Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558558 razy)

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4215 dnia: 08.02.2022, 22:15 »
Korzystający z naiwności doskonale o tym wiedzą ale czują się bezkarni bo większość wędkarzy nawet nie chodzi na zebrania. Jak ktoś taki miałby się interesować sprawami Zarządu Głównego?

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4216 dnia: 10.02.2022, 18:32 »
Dziś dostałem linka na Facebooka na grupę "Reforma PZW - związek w rękach wędkarzy". I tam jest post o takiej ciekawej treści:

"Grupa trzymająca władzę w PZW chce za wszelką cenę dalej piastować stanowiska, i dąży po 'trupach do celu'. Panowie Heliniak, Miś, Rudnik, Dziemianowicz - o was mowa.
Dlatego kierujemy do szanownych panów następujące pytanie. Czy to prawda, że prezes Rudnik mieszka w mieszkaniu zakupionym specjalnie dla niego, które figuruje jako 'archiwum' i nic za to nie płaci? Pytania dodatkowe to: dlaczego takich rzeczy się nie upublicznia? Czy to część programu działania obecnego prezydium, którego hasłem przewodnim jest 'nic nie będzie po staremu'? Czy to normalne aby takie rzeczy ukrywać przed wędkarzami? A może to są zwykłe plotki? Prosimy o wyjaśnienie tej sprawy.
Brak odpowiedzi będziemy uważali za chęć aby dalej 'wszystko było po staremu' właśnie, czyli kontynuację działań w których wędkarze nie mają wiele do powiedzenia w związku i są oszukiwani przez jego władze, wcale nie wybrane przez tychże wędkarzy. Bo jak inaczej interpretować brak jawności i przejrzystości oraz prowadzenie działalności gospodarczej przez ZG (działalności rybackiej), na którą nie wyraziło zgody 600 tysięcy członków?"



Jeżeli jest to prawda, a nie plotki, to pierwszy raz w historii tego forum mogę śmiało napisać, że tego typu sprawa spokojnie nadaje się na zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 296 par. 1 k.k. przez wszystkich członków Zarządu Głównego PZW wspólnie z Prezesem ZG PZW lub kogoś kto o tym zdecydował.

I jak złożyłeś zawiadomienie do prokuratury ???
Już jest pewne, Stowarzyszenie PZW kupiło mieszkanie.
Ale.... jakie przestępstwo, możesz wskazać dokładnie na czym ono polega ???, bo mimo tego, że kilku kolegów klakierów poklepało Cię po plecach, żadnych konkretów nie wskazałeś podobnie jak w przypadku przetargów...
Przestępstwo trzeba udowodnić, a oskarżony ma prawo do obrony.

Tak zgadza się, że w statucie PZW nie jest nigdzie zawarte, jak to określiłeś, że członkowie PZW mają mieć zapewnione mieszkanie ale są sformułowania zawarte w &7, który średnio rozgarnięty adwokacina ,z jak to określiłeś, Pcimia Dolnego, bez problemu podciągnie pod zakup mieszkania, o ile znajdzie się Prokurator na tyle nierozgarnięty, żeby sprawę pociągnąć dalej.   

"Cele Związku realizowane są poprzez:
...
5) współdziałanie z ośrodkami naukowo-badawczymi, a w szczególności
w zakresie ochrony ginących gatunków ryb i ich restytucji;


Może tam byli zaproszeni Ichtiolodzy żeby porozmawiać o rybach ????, współdziałali w tym mieszkaniu ?

8) prowadzenie działalności gospodarczej z przeznaczeniem dochodów na działalność
statutową.


Zakup mieszkania i jego sprzedaż to działalność gospodarcza- sam się tym zajmuję między innymi, co więcej jak to działalność gospodarcza nie zawsze musi przynosić zyski, a nigdzie nie jest zapisane jak szybko musisz sprzedać mieszkanie.

10)prowadzenie schronisk i przystani oraz innych obiektów służących uprawianiu
wędkarstwa i rekreacji;


PZW prowadzi kilka hoteli, przystani - może tutaj też śpią wędkarze, którzy łowią na Wiśle, np. Pan Rudnik - z tego co wiem aktywny wędkarz ?

11)upowszechnianie sportu wędkarskiego, organizowanie zawodów
w dyscyplinach wędkarskich w kraju, na zasadach obowiązujących w PZW oraz
uczestnictwo w zawodach za granicą;


Prezes w tym mieszkaniu pisze maile, artykuły, może książkę - upowszechnia wędkarstwo.

12) organizowanie rekreacyjnych imprez wędkarskich;

Tu jestem pewien, że niejedna impreza odbyła się w mieszkaniu :)

13) wyłanianie kadry w dyscyplinach sportu wędkarskiego;

A co w mieszkaniu nie można ?

15) edukację wędkarską i turystykę;  -

ad. 11

16)współpracę z organizacjami zajmującymi się resocjalizacją, zwalczaniem nałogów i
patologii społecznych oraz prowadzącymi pracę ze środowiskami zagrożonymi
wychowawczo;

Może ktoś tam był z takich organizacji ?

20) podejmowanie innych przedsięwzięć i pozyskiwanie środków służących do realizacji
celów Związku;
No chyba nie trzeba tego objaśniać, bo pod to można podciągnąć 99% wszystkich aktywności ?

Oczywiście musiał być spełniony warunek zawarty w & 30 Statutu, pkt 15

"Do zakresu działania i kompetencji Zarządu Głównego należy:
...
15) podejmowanie uchwał w przedmiocie obciążania, nabywania oraz zbywania
nieruchomości ogólnozwiązkowych; "

Nie wiem czy była podjęta taka uchwała, ale PZW zatrudnia Radców Prawnych, współpracuje z kancelariami, Zarząd PZW Statut i regulaminy zna na pamięć, więc wątpię, żeby popełnili takiego babola i zakupili nieruchomość bez stosownej Uchwały, no ale jest taka możliwość.

Oczywiście zaraz ktoś się czepi co to za nieruchomość ogólnozwiązkowa, ale Prezes PZW jak żadna inna osoba w PZW prowadzi działalność ogólnozwiązkową. Prezes Rudnik kiedyś skończy działalność i po nim pojawi się kolejny Prezes który zamieszka, być może, w tym mieszkaniu, a nawet jak nie, to dalej to mieszkanie będzie własnością PZW, na czym polega więc naruszenie art 296 w tym przypadku ???
Bo Pan mieszka w mieszkaniu ? To może jeszcze to - jeździ samochodem związkowym, pewnie ma laptopa związkowego i komórkę. Wiem mieszkanie to nie to samo co samochód.

Raczej nie liczę na merytoryczną odpowiedź z argumentami ale...
Pozdrawiam
 



Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4217 dnia: 10.02.2022, 18:44 »
Dobrze, że nie liczysz na merytoryczną dyskusję. Chociaż w jednym się zgadzamy. Rozpisałeś się, a nawet nie przeczytałeś tego jakie kompetencje w stowarzyszeniu ma jego Prezes ;D Już się nie dziwię, że mocno optujesz za odebraniem wód PZW przez Wody Polskie. Dla mnie jesteś takim typowym klientem z urzędu. I nie jest to wcale komplement. 

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4218 dnia: 10.02.2022, 19:23 »
Stowarzyszenie nie jest wehikułem inwestycyjnym.

A pod punkt 20 to sobie właśnie pięknie podciagnęli smażalnię za 1,5 mln z naszych składek.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4219 dnia: 10.02.2022, 19:38 »
Ręce opadają jak się czyta niektóre posty :facepalm:

Basp, czy masz pojęcie co to jest statut? I wiesz co się dzieje kiedy się go łamie? Jak się łamie go raz, to nie ma problemu aby zrobić to ponownie. A mieszkanie nie daje się zakwalifikować do żadnych celów statutowych, do tego 'Radcy Prawni' (z dużej litery?) poradzili aby zapisać to jako archiwum. Więc prezes mieszka w archiwum.

Jeśli można mieszkać w archiwum, to można robić i różne inne rzeczy, nieprawdaż? Na przykład budować smażalnię, montować fotowoltaikę itp, aby przy inwestycji dostać działę od znajomka który dostał zlecenie. Nieprawdaż? I wszystko jest super! Takie właśnie cudowne jest to nasze PZW.

Jednak nie rozumiem dlaczego raz atakujesz PZW a za chwilę bronisz. Byle się pokłócić? I to z Selektorem? Ze mną jeszcze rozumiem 8) No to sorry, ale raczej pokazałeś w żenujący sposób swą wiedzę lub raczej jej brak.

Zdecydowanie bez odbioru.
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4220 dnia: 10.02.2022, 19:57 »
Nie, ja się z tym spotykam na "co dzień", więc mnie to kompletnie nie rusza. Tacy zwykle są klienci z urzędu. Oni już i tak wiedzą "swoje", i nikt i nic, ich nie przekona do zmiany stanowiska, bo przecież wystarczy przeczytać sobie kilka przepisów, aby wiedzieć, że ma się rację. Jedynie szkoda mi czasu na tłumaczenie, czegoś co mają studenci prawa na I roku swoich studiów. Tak na marginesie ogólnie mocno ciekawi mnie, jak to będzie wyglądać w przyszłości, gdyż obecnie rządzący chcą wprowadzić znaną w UK instytucję sędziego pokoju, który bez znajomości prawa będzie sądził i będzie pochodził z wyborów - sprawiedliwość zdaniem rządzących będzie wówczas blisko ludzi. Wtedy to osoby pokroju kolegi basp28 będą mogli wprowadzać tę sprawiedliwość w życie....

Jednak żeby nie było politycznie na tym forum, to widziałem dziś w jednym z najpopularniejszych programów telewizyjnych w Polsce, kogoś z SWP Nasze Wody, jak go zaproszono do rozmowy w sprawie ścieków spływających do rzek. Ładnie się rozkręcili. Dlatego od dawna tu pisałem, że nie powinno się nie doceniać "przeciwników", nawet wtedy jak są mali. Wierzę więc, że również ludzie z Opola zrobią u siebie wędkarską rewolucję, pomimo aktualnych przeciwności :beer:     

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4221 dnia: 10.02.2022, 23:41 »
Stowarzyszenie nie jest wehikułem inwestycyjnym.

A pod punkt 20 to sobie właśnie pięknie podciagnęli smażalnię za 1,5 mln z naszych składek.
Kolego, Panie, Forumowiczu Mosteque - nie odbieraj to jako atak, bo niektórzy widząc argumenty nie do obalenia myślą, że to "atak",- odbierz to raczej jako wymianę poglądów.

Co do pierwszego częściowo jest, bo z inwestycji można czerpać pieniążki na cele główne, a nawet fajnie jak ktoś "kumaty" tak robi.

Co do drugiego dokładnie tak, pod to można podciągnąć 99% wydatków, przy czym nie rozważam tutaj kwestii moralnych tylko prawne.

A co do kwestii moralnych.
Cześć wędkarzy będzie oburzona, że związek wędkarski prowadzi smażalnie, część będzie zadowolona, bo jadąc na ryby ,mają miejsce gdzie zjedzą, wypiją piwo, kawę czy herbate ogrzeją się, a zyski z tej działalności wspomogą związek.

Tu podam swój, chyba już słynny, przykład z życia - nie opowieści.

Łowisko POD Borem prowadzi min restauracje gdzie zaprasza na wiele dań z ryb - jakoś nikt się nie oburza, a wręcz przeciwnie, coś wpłacili na forum i już są "flagowym" łowiskiem komercyjnym PL :D
"Restauracja Pod Borem to urokliwe i spokojne miejsce położone wśród stawów w Ochabach. Idealne dla wędkarzy, smakoszy ryb oraz miłośników dobrej domowej kuchni"
Taka mała dygresja ukazująca hipokryzję, tu jak smażą ryby jest super, jeśli robi to samo PZW to jest afera :)

Ja lubię rozmawiać na argumenty i fakty - z Tobą tak można, wątpiłem w rzecz, którą napisałeś, przesłałeś mi argument i "zamknąłeś mi gębę" - przekonałeś mnie, przyznałem Ci racje bez żadnego "pływania".
I nie, nie podlizuje się naprawdę tak uważam.


 
 

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4222 dnia: 10.02.2022, 23:54 »
Stowarzyszenie nie jest wehikułem inwestycyjnym.

A pod punkt 20 to sobie właśnie pięknie podciagnęli smażalnię za 1,5 mln z naszych składek.
Kolego, Panie, Forumowiczu Mosteque - nie odbieraj to jako atak, bo niektórzy widząc argumenty nie do obalenia myślą, że to "atak",- odbierz to raczej jako wymianę poglądów.

Co do pierwszego częściowo jest, bo z inwestycji można czerpać pieniążki na cele główne, a nawet fajnie jak ktoś "kumaty" tak robi.

Co do drugiego dokładnie tak, pod to można podciągnąć 99% wydatków, przy czym nie rozważam tutaj kwestii moralnych tylko prawne.

A co do kwestii moralnych.
Cześć wędkarzy będzie oburzona, że związek wędkarski prowadzi smażalnie, część będzie zadowolona, bo jadąc na ryby ,mają miejsce gdzie zjedzą, wypiją piwo, kawę czy herbate ogrzeją się, a zyski z tej działalności wspomogą związek.

Tu podam swój, chyba już słynny, przykład z życia - nie opowieści.

Łowisko POD Borem prowadzi min restauracje gdzie zaprasza na wiele dań z ryb - jakoś nikt się nie oburza, a wręcz przeciwnie, coś wpłacili na forum i już są "flagowym" łowiskiem komercyjnym PL :D
"Restauracja Pod Borem to urokliwe i spokojne miejsce położone wśród stawów w Ochabach. Idealne dla wędkarzy, smakoszy ryb oraz miłośników dobrej domowej kuchni"
Taka mała dygresja ukazująca hipokryzję, tu jak smażą ryby jest super, jeśli robi to samo PZW to jest afera :)

Ja lubię rozmawiać na argumenty i fakty - z Tobą tak można, wątpiłem w rzecz, którą napisałeś, przesłałeś mi argument i "zamknąłeś mi gębę" - przekonałeś mnie, przyznałem Ci racje bez żadnego "pływania".
I nie, nie podlizuje się naprawdę tak uważam.

Śledząc twoje wpisy powiem krótko ....masz niezły bałagan w głowie.
Cyt."Łowisko POD Borem prowadzi min restauracje gdzie zaprasza na wiele dań z ryb - jakoś nikt się nie oburza, a wręcz przeciwnie, coś wpłacili na forum i już są "flagowym" łowiskiem komercyjnym PL 
"Restauracja Pod Borem to urokliwe i spokojne miejsce położone wśród stawów w Ochabach. Idealne dla wędkarzy, smakoszy ryb oraz miłośników dobrej domowej kuchni"
Taka mała dygresja ukazująca hipokryzję, tu jak smażą ryby jest super, jeśli robi to samo PZW to jest afera "

Zdajesz sobie sprawę że w internecie nie jesteś anonimowy ....pisząc takie głupoty możesz zostać pozwany za publikowanie nieprawdy.
Ty wogóle przeczytałeś ten kawałek ze zrozumieniem co napisałeś.
Po pierwsze wpierw zapoznaj się z menu owej restauracji.
Po drugie ze słodkowodnych sprzedają swoje ryby ze swojej hodowli.
Po trzecie nie jest to flagowe łowisko w polsce .... lokalne miłe małe.
Po trzecie za pisanie nieprawdy ktoś może cie pozwać.

Ludzie co trzeba mieć w głowie by pisać takie historie.
Maciek

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4223 dnia: 11.02.2022, 00:27 »
Ręce opadają jak się czyta niektóre posty :facepalm:

Basp, czy masz pojęcie co to jest statut? I wiesz co się dzieje kiedy się go łamie? Jak się łamie go raz, to nie ma problemu aby zrobić to ponownie. A mieszkanie nie daje się zakwalifikować do żadnych celów statutowych, do tego 'Radcy Prawni' (z dużej litery?) poradzili aby zapisać to jako archiwum. Więc prezes mieszka w archiwum.

Jeśli można mieszkać w archiwum, to można robić i różne inne rzeczy, nieprawdaż? Na przykład budować smażalnię, montować fotowoltaikę itp, aby przy inwestycji dostać działę od znajomka który dostał zlecenie. Nieprawdaż? I wszystko jest super! Takie właśnie cudowne jest to nasze PZW.

Jednak nie rozumiem dlaczego raz atakujesz PZW a za chwilę bronisz. Byle się pokłócić? I to z Selektorem? Ze mną jeszcze rozumiem 8) No to sorry, ale raczej pokazałeś w żenujący sposób swą wiedzę lub raczej jej brak.

Zdecydowanie bez odbioru.
Selektor/Luk odpowiem łącznie, bo nie umiem i nie chce mi się cytować Waszych wypowiedzi.
Zacznę od tego, że jeśli czujecie się atakowani to przepraszam - ja jestem ścisłowcem i każde bujanie w obłokach mnie denrewuje, dlatego często przytaczam argumenty "twarde" nie opinie i bajki a konkrety.
Seletror - w mojej opinie jeden z niewelu ludzi na tym forum, który ma jakiekolwiek pojęcie o prawie, wiedze ma na pewno dużą, co niejednokrotnie, swoimi wpisami udowodnił, z przyjemnością czyta się większość jego wpisów - poszerzają wiedze, rozwijają, a jego wpis w temacie konferencji WP uważam za najlepszy w tym temacie po moim :D i Radopapa.
Ale (teraz dziegźć) czasami  ma inklinacje do zapędzania się - jak tutaj, kk mówi jak karać za przestępstwa (tak mnie uczyli) a przestępstwo trzeba udowodnić - więc jakie przestępstwo zostało popełnione, jaka ustawa, statut, paragraf został złamany, żeby karać je z KK art. 296 ? i co do tego mają kompetencje Prezesa Zarządu PZW ???
Luk - gdzie Cię atakuje ? to, że mam inne zdanie, przewidywania, opinie, nadzieje co do przyszłości nie oznacza z automatu, że Cię atakuje, byłoby co najmniej dziwne, że ze wszystkimi Twoimi tezami czy hipotezami się zgadzam.
Przyznaje raz mnie wkurzyłeś pisząc coś niepochlebnego na mój temat - odpowiedziałem dokładnie takim samym wpisem, ale to dotyczyło piłki nożnej.

Tak mam pojęcie co to statut czytałem go kilka razy, a w 90 roku umiałem go na pamięć - zdawałem egzamin na kartę wędkarską, prawdziwy nie za flaszkę - byłem tak zestresowany, że wszystkiego się nauczyłem :)
Jeśli uważasz, że zakup mieszkania przez PZW jest złamaniem statutu, to Twoim prawem, a wręcz obowiązkiem jest zawiadomienie prokuratury - zrobisz to czy nie ?
Mieszkanie da się zakwalifikować do celów statutowych, które opisałem powyżej.
Tu masz racje - można mieszkać w mieszkaniu, w 2 pokoju mieć archiwum, a w salonie miejsce do spotkań z ichtiologami, imprez, czy szkoleń, np dla mnie to szokujące że Prezes organizacji mającej 600 tys. członków musi klepać biedę i spać w siedzibie związku, ale no cóż - może chciał oszczędzić - mógł mieszkać w Mariocie i byłby spokój.

Dokładnie tak jak napisałeś pod pkt 20 można podciągnąć każdy wydatek - robić wszystko - nawet podgrzewać wodę fotowoltaiką, żeby karpie rosły szybciej i były większe, i nikt na gruncie prawa tego nie zakwestionuje, nie wyda wyroku skazującego (choć sędzią nie jestem więc może...). - Nie rozważam czy to jest super czy nie, moralność to każdego indywidualna sprawa, może karpiarz by stwierdził, że jednak super :)

Ja z nikim się kłócić nie chce i nie będę -  bo o co - przedstawiam argumenty i uargumentowanej odpowiedzi oczekuje, bo banialuki bez agrumentów każdy może pisać.

Czy bronie PZW czy atakuje - generalnie PZW jako całość jest reliktem przeszłości -co tu bronić - to już trwa 30 lat i ciągle zmiany polegają na kosmetyce i co4letniej zmianie prezesa.... ale ekipa ta sama
Jestem członkiem PZW z przyzwyczajenia, choć szczerze uważam, że jak wejdzie konkurencja - jakakolwiek ,to będzie lepiej, - konkurencja wymaga podnoszenia jakości, zwłaszcza gdy pieniądze odgrywają drugoplanową rolę, podobnie jak w firmach - nie jak napisałeś, że płacąc więcej wspierasz rozwój firmy - firma rozwija się tylko i wyłącznie przez to, że konkurencja ją goni..
A ja obecnie mieszkam na Śląsku w okolicy gdzie jest 3 różnych dzierżawców wód i masa komercji i widzę, co robi, jak wpływa konkurencja na stan zbiorników , ryb i wód.

Czy bronię - tak z chęcią bronie, podziwiam i doceniam lokalnych działaczy, którzy dbają o łowiska, ryby i działają w SSr i wiem, że byłoby lepiej, gdyby nie mieli nad sobą Okręgu czy ZG - tak naprawdę tych dwóch pośredników tylko rwie kasę z działaczy z dołu.

Luk ja naprawdę nie mam o co się z Tobą kłócić moje wizje, opinie i oczekiwania co do przyszłości są kompletnie różne - ale kłócić się o przyszłość ???
Mogę dyskutować na argumenty fakty - gdzie staram się przytaczać je w miarę możliwości.

 Długi post więc i tak pewnie nikt go nie przeczyta :), i nie podlizuję się bo po co :)

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4224 dnia: 11.02.2022, 00:32 »
Stowarzyszenie nie jest wehikułem inwestycyjnym.

A pod punkt 20 to sobie właśnie pięknie podciagnęli smażalnię za 1,5 mln z naszych składek.
Kolego, Panie, Forumowiczu Mosteque - nie odbieraj to jako atak, bo niektórzy widząc argumenty nie do obalenia myślą, że to "atak",- odbierz to raczej jako wymianę poglądów.

Co do pierwszego częściowo jest, bo z inwestycji można czerpać pieniążki na cele główne, a nawet fajnie jak ktoś "kumaty" tak robi.

Co do drugiego dokładnie tak, pod to można podciągnąć 99% wydatków, przy czym nie rozważam tutaj kwestii moralnych tylko prawne.

A co do kwestii moralnych.
Cześć wędkarzy będzie oburzona, że związek wędkarski prowadzi smażalnie, część będzie zadowolona, bo jadąc na ryby ,mają miejsce gdzie zjedzą, wypiją piwo, kawę czy herbate ogrzeją się, a zyski z tej działalności wspomogą związek.

Tu podam swój, chyba już słynny, przykład z życia - nie opowieści.

Łowisko POD Borem prowadzi min restauracje gdzie zaprasza na wiele dań z ryb - jakoś nikt się nie oburza, a wręcz przeciwnie, coś wpłacili na forum i już są "flagowym" łowiskiem komercyjnym PL :D
"Restauracja Pod Borem to urokliwe i spokojne miejsce położone wśród stawów w Ochabach. Idealne dla wędkarzy, smakoszy ryb oraz miłośników dobrej domowej kuchni"
Taka mała dygresja ukazująca hipokryzję, tu jak smażą ryby jest super, jeśli robi to samo PZW to jest afera :)

Ja lubię rozmawiać na argumenty i fakty - z Tobą tak można, wątpiłem w rzecz, którą napisałeś, przesłałeś mi argument i "zamknąłeś mi gębę" - przekonałeś mnie, przyznałem Ci racje bez żadnego "pływania".
I nie, nie podlizuje się naprawdę tak uważam.

Śledząc twoje wpisy powiem krótko ....masz niezły bałagan w głowie.
Cyt."Łowisko POD Borem prowadzi min restauracje gdzie zaprasza na wiele dań z ryb - jakoś nikt się nie oburza, a wręcz przeciwnie, coś wpłacili na forum i już są "flagowym" łowiskiem komercyjnym PL
"Restauracja Pod Borem to urokliwe i spokojne miejsce położone wśród stawów w Ochabach. Idealne dla wędkarzy, smakoszy ryb oraz miłośników dobrej domowej kuchni"
Taka mała dygresja ukazująca hipokryzję, tu jak smażą ryby jest super, jeśli robi to samo PZW to jest afera "

Zdajesz sobie sprawę że w internecie nie jesteś anonimowy ....pisząc takie głupoty możesz zostać pozwany za publikowanie nieprawdy.
Ty wogóle przeczytałeś ten kawałek ze zrozumieniem co napisałeś.
Po pierwsze wpierw zapoznaj się z menu owej restauracji.
Po drugie ze słodkowodnych sprzedają swoje ryby ze swojej hodowli.
Po trzecie nie jest to flagowe łowisko w polsce .... lokalne miłe małe.
Po trzecie za pisanie nieprawdy ktoś może cie pozwać.

Ludzie co trzeba mieć w głowie by pisać takie historie.
Jeśli gdzieś napisałem nieprawdę i chcesz mnie pozwać podam swoje dane - nie będziesz musiał szukać, nie wstydzę się swojego wpisu.
Nieprawdę - konkretnie gdzie napisałem, może się pomyliłem, sandacza nigdy tam nie złowiłem, łososia też nie, no ale sipinigista, muszkarz ze mnie marny, na żywą i martwą rybkę nie łowię :) A gdzieś napisałem wogóle jakie ryby smażą ? Że to jest Flagowe łowisko komercyjne wyczytałem na tym forum - ja odkąd tam jeżdżę zawsze myślałem, że to zwykła komercja z dużą ilością karpia jesiotra
Argumenty i Fakty Panie mjmaciek.

Sum smażony /fi let/* ........................... 100g/ 11,00
Dorsz smażony /fi let/........................... 100g/ 11,00
Dorsz z pieca /fi let/ .............................. 100g/ 12,00
Halibut z pieca /fi let/ ........................... 100g/ 12,00
Łosoś z pieca /fi let/ ............................... 100g/ 13,00
Sandacz z pieca /fi let/ .......................... 100g/ 13,00

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4225 dnia: 11.02.2022, 06:53 »
Stowarzyszenie nie jest wehikułem inwestycyjnym.

A pod punkt 20 to sobie właśnie pięknie podciagnęli smażalnię za 1,5 mln z naszych składek.
Kolego, Panie, Forumowiczu Mosteque - nie odbieraj to jako atak, bo niektórzy widząc argumenty nie do obalenia myślą, że to "atak",- odbierz to raczej jako wymianę poglądów.

Co do pierwszego częściowo jest, bo z inwestycji można czerpać pieniążki na cele główne, a nawet fajnie jak ktoś "kumaty" tak robi.

Co do drugiego dokładnie tak, pod to można podciągnąć 99% wydatków, przy czym nie rozważam tutaj kwestii moralnych tylko prawne.

A co do kwestii moralnych.
Cześć wędkarzy będzie oburzona, że związek wędkarski prowadzi smażalnie, część będzie zadowolona, bo jadąc na ryby ,mają miejsce gdzie zjedzą, wypiją piwo, kawę czy herbate ogrzeją się, a zyski z tej działalności wspomogą związek.

Tu podam swój, chyba już słynny, przykład z życia - nie opowieści.

Łowisko POD Borem prowadzi min restauracje gdzie zaprasza na wiele dań z ryb - jakoś nikt się nie oburza, a wręcz przeciwnie, coś wpłacili na forum i już są "flagowym" łowiskiem komercyjnym PL :D
"Restauracja Pod Borem to urokliwe i spokojne miejsce położone wśród stawów w Ochabach. Idealne dla wędkarzy, smakoszy ryb oraz miłośników dobrej domowej kuchni"
Taka mała dygresja ukazująca hipokryzję, tu jak smażą ryby jest super, jeśli robi to samo PZW to jest afera :)

Ja lubię rozmawiać na argumenty i fakty - z Tobą tak można, wątpiłem w rzecz, którą napisałeś, przesłałeś mi argument i "zamknąłeś mi gębę" - przekonałeś mnie, przyznałem Ci racje bez żadnego "pływania".
I nie, nie podlizuje się naprawdę tak uważam.

Śledząc twoje wpisy powiem krótko ....masz niezły bałagan w głowie.
Cyt."Łowisko POD Borem prowadzi min restauracje gdzie zaprasza na wiele dań z ryb - jakoś nikt się nie oburza, a wręcz przeciwnie, coś wpłacili na forum i już są "flagowym" łowiskiem komercyjnym PL
"Restauracja Pod Borem to urokliwe i spokojne miejsce położone wśród stawów w Ochabach. Idealne dla wędkarzy, smakoszy ryb oraz miłośników dobrej domowej kuchni"
Taka mała dygresja ukazująca hipokryzję, tu jak smażą ryby jest super, jeśli robi to samo PZW to jest afera "

Zdajesz sobie sprawę że w internecie nie jesteś anonimowy ....pisząc takie głupoty możesz zostać pozwany za publikowanie nieprawdy.
Ty wogóle przeczytałeś ten kawałek ze zrozumieniem co napisałeś.
Po pierwsze wpierw zapoznaj się z menu owej restauracji.
Po drugie ze słodkowodnych sprzedają swoje ryby ze swojej hodowli.
Po trzecie nie jest to flagowe łowisko w polsce .... lokalne miłe małe.
Po trzecie za pisanie nieprawdy ktoś może cie pozwać.

Ludzie co trzeba mieć w głowie by pisać takie historie.
Jeśli gdzieś napisałem nieprawdę i chcesz mnie pozwać podam swoje dane - nie będziesz musiał szukać, nie wstydzę się swojego wpisu.
Nieprawdę - konkretnie gdzie napisałem, może się pomyliłem, sandacza nigdy tam nie złowiłem, łososia też nie, no ale sipinigista, muszkarz ze mnie marny, na żywą i martwą rybkę nie łowię :) A gdzieś napisałem wogóle jakie ryby smażą ? Że to jest Flagowe łowisko komercyjne wyczytałem na tym forum - ja odkąd tam jeżdżę zawsze myślałem, że to zwykła komercja z dużą ilością karpia jesiotra
Argumenty i Fakty Panie mjmaciek.

Sum smażony /fi let/* ........................... 100g/ 11,00
Dorsz smażony /fi let/........................... 100g/ 11,00
Dorsz z pieca /fi let/ .............................. 100g/ 12,00
Halibut z pieca /fi let/ ........................... 100g/ 12,00
Łosoś z pieca /fi let/ ............................... 100g/ 13,00
Sandacz z pieca /fi let/ .......................... 100g/ 13,00

Ale o czym Panie pan :-X 8) :'( ;D piszesz....
Co ty chłopie myślisz że ryby z karty łowi się w tej kałuży koło knajpy. Właściciele mają 150 ha stawów hodowlanych , mają swoje gospodarstwo rybackie z wylęgarniami i cała infrastrukturą. Sa jednymi z większych producentami suma aferykańskiego w pl , nie wspomnę o innych rybach słodkowodnych które produkują.
Po za tym ryby morkie - ....spoko jak sie je łowi w słodkiej wodzie. Koniecznie zmień lekarza - bo coś cie okłamuje.

Flagowe.... :facepalm:

Do pozwania chłopie ja jestem nikim - ale jak dalej będziesz siał kto ktoś poważny może ci utrudnić w przyszłości pisanie głupot w necie ( sam katalizator do problemu wypisałeś....)

Weś sie zastanów co piszesz.... :facepalm:
Maciek

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4226 dnia: 11.02.2022, 07:23 »
Pokonałeś mnie swoimi argumentami, choć mogłeś wpisać więcej ha - byłbym bardziej pokonany.
Za co pozew kolejny raz się spytam, bo mam inne zdanie ? potrafisz coś konkretnego napisać podpartego argumentami ? Kończę temat "pod borem", bo nie ten wątek i argumentów nie mam.
 

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4227 dnia: 11.02.2022, 08:01 »
Pokonałeś mnie swoimi argumentami, choć mogłeś wpisać więcej ha - byłbym bardziej pokonany.
Za co pozew kolejny raz się spytam, bo mam inne zdanie ? potrafisz coś konkretnego napisać podpartego argumentami ? Kończę temat "pod borem", bo nie ten wątek i argumentów nie mam.

Publikowanie nie prawdy:
cyt." Łowisko POD Borem prowadzi min restauracje gdzie zaprasza na wiele dań z ryb - jakoś nikt się nie oburza, a wręcz przeciwnie, coś wpłacili na forum i już są "flagowym" łowiskiem komercyjnym PL ". - czyżby to ty nie napisałeś....?
Maciek

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4228 dnia: 11.02.2022, 08:10 »
No tak napisałem i- rozpędziłem się  Łowisko pod borem nie wpłacało pieniążków na forum, nie sponsorowało gazetki. Masz racje i teraz bez ironii przekonałeś mnie.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4229 dnia: 11.02.2022, 08:20 »
Jeśli uważasz, że zakup mieszkania przez PZW jest złamaniem statutu, to Twoim prawem, a wręcz obowiązkiem jest zawiadomienie prokuratury - zrobisz to czy nie ?

Człowieku, piszesz jakbyś leki odstawił. Od kiedy należy o łamaniu statutu zawiadamiać prokuraturę? :facepalm: Chyba coś ci się pomyliło. Ja mieszkam w UK jakbyś nie wiedział, nie mam tu filii prokuratury polskiej jakby co :) Ani zamiaru zawracać im dupska pierdołami.

Do tego nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. Chodzi o pokazanie jak ci ludzie się zachowują, jak działają, aby wędkarze to zrozumieli. Aby wiedzieli chociażby jak głosować, co zmieniać, gdzie jest problem z tą organizacją. Ty natomiast po prostu z racji urażonej dumy czepiasz się tego co piszemy, czyli raz rozwalasz PZW i widzisz zbawiciela w Polskich Wodach, po czym bronisz związku i zarządu który nim kieruje. To wskazuje, że nie kierujesz się wcale dobrem wędkarstwa tylko po prostu wchodzisz w słowne konfrontacje, aby udowodnić swoje racje sprzed kilku/kilkunastu dni.

Powtórzę, jeżeli ci co kierują związkiem łamią statut w jednym miejscu, będą robić to w innych. DLatego muszą właśnie oni go przestrzegać, a ewentualne wątpliwości ujawniać, jeśli zaś to tajemnica i to ukrywają i kombinują (wpisując jako archiwum), to świadczy to tym bardziej gorzej o nich. Ty zaś piszesz kocopoły o jakiś Mariottach. Jak komuś nie odpowiada uposażenie to niech nie kandyduje na stanowisko prezesa, proste. Do tego na Twardej 42 są miejsca noclegowe. A ZG PZW nie jest od inwestowania pieniędzy w nieruchomości. Dlaczego prezesowi nie kupić domu od razu? Jakieś willi? Kapujesz? Jeszcze większy byłby zwrot, tak? A najważniejsze jest to, że masa tych rzeczy odbywa się bez jakiejkolwiek przejrzystości i jawności. O tym 'archiwum' wiemy tylko z przecieków. Oni wszystko ukrywają, jak chociażby wyniki komisji statutowej, aby upublicznić je tuż przed zjazdem krajowym lub jak wiadome będą wyniki w okręgach i policzą głosy. Nie wiem czy to ogarniasz jako ścisłowiec, najwyraźniej nie. Szykuje się kolejne 'dobra zmiana' w PZW, rządy tej samej kliki. Broniąc ich w imię pokazania, że ja lub Arek nie mamy racji, zachowujesz się jak pożyteczny idiota (pożyteczny dla nich). Szukasz 'dziury w całym', tak to oceniam, czepiasz się by się czepiać.

Wiesz jak lepiej napisać coś tutaj? Coś takiego na przykład: 'Selektor, to co się dzieje jest nie do zaakceptowania, ale czy naprawdę uważasz, że to podchodzi pod taki a taki paragraf'? To jest inteligentna dyskusja. Ty natomiast podważasz czyjeś argumenty i stajesz po stronie 'ciemności', bo ktoś ci wcześniej wykazywał dziury w twojej argumentacji :) MOim zdaniem to miałkie :)

Może jako znawca tematu wymienisz sukcesy obecnego ZG PZW? Skoro ich bronisz to pewnie masz o nich dobre zdanie, napisz, chętnie poczytam. Pamiętaj tylko co napisałeś wcześniej, w tym o rewelacyjnych Polskich Wodach. Sam zauważysz jak się zapętliłeś :)
Lucjan