Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558599 razy)

Offline darty

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 14
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1530 dnia: 04.07.2019, 11:56 »
Jest gdzieś potem online powtórka w opcji tego programu ?

Tutaj znajdziesz wszystkie odcinki..
https://vod.tvp.pl/website/magazyn-sledczy-anity-gargas,26685969

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1531 dnia: 04.07.2019, 12:00 »
BTW podobno w ZG jest kontrola ze skarbówki.

Oby to była prawda :beg:

Koniec końców Capone też się poślizgnął na podatkach ;)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1532 dnia: 04.07.2019, 12:12 »
A ja bym doradził skarbówce przeprowadzić tzw. kontrolę krzyżową nie tylko w ZG, ale również we wszystkich okręgach PZW. Wtedy się okaże na czym ten związek stoi. Na pewno nie na tym co się wmawia wędkarzom :-X

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1533 dnia: 04.07.2019, 12:17 »
Oprócz setek komentarzy na profilu programu TVP typu:

"To dawno temu powinno być rozwalone a nie trzymać i płaci na dziadów licencja powinna jedna na cały kraj"


Krzykacze, "jednej składki na cały kraj" to pewnie Ci, którzy zabierali dzienny limit ryb (obecne limity są nieadekwatne do ilości ryb w zbiornikach). Spustoszyli swoje zbiorniki i z przyjemnością pojechaliby na inne łowiska robić "dzienny limit". Tylko za to trzeba zapłacić kolejne składki a to im "ni w ząb".
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1534 dnia: 04.07.2019, 12:20 »
A ja bym doradził skarbówce przeprowadzić tzw. kontrolę krzyżową nie tylko w ZG, ale również we wszystkich okręgach PZW. Wtedy się okaże na czym ten związek stoi. Na pewno nie na tym co się wmawia wędkarzom :-X
Od kilku lat grzecznie czekam, aż pewne osoby wylądują za kratkami :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1535 dnia: 04.07.2019, 12:24 »
Gdyby US zrobił kontrolę w okręgach to by się zdziwił ile kasy przepada i jakie osoby tym kręcą.
 Po chwili pewnie zrobiliby kontrolę Rybactwu i produkcji. To byłby dopiero szok.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1536 dnia: 04.07.2019, 14:26 »
Od kolegi właśnie dostałem link, bo przyznam się że zarówno program, jak i gazeta to nie są media do których zaglądam :P  Jednak co raz bardziej ciekawi mnie o czym będzie ten program. U sąsiada już czuć, że mu żona bigos gotuje :P

"Duża kasa, monopol, ustawione przetargi oraz awanse mimo niegospodarności, czyli Polski Związek Wędkarski. W tle byli współpracownicy SB, którzy starają się utrzymywać nad związkiem kontrolę. Dlaczego mimo, że warszawski okręg PZW deklaruje milionowe wydatki na zarybianie, ryb np. w Zalewie Zegrzyńskim jest bardzo mało? Na jakie nieprawidłowości napotkaliśmy badając sprawę budowy stanicy wędkarskiej w środku osiedla mieszkaniowego, na którą wydano aż milion złotych? Jakie represje spotkały niewygodnego członka związku, który próbował piętnować nieprawidłowości? Czy fakt, iż związek przekazuje pieniądze na badania i sponsoruje naukowców, którzy ustalają zasady gospodarowania zasobami rybnymi, nie stanowi konfliktu interesów?"

https://dorzeczy.pl/kraj/107310/ustawione-przetargi-sb-miliony-w-tle-patologie-w-polskim-zwiazku-wedkarskim.html?fbclid=IwAR0607D-AufQUI9w_aj4yB3zz0awU3s70w7SU0Cv-Emg2KT7bPv4xY7vDyc


Czyżby czytano SiG? :P

Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1537 dnia: 04.07.2019, 14:35 »

Z drugiej strony rzućcie okiem na reklamę tego programu:

"Duża kasa, monopol, ustawione przetargi i awanse mimo niegospodarności, czyli codzienność w Polskim Związku Wędkarskim. #Magazynśledczy w czwartek o 22:50 w TVP1"

Gdyby reporterzy nie mieli "haków", to by tak nie pisali. No chyba, że TVP wyznacza w tym zakresie nowe standardy ;)

Oby tylko te „haki” nie przemieniły się w „tępe haczyki” po październikowych wyborach ;).

Pozdrawiam
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1538 dnia: 04.07.2019, 14:54 »
Jestem ostatnią osobą w tym kraju, która stwierdziłaby, że rządzący tym krajem będą mieć właściwe intencje reform PZW, te o które nam chodzi ;) Wręcz przeciwnie mogę śmiało powiedzieć, że będzie wręcz inaczej. Nie można też pominąć dość istotnej kwestii. Przy okazji tego całego zamieszania obrywa się wielu dobrym ludziom, którzy mają naprawdę dobre intencje. Jednak to jest chyba najwyższy czas aby odkryć karty, bo jednak wiele rzeczy w tym związku to fikcja, za którą płacą nieświadomi niczego wędkarze. Poza tym wielu dobrych ludzi mocno zaangażowanych w ten związek również żyje w błogiej niewiedzy o stanie PZW. A prawda jest smutna. Dlatego uważam, że taki film "Nie łów nikomu" może mieć jakąś wartość edukacyjną, aczkolwiek tak jak mówię TVP i partia rządząca, to nie są dla mnie podmioty, które powinny dokonywać zmian w tym zakresie. Dlatego czuje się jak Antygona w tragedii Sofoklesa ;)     

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1539 dnia: 04.07.2019, 15:54 »
Kolejna dawka dobrego newsa :P Pamiętacie zagładę ryb we Włocławku i brak jakichkolwiek działań ze strony Okręgu Mazowieckiego PZW, których działacze tłumaczyli się tym, że te ryby nie należą do PZW, a do państwa, bo są w wodzie (choć to w ich obwodzie rybackim doszło do zagłady milionów ryb, no i oni ze składek wędkarzy zarybiają ten obwód) ? Wody Polskie wówczas poinformowały OM PZW z wyprzedzeniem o tym, że zatrzymają przepływ wody na stopniu Włocławek na Wiśle. Jednak nikt z działaczy PZW nawet się nie wysilił, aby cokolwiek z tym zrobić, podjąć jakieś działania ochronne. Całą odpowiedzialność przerzucili wówczas na Wody Polskie. Oczywiście w mojej ocenie WP również nie są bez winy, wręcz przeciwnie.

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=13238.msg388938#msg388938



Myślałem, że państwo polskie "oleje" tę katastrofę. Jednak nie. Właśnie się dowiedziałem, że wszczęto oficjalnie śledztwo w sprawie. Prokuratura potrzebowała troszkę czasu, aby zebrać informacje ;) Na chwilę obecną widać postęp w działaniach. Oby nie skończyło się umorzeniem postępowania :P

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1540 dnia: 04.07.2019, 16:28 »
:thumbup:
Może się szykuje fajna kumulacja zdarzeń, w której trakcie pęknie od lat tworzona skorupa "jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej" i oczom "badaczy" ukaże się bezdenne morze gówna pod spodem. Oj będą mieli w czym nurkować...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1541 dnia: 04.07.2019, 16:28 »
Dlatego czuje się jak Antygona w tragedii Sofoklesa ;)   
Wieki upływają a jak widać dramat Sofoklesa jest nadal aktualny ;)

Pozdrawiam
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)

Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1542 dnia: 04.07.2019, 16:34 »
:thumbup:
Może się szykuje fajna kumulacja zdarzeń, w której trakcie pęknie od lat tworzona skorupa "jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej" i oczom "badaczy" ukaże się bezdenne morze gówna pod spodem. Oj będą mieli w czym nurkować...
Mosteque oni cały czas w tym nurkują i dlatego mają zaćmę na oczach.

Pozdrawiam
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1543 dnia: 04.07.2019, 18:22 »
Jest gdzieś potem online powtórka w opcji tego programu ?

Dzisiaj, za facebookiem:

Afery w Polskim Związku Wędkarskim.
W tle byli funkcjonariusze służb specjalnych PRL.
W czwartek o 22:50 w TVP1.

Ps: Aaaa powtórka... może na VOD TVP?

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1544 dnia: 04.07.2019, 19:36 »
W tym momencie sam program wydaje się być mało ważny, bo doszło do czegoś, czego wcześniej nie było w wędkarskim świecie - publicznego wyrażania opinii na temat PZW przez różnego rodzaju celebrytów wędkarskich.

Chyba najbardziej zaskoczył mnie Paweł Kukla z Wędkarskiej Przygody:

"Przestaje mnie obchodzić czy ten związek będzie istniał czy też nie. Chcę po prostu aby ktoś zadbał o ryby i stan naszych wód. Obojętnie kto to będzie. Liczy się efekt, a tego niestety na dzień dzisiejszy w większości miejsc brak.

✅ Dzisiaj o godzinie 22:50 w Magazyn Śledczy Anity Gargas na TVP1 będzie o PZW. Mam nadzieję, że będzie to początek zmian abyśmy wspomniany wyżej efekt widzieli na swoich wodach 👍

✅ Mam też nadzieję, że Ci co do tej pory robili z PZW maszynkę do zarabiania trzęsą teraz gaciami tak że im drobne z tylnej kieszeni wypadają. "


Po nim nie spodziewałem się takiej reakcji.

Swoją opinią podzielił się też twórca dość popularnego kanału Zaborek Wędkarstwo Usa


"Za dzieciaka rodzice co wakacje zabierali nas do Puszczy Noteckiej bylo tam przepiekne jezioro na ktorym tato pokazywal mi jak lowic węgorze szczupaki piekne leszcze🐟i nastaly czasy kiedy pojawily sie zielone drewniane ludki z sieciami o napisie Pzw i zaczeli kosic jak szarancza😡qwaaa w kilka no moze gora trzy lata tak wyczyscili zbiornik ze jak to teraz pamietam dziecka oczami(jak ladowali przepiekne ryby do worów) to dzisiaj bym zajebal golymi rekami za to co zrobili z jeziorem ukrytym w tak pieknym miejscu.Sorki unioslem sie ale wiem co czuje 99% wedkarzy"



Jak widać coś w ludziach pękło. I nawet gdy program niczego nie zmieni, to i tak dużo zrobi w kwestii świadomości wędkarzy.