Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558703 razy)

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3990 dnia: 30.10.2021, 12:00 »
Mam nadzieje że wody polskie przejmą rzeki bo to co robi PZW to jest tragedia!!!
Podpinam się
Na niektórych rzekach to już nawet o klenia małego trudno
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3991 dnia: 30.10.2021, 13:07 »
Mam nadzieje że wody polskie przejmą rzeki bo to co robi PZW to jest tragedia!!!
Podpinam się
Na niektórych rzekach to już nawet o klenia małego trudno

A co niby takiego zrobią Polskie Wody? I jak? Czym? Panowie, to, że PZW jest kiepskie nie ulega wątpliwości, ale co wg was przemawia za tym, że będzie lepiej? Przecież podstawą są kontrole, a tych wiadomo, że nie będzie. Co z tego, że wymyślą jakieś 'lepsze' regulaminy? One nie zadziałają.

Jak wg was PW będą działać, wg jakich wytycznych? Nie ulega wątpliwości, że będzie to samo, bo opierać się będą o naukowców rybackich i papierowe operaty.

W PZW macie przynajmniej jakiś wpływ na to co się dzieje, zmian nie ma bo ludzie się nie garna do działania. Jednak w przypadku Polskich Wód furtka praktycznie będzie zamknięta aby cos zmienić. Jak się wam nie bezie cos podobać, to idźcie sobie gdzie indziej, tak usłyszycie. Bo tam nikt nie będzie robił wędkarzom fajerwerków, zwłaszcza jak płacą kiepsko pracownikom, którzy się buntują.
Lucjan

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3992 dnia: 30.10.2021, 13:12 »
 @Luk
PZW i kontrole byłem w tym roku ponad 100 razy na rybach i ani jednej kontroli... w PZW już nic się nie zmieni jedyna nadzieja na lepsze to WODY POLSKIE. Jak to nie wypali to pozostaną niestety tylko komercje...moja rzeka z roku na rok umiera ryb coraz mniej jeszcze chwile i będzie pusta całkowicie i to robi właśnie PZW kasę w kieszeń i nawet nie zarybiają.
C&R

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3993 dnia: 30.10.2021, 14:29 »
@Luk
PZW i kontrole byłem w tym roku ponad 100 razy na rybach i ani jednej kontroli... w PZW już nic się nie zmieni jedyna nadzieja na lepsze to WODY POLSKIE. Jak to nie wypali to pozostaną niestety tylko komercje...moja rzeka z roku na rok umiera ryb coraz mniej jeszcze chwile i będzie pusta całkowicie i to robi właśnie PZW kasę w kieszeń i nawet nie zarybiają.
Ja przez 3 lata kontrolę miałem raz
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3994 dnia: 30.10.2021, 14:47 »
......moja rzeka z roku na rok umiera ryb coraz mniej jeszcze chwile i będzie pusta całkowicie i to robi właśnie PZW kasę w kieszeń i nawet nie zarybiają.

Nie tylko Twoja rzeka umiera, wszystko powoli umiera.... niestety. Jeśli PZW wciąż będzie  srało  na rękę , która je karmi ...  to zdechnie prędzej, czy później.

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3995 dnia: 30.10.2021, 15:19 »
@Luk
PZW i kontrole byłem w tym roku ponad 100 razy na rybach i ani jednej kontroli... w PZW już nic się nie zmieni jedyna nadzieja na lepsze to WODY POLSKIE. Jak to nie wypali to pozostaną niestety tylko komercje...moja rzeka z roku na rok umiera ryb coraz mniej jeszcze chwile i będzie pusta całkowicie i to robi właśnie PZW kasę w kieszeń i nawet nie zarybiają.
Ja przez 3 lata kontrolę miałem raz
Ja przez 20 lat miałem 4 razy :)

Nie ulega wątpliwości, że WP będą tylko zgarniać kasę, jedyna nadzieja w przejęciu PZW i wprowadzeniu normalności

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3996 dnia: 30.10.2021, 16:41 »
Panowie no nie żartujcie z tymi kontrolami. Każdy wędkarz kontroluje innego.
A jak komuś się życzy społeczna straż to zapraszam, dostaniecie ubiór za darmo.
Jedyne co to musicie poświęcić swój czas, a przy dzisiejszych zarobkach kto będzie robił za darmo?

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3997 dnia: 30.10.2021, 17:00 »
Nie narzekajcie z tymi kontrolami, w tym roku miałem jedną kontrole więc nie jest tak źle....... sam siebie z kontrolowałem :D :P 8)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3998 dnia: 30.10.2021, 17:15 »
Nie narzekajcie z tymi kontrolami, w tym roku miałem jedną kontrole więc nie jest tak źle....... sam siebie z kontrolowałem :D :P 8)

wszystko było OK , czy dostałeś pouczenie albo mandat :D ?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3999 dnia: 30.10.2021, 19:03 »
Polskie wody zdają sobie sprawe ile miljonów jest do przejęcia,fima powstała żeby zarabiać. Wygląda nato że problem z pzw zacznie się rozwiązywać, tylko w jakim kierunku to pujdzie.

W oczywistym. Będą sprzedawać pozwolenia na odcinki czy obwody rybackie, nie sprawując opieki nad tymi akwenami. Przy małej liczbie kontroli, co jest oczywistą rzeczą, bo samo PSR nie da sobie tu rady (wątpię aby im się chciało radę dawać), będziemy mieli rozkwit patologii i beretowanie ryb w ramach zrównoważonej gospodarki rybackiej. Nie wierzę w żadne SSR-y tutaj, bo mało kto będzie chciał nadstawiać karku i mieć na sobie sporą odpowiedzialność.

Najbardziej przeraża mnie krótkowzroczność wędkarzy, którym się wydaje, że nastąpi zbawienie jak coś przejmą Polskie Wody. Nie dość, że nie mają pojęcia o panującym prawie, to nie zdają sobie sprawy kto siedzi w PW, kim jest na przykład taki pan Wrona. Zanosi się więc na to, że ryb nie przybędzie,  w przeciwieństwie do opłat.

Zastanawia mnie też skąd PW wezmą materiał zarybieniowy. O ile w normalnym kraju można by sądzić, że będzie zwrot ku poleganiu na naturalnym tarle, to w Polsce raczej ogłoszą budowę ośrodków zarybieniowych, nad którymi pieczę powierzy się ludziom z partyjnego nadania. Wtedy będzie nacisk na zarybienia...

https://www.kzgw.gov.pl/index.php/pl/aktualnosci/742-ryby-w-wodach-polskich
Maciek

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4000 dnia: 30.10.2021, 19:16 »


https://www.kzgw.gov.pl/index.php/pl/aktualnosci/742-ryby-w-wodach-polskich

Takich pięknych bajek można też sobie na PZW poczytać, zobaczymy  za kilka lat ile z tego będzie prawdą .

Mniej emocji ..... w nawróceniu i spokoju jest wasze ocalenie,
w ciszy i ufności leży wasza siła.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4001 dnia: 30.10.2021, 19:27 »


https://www.kzgw.gov.pl/index.php/pl/aktualnosci/742-ryby-w-wodach-polskich

Takich pięknych bajek można też sobie na PZW poczytać, zobaczymy  za kilka lat ile z tego będzie prawdą .

Ja tam w bajki nie wierze.
Ale brzany i świnki wiem że do zarybień pzw bierze z tamtąd.
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4002 dnia: 31.10.2021, 09:48 »
@Luk
PZW i kontrole byłem w tym roku ponad 100 razy na rybach i ani jednej kontroli... w PZW już nic się nie zmieni jedyna nadzieja na lepsze to WODY POLSKIE. Jak to nie wypali to pozostaną niestety tylko komercje...moja rzeka z roku na rok umiera ryb coraz mniej jeszcze chwile i będzie pusta całkowicie i to robi właśnie PZW kasę w kieszeń i nawet nie zarybiają.

Sorry, ale skąd bierzesz wiarę, że będzie lepiej? Wody PZW to dalej wody państwowe, więc jak nie miałeś kontroli, to co, przy Polskich Wodach będzie ich więcej? Niby skąd?

Ludzie, zrozumcie, że polskie prawo zrzuca na użytkownika obowiązek wykonania pracy nad zbiornikami, a Polskie Wody nie mają czym zadbać, mają sami problem ze sprzętem, przygotowaniem ludzi itd.  Wierzycie w jakiś artykuł który napisano pod publiczkę? A może gdzieś konkretne przykłady gdzie Polskie Wody naprawiły jakiś akwen? Acha, nie ma. Super.

Polskie Wody muszą robić to, co nakazuje ustawa o rybactwie śródlądowym, więc nie mogą robić rzeczy które są z nią sprzeczne. Do tego oni nie będą kontrolować wód, więc nawet jak będą lepsze przepisy, to i tak nikt tym sie nie będzie przejmował z tych którym pozwolenie musi się zwrócić.

A tak na marginesie. 'Moja rzeka umiera' - ale co takiego robisz z innymi wędkarzami aby nie umierała? Krótkie pytanie... Myślisz, że nagle Polskie Wody będą każdą rzekę przywracać do życia, monitorować rybostan, zarybiać odpowiednio? To się nie wydarzy, bo nie ma na to szans. Do tego panowie tacy jak Wrona wcale nie będą myśleć o wędkarzach ale dalej będą sprzyjać rybactwu śródlądowemu i gospodarce zwanej zrównoważoną, a to oznacza 10-letnie operaty, zarybienia jaziem czy jakimś sumem, którego i tak jest sporo. A przede wszystkim układy. Do tego będzie wciąz parcie na branie grantów unijnych, nie ważne co się dzieje ze stanem wód.

Tak więc sorry, ale wasze rzeki 'przestaną umierać' jak się jakoś ogarniecie i zrobicie co trzeba jako wędkarze. W PZW możecie wpłynąć na zmianę operatu, wprowadzenie no kill lub częściowego zakazu zabierania, co udało się chłopakom z Wodzisławia na rzece Ruda. Przy Polskich Wodach zderzycie się z machiną biurokratyczną jak i polityczną, mając za swych wrogów lobby mięsiarskie, które w Polskich Wodach widzi zbawienie i które bardzo liczy na luźniejsze limity i jeszcze mniejsze kontrole. Ich stan rzek obchodzi niezbyt wiele, ma być ryba, bo ta po to jest, aby ją brać...

Polecam też pomyśleć kto wam zmieni ustawę o rybactwie śródlądowym. Na pewno nie Polskie Wody! Bez PZW nie będzie jak wywierać nacisków, wędkarze zaś będą podzieleni, walcząc miedzy sobą. Jedni o karpia, inni będą chcieli dalej brać ile wlezie, obarczając np. za bezrybie suma. Kontroli dalej będzie mało, więc nad wodami będą kwitły patologie.

Więc może jakieś argumenty za tym aby Polskie Wody przejmowały kontrole nad zbiornikami? Realne, nie oparte o myślenie życzeniowe czy też wiarę we wróżki i jednorożce. Polecam przede wszystkim skupić się nad tym dlaczego ryb jest mało. Odpowiedź jest prosta, bo się bierze zbyt dużo. Czy aby na pewno PW będą chciały zmniejszenia ilości zabieranych ryb? Czy rządząca partia, która jest partią populistyczną i sprawuje kontrolę nad Polskimi Wodami, pójdzie na populizm tutaj czy też ograniczy zabieranie? Sorry, ale raczej nie to drugie.

Naprawdę, mam wrażenie, że wielu wędkarzy jest jak dzieci, które nie rozumieją skąd się biorą rzeczy, więc czegoś chcą lub sobie życzą, nie myśląc jak realne są te życzenia. Póki co nie ma niczego, co by przemawiało za słusznością tezy, że będzie lepiej jak wszystkim zarządzać będą Polskie Wody. Jest pewna fundacja, walcząca z PZW która lansuje taką tezę, jednak i u nich na podwórku widać postepujące bezrybie, i nawet działająca SSR z Żywca nie jest w stanie tego zahamować. Tu trzeba gruntownej przebudowy, a głos mają ci, co chca zabierania na potęgę, co jest podstawą obecnego modelu gospodarki wodami, gdzie trzeba sporo odławiać aby móc sporo zarybiać. To co pewne, to że pewno będzie drożej :)

Lucjan

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4003 dnia: 31.10.2021, 11:03 »
Dlaczego nikt nie stara się o zmianę prawa lub stworzenie nowego?
Jeśli prawo blokuje rozwój to czemu by go nie zmienić?
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4004 dnia: 31.10.2021, 13:50 »
Zależy co rozumiesz przez rozwój. Naukowcy rybaccy bronią swojej racji stanu jak i kondycji rybactwa śródlądowego, dlatego nie chcą zmian. Rząd nie chce również, bo w ich interesie jest aby fundusze unijne płynęły nieprzerwanym strumieniem, plus aby użytkownicy rybaccy wszystko robili zamiast państwa jak jest teraz.
Lucjan