Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558357 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4380 dnia: 26.04.2022, 19:48 »
Póki nie zmieni się struktura PZW, póty tam na górze nic się nie zmieni. A do zmiany struktury trzeba zmiany mentalności, a na to nie ma co liczyć w najbliższych 10 latach.

10 lat? Śmieszne. Ja mam nadzieję że w przyszłym roku pzw przestanie istnieć.

Uspokoje cię nie miej złudzeń to potrwa.
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4381 dnia: 26.04.2022, 20:19 »
Nie zapłać w przyszłym roku składki. Od razu padną :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4382 dnia: 26.04.2022, 20:37 »
Póki nie zmieni się struktura PZW, póty tam na górze nic się nie zmieni. A do zmiany struktury trzeba zmiany mentalności, a na to nie ma co liczyć w najbliższych 10 latach.

10 lat? Śmieszne. Ja mam nadzieję że w przyszłym roku pzw przestanie istnieć.

Uspokoje cię nie miej złudzeń to potrwa.

Jak machina ruszy to się nie zatrzyma :) w moich kręgach ludzie co nie siedzą na tego typu forach mówią o końcu pzw i nowym gospodarzu czyli Wody Polskie i to każdy jest za tym :) Nawet dziadki co łowią dłużej niż ja żyje...
C&R

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4383 dnia: 26.04.2022, 20:46 »
Nie zapłać w przyszłym roku składki. Od razu padną :D

Zmienisz zdanie kiedy listonosz przyniesie ponaglenie :P

Trzymam kciuki żeby się Wam polepszyło bo z tego co czytam to gorzej być nie może. Kraj w środku Europy, mnóstwo rzek i jezior a zarządzanie do dupy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4384 dnia: 26.04.2022, 21:32 »
Póki nie zmieni się struktura PZW, póty tam na górze nic się nie zmieni. A do zmiany struktury trzeba zmiany mentalności, a na to nie ma co liczyć w najbliższych 10 latach.

10 lat? Śmieszne. Ja mam nadzieję że w przyszłym roku pzw przestanie istnieć.

Uspokoje cię nie miej złudzeń to potrwa.

Jak machina ruszy to się nie zatrzyma :) w moich kręgach ludzie co nie siedzą na tego typu forach mówią o końcu pzw i nowym gospodarzu czyli Wody Polskie i to każdy jest za tym :) Nawet dziadki co łowią dłużej niż ja żyje...
Dlatego tak twierdzą, bo nie czytają właśnie. A są  za, bo uslyszeli o jednej skladce, co pozwoli im mordować wszytko w całym kraju za 200 zł. Ło panie  i tak drogo! Miało być 182!
WP przejmą zbiorniki i nagle będzie lepiej :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4385 dnia: 26.04.2022, 21:44 »
Póki nie zmieni się struktura PZW, póty tam na górze nic się nie zmieni. A do zmiany struktury trzeba zmiany mentalności, a na to nie ma co liczyć w najbliższych 10 latach.

10 lat? Śmieszne. Ja mam nadzieję że w przyszłym roku pzw przestanie istnieć.

Uspokoje cię nie miej złudzeń to potrwa.

Jak machina ruszy to się nie zatrzyma :) w moich kręgach ludzie co nie siedzą na tego typu forach mówią o końcu pzw i nowym gospodarzu czyli Wody Polskie i to każdy jest za tym :) Nawet dziadki co łowią dłużej niż ja żyje...
Dlatego tak twierdzą, bo nie czytają właśnie. A są  za, bo uslyszeli o jednej skladce, co pozwoli im mordować wszytko w całym kraju za 200 zł. Ło panie  i tak drogo! Miało być 182!
WP przejmą zbiorniki i nagle będzie lepiej :D


Nie no wiesz najlepiej widzę dziadek już nawet nie łowi na pzw bo jest gówno za przeproszeniem i łowi na stowarzyszeniu :) Nie chce z Tobą wchodzić w dyskusje nawet bo widać że jesteś za pzw i to nie pierwszy raz a ja z takimi nie dyskutuje...
C&R

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4386 dnia: 26.04.2022, 21:59 »
WP na razie nawet komisji sejmowej nie przekonały - ich informacja o prowadzonej gospodarce rybackiej została odrzucona, mimo że PZW reprezentowały takie "asy" jak Dziemianowicz z Rudnikiem. Na razie to fikcja i lipa.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4387 dnia: 26.04.2022, 22:31 »
Ja nie jestem za PZW. Dla mnie PZW+IRŚ to jest rak trawiący polskie wody. Wielu z tych, co tym układem kierują powinno skończyć w kryminale.
Mnie po prost bawi yaka postawa, że zlikwidujemy PZW i nastanie błogostan. To jest pieśń ludzi oderwanych od rzeczywistości. A najczesciej do tego takich, którzy najbardziej dewastują wody.
Tak. Sam widzisz, że nasza dyskusja nie ma sensu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 069
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4388 dnia: 01.05.2022, 21:55 »
Tomek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4389 dnia: 02.05.2022, 09:01 »
Co oferujesz w zamian?

Michał, ja i wielu moich znajomych walczących o lepsze PZW dochodzi do wniosku, że przy takim poziomie zarządzania i arogancji wszelkiej maści Heliniaków i Misiów, lepiej aby Polskie Wody przejęły zbiorniki, wtedy będzie można budować na innych podstawach. PZW  w takiej postaci nie ma sensu, zwłaszcza, ze oni przygotowują się do zmian statutowych, które zamiast naprawić pogorszą sytuację :facepalm:

Jeśli pomyślimy o tym, że coraz mniej ludzi będzie brać, że idzie nowe, to naciski na PW poprawią mocno sytuację rzek i jezior (Polskie Wody wcale nie będą sprzyjać rybakom póki co o dziwo), zaś resztę wód mogłyby przejąc stowarzyszenia. Pytanie tylko co się stanie z majątkiem PZW, ale i to będzie do załatwienia jakoś myślę.

Póki co, jeśli to prawda, że nie będzie się przedłużać dzierżaw, to nie widzę jak PZW ma przetrwać. Wiele okręgów ma w 'pakiecie' jakąś zaporówkę lub rzekę czy rzeki, bez której sens istnienia znika. Na przykład Wrocław bez MIetkowa i Odry, Opole bez Turawy, Nysy, Otmuchowa, Kluczborka (zaporówki) i rzk jak Odra czy Nysa, okręg zamojski bez Nielisza i tak dalej i dalej. Nie wierzę, że powstanie jakaś próżnia, coś się po drodze urodzi.

Obecne władze nie robią nic aby odzyskać serca wędkarzy, wręcz robią co mogą aby zrazić do siebie całą resztę. Więc to nie może dobrze działać. Polecam zerknąć na osiągnięcia obecnych włodarzy z zakresie poprawy wód. Tak się składa, że Miś w Opolu, Heliniak w Rzeszowie, Olejarz w Radomiu i inni - wcale nie mają u siebie lepiej, jest gorzej. U Betonowej Beatki w okręgu radomskim jest wręcz tragicznie, i takie babsko zostaje prezesem! Czy ona ma w ogóle pojęcie o łowieniu ryb?

Stąd teraz zmiana myślenia u 'reformatorów' - aby właśnie wypalić tego raka i spróbować czegoś w 'innej konfiguracji'. Czekam na to co się wydarzy w okręgu bielskim, któremu odbiera się dwa obwody rybackie. To przykład jak sens istnienia takiej organizacji zanika, gdyż ma mało wód (mowa o okręgu), i nie jest w stanie się utrzymać bez prawdziwej pracy społecznej. Zwłaszcza, że najlepsza z lokalnych SSR nie ma po drodze z PZW. Możemy więc mieć przykład, że przy zmianie gorzej wcale nie będzie. ZWłaszcza, jak Polskie Wody wymyślą coś aby zamiast jednej składki było coś innego. Jeśli opracują jakąś inną formę stowarzyszania się pod ich jurysdykcją, to nastąpi exodus wędkarzy.

Na razie gdybam sobie, ale z przerażeniem stwierdzam, że gorszą 'chorobą' są obecne władze PZW niż Polskie Wody. Nie myślałem, że można zrobić tak masakryczne ustawki, srając wędkarzom na głowy, a jednak... Z tymi ludźmi niczego się nie zbuduje, oprócz koryta. A oni nie idą tam aby zrobić wędkarzom dobrze, ale aby kasować kasę na maksa, jak poprzez kilometrówki, dietki i na inne sposoby. Nie ma mowy o żadnej przejrzystości, podczas gdy PW tutaj są w miarę klarowne.

I polecam zerknąć na to co mówi Heliniak. Na jego 'taśmach' które wyciekły mówi on, że dla niego 'poseł jest niczym'. Ten burak nie chce więc budować czegoś pod przyszłe wybory aby zatrzymać ofensywę Polskich Wód, on jest na maksa bezczelny i arogancki i chce dyktować wręcz warunki! :facepalm: To nie może zadziałać. DLatego lepiej aby wody państwowe przejmowały Polskie Wody, a mniejsze zbiorniki wędkarze poprzez stowarzyszenia. Lepsze to niż PRL jakim jest PZW.
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4390 dnia: 02.05.2022, 09:34 »
Lucjan, ja przecież Ciebie nie pytałem. Tylko kolegi powyżej, który jak widać bardzo jest zorientowany. "PZW upadnie i będzie super". Dlaczego? Eee... "bo nie będą sieciować i będzie można wszędzie łowić za jedną składkę!".

Ja w tym całym bagnie nie mogę pojąć, jak robienie takich wałów, łamanie statusu, rozpieprzanie kasy... jest możliwe pod względem prawnym. Dlaczego te szkodniki pozostają bezkarne.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4391 dnia: 02.05.2022, 09:57 »
Ja powiem w kolejny temacie a nie mówiłem...
Stało się tak jak opisywałem to wcześniej ..ale niektórzy bajali  i wysmiewali cisnąć swe bajeczne opowieści dziwnej treści....

W kwesti wód nic sie nie zmieni i nie ma co się łudzić że nagle lub nawet kiedyś będzie lepiej. Plan jest prosty poraz kolejny to pisze wody mają zarabiać...
Kto z kątroluje wp NIK i co zrobi wnioski napisze i szlus...
Nawet jak władza się zmieni to nic nie będzie lepiej bo tam już jest kierunek jeden - kasa.

Z jednym się zgodzę to resztki wód i powstawanie na ich kanwie w dalszej perspektywy wód dobrze gospodarowanych.
Lub oczym słyszałem to oddawanie wód prywatnym inicjatywą inicjatywomna łowiska specjalne.
Te procesy potrwają latami nawet dziesięciolecia....
Także spokojnie.

Co do wód bielska nie wolno tego tematu powielać na cały kraj.
To specyficzny temat który pokazuje jak na dłoni z kim się wojuje od tego się dostaje po łapkach.. jak kilku dziwnych ludzi społeczników strewanych przez prezesa fundacji z południa wpędziło cały okręg w biede.
Fakty są takie na dziś bielsko straci jeden obwód cały ... pzw może pisać że odwołują sie itp. Sądy potrwają lata a od przyszłego roku wody będą sprzedawały pozwolenia .
Czas pokaże jak będzie.
Ale jedno jest pewne ludzie z tego ssru przejeli władze w jednym kole... a kilku z nich ma stanowiska we władzach okręgu. Ten fakt jakby stał się tajemnicą poliszynela... jakby ci goście wstydzili się swoich funkcji w pzw.
Paranoja....

Pzw dalsza perspektywa - kilku ludzi w zarządzie głównych jest nowych znających problem . Choćby Adam Tański i kilku mniej medialnych osób.
Jedno jest pewne ustawka piękna - poprostu wymanewrowali pozostałą grupe. Znali liczbe ich popierających ... poukładali się i tyle.

Szkoda tej kilku letniej akcji w  której Lucjanie ty byłeś również jednym z  ojców.... niestety nie przekuło się to w sukces.
Ludzie tego nie zrozumieli , nie chcą się angażować i mają wszystko w dupie.

Pzw trwa i trwać będzie i tego na dzień dzisiejszy nikt nie zmieni.
Maciek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4392 dnia: 02.05.2022, 10:03 »
Szkoda tej kilku letniej akcji w  której Lucjanie ty byłeś również jednym z  ojców.... niestety nie przekuło się to w sukces.
Ludzie tego nie zrozumieli , nie chcą się angażować i mają wszystko w dupie.

Świetnie to podsumowałeś :thumbup: Brak poparcia i nawet najlepszy pomysł upadnie.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4393 dnia: 02.05.2022, 11:02 »
No masakra. Jeśli już nawet Luk widzi jakąś nadzieję w Polskich Wodach, to znaczy że jesteśmy w dupie tak czarnej, jak nigdy. Dwa dysfunkcyjne byty będą się szarpać o akweny i kasę.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4394 dnia: 02.05.2022, 11:12 »
Byłoby pięknie, gdyby WP były prywatną inicjatywą przejmującą akweny PZW. Prywatną firmą nastawioną na oferowanie produktu na wolnym rynku. Wtedy szybko powstawałyby wody, za które klient chciałby zapłacić.

A WP są "firmą" państwową. Powstały, by ściągać kasę z ludu. Jak działają firmy państwowe na tle prywatnych - widać na całym świecie. A szczególnie w krajach takich jak nasz, gdzie władza wszędzie wpycha swoje łapy. Brudne, a do tego tak koślawe, że rozpieprzają wszystko, czego się dotkną.
Krwawy Michał

Purple Life Matters