Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558472 razy)

Offline Cost

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Marki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4740 dnia: 28.12.2022, 13:36 »
Pewnie nie byłoby takiego lamentu gdyby w zamian za składkę był dostęp do rybnych wód a z tak to za 500 zł dostajesz wielkie G.

Offline beret_89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Puchaczów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4741 dnia: 28.12.2022, 13:39 »
Od nadchodzącego sezonu wstrzymam się z opłatami za wędkowanie do czasu rewaloryzacji łowisk. A że składka na 2023 roku, jest wyższa niż mandat za wędkowanie bez opłat i że nigdy w całej mojej trzydziestoletniej karierze wędkarskiej nie miałem żadnej kontroli ssr/psr, tym bardziej nie widzę sensu płacić
Poza tym uważam, że PZW powinno zostać zniszczone

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4742 dnia: 28.12.2022, 13:44 »
Pewnie nie byłoby takiego lamentu gdyby w zamian za składkę był dostęp do rybnych wód a z tak to za 500 zł dostajesz wielkie G.
Za rybne wody moge zaplacic i 1000zł, chętnie zapłaciłbym 500zł za tylko jedną moją zaporówkę, jesli tylko widziałbym, że pieniądze są dobrze spożytkowane.

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4743 dnia: 28.12.2022, 13:46 »
Od nadchodzącego sezonu wstrzymam się z opłatami za wędkowanie do czasu rewaloryzacji łowisk. A że składka na 2023 roku, jest wyższa niż mandat za wędkowanie bez opłat i że nigdy w całej mojej trzydziestoletniej karierze wędkarskiej nie miałem żadnej kontroli ssr/psr, tym bardziej nie widzę sensu płacić

Ja się wstrzymam do wiosny z opłatami. Co do kontroli to każdy tak myśli a teraz dopiero mogą zacząć chodzić oni sobie doskonale zdają sprawę że większość nie opłaci i będą łowić na "dziko". Zresztą co to za przyjemność siedzieć na rybach i co chwilę się za siebie oglądać :facepalm:
C&R

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4744 dnia: 28.12.2022, 14:36 »
Dużo lamentu w koło bo u nas za kartę pzw chcą koło 500zł ciekawe ilu członków by pozostało przy kwocie 1000zł.
Coraz mniej członków od dawna. Tak jak pisałem, że covid nie spowodował przyrostu członków.
2019: 595 267
2020: 586 154 (-9 113)

Źródło: https://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/1762/wiadomosci/209642/pliki/ilosc_czlonkow_072020.pdf

Nie wiem ile w 2021 i 2022 było członków, bo nigdzie takich danych nie publikują, a nie chce mi się pisać i czekać miesiąc na odpowiedź.
Na pewno jest dużo mniej, bo była bardzo duża śmiertelność przez covid.
Na 2023 inflacja i spore podwyżki, a do tego mniejsze zarybienia.
Zbliżamy się do 500 000 członków.
W 2024 jak nadal wody zostaną bezrybne to spadnie bardzo dużo.
Szkoda, bo to oznacza likwidację sklepów wędkarskich oraz zapaść gospodarczą w tej dziedzinie.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4745 dnia: 28.12.2022, 14:37 »
Od nadchodzącego sezonu wstrzymam się z opłatami za wędkowanie do czasu rewaloryzacji łowisk. A że składka na 2023 roku, jest wyższa niż mandat za wędkowanie bez opłat i że nigdy w całej mojej trzydziestoletniej karierze wędkarskiej nie miałem żadnej kontroli ssr/psr, tym bardziej nie widzę sensu płacić

Ja się wstrzymam do wiosny z opłatami. Co do kontroli to każdy tak myśli a teraz dopiero mogą zacząć chodzić oni sobie doskonale zdają sprawę że większość nie opłaci i będą łowić na "dziko". Zresztą co to za przyjemność siedzieć na rybach i co chwilę się za siebie oglądać :facepalm:
:bravo:
Też mnie c..j boli jak myślę o podwyżce opłat za to jebane dziadostwo, ale nie mam w naturze chować się po krzakach, co by mnie strażnik nie znalazł, bo to żadna przyjemność i niepotrzebne nerwy nad wodą. Kontroli u mnie prawie wcale (nie pamiętam kiedy ostatnio mnie sprawdzali), ale jak znam życie, nie opłacę i pewnie będzie kontrola, tak więc wybieram lepsze zło  i zapewne uszczuplę portfel :facepalm:.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4746 dnia: 28.12.2022, 14:46 »


Zresztą co to za przyjemność siedzieć na rybach i co chwilę się za siebie oglądać :facepalm:

Mam tak samo. Zapłacę i będę miał święty spokój i odpoczynek nad wodą, nie nerwy za każdym razem, gdy ktoś się pojawi na horyzoncie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline rudziutki1987

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4747 dnia: 28.12.2022, 14:52 »
Z przykrością muszę stwierdzić, że również opłacę składkę. Co to za relaks jak cały czas człowiek na kontrolowanym czy ktoś przypadkiem nie zawita. Widząc ten cały burdelik się odechciewa, ale co zrobić... :facepalm:
Wysłane z mojego NOKIA 3310 przy użyciu Tapatalka

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4748 dnia: 28.12.2022, 14:53 »
A generalnie tak właśnie w życiu jest, że od razu wpadniesz ;)

Dwa razy w życiu bez biletu jechałem, a przez 10 lat jeździłem regularnie pociągami i autobusami. I to nie specjalnie, tylko nie zdążyłem kupić, czy coś takiego... Qrwa, dwa te razy akurat mnie dorwali.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4749 dnia: 28.12.2022, 15:19 »
Mam tylko nadzieję, że jak już zapłacę 50% więcej niż rok temu to odczuję to nad wodą i zobaczę trochę mniej pazernych dziadów. Jedno co się  chwali PZW to zabranie ulg emerytom. Tu liczę na spory odsiew, z drugiej strony te chytroryby co zapłacą wycisną z wody jeszcze więcej, karta musi się odrobić >:(
Artur

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4750 dnia: 28.12.2022, 15:23 »
Mam tylko nadzieję, że jak już zapłacę 50% więcej niż rok temu to odczuję to nad wodą i zobaczę trochę mniej pazernych dziadów. Jedno co się  chwali PZW to zabranie ulg emerytom. Tu liczę na spory odsiew, z drugiej strony te chytroryby co zapłacą wycisną z wody jeszcze więcej, karta musi się odrobić >:(

Dziadów na pewno będzie mniej. Ale nie od razu. Najpierw ruszą bez kart, ale jak kilku wyłapie mandaty, to się opamiętają. A ci, którzy chodzili po mięcho, to i tak robili wszystko, by jak najwięcej z wody wyrwać. Wcale wtedy nie brali mniej, niż będą brać teraz.

W tym wszystkim szkoda tylko normalnych emerytów, dla których to było jednak hobby, a teraz nie będzie już ich na nie stać...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4751 dnia: 28.12.2022, 16:13 »
Z przykrością muszę stwierdzić, że również opłacę składkę. Co to za relaks jak cały czas człowiek na kontrolowanym czy ktoś przypadkiem nie zawita. Widząc ten cały burdelik się odechciewa, ale co zrobić... :facepalm:

Jestem w tej dobrej sytuacji że opłacając składkę PZW, dzięki pracy ludzi z koła nr 29 z Dzierżna mam możliwość wędkowania na zbiorniku eldorado czyli DD.
Gdyby nie ten zbiornik, opłaciłbym tylko zezwolenie na Elektrownię Rybnik bo to jedyny w miarę sensowny zbiornik w okolicy (choć i on lata świetności ma za sobą, nie licząc karpi i sumów które akurat nie są moim głównym obiektem zainteresowania)

Tu liczę na spory odsiew, z drugiej strony te chytroryby co zapłacą wycisną z wody jeszcze więcej, karta musi się odrobić >:(

Oni już praktycznie mieszkali nad wodą i brali wszystko co złowili zatem więcej nie dadzą rady
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4752 dnia: 28.12.2022, 17:54 »
Mnie osobiście zezwolenia na ten rok będa kosztować w okolicach 3 tysięcy złotych. Składa się na to:
- składka PZW około 500zł
- opłata w gosp rybackim, które nie dogadało się w tym roku z PZW bo do tej pory zezwolenie było w składkach - 1200zł
- WP - 400zł
- Odra spółdzielnia Regalica 280zł
- wody morskie 42zł
+ inne okazyjne koszty

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4753 dnia: 28.12.2022, 18:00 »
To ja już bym się ograniczał do wybranych wód...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4754 dnia: 28.12.2022, 18:19 »
Mnie osobiście zezwolenia na ten rok będa kosztować w okolicach 3 tysięcy złotych. Składa się na to:
- składka PZW około 500zł
- opłata w gosp rybackim, które nie dogadało się w tym roku z PZW bo do tej pory zezwolenie było w składkach - 1200zł
- WP - 400zł
- Odra spółdzielnia Regalica 280zł
- wody morskie 42zł
+ inne okazyjne koszty

Choćby skały srały to nie wydał bym takiej kasy na nasze wody. Jeśli to opłacisz to tylko pogratulować, nigdy dobrze w tym kurwidołku nie będzie, bo zawsze znajdą się tacy, co zapłacą. Jedynie znaczny spadek przychodu w tych wszystkich mafiach może coś zmienić.
Dzierżno uzależnia