Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558707 razy)

Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1590 dnia: 06.07.2019, 22:11 »
Społeczeństwo Wędkarzy Polskich NASZE WODY


Ankieta!

Nawiązując do Magazynu Śledczego Anity Gargas w sprawie nieprawidłowości w PZW, jako fundacja SWP NASZE WODY, żądamy przeprowadzenia niezależnych i jawnych badań ichtiologicznych na jeziorze Zegrzyńskim (odłowu kontrolnego na żywej rybie).

Celem sprawdzenia, czy użytkownik rybacki obwodu, na którym znajduje się Jezioro Zegrzyńskie, spełnia operat rybacki przewidujący rybne wody, którego niedotrzymywanie wiąże się z rozwiązaniem umowy na użytkowanie obwodu rybackiego. (Użytkownicy wód płynących w całej Polsce (jeziora/rzeki) muszą stosować się do operatów rybackich i zapisów umów na użytkowanie obwodów/wód.

Pytanie:

Czy popierasz przeprowadzenie na Jeziorze Zegrzyńskim niezależnego od PZW i IRŚ odłowu kontrolnego na żywej rybie?

Ankieta trwa do poniedziałku do godziny 22:02 zapraszamy do głosowania i udostępniania.

Pismo zostanie wysłane w wtorek do:

Starostwo powiatowego w Legionowie
Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie
Zdzisław Sipiera - Wojewoda Mazowiecki
Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1591 dnia: 06.07.2019, 22:21 »
hmmm.. trzeba mieć FB i dołączyć do grupy aby wziąć udział w ankiecie ?
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1592 dnia: 06.07.2019, 22:28 »
hmmm.. trzeba mieć FB i dołączyć do grupy aby wziąć udział w ankiecie ?

Zobacz :)
https://www.facebook.com/Spo%C5%82ecze%C5%84stwo-W%C4%99dkarzy-Polskich-NASZE-WODY-1476668309144280/

Pozdrawiam
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1593 dnia: 07.07.2019, 08:02 »
Pan Teodor z pewnością pełni funkcję za darmo - przecież skoro wiedział, że jako prezes nie będzie mógł nic zrobić, nie ubiegał się chyba o stanowisko, by pobierać apanaże za powstrzymywanie się od pracy? Ja rozumiem, że takie są czasy - skoro minister środowiska niszczy środowisko, minister edukacji rozwala edukację, minister sprawiedliwości, kultury, itd. - to skromny szef PZW może dbać o rybactwo zamiast wędkarstwa, logiczne. Ale honorowy emeryt mógłby robić to chociaż w czynie społecznym...

Ta funkcja powinna być odpłatna, bo tu trzeba ostro zapieprzać. Jeden z problemów PZW to brak fachowców (którym się płaci za dobrze wykonaną pracę). Obecnie mamy układ, gdzie te same 'ryje' siedzą przy korycie, brakuje ludzi z pomysłami, chcących rozwoju wędkarstwa, natomiast pełno jest takich, co chce rozwoju PZW, i nie o wędkarstwo tu wcale chodzi ale o zapewnienie bytu ludziom którym 'kury szczać prowadzić' - jakby powiedział naczelnik Piłsudski. PZW to stado nieudolnych wąsatych dziadów, co nie mają pojęcia o nowoczesnym wędkarstwie, mentalnie siedzących w czasach PRL. Prezesem PZW zostanie zawsze 'swój', ponieważ nie po to obowiązuje chory statut, aby jakiś reformator się dorwał do 'władzy' i zabierał stanowiska i przywileje , czyli niszczył koryto.

A jak się wygrywa wybory w okręgu? Pokazał to towarzysz Bedyński, który wygrał w cuglach. Zaraz po ponownym objęciu funkcji prezesa okręgu mazowieckiego, największego w Polsce, podpisał uchwały, zwiększające ilość diet dla delegatów za odbyte sesje :) 'Dziel i rządź' w pełnej krasie. Tak się zdobywa głosy innych wąsatych dziadów w PZW, będących delegatami. I wiadomo, że okręg będzie miał po raz kolejny kierunek rybacki...

To prawda. Ale pamiętam te zachwyty „ jaki on sympatyczny, dobrze mu z oczu patrzy, będzie miał ciężko ale coś naprawi” a na filmie zmęczona twarz betonowego działacza, który tylko powtarza „nie da się, takie prawo, ja nie widzę żadnych nieprawidłowości” buahah kpina. Nic, absolutnie nic się nie zmieni. Dopóki chociaż z pare baniek zostanie do podziału, PZW w obecnym stanie będzie istnieć.

Myślę, że po fatalnej prezesurze Ziemieckiego i nijakiej póki co Rudnika, nie będziemy dawać już nigdy nowemu prezesowi żadnego kredytu zaufania. Ten człowiek ma działać pod presją a nie robić umizgów przez pół roku do wszystkich, po czym po jednym, dwóch latach dopiero wychodzi szydło z worka. Rudnik naobiecywał, po czym nie zmieniło się praktycznie nic, miała miejsce jedynie kosmetyka. Sam Rudnik wyraźnie stanął po stronie działaczy PZW, i mam nadzieję, że każdy to widzi. To nie jest żaden 'nasz' prezes, w rozumieniu nas - wędkarzy, to po prostu jeden z tych co się ustawili przy korycie, członek jednej z opcji, które walczą o miejsce przy nim.
Lucjan

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1594 dnia: 07.07.2019, 08:17 »

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1595 dnia: 07.07.2019, 08:25 »
Koledzy czy w necie można gdzieś obejrzeć ten magazyn z 4.07
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1596 dnia: 07.07.2019, 08:31 »
hmmm.. trzeba mieć FB i dołączyć do grupy aby wziąć udział w ankiecie ?

Niestety, z bólem serca muszę powiedzieć, że akcje robione przez Facebooka można sobie wsadzić w rzyć, nie da to raczej żadnego efektu, zwłaszcza jak się ktoś nie przykłada do merytoryczności takiej ankiety. Zalew Zegrzyński to woda okręgu mazowieckiego, i wędkarze tego okręgu powinni tu działać. Niestety, ankiety robione 'do poniedziałku' wiele nie dadzą, bo tu trzeba znacznie więcej niż działania 'na hura', a nie na sposób nawet nie partyzancki. I nie chodzi mi tylko o inicjatywę ludzi z 'Naszych Wód' ale o skalę działań. To wędkarze muszą się ruszyć, właśnie z Mazowsza, nie zaś masa ludzi cholera wie skąd, przy czym na pewno połowa nie należąca do PZW. Już to przerabialiśmy z walką o usunięcie sieci z wód PZW.

A sama ankieta jest trochę śmieszna, bo chyba jej autorzy nie pamiętają jak stworzono rybacki biznes na Zegrzu. Pod względem operatów i ich sprawdzania, to raczej wszystko jest w jak najlepszym porządeczku, bo spece z IRŚ przygotowali program dla rybackich bonzów z PZW  pod kątem ratowania zbiornika. I kto ma to wszystko sprawdzić? Polecam kogoś z IRŚ :) Tu trzeba czegoś więcej. Tu należy sprawdzić, dlaczego wprowadzono taki a nie inny model gospodarki na tym zbiorniku. Dlatego cała ankieta jest lekko 'do bani', bo nie rusza sedna problemu. Ze świecą szukać jakiś ichtiologów, którzy zrobią coś przeciwko układowi IRŚ-PZW-Rybacy, czyli tzw. lobby rybackiemu. Będa mieć zamknięte drzwi do wielu miejsc, problem z pracą. Jednego z pracowników IRŚ za wypowiedzenie się na tym forum, usunięto z instytutu...

Czy pamiętacie kontrolę NIK na Mazurach, które w 2013 roku trzepało GR Suwałki? Jak wielu, miałem 'kisiel w majtach', zwłaszcza jak wyszło, że łapano rybaków z rybami nie wykazanymi w papierach. I co? I nic. Wyszło, że są uchybienia i nieprawidłowości, ale ogólnie jest OK. Tak samo będzie tutaj. Nasze Wody i ktoś jeszcze wyważa nie te drzwi wg mnie i wszystko wygląda na typową akcję internetowego zapaleńca lub zapaleńców.

Ja mam ostatnio trochę odmienne zdanie. Według mnie wędkarze zasługują na takie wody jakie mają. Okręgi opolski, katowicki czy bielski potrafią ewoluować, iść do przodu. To samo muszą robić wędkarze z innych okręgów. Bo prawda jest taka, że mamy 44 okręgi PZW, będące jakby innymi podmiotami. Bedyńskiego wybrali delegaci z OM, tych zaś wędkarze -członkowie PZW z tegoż okręgu. Dlaczego więc ktoś spoza tego okręgu ma narzucać swoja wolę 'demokratycznie wybranym władzom'? Ja bym nie chciał, aby jakaś grupa z FB zrobiła ankietę, pytając czy jest się za usunięciem wód no kill w okręgu opolskim czy zniesieniu takiego statusu na Dzierżnie. Nie po to się walczy o swoje, aby inni zabierali głos i decydowali. Ten kij ma dwa końce, warto o tym pamiętać. Taka jest właśnie droga. Albo walczymy o reformę całego PZW, albo skupmy się na walce w okręgach, dając ludziom amunicję i zagrzewając ich do walki, w której ma się szanse, nie zaś do takiej, której się nie wygra. Bo ja nie wierzę w sens robienia badań na ZZ, wykazujących niezgodność z operatem. NIe idioci to wszystko urządzają, w grę wchodzą wielkie kwoty, dlatego 'kolesie' z 'układu' się dobrze zabezpieczyli...
Lucjan

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1597 dnia: 07.07.2019, 08:35 »
Koledzy czy w necie można gdzieś obejrzeć ten magazyn z 4.07

 6 reklam i oglądasz.
Klik
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1598 dnia: 07.07.2019, 08:35 »
Szykuje się nowy regulamin - https://www.facebook.com/383624659069953/posts/472141393551612/

 :thumbup:
To jest bardzo dobra rzecz, bo okręgi mają bardzo różne 'nastawienie', wynikające ze specyfiki wód. Jeden regulamin nie zadowoliłby wszystkich, dlatego lepiej aby każdy okręg ustalał własne zasady. Jest to droga do autonomii okręgów i ograniczenia władzy wąsatych dziadów z ZG. Teraz, jeżeli się będzie umiało skutecznie lobbować, będzie można wiele zmienić :)
Lucjan

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1599 dnia: 07.07.2019, 08:38 »
Lucjan, masz rację! Nie potrzebnie wczoraj z rozpędu chciałem zagłosować.
 Jak piszesz..., niech ludzie z odpowiedniego okręgu o tym decydują. ;)
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline HUNTI

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 7
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1600 dnia: 07.07.2019, 13:54 »
Koledzy czy w necie można gdzieś obejrzeć ten magazyn z 4.07

 6 reklam i oglądasz.
Klik
Darmowo?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1601 dnia: 07.07.2019, 17:08 »
Szykuje się nowy regulamin - https://www.facebook.com/383624659069953/posts/472141393551612/

 :thumbup:
To jest bardzo dobra rzecz, bo okręgi mają bardzo różne 'nastawienie', wynikające ze specyfiki wód. Jeden regulamin nie zadowoliłby wszystkich, dlatego lepiej aby każdy okręg ustalał własne zasady. Jest to droga do autonomii okręgów i ograniczenia władzy wąsatych dziadów z ZG. Teraz, jeżeli się będzie umiało skutecznie lobbować, będzie można wiele zmienić :)

No w teorii to jest dobre rozwiązanie. Jednak z drugiej strony należy zadać sobie pytanie po co jest Zarząd Główny PZW? Po co jest tam cała masa nikomu niepotrzebnych działaczy, bo dlaczego oni są w okręgu to ja chyba wiem ;)

A co do kwestii dekomunizacji PZW to się nie dziwie, że prezes T. Rudnik uchyla się od tematu skoro np. taki Antoni Kustusz, był kierownikiem wydziału propagandy i agitacji Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Słupsku, zaś aktualny Prezes Zarządu Okręgu ma założoną w IPN-ie teczkę funkcjonariusza SB

http://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetails?id=3236713&q=&page=484&url=[grupaAktotworcyId=3|aktotworcaId=4010|podzespolId=9686|typ=3]

Trudno żeby Prezes ZG PZW swobodnie wypowiadał się przed kamerami o ludziach z którymi od lat współpracował na swoim terenie. Trudno więc się dziwić temu, że nadal istnieje w PZW czterdzieści kilka okręgów. Przecież czasy się zmieniły, ale ktoś gdzieś pracować zawsze musi :beer:



Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1602 dnia: 07.07.2019, 20:21 »
Przecież czasy się zmieniły, ale ktoś gdzieś pracować zawsze musi :beer:
Adam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1603 dnia: 08.07.2019, 14:49 »
Dawniej uważałem, że należy reformować PZW od głowy, czyli od ZG - czyli kierownictwa. Teraz jednak mam inne zdanie - o wiele lepiej jest robić reformę poprzez działania lokalne, dotyczące swego koła i okręgu. Dlatego zwiększenie uprawnień okręgów to droga do pewnej autonomii i osiągnięcie niezależności w jakimś stopniu.

Co ciekawe, o czym juz pisałem, problemem nie są tu same wąsate dziady z PZW, ale sami wędkarze. Ci z okręgów północnych, gdzie są pojezierza, nie chcą za bardzo no kill. Zwalają wszystko na rybaków i odłowy, i tak naprawdę chcą aby limity były mniejsze. Oczywiście również żądają aby była ryba :) Czyli typowy dżez po polsku. Po co się użerać z jakimiś pseudoreformatorami z małych miasteczek? Lepiej robić swoje i tyle.

Jednak przykład opolski mnie bardzo 'ruszył', bo tam ci co stoją za tym aby tworzyć wody no kill, dbają nie tylko o siebie, ale też i o tych co zabierają. Dlatego zazwyczaj obok wody no kill jest woda gdzie się zabiera. Do tego można 'przerzucić' na te zbiorniki zarybienia niepotrzebne już na wodach no kill, co wyraźnie odczuwają ci co zabierają. Jeżeli mają świadomość, co stoi za ich 'sukcesami', wtedy wiedzą, że no kill się im po prostu opłaca :) I to jest właściwy układ, do tego rzeki nie mają takiej presji. Jeżeli wybrać swoich do władz okręgu, co powinno być celem podstawowym, wtedy jest git majonez. Co bardzo ważne - brak chęci do wyrażenia swego zdania porzez wędkarzy ma dwa końce - łatwo wprowadzić wiele zmian w okręgu, stawiając się na zebrania w kołach grupami. Można przechodzić z koła do koła grupą, aby tam 'robić porządek'. Dobry przykład pociąga innych za sobą...

I to jest droga do zmian w PZW. Zamiast wywalać energię na to aby wędkarze ruszyli tyłki aby zawalczyć o swoje w całej Polsce, dbamy o swój okręg, o swoje wody. Wtedy można nawet wykorzystywać obecny porządek, bo zarybienia można zwiększać - ładując je na łowiska gdzie się zabiera. Składki są i tak śmiesznie niskie w PZW, co właśnie powinno zmuszać do zakładania wód no kill. Jeżeli nocka na jakiś Jarosławkach to 100 zeta, i trzeba wykupić ileś dni, to o czym my rozmawiamy? Dwie i pół takiej nocki i jest roczna składka w PZW, gdzie można na wodach no kill łowić ile wlezie.
Lucjan

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1604 dnia: 09.07.2019, 21:58 »
Z FB Macieja Piotrowskiego (dziennikarza od reportażu o PZW)

Szanowni Państwo,

w związku z tym, że zostałem zasypany informacjami o nieprawidłowościach w PZW - a z racji natłoku obowiązku nie mam kiedy poszczególnie

Państwu odpisać. Rozumiem, że wiele osób czuło niedosyt po emisji. Proszę zrozumieć, że to pierwszy reportaż o tej tematyce i trzeba stopniowo wprowadzać w problem przeciętnego "Kowalskiego".

Pragnę poinformować, że udało mi się przekonać redakcję do realizacji następnego odcinka, który będzie dotyczył problemu ZG PZW i gospodarstw rybackich na mazurach. W materiale wytłumaczymy na czym polega problem sieci w PZW.

Po emisji następnego odcinka - jako niezależny autor - ruszam ze zbiórką na serial dokumentalny, który będzie emitowany za darmo na Youtube. Serial poruszy problemy wskazanych przez Państwa Okręgów. Liczę na Państwa wsparcie.

Pozdrawiam,

Maciej Piotrowski



Arek...? :D
Uzależniony od wędkarstwa