Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558887 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3420 dnia: 04.03.2021, 21:53 »

Ogólnie to ciekawa błazenada z tą komisją :)


Powiem Ci Lucjan, że "rynce opadajo" patrząc na ten cyrk. W 7 minucie Pan Wiater mówi, że chcą "jak najszybciej" znaleźć osobę z zewnątrz, która napisałaby Statut od nowa...według "ich" założeń. Oni więc na chwilę obecną nie mają nawet projektu statutu, który to projekt można byłoby przedstawić pod dalszą dyskusję wędkarzom, a który to projekt powstałby.... po wcześniejszych konsultacjach. Nic nie ma...są tylko zapowiedzi zmian. A kiedy w ogóle są te wybory w PZW ? ;)

Poza tym, czy poważne jest w ogóle mówienie - w sytuacji zarządzania kilkuset tysięcznym stowarzyszeniem, które obraca milionami złotych (i to po kilku miesiącach swojej działalności w komisji problemowej) - że chcą dopiero sporządzić projekt Statutu i szukają kogoś "z zewnątrz". Ja im mogę napisać Statut. Oczywiście nie za darmo. Zgłoszę się w komentarzu na youtubie. Poważnie ? :)

Przecież ten projekt Statutu, to już dawno powinien być stworzony - po cichu, oparty o konsultacje z nielicznymi wybranymi wędkarzami, komendantami SSR, ichtiologami, księgowymi i prawnikami. A dopiero później ten projekt winien być konsultowany z całą resztą wędkarzy, bo tak to jedni będą chcieli "wincej" ryb, a drudzy będą chcieć jednej opłaty. I tak można sobie deliberować nad zmianami...do usranej śmierci. No chyba, że to ma być Statut działaczy, a z tego filmu by tak wynikało. Jak tak to przepraszam.       

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3421 dnia: 04.03.2021, 22:07 »
Arku to już nawet nie jest śmieszne. Nie pytamy zawodników, trenerów, działaczy sportowych jak rozwiazać ten problem ale będziemy rozpatrywać propozycje od n/n osoby z Lublina bo ta osoba ma fajne pomysły. Super naprawde a teraz najlepiej niech inne komisje się wypowią czy Sport jest potrzebny w PZW. To tak jakby pytać zielonych czy potrzebna jest elektrownia jądrowa. :)

Kiedyś od osoby bawiącej się w dyplomację usłyszałem taki suchar, który teraz sparafrazuję ;)

- Co to jest szczęście?
– Być w PZW.
– A nieszczęście?
– Mieć to szczęście.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3422 dnia: 04.03.2021, 22:43 »
Arek coś w tym jest....
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3423 dnia: 05.03.2021, 07:08 »
cyt."Państwo w Państwie.
Dla PZW Gorzów Wlkp. najważniejszym dokumentem jaki istnieje jest STATUT.
Nie konstytucja RP a STATUT.
Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.
Jedynie chciałam aby pewien prezes zaprzestał notorycznie zabijać ryby i co?
Złożył przeciwko mnie postępowanie sądowe ...
a w sądzie co? Powiedziano że nie mogę bronić się prawem z konstytucji tylko STATUTEM bo tylko ten dokument dla nich się liczy... 🤦🏼‍♀️
Jest mi strasznie przykro że tak dużo ryb zginęło i jeszcze ten proceder będzie trwał.
A PZW działa na niekorzyść ryb .... łamiąc wiele przepisów prawnych a mi próbują zamknąć usta dowalają kary wyrokami sądowymi ..."

https://www.facebook.com/100007024360645/videos/2903232989920818/
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3424 dnia: 05.03.2021, 07:56 »
Myślę, że pora uderzyć w komisje statutową, skoro nie zająknął się pan Wiater o wniosku dekomunizacyjnym :) Wyszło szydło z worka zatem, trzeba więc informować.

Co myślicie o wniosku, aby działania komisji statutowej odłożyć, niech zasiądzie po wyborach? Po co ściemniać? Pan Wiater mówił o złym zachowaniu uwłaczającym członkom PZW, w tym i tym zza granicy, wiec odnoszę to do siebie. On nie rozumie co się dzieje w PZW, bo on jest na szczycie, a tacy jak ja chłopami pańszczyźnianymi na folwarku dziedzica. Więc po co robić cyrk, do tego marnować kasę? Działacz z ZG PZW dostaję dietę, kilometrówkę, wyżywienie, płacone ma za hotel. Ile kosztuje nas to przedstawienie? Tak, nas. Nawet jeśli mają kasę z GR Suwałki, to nie jest to ich kasa, bo wędkarze dokładali do tego biznesu latami, za ich pieniądze kupowano fileciarnie i smażalnie.

Więc zamiast robić jajca, może potraktować ich wnioskiem? :D

Jeśli 37 osób odpowiada na zapytania o zmiany statutowe, to jaki jest sens to ciągnąć? Przecież nie można robić zmian na życzenie jednostek, do tego zmiany będą zaakceptowane te, które przypadną do gustu panom z komisji, a potem z ZG. Po co więc robić ten spektakl? Przecież na YouTube na kilkadziesiąt komentarzy jeden czy dwa były pozytywne pod filmem. Niech przestaną męczyć przestrzeń...
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3425 dnia: 05.03.2021, 08:16 »
Do puki są w prawie a są, bo są legalnie wybrani -  w tym momeńcie wszystkie argumenty są po ich stronie.... ciężko coś zrobić
My bajamy - w tym momeńcie nie reprezentujemy żadnej realnej siły. Aby móc forsować trzeba mieć większość w delegatach... Potem można forsować.
Dzień dzisiejszy pokazuje smutną lecz realną sytuację - wszystko o nas bez nas. W PL to popularne. Nie wiem kiedy będą wybory i kiedy się zacznie coś dziać po nowemu.... do tego jest daleka droga może dwie następne kadencję - patrząc po średniej wieku ludzi z pzw.
Aby legalnie to odwracać musi być hierarchia:
NORMALNI ludzie - Z NORMALNYM programem na dzisiejsze czasy.
wybory w kołach
wybory w okręgach
wybory na zjeździe
Pierwszy problem to koła .... - a gdzie finał ... gdzie koalicje do głosowań ...
Lata świetlne....

Problem jest kolejny jak pan MIŚ z opola zechce przeorganizować no kile... na kile.... - i co gorsze będzie w prawie.
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3426 dnia: 05.03.2021, 08:41 »
Do puki są w prawie a są, bo są legalnie wybrani -  w tym momeńcie wszystkie argumenty są po ich stronie.... ciężko coś zrobić
My bajamy - w tym momeńcie nie reprezentujemy żadnej realnej siły. Aby móc forsować trzeba mieć większość w delegatach... Potem można forsować.

Maciek, popełniasz pewien błąd myślowy. My stanowimy wielka realną siłę, ale nie potrafimy jej wykorzystać. Zobacz jak pan Wiater zmienił śpiewkę w tym filmie, na podstawie komentarzy oburzonych ludzi. A więc zadziałało, a przecież nie były to wcale tysiące ale mniemam, że dziesiątki :)

Po drugie - my nie wyrażamy swojego niezadowolenia we właściwy sposób. Jeśli nie chodzi się na wybory i twierdzi, ze głosowanie nie ma sensu, bo wybierani są ciągle ci sami, to czy nie zauważasz tu pewnej luki? My musimy więc stosować środki jakie daje nam ustawa o stowarzyszeniach. A tymi są głosy na wyborach i wnioski. Tych nikt po prostu nie pisze. Gdyby Jacek Kolendowicz zamiast petycji postawił na wysyłanie wniosków do ZG PZW w sprawie zaprzestania odłowów sieciowych, sprawa wyglądała by całkiem inaczej :) A tak on poszedł ze swym wnioskiem. tak samo w okręgach. Zamiast pytlować w necie i nadawać na prezesa, trzeba wysyłać wnioski (można tez pokazywać co złego robi). Dlatego trzeba wnioski wysyłać, tworzyć je. To jest nasza broń! Jeśli wniosek io dekomunizację wyśle 1000 osób, a komisja statutowa otrzymała 37 zgłoszeń, z czego połowa to są życzenia do św. Mikołaja, podobnie nierealne, to co ma większą siłę? 8)

I niestety, dementuję tu pogląd, ze głosowanie na delegata coś zmieni. W okręgach gdzie rządzi układ, nie zmieni to praktycznie niczego, bo oni robią co kadencję ustawkę. I głos twojego delegata jest przegłosowany. Dlatego tu trzeba czegoś więcej. Przede wszystkim zadbanie aby ustawki nie było. A to znów trzeba uzyskać wnioskami :)

Maciek, ja dopiero miesiąc, dwa temu zrozumiałem jak to wygląda. PZW rządzone jest przez sieć układów, to PRL, skostniały bastion postkomuny. Wy macie, jako jeden z nielicznych okręgów, w miarę wędkarskiego prezesa i zarząd. Ale nie umiecie się dogadać, i nie obwiniam tu nikogo bynajmniej. W takim Opolu czy Katowicach jesteśmy w dużo gorszej sytuacji. Bo nie mamy żadnego prawie głosu, i każdy kto się opiera władzy jest przez nią niszczony. Tylko nieliczni nie dają się zastraszyć. Na zebraniu zarządu jak prezes każe skakać na lewej nodze, to pacynki, oprócz dwóch gości, będą to robić. Nie mają nawet kręgosłupa, aby bronić wniosków, przyszykowanych przez ich własne koła! Oni nawet nie zająknęli się w ich obronie... Więc zarząd to fikcja, rządzi prezydium, czyli prezes i czterech gości, z których każdy jest baronem w swoim kole, dzieli i rządzi. Gdzie idą inwestycje, które zbiorniki się odmula za grubą kasę? Dziwnie są to wody tych kół, których oficjele głosowali na prezesa, lub są w prezydium lub blisko związani z tymi osobami.

Najlepsze jest to, że na SiG od lat mówimy o naprawie PZW, i naprawdę wiele rzeczy odkryliśmy. Ale te największe dopiero teraz, i u mnie to by przypadek. W życiu nie spodziewałem się, że może być coś takiego, jak uchwała nr 125 Prezydium ZG, które odcina każdego od dostępu do dokumentów, w tym uchwał! Rozumiesz? Smażalnia za 1.7 mln ze składek to po prostu wypadek przy pracy pana Bedyńskiego, który się tym pochwalił w gazecie. Ile takich rzeczy robiono we wszystkich okręgach latami?

Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3427 dnia: 05.03.2021, 09:02 »
Cyt.” Maciek, popełniasz pewien błąd myślowy. My stanowimy wielka realną siłę, ale nie potrafimy jej wykorzystać.”

- że tak zapytam…. jaki błąd…. – że w sieci stuka ileś ludzi... – to real… - weś protokoły z zebrań zobacz frekwencję – to real – tu jest problem.

Opowieści internetowe nie przekładają się na realizacje w życiu codziennym.

Cyt.” Jeśli nie chodzi się na wybory i twierdzi, ze głosowanie nie ma sensu, bo wybierani są ciągle ci sami, to czy nie zauważasz tu pewnej luki”

- luknij na moje posty z przed lat… ameryki nie odkryłeś – wybory to podstawa tak jak pisałem:
Aby legalnie to odwracać musi być hierarchia:
NORMALNI ludzie - Z NORMALNYM programem na dzisiejsze czasy.
wybory w kołach
wybory w okręgach
wybory na zjeździe

Cyt.” I niestety, dementuję tu pogląd, ze głosowanie na delegata coś zmieni.”

- to co chcesz zrobić … tak działa pzw – muszą być normalni nowi ludzie – tyle w temacie….

Cyt.” Ale nie umiecie się dogadać, i nie obwiniam tu nikogo bynajmniej.”
 – ale kto z kim się nie umie dogadać… sory – ale ta internetowa historia w ogóle mnie nie interesuje.

Czy władze pzw się ubały narracji – szczególnie tej w necie… sory inaczej to czytam.
Idę raczej w strone argumentów Arka – boją się o korytko , o odpowiedzialność prawną jak w tym momencie może ich czekać z nielegalnymi ruchami jeżeli chodzi o dzisiejsze akcje w organach pzw.
Jak widać sami się żrą i niech się pożrą – może ktoś z władz się chorą instytucją zajmie.
A wystarczy by minister zlecił kontrole – i być może… powtarzam być może coś by się zmieniło…
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3428 dnia: 05.03.2021, 09:08 »
Zmiany w statucie:

Obowiązek uczestnictwa w zebraniach koła - kogo nie ma nie może opłacić karty. - zmieni się ... ha .... na bank - jest frekwencja , jest dyskusja , jest przekazanie wiedzy....
Ludzie się poznają - można budować...

Komu nie zależy aby takie coś wprowadzić....
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3429 dnia: 05.03.2021, 09:27 »
Dobry plan. Co prawda większość kół nie ma sali, by wszystkich pomieścić. Ale od czego jest internet i głosowanie online. Yyy... A co to jest internet?, spyta spory odsetek członków... I wielu prezesów w kołach :D

Już kiedyś pisałem, że zacząłem się rozstawiać nad wodą, przyszła kontrol i dostałem gruby opierdol, że było zarybienie i nie wolno. Pytam, skąd miałem wiedzieć. "Na tablicy wisi". A tablica po drugiej stronie zbiornika. Pytam, czy nie mogłyby wszystkie informacje być zamieszczane w internecie? "Kiedyś zamieszczaliśmy, to były pretensje, że nie każdy ma internet" :D "Nie będę nic w internecie zamieszczać, jest tablica". A to nie można na tablicy i w internecie?, pytam. "Nic nie będę w internecie zamieszczać!".

Tak więc, Panowie. Pomysłów dobrych pada wiele. Jak doprowadzić do normalności. Jak oderwać sitwę od koryta. Jak lepiej chronić wody. I te wszystkie pomysły kierowane są do... sitwy :D Która robi wszystko, by nie zostać od koryta oderwanym, by nie chronić lepiej wód, bo wtedy trzeba je zarybiać, kupując za nasze pieniądze narybek od siebie samych.

Chyba tylko jakaś odgórna państwowa kontrola rzeczywiście postawiłaby to towarzystwo do pionu. Ale koledzy kolegów mają kontrolować?
Sprawa tej smażalni Bedyńskiego nie daje mi spokoju. Noż qwa mać, przecież to jest taki wał, że aż dupa boli. Czy nie da się jakoś tego sprzeniewierzenia naszych pieniędzy do sądu zaskarżyć? Wytoczyć pozew zbiorowy członków PZW przeciwko Bedyńskiemu. Gdzie w statucie stowarzyszenia jest napisane, że może za nasze pieniądze budować smażalnie, restauracje albo, nie wiem... kurnik czy inny silos na zboże?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3430 dnia: 05.03.2021, 09:28 »
Zmiany w statucie:

Obowiązek uczestnictwa w zebraniach koła - kogo nie ma nie może opłacić karty. - zmieni się ... ha .... na bank - jest frekwencja , jest dyskusja , jest przekazanie wiedzy....
Ludzie się poznają - można budować...

Komu nie zależy aby takie coś wprowadzić....

Maciek, sorry, ale sam chyba nie wiesz co piszesz. Koło Azoty w Kędzierzynie, mające 1500 osób ma wynająć amfiteatr w Opolu aby zrobić zebranie? A kto będzie liczył głosy? Ile zebranie będzie trwać? Od świtu do zmierzchu?

Poza tym jak myślisz, co by uchwalono? Wg mnie zniesienie limitów ilościowych, górnych wymiarów, do tego zarybienia karpiem z podaniem dnia i miejsca, w taki sposób aby robione były w różnych terminach. Aby gumofilce mogły wybierać rybę regularnie od października do grudnia. Naprawdę tego chcesz? Myślisz, że jak wszyscy Polacy pójdą do wyborów, to wtedy lepsi zwyciężą? Czy też ci co więcej dają? To recepta na klęskę absolutną. Coś takiego ma sens w momencie gdy masz wykształcone społeczeństwo i rozwinięta postawę obywatelską (Szwajcaria), w przeciwnym przypadku niszczysz sam siebie.
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3431 dnia: 05.03.2021, 09:40 »
Do puki są w prawie a są, bo są legalnie wybrani -  w tym momeńcie wszystkie argumenty są po ich stronie.... ciężko coś zrobić

Nie do końca. Wpierw musisz wiedzieć co jest cięte i co oni wyprawiają. Zapewniam, że 95% wędkarzy jak nie 98% nawet o tym nie ma pojęcia. Kolejna rzecz to dostęp do uchwał. Nie można nigdy pozwolić na to, aby prezydium uchwalało coś, co cię dotyczy, i do czego ty nie masz dostępu. Tu nawet nie wspominam o dialogu, ale o tym, że widzisz co oni uchwalają. To można zmienić wnioskami właśnie. trzeba się tez postawić. U Was fundacja z południa przekabaciła gości z SSR Żywiec i zobacz co się stało. Prezes Duraj znalazł się pod ciągłym ogniem. I nie mógł się schować, musiał podjąć rękawicę i stanąć do dyskusji i wymiany argumentów. W większości okręgów tego nie ma. Proszę, taki Poznań. Zakazują wywózki ponad 50 metrów i w pompie mają dialog, to, ze z okręgu mogą odpłynąć karpiarze. To samo jest w Opolu. Zrobili komisje d/s wód no kill i sobie wymyślili, że nie można robić takich zbiorników powyżej 10 hektarów. Wpieprzają się do tego kołom w sprawie zarządzania ich wodami. Co jest w innych okręgach trudno mi powiedzieć.

Dlatego jest kilka czynników które sprawiają, że stoimy na przegranej pozycji:

- odcięcie od wiedzy (nie wiemy jak głosować, pisać wniosek, jak prowadzić wodę, szkolić młodzież itd),
- odcięcie od uchwał (nie mamy pojęcia co obowiązuje, bo do połowy z tych rzeczy nie ma dostępu, więc jeśli reagujemy już, to w sporadycznych wypadkach i po czasie, klamka już zapadła a mleko się rozlało),
- rządzi układ (który zastrasza większość i korumpuje wielu),
- nie działamy skutecznie (protesty, pisanie wniosków, petycji itd),
- jesteśmy skłócani i podzieleni (napuszcza się tych co biorą na tych co wypuszczają, jedno koło na drugie, za np. podbieranie sobie ludzi, można jednemu dać a drugiemu zabrać itd).

Więc aby to przełamać Maciek, potrzeba naprawdę konkretnego działania. Tu nie ma jednej prostej recepty i na pewno nie jest nią pójście na wybory tylko. Trzeba działać na każdym z tych pól, nie tylko na jednym :)
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3432 dnia: 05.03.2021, 09:43 »
Zmiany w statucie:

Obowiązek uczestnictwa w zebraniach koła - kogo nie ma nie może opłacić karty. - zmieni się ... ha .... na bank - jest frekwencja , jest dyskusja , jest przekazanie wiedzy....
Ludzie się poznają - można budować...

Komu nie zależy aby takie coś wprowadzić....

Maciek, sorry, ale sam chyba nie wiesz co piszesz. Koło Azoty w Kędzierzynie, mające 1500 osób ma wynająć amfiteatr w Opolu aby zrobić zebranie? A kto będzie liczył głosy? Ile zebranie będzie trwać? Od świtu do zmierzchu?

Poza tym jak myślisz, co by uchwalono? Wg mnie zniesienie limitów ilościowych, górnych wymiarów, do tego zarybienia karpiem z podaniem dnia i miejsca, w taki sposób aby robione były w różnych terminach. Aby gumofilce mogły wybierać rybę regularnie od października do grudnia. Naprawdę tego chcesz? Myślisz, że jak wszyscy Polacy pójdą do wyborów, to wtedy lepsi zwyciężą? Czy też ci co więcej dają? To recepta na klęskę absolutną. Coś takiego ma sens w momencie gdy masz wykształcone społeczeństwo i rozwinięta postawę obywatelską (Szwajcaria), w przeciwnym przypadku niszczysz sam siebie.

Lucek czy wszystkie dyskusje z tobą muszą kończyć ... ja mam racje ... nie ciśnij - więcej luzu.

Czemu chcesz dzielić nie łaczyć - właśnie tu masz meritum  - ty to napisałeś (GUMOFLICE) - sory ich jest większość i do nich musi dotrzeć że trzeba zmian
inaczej - po herbacie - dwie kadencje . I może sie coś zmieni....

Nie dziel ludzi do wyborów politycznych też chcesz wysłać ludzi tylko wykształconych obytych po szwajcarsku...

Siła to jedność jeśli jedni drugich nie przekonają to będziemy tkwić w tym latami...
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3433 dnia: 05.03.2021, 09:52 »
Do puki są w prawie a są, bo są legalnie wybrani -  w tym momeńcie wszystkie argumenty są po ich stronie.... ciężko coś zrobić

Nie do końca. Wpierw musisz wiedzieć co jest cięte i co oni wyprawiają. Zapewniam, że 95% wędkarzy jak nie 98% nawet o tym nie ma pojęcia. Kolejna rzecz to dostęp do uchwał. Nie można nigdy pozwolić na to, aby prezydium uchwalało coś, co cię dotyczy, i do czego ty nie masz dostępu. Tu nawet nie wspominam o dialogu, ale o tym, że widzisz co oni uchwalają. To można zmienić wnioskami właśnie. trzeba się tez postawić. U Was fundacja z południa przekabaciła gości z SSR Żywiec i zobacz co się stało. Prezes Duraj znalazł się pod ciągłym ogniem. I nie mógł się schować, musiał podjąć rękawicę i stanąć do dyskusji i wymiany argumentów. W większości okręgów tego nie ma. Proszę, taki Poznań. Zakazują wywózki ponad 50 metrów i w pompie mają dialog, to, ze z okręgu mogą odpłynąć karpiarze. To samo jest w Opolu. Zrobili komisje d/s wód no kill i sobie wymyślili, że nie można robić takich zbiorników powyżej 10 hektarów. Wpieprzają się do tego kołom w sprawie zarządzania ich wodami. Co jest w innych okręgach trudno mi powiedzieć.

Dlatego jest kilka czynników które sprawiają, że stoimy na przegranej pozycji:

- odcięcie od wiedzy (nie wiemy jak głosować, pisać wniosek, jak prowadzić wodę, szkolić młodzież itd),
- odcięcie od uchwał (nie mamy pojęcia co obowiązuje, bo do połowy z tych rzeczy nie ma dostępu, więc jeśli reagujemy już, to w sporadycznych wypadkach i po czasie, klamka już zapadła a mleko się rozlało),
- rządzi układ (który zastrasza większość i korumpuje wielu),
- nie działamy skutecznie (protesty, pisanie wniosków, petycji itd),
- jesteśmy skłócani i podzieleni (napuszcza się tych co biorą na tych co wypuszczają, jedno koło na drugie, za np. podbieranie sobie ludzi, można jednemu dać a drugiemu zabrać itd).

Więc aby to przełamać Maciek, potrzeba naprawdę konkretnego działania. Tu nie ma jednej prostej recepty i na pewno nie jest nią pójście na wybory tylko. Trzeba działać na każdym z tych pól, nie tylko na jednym :)

No i tu masz scenariusz na kolejny twój film - jak nikt potrafisz przekazaćmeritum sprawy - zrób o tym film.

Sam widzisz przekaz ! - jest najważniejszy - jak ci ludzie mają się dowiedzieć - uczestnictwo w zebraniu sprawę by zakneło.
Dlaczego mamy to co mamy - bo taka jest sprawozdawczość - w wąskim gronie , pokątnie ... po znajomości.

Dlaczego nie ma zapisów w statucie że wybory ważne gdy jest kworum 50% większości ludzi w danym roku opłacających karte.
Dlaczego nie ma zapisów że musi byćkworum większości jak wyżej w podejmowaniu wniosku...

Sam widzisz jak zbudowana jest fasada.
Jak w kole może 10 osób głosować za rzeczami dotyczącymi kilku set osób bez ich wiedzy... Potem powstają smażalnie i huj wie co jeszcze.

Weśmy taki sejm - masz przy głosowaniach wymagalną większość...

I tak dalej , i tak dalej.

A co do tego klinka -cyt."  wymiany argumentów " - znasz jakieś...

Co do samozapłonów... czy ktoś się wogóle zastanawiał nad tematem zakresu działania ssru... jest regulamin powoływany przez rade powiatu , w nim odwołanie do ustawy z 1985 o rybołóstwie... zachęcam do przeanalizowania tych dokumentów...
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3434 dnia: 05.03.2021, 09:59 »
Z tymi wyborami i akcją uświadamiającą jedno jest dobre.

Lucjan i inni youtuberzy docierają głównie do wędkarzy, których interesują zmiany. Którzy chcą nowego... a nie tylko mięcha wrzuconego do wody z podaniem dnia i godziny.

Dlatego to jest bardzo dobra droga. Na wybory przyjdzie tyle samo "dziadków", co zawsze, ale znacznie więcej tych, którzy wcześniej się nie interesowali, a chcą zmian.

Tylko kiedy te wybory będą?! Ja w siedzibie jednego czy drugiego koła jestem raz w roku, gdy opłacam kartę. Skąd mam wiedzieć, kiedy to się odbędzie? Aaa, z tablicy przy drzwiach się dowiem...
Krwawy Michał

Purple Life Matters