie się ona wzdłuż kanału. Dojazd  jest prosty. Od ul. Nakielskiej jadąc od strony miasta trzeba skręcić w prawo w jedną z uliczek.
Na Spacerowej praktycznie wszędzie jest swobodny dostęp do wody, szczególnie bliżej centrum miasta. Odbywa się tutaj dużo zawodów. Głębokość rzędu przynajmniej 2m. Woda prawie stoi lub wolno płynie w zależności od pracy śluzy. Pod koniec lata i wczesną jesienią możesz nie połowić z uwagi na rzęsę.
Ryby to płocie, ukleje, okonie, leszcze, krąpie, liny, karpie, jazie, klenie. Łowisko jest kapryśne i wymagające.

Do Antoniewa jedzie się z Bydgoszczy na Inowrocław i w miejscowości Brzoza na światłach należy skręcić w prawo na Łabiszyn. W Antoniewie bezpośrednio przed mostem nad kanałem trzeba skręcić w prawo względnie w lewo. Na prawo odbywają się często zawody, w lewo jest mniejsza dostępność brzegu.
Populacja ryb podobnie jak na Spacerowej. Więcej jest krąpi. Woda płynie najczęściej powoli.

Dodam jeszcze Gorzeń.
Dojazd od miasta ulicą Nakielską, przechodzącą w Łochowską i Bydgoską, przecinamy obwodnicę miasta i po kilkunastu kilometrach jest Gorzeń. Tutaj skręcamy w prawo i docieramy do kanału. Można pojechać ok. 200 m za most i skręcić w lewo w polną dróżkę aby zaparkować. Dawno tam nie byłem i nie mam pewności czy obecnie jest to możliwe.
 
Jadąc dalej za Gorzeń (bez skręcania w prawo) dojedziemy do miejscowości Występ gdzie tuż za mostem skręcamy w lewo.
Jadąc z Bydgoszczy w kierunku Gorzenia po przecięciu obwodnicy i ok 400 m  można skręcić w prawo przed mostem aby znaleźć się także nad kanałem.

 :)
Marian

Offline dzbbdg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 9
Odp: Kanał Bydgoski i Kanał Górnonotecki koło Bydgoszczy
« Odpowiedź #3 dnia: 29.03.2022, 10:28 »
Dodam jeszcze:
 Debinek 53,0359371, 17,8989879
"Beton" w porcie drzewnym 53,1259563, 18,0857522

Dojazd do tych dwóch miejscówek samochodem pod sam brzeg.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


Offline sandał

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 1
Odp: Kanał Bydgoski i Kanał Górnonotecki koło Bydgoszczy
« Odpowiedź #4 dnia: 29.03.2022, 19:26 »
Dzięki chłopaki za pomoc. Tydzień temu byłem w Zgorzeniu i nie znalazłem tam dojazdu do kanału. Po minięciu znaku Gorzeń skręciłem w prawo w kilka dróg w kierunku kanału jednak tam dojazdu nie znalazłem. Dojechałem następnie do mostu i po jego przejechaniu był jakiś skręt w lewo na łąkę ale o tej porze tam się nie wjedzie.  Zainteresował mnie ten Dębinek. Czy współrzędne są poprawne? Nie mogę znaleźć. Możesz pokazać na mapie. Jakie koło wędkarskie w Bydgoszczy polecacie?

Offline dzbbdg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 9
Odp: Kanał Bydgoski i Kanał Górnonotecki koło Bydgoszczy
« Odpowiedź #5 dnia: 29.03.2022, 19:32 »
Wpisz sobie w Google maps  Debinek Sluza nr 6

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


Offline pinoczet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 10
Odp: Kanał Bydgoski i Kanał Górnonotecki koło Bydgoszczy
« Odpowiedź #6 dnia: 29.03.2022, 19:54 »
Z wjazdem w lewo za mostem w gorzeniu w kierunku ślesina bywa różnie, to teren torfowy bywało że wjechałem, spadł deszcz i był problem wyjechać.

Offline sandał

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 1
Odp: Kanał Bydgoski i Kanał Górnonotecki koło Bydgoszczy
« Odpowiedź #7 dnia: 30.03.2022, 14:51 »
Śluzę znalazłem, widzę, że można tam spokojnie dojechać, a bardziej na północ od tej śluzy będzie jakiś dojazd? Jak wyglądają Chmielniki, są tam jeszcze ryby?

Offline pinoczet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 10
Odp: Kanał Bydgoski i Kanał Górnonotecki koło Bydgoszczy
« Odpowiedź #8 dnia: 30.03.2022, 17:17 »
W chmielnikach dwa lata temu łowiłem podleszczaki, ale niestety dużo zielska w wodzie. I ogólnie wrażenie jak by tam wody zaczęło ubywać.