Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558513 razy)

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1140 dnia: 23.02.2019, 10:02 »
Więcej pieniędzy wydają na wynagrodzenia jak na zarybienia,to jest jeden z powodów aby PZW znikneło
raz na zawsze. Jak nic nie zrobimy to taki stan będzie trwał przez lata.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1141 dnia: 23.02.2019, 11:55 »
Zobaczcie, że w preliminarzu jest mowa o zakupach zarybienia z zewnątrz. 8)

Fajny twór powstał w tym kraju. Czterdzieści kilka okręgów handlujących między sobą i z zewnętrznymi podmiotami, w których więcej wydaje się na wynagrodzenia, niż na podstawowy cel, dla którego to stowarzyszenie powstało.

Przy takiej ilości okręgów łatwo jest więc znaleźć kasę na wynagrodzenia, jak i na inne przyjemności. Dlatego mocno się walczy na górze, a na dole pracuje społecznie. Nad tym wszystkim czuwa jeszcze państwowy instytut naukowy, który w głównym stopniu utrzymuje się, ze "sprzedaży pobadawczej" ryb.

Jak żyć panie premierze? Zostać  wysoko postawionym działaczem PZW :)  Skoro w okręgach potrzebni są tacy pracownicy jak "specjalista-kierowca w Zespole Organizacyjno-Sportowym Biura PZW", no to musi się tam powodzić 8)

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1142 dnia: 23.02.2019, 19:16 »
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1143 dnia: 23.02.2019, 19:56 »
O ile podnieśli opłaty, że taki bunt się zrobił?
U mnie  w tym roku jakieś 5 zł podwyżki.
Adam

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1144 dnia: 23.02.2019, 20:20 »
O ile podnieśli opłaty, że taki bunt się zrobił?
U mnie  w tym roku jakieś 5 zł podwyżki.
członkowskie z 68na 90 a za Ełckie 220(jedno jezioro) a było 180
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1145 dnia: 23.02.2019, 20:37 »
O ile podnieśli opłaty, że taki bunt się zrobił?
U mnie  w tym roku jakieś 5 zł podwyżki.
Tu nie chodzi o opłaty, których wysokość też nie jest obojętna, ale o to, że przeżerają pieniądze zamiast przeznaczać je na zarybianie.
Do tego buta i olewanie szarych członków, uniemożliwianie pozyskania informacji, do których członkowie mają prawo (na zebrania przyjeżdżają zupełnie nieprzygotowani), niegospodarność (np. zarybianie handlowym karpiem co mi jakoś dziwnie pachnie) itd. w nieskończoność.
Zmniejszanie limitów, śrubowanie wymiarów itp. to też podwyżki (u mnie w br. wprowadzono limit - 1 szczupak/sandacz tygodniowo. To jest podwyżka opłaty).
Ponadto kretynizmy typu: dopłata 10 zł za połów z łodzi i jak nie uiścisz przy wykupie składki rocznej to w ciągu roku nie masz możliwości dopłacić.
Zapłacił bym 2 razy tyle, ale żeby wody były porządnie zarybione i nawet jeszcze bardziej wyśrubowane limity by mi nie przeszkadzały.
Największa niechęć się bierze ze świadomości, że przeżera się nasze pieniądze a wody i nas ma się w doopie. Zarybiają jedynie te wody gdzie zmuszeni są operatem. Do dzierżawionych wód wrzuca się handlówkę dla zatkania pyska upominającym się kołom. U mnie 2 lata temu wrzucili karpia chorego - badanie ryb przez ichtiologa to fikcja.
Osobny rozdział to rejestr połowów, który jak był wprowadzany to z zapewnieniem, że w oparciu o wyniki będzie się prowadzić gospodarkę zarybieniową. Teraz staje się on policjantem - nie wolno zarzucić wędki jak nie wpiszesz złowionej ryby. Ciekawe co jeszcze wymyślą.
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1146 dnia: 23.02.2019, 21:42 »
Ponadto, okręg nadal nie zamierza informować wędkarzy gdzie i ile ryb wpuścili za pieniądze wędkarzy

"Komuna" się dawno skończyła, ale niektórzy dalej myślą, że mogą wszystko :facepalm:

Tak na marginesie, to należy pamiętać, że istnieje bogate orzecznictwo sądowe, które potwierdza szeroki dostęp członków stowarzyszenia do informacji znajdujących się w posiadaniu organów stowarzyszenia 8)

Jednak pominę w tym miejscu prawo do uzyskania informacji dotyczące samych członków PZW, bo jeszcze ktoś wyżej w PZW uzna, że zgodnie ze statutem takich praw nie mają członkowie "niższego rzędu" , choć statut jasno i wyraźnie stanowi, że każdy członek może kierować wnioski  do właściwych władz i organów Związku oraz uzyskiwać odpowiedzi w terminach właściwych dla postępowania administracyjnego, ale być może znajdzie się jakiś wybitny "mózg" - działacz w okręgu PZW, który będzie powoływał się na jakąś wyimaginowaną tajemnicę, więc.....

Ja skupię się na czymś dużo ciekawszym - na uprawnieniu KAŻDEGO OBYWATELA, które ma wobec PZW (nie musi być to nawet członek PZW).

Art.  4 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej 

"Obowiązane do udostępniania informacji publicznej są.... inne podmioty wykonujące zadania publiczne, w szczególności:.... jednostki organizacyjne, które wykonują zadania publiczne lub dysponują majątkiem publicznym." 

PZW dysponuje majątkiem publicznym jakim są wody należące do Skarbu Państwa 8) Zerknijcie chociażby w ten wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (II SA/Wa 1150/14). http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/A45B7BDDE8

Podobnych wyroków uznających PZW za jednostkę organizacyjną, która dysponuje majątkiem publicznym jest dużo więcej, co następnie przekłada się na możliwość żądania od PZW uzyskania informacji w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej    :-*

Sąd tam stwierdza, że cała umowa użytkowania obwodu rybackiego (wraz aneksem) dotyczy gospodarowania w celach wędkarskich akwenem stanowiącym własność Skarbu Państwa. Dodatkowo taka umowa jest przedmiotem przetargu publicznego (konkursu ofert). Jeżeli tak, to wówczas może znaleźć zastosowanie art. 139 ust. 3 ustawy - Prawa zamówień publicznych. Artykuł ten stanowi, że umowy w sprawach zamówień publicznych są jawne i podlegają udostępnianiu na zasadach określonych w przepisach o dostępie do informacji publicznej.

Dalej z tego wyroku wynika, że: "zapłata za którą zezwolono na użytkowanie danego terenu rybackiego to z jednej strony należność dla Skarbu Państwa, a z drugiej wydatek Polskiego Związku Wędkarskiego – jedynej w Polsce organizacji grupującej wędkarzy (rybaków) amatorów ;D, a zatem stowarzyszenia monopolizującego dany obszar działalności obywateli. Stąd też obowiązek publicznego i transparentnego działania organów statutowych Polskiego Związku Wędkarskiego...Polski Związek Wędkarski nie jest typowym przedsiębiorcą przemysłowym albo handlowym, a jego działania w tym majątek są jawne"

Co to oznacza? Oznacza to, że skoro cała umowa użytkowania obwodu rybackiego (wraz aneksem) jest jawna dla każdego, to jej załączniki stanowiące integralną część umowy użytkowania obwodu rybackiego, też powinny być jawne (tym bardziej dla członka stowarzyszenia). Dotyczy to w szczególności deklarowanych corocznych nakładów rzeczowo-finansowych na zarybienia obwodu rybackiego (materiałem zarybieniowym w ilościach, sortymencie, gatunkach wskazanych w tej deklaracji).

Jeżeli jest zawarta umowa dzierżawy danego zbiornika, a nie całego obwodu rybackiego, to mamy do czynienia z identyczną sytuacją. Też przecież jest tam np. przetarg (kłania się wówczas art. 139 ust. 3 ustawy - Prawo zamówień publicznych).

Dlatego dla mnie totalnie niezrozumiałe jest zasłanianie się tajemnicą przez działaczy PZW :facepalm: Ktoś powinien "dać im kopa w tyłek", tym bardziej, że to jest Wasza kasa.
Moje google keep pęka w szwach od twoich postów. Będę musiał wprowadzić indeksowanie zawartości pod kątem wykorzystania tych informacji.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1147 dnia: 23.02.2019, 22:21 »
Przypomniałeś mi coś. Kiedyś "zgubiłem" w zakładkach jeden z artykułów wydawnictwa IRŚ na temat C&R, więc wpisałem w google "irś dręczenie ryb", bo o tym była głównie w nim mowa. W podpowiedziach wyskoczył mi taki jeden specjalista od dręczenia ryb (aż musiałem sobie screena zrobić) :D ;D ;D ;D


Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1148 dnia: 23.02.2019, 22:56 »
Kurna aż musiałem sam se to poszukać. Bo oglądając to na tel nie mogłem poznać co to za kolo😀 Jest moc😀 Google prawdę Ci powie😀
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1149 dnia: 24.02.2019, 07:01 »
Ale mnie kootafony otagowali :D :D :D :D :D :D
Lucjan

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1150 dnia: 24.02.2019, 10:12 »
Hah a to dobre ;D
Paweł

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1151 dnia: 04.03.2019, 17:44 »
http://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/183691/60/posiedzenie_prezydium_zg_pzw__luty_2019

"Wiceprezes ds. sportu - kol. Zbigniew Mośko przedstawił projekty uchwał w sprawie:

- powierzenia Okręgowi Mazowieckiemu organizacji w 2020 roku Mistrzostw świata w wędkarstwie spinningowym z łódek."



Będą albo hurtowo zarybiać i zakazywać połowu albo w czynie społecznym będą przemalowywać krąpie na szczupaki i sandacze, a jazgarze na okonie :P

Trzeba oficjalnym pismem do OM PZW zawnioskować, żeby mistrzostwa odbyły się w sektorach wyznaczonych rozciągniętymi sieciami rybackimi ;D


Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1152 dnia: 04.03.2019, 18:06 »
A po tym zarybieniu będziemy oglądać w Internecie filmy ile to drapieżników jest w wodach zalewu i jak wędkarzom dobrze robi OM.

Pozdrawiam
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1153 dnia: 04.03.2019, 18:36 »
O Matko Boska, wstyd na cały świat będzie :facepalm:
Jest jeszcze opcja transportu "niedobitków" z PGR Suwałki do stolycy. ;D
Adam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1154 dnia: 04.03.2019, 18:42 »
Na niedawnych (ze 2 lata temu?) mistrzostwach Polski w spiningu na ZZ szumnie potem ogłaszali, że padło kilkaset okoni i ileś tam szczupaków. Że Zalew taki rybny.
Zapomnieli tylko wspomnieć, że zawody trwały dwa dni i wyszło po kilka, KILKA, okonków dziennie na zawodnika i z półtora szczupaka (którym przed zawodami zarybili).
Najlepsi spiningiści w kraju złowili tyle okoni, co na normalnej wodzie w godzinę łowi dziecko z kijem leszczynowym i pustym haczykiem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters