Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558640 razy)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3765 dnia: 26.06.2021, 20:53 »
:(
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3766 dnia: 27.06.2021, 13:15 »
Tragiczna historia.

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3767 dnia: 27.06.2021, 19:40 »
Przed chwilą wróciłem znad tego łowiska...
8 samochodów...
Ukraińcy walą wszystkie ryby i wrzucają do bagażnika...
Nawet nie mają wędek tylko kije z dowiązaną żyłką...
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3768 dnia: 27.06.2021, 19:59 »
Ja bym się nie przejmował (łowiskiem) - skoro nie ma odpowiednich służb aby zadbać tam o porządek to niech wyrżną wszystko. Może trzeba sięgnąć dna, żeby ktoś gdzieś się wreszcie obudził.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3769 dnia: 27.06.2021, 20:34 »
Ja bym się nie przejmował (łowiskiem) - skoro nie ma odpowiednich służb aby zadbać tam o porządek to niech wyrżną wszystko. Może trzeba sięgnąć dna, żeby ktoś gdzieś się wreszcie obudził.

Z takim podejściem to na pewno wyrżną wszystko. Żal jest mi takich ludzi, których nie rusza to kompletnie i nie chcą robić niczego.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3770 dnia: 27.06.2021, 21:13 »
Ja bym się nie przejmował (łowiskiem) - skoro nie ma odpowiednich służb aby zadbać tam o porządek to niech wyrżną wszystko. Może trzeba sięgnąć dna, żeby ktoś gdzieś się wreszcie obudził.

Z takim podejściem to na pewno wyrżną wszystko. Żal jest mi takich ludzi, których nie rusza to kompletnie i nie chcą robić niczego.

Bo to jest zadanie dla Policji / SSR / PSR. Jak się kończy próba robienia roboty za nich - masz kilka postów wyżej.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Maciek

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3772 dnia: 30.06.2021, 08:17 »
Tego jeszcze nie grali...
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3773 dnia: 30.06.2021, 09:11 »
Przeprosił za fakt historyczny jakim jest komunistyczna przeszłość włodarzy pzw? :D


Luk, szykuj się na ekstradycję z UK na wniosek sądu w oparciu o donos pzw na szkalowanie ich, tfu, dobrego imienia. :beer: :D
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3774 dnia: 30.06.2021, 09:30 »
Którą frakcję w OM przeprasza, a którą chwali, bo już się pogubiłem? ;)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3775 dnia: 30.06.2021, 09:49 »
Śmiech ... śmiechem - pisałem wam że panowie z pzw - będą pozywać. I tak też się dzieje.

Ciekawostką poniszynela jest fakt że PZPN oraz PZŁ - przygotowywują się do wyborów - a PZW nie ,hmmm trzeba jeszcze potrwać. Bo epidemia trwa.
Maciek

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3776 dnia: 30.06.2021, 11:29 »
Chyba nie ma co promować tego Pana, bo nikt go już na poważnie nie bierze racja ? :)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3777 dnia: 30.06.2021, 16:11 »

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3778 dnia: 30.06.2021, 19:42 »
Mnie to zaczyna powoli irytować ta cała zadyma z Zegrzem. Jak 3 lata temu tu na forum były podawane nazwiska działaczy OM PZW zasiadających we władzach LGD Zalew Zegrzyński, to jakoś żaden Wędkarski Świat, jacyś youtuberzy itp. nawet o tym nie wspomnieli. Jak były tu podawane dane dotyczące Wierzbicy i innych ośrodków rybackich prowadzonych pod szyldem PZW, to zainteresowanie tematem było zerowe. Ludzie mi wręcz pisali, że blokowano ich wpisy w komentarzach na youtubie, jak o tym fakcie wspominali. A teraz ci sami youtuberzy budzą się z zimowego snu i robią filmy pod publiczkę ::)

Jak były wskazywane konkretne powody dla których operat rybacki dla Zegrza wygląda tak a nie inaczej, to zainteresowanie tematem było prawie zerowe. A teraz ?  Teraz jak trzeba walić z całej siły w byłych zarządców OM PZW, bo stoją oni w opozycji do obecnej władzy w ZG PZW, to podnosi się powszechne internetowe oburzenie. Śmiech. Tylko tej ciemnej szarej masie wędkarzy nie powie się najważniejszego.

Gdyby nie przyzwolenie ZG PZW, to nie byłoby wpisu Pana Kolendowicza w Wiadomościach Wędkarskich. Tylko niech teraz działacze z ZG PZW wyjaśnią tej całej masie wędkarzy, czy zmienią oni operat rybacki, tak aby wyeliminować całkowicie odłowy gospodarcze z Zegrza i kiedy to zrobią, bo przecież mogą to zrobić w każdej chwili. Niech się też pochwalą tym, czy wolą dalej sieciować i pobierać unijne środki, czy też może wolą, aby nie było dodatkowej kasy z UE, a wędkarze byli zadowoleni. Niech się również pochwalą tym, czy taki operat rybacki (bez odłowów gospodarczych na Zegrzu) zostanie pozytywnie zaopiniowany przez jedyny państwowy instytut, który obecnie ma monopol na opiniowanie operatów rybackich, a którego to insytutu naukowcy "wprowadzali" rybaków na Zegrze, tworząc naukowe podstawy dla niezbędności takich odłowów na tym zbiorniku. Fajnie jest mówić, że to wszystko jest winą "tamtych". Problem w tym, że ci, którzy walą w "tamtych", wcale nie są "lepsi".  Jak to kiedyś powiedział Monteskiusz "co jest prawdą dziś, okazuje się fałszem jutro".


 

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3779 dnia: 30.06.2021, 22:51 »
Mam  nie pisać tu wiele ale napiszę lub coś dodam do tego co napisał Arek.

Otóż chodzi o to, że film o rybakoznawcach z OM i PZW nie nakręcił się sam, ktoś dał przyzwolenie aby nawijać makaron na uszy wędkarzom :) Wcześniej był film z panem Sybilskim, gdzie pobito rekord w wygadywaniu głupot 'wędkarskich' w czasie pięciu minut, jeszcze wcześniej zmarnowano stronę WW na wypociny barona Heliniaka.

Moim zdaniem pan Heliniak to kolejny orędownik rybactwa w PZW, i nie ma on zamiaru robić rzeczy pod wędkarzy. On i jego kumple z ZG. Bo bez rybaczenia nie byłoby kasy :) Właśnie niedawno uchwalili przekazanie części zysków z rybackiej działalności na 'cele statutowe', czyli na działanie ZG. Działanie sprzeczne z interesem wędkarzy polskich.

Niech mi ktoś wytłumaczy, który zarząd stowarzyszenia prowadzi działalność gospodarczą, której przeciwni są praktycznie wszyscy zrzeszeni? Tak jest w PZW. Ci sami ludzie z ZG, którzy prowadzą w imieniu wędkarzy polskich działalność rybacką, uważają, ze wybrani zostali przez wędkarzy w wyborach i 'mają mandat'. Niesamowite,  coś tu nie gra, nieprawdaż? Jeśli nikt z wędkarzy nie chce rybaków na wodach PZW, to jakim cudem rzeczeni reprezentanci wędkarzy wchodzą na maksa w sieciowanie?

I bardzo ważny jest przykład jeziora Orzysz. 2-3 lata bez sieci i odbudował się rybostan, są wędkarze, masa zawodów, jest pozytywna energia, silne SSR i lokalni wędkarze, broniący tej wody (w dużej mierze przed zakusami GR Suwałki). Do tego turyści wędkarscy zostawiają tam sporo kasy, a co najważniejsze, nie trzeba płacić za rybaków (zarybianie kosztuje bardzo dużo, przy okazji tutaj wyławiano tonę tarlaka, zastępując go narybkiem :facepalm: ) i jest sprzedanych dużo więcej pozwoleń, jest zysk na czysto!

Dlaczego nie upowszechnia się tego modelu, nie pisze prac naukowych na ten temat? Agent rybacki Tomasz Czerwiński wieszczył armageddon jeśli zabraknie tam sieci, ten jakoś się nie wydarzył :) Ale dlaczego PZW siedzi cicho i nie chce wprowadzić tego modelu na kilku innych jeziorach, zwłaszcza na jeziorze Roś? Nikt nie mówi o oddawaniu ani łyżki wody, bardziej o zdaniu sieci rybackich... Jakoś cicho jest o jeziorze Orzysz i wielkiej zmianie na plus po wywaleniu rybaków.

Moim zdaniem ten ZG sam pod sobą kopie dołki. Bo nie da się ukryć, że nie działa on w interesie wędkarzy. No chyba, że zaliczymy w to przyznawanie sztandarów kołom lub odznak zasłużonym.

Żałuję też, że nie odbęda się w tym roku MŚ w spinningu na Zegrzu, bo blamaż byłby oczywisty. Panowie z ZG przenieśli imprezę na przyszły rok, i mam wrażenie, że nie chodzi wcale o pandemię. Tak na marginesie bezczelność włodarzy związkowych przechodzi ludzkie pojęcie, robić taką imprezę na Zalewie Zegrzyńskim? Mają rozmach sk...syny 8)
Lucjan