Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558299 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1290 dnia: 29.03.2019, 13:55 »
"Efektem prowadzonych rozmów będzie podpisanie 11 kwietnia umowy ograniczającej połowu siecią w ww. jeziorach."

Jeszcze nie wiadomo, co oni tam wymyślą...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1291 dnia: 29.03.2019, 14:01 »
Dobrze przynajmniej, że 11 kwietnia a nie 1 kwietnia :D

Pozdrawiam
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1292 dnia: 30.03.2019, 08:05 »
Ciekawe rzeczy. Powiem Wam, ze zastanawiam się jak długo władze samorządów będą przychylnie patrzeć na rybacką gospodarkę narzuconą przez ustawy z czasów PRL. Jak widać burmistrzowie czy wójtowie widzą, że turystyka jest kluczem do rozwoju regionalnego, a jak tu reklamować lasy i jeziora, jak w tych drugich nie ma ryb? Gdyby się mogli ci ludzie zjednoczyć, mogliby wiele zwojować, działać samotnie jest ciężko. PZW ma tu też chronione dupsko, bo ma prawo przedłużenia dzierżawy. Gdyby zbiorniki te były puszczane w przetarg  co 10 lat, nie byłoby tak różowo. Bo gminy na wzór Lubniewic same mogłyby startować w przetargu, odbijając wody rybakom i PZW. Bo pomyślmy. Gdyby były w danym jeziorze ryby, spore i w dużej ilości, byłaby to nie lada reklama, magnes przyciągający turystów. A tu doopa, wody puste lub sieci przy pomostach :facepalm:

Kolejną rzeczą jest zachowanie się PZW. Dochodzi powoli do przesilenia, ci ludzie powinni to widzieć. PZW traci swoją siłę przebicia, ma coraz mniej do zaoferowania, mając bezrybne lub słabe wody tworzy zapotrzebowanie na dobre łowiska, przez co uruchamia działania grup chcących takie wody przejąć. Sami sobie kręcą stryczek.

Ciekawi mnie czy widzą jak działa okręg opolski. To chyba jedyny z okręgów, gdzie komercje nie mają siły przebicia dzięki wodom no kill. Jak dla mnie powinien to być przykład do naśladowania, bardzo słuszny. A tu doopa, kolejna. Jednak widać, że Rudnik nie jest Dziemieckim czy Grabowskim, i bardziej się stara, przykłada uszy gdzie trzeba. Pytanie tylko kto tak naprawdę rządzi w PZW. Czy prezes   związku może więcej niż prezes okręgu mazowieckiego, kto ma większą siłę przebicia? Kto stoi za takim Rudnikiem? A kto za Bedyńskim? No właśnie... 8)
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1293 dnia: 30.03.2019, 08:16 »
A może tak w czynie obywatelskim podsyłać samorządom na Warmii i Mazurach krótki opis, co mogą zyskać na pogonieniu rybaków, jak to zrobić i gdzie się już to robi? :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1294 dnia: 30.03.2019, 13:30 »
Jednak widać, że Rudnik nie jest Dziemieckim czy Grabowskim, i bardziej się stara, przykłada uszy gdzie trzeba.

Muszę z przykrością napisać, że to nie jest tak ;)  Ja wiem, że wielu w Prezesie ZG PZW upatrywała (dalej upatruje?) Mesjasza wędkarzy. Jednak prawda jest bardziej brutalna.

Te wody co do których toczą się rozmowy, są we władaniu Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach. Prezes ZG PZW jest tam, bo musi tam być. Zgodnie ze swoim statutem Gospodarstwo Rybackie PZW w Suwałkach jest pod bezpośrednim nadzorem Zarządu Głównego. Jest to oczko w głowie ZG PZW. Dzięki GR w Suwałkach ZG PZW może w ogóle istnieć w takiej formie jak teraz. Jest tam więc stały zespół nadzorujący powołany bezpośrednio w Prezydium Zarządu Głównego PZW.

Tak na marginesie, to nie spodziewałbym się reform po gościach z zespołu nadzorującego, z których wielu jest odznaczonych honorową odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa” ::)  Są tam, bo lokalny samorząd ma coś im do zaoferowania w zamian za zaprzestanie sieciowania, a nie dlatego, że chcą zmian w zakresie rybactwa w PZW... bo nie chcą. Nikt nie zabija kury znoszącej złote jajka i utrzymującej ZG PZW.


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1295 dnia: 31.03.2019, 12:35 »
Hm, możnaby więc zapytać, czy Rudnik robi to bo musi, czy też chce pomóc wędkarzom :)

Wg mnie wiele rzeczy może wskazywać na to, że obecny prezes bardziej się stara, ale faktycznie, zmuszają go do tego też okoliczności. Jednak i tak jest on dla mnie najlepszym prezesem od prawie 30 lat :) :) :) 

Nie wiem jak Wy, ale wg mnie byłoby świetnie, gdyby prezesa PZW wybierano w wyborach powszechnych, przez co musieliby mieć oni programy wyborcze. W takim wypadku prezes odpowiadałby przed wędkarzami, obecnie zaś prezes odpowiada przed kliką działaczy. I to jest chore właśnie, bardzo... Nikt nie wybierał Rudnika po to, aby rozwalił koryto, jak już to po to, aby koryto zachować, uciszając jednocześnie wędkarzy, dając im jakieś poczucie, że będzie lepiej. Do tego należy pamiętać też o tym, że tam walczą ze sobą pewne frakcje. I raczej nie walczą o to aby dobrze było wędkarzom, ale o miejsca przy wspomnianym korycie :)
Lucjan

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1297 dnia: 07.04.2019, 05:32 »
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1298 dnia: 07.04.2019, 05:55 »



Nie wiem jak Wy, ale wg mnie byłoby świetnie, gdyby prezesa PZW wybierano w wyborach powszechnych, przez co musieliby mieć oni programy wyborcze.

500 szczupaków plus dla każdego wędkarza!  Nie no, co drugiego. A w ogóle to Keszitsen kepet onmagarol.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1299 dnia: 08.04.2019, 19:57 »
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1300 dnia: 09.04.2019, 09:20 »
Po ostatnich rozmowa z różnymi ludźmi na rybkach  taki pomysł pojawił się :
Opłata obecna  karty pzw uprawnia do łowienia ryb w danych wodach , w danym okręgu bez możliwości ich zabierania.
Natomiast dla chcących zabierać ryby mogła by się pojawić karta na dany rok ( wkładka uprawniająca do ustalonej  : ilości , wagi , gatunku zabieranych ryb ) za odpowiednią dodatkową opłatą . Nic wielkiego ceny rynkowe takie jak w sklepie - chcesz brać płać...

I tym sposobem mamy załatwionych ludzi chcących łowić ryby , oraz tych którzy chcą łowić i zabierać ryby...
Maciek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1301 dnia: 09.04.2019, 09:59 »
I nagle by się okazało że w Polsce jest 90 % Nokilowców. Niestety z mentalnością Polaków póki co to raczej nie przejdzie. Ale uważam że taki sportowy połów powinien być zwolniony w jakiejś części z opłaty za ochronę i zagospodarowanie wód.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1302 dnia: 09.04.2019, 10:07 »
Do takich pomysłów musi istnieć solidna podstawa w postaci masowych kontroli.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1303 dnia: 09.04.2019, 10:07 »
To by miało sens, gdyby były wzmożone kontrole. Złapią kogoś z rybą na licencji no-kill, pożegnanie ze związkiem na 3 lata np. Złapią kogoś bez pozwolenia, mandat 1000 zł z miejsca + sprawa.
Ale do tego trzeba by zmienić prawo, a to znacznie trudniejsze od wprowadzenia zmian w PZW, więc...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1304 dnia: 09.04.2019, 10:11 »
I jak kolega wyżej napisał, wszystko rozbija się o kontrolę, a raczej ich brak.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!