Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558438 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4755 dnia: 28.12.2022, 18:34 »
W Grybowie rozmawiałem z działaczem PZW (chłop jest też strażnikiem i aktywnie działa), i przeraża go składka na przyszły sezon. Z tego co mi powiedział, to do opłaty ma cały kraj pod WP i składki PZW - razem około 2200 zł
Podobno kombinują jak obejść niektóre wody żeby to miało ręce i nogi. Wtedy, jak mi wyliczył, składka wyjdzie coś koło 500 zł.

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4756 dnia: 28.12.2022, 18:47 »
Mam tylko nadzieję, że jak już zapłacę 50% więcej niż rok temu to odczuję to nad wodą i zobaczę trochę mniej pazernych dziadów. Jedno co się  chwali PZW to zabranie ulg emerytom. Tu liczę na spory odsiew, z drugiej strony te chytroryby co zapłacą wycisną z wody jeszcze więcej, karta musi się odrobić >:(
Kilogram karpia poszedl ostro w gore , szybko sobie odrobia. Wymienia na pomidory , kartofle etc tak slyszy sie nad woda ...


Pozdrawiam Łukasz

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4757 dnia: 28.12.2022, 21:55 »
Lukas 78, już w tym roku odrabiali, ja słyszałem o dwóch złapanych dziadach, w każdym przypadku ponad 20 zarybienioków w samochodzie. Mamy pod Tarnowem pewien sklep wędkarski, obok zapomniane na lata, zdziczałe wyrobiska. Już takie nie są, właściciel sklepu namówił okręg, wykarczował brzeg (zorganizował bezsensowną wycinkę trzcin na całym brzegu w lecie, w okresie lęgowym ptaków, sprawa nadawała się do zgłoszenia do RDOŚ, jeszcze się tym chwalił na FB), zrobił dojazdy itd. Wydaje się, że porządna robota. Ale skończyło się na zrobieniu z dzikich stawów kolejnych kurwidołków z karpiem na zabicie. Schemat dobrze znany, nazjeżdżało się dziadów, złodziei i śmieciarzy, przy okazji przetrzebili liny, leszcze i inne wartościowe gatunki. Moje dawne, dzikie miejsca w krzakach to teraz wysiedziane klepiska, wybrukowane kiepami, kapslami i łuskami z karpi. No i to właśnie na tych stawach pojawiają się złodzieje, co wywożą po dwadzieścia karpi.
 Kolejny przykład, zbiornik retencyjny przejęty przez tarnowski okręg. Piękna woda, masa ryb, dużo konkretnych szczupaków i sandaczy, mnóstwo drobnicy do zabawy. Jeden sezon wystarczył, aby została pusta woda. Zamiast zrobić no kill, lub chociaż intensywnie kontrolować, wiedząc jaki to skarb, okreg w Tarnowie zarżął wodę w kilka miesięcy. "Spinningiści" z kopytami 15 cm szukali szczęścia już w marcu i kwietniu, później karasie wyjeżdżały tonami. Teraz można iść tam na spacer, bo ładna okolica.
Artur

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4758 dnia: 28.12.2022, 23:40 »
I co z tym zrobic , jak zmienic...
W moim malym kole w Polsce mamy w tym roku wykluczyc kilku cwaniakow ale czy to tylko pusta gadka na zebraniu ...
Limity zmniejszylismy do 1 karpia na dobe na naszych gliniankach , co uwazam za ogromny sukces , przy tylu miesiarzach , marzy mi sie calkowity zakaz zabierania ryb , ktore sie nie wycieraja w lowisku ale to chyba nieosiagalne...


Pozdrawiam Łukasz

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4759 dnia: 29.12.2022, 07:19 »
Lukas 78, już w tym roku odrabiali, ja słyszałem o dwóch złapanych dziadach, w każdym przypadku ponad 20 zarybienioków w samochodzie. Mamy pod Tarnowem pewien sklep wędkarski, obok zapomniane na lata, zdziczałe wyrobiska. Już takie nie są, właściciel sklepu namówił okręg, wykarczował brzeg (zorganizował bezsensowną wycinkę trzcin na całym brzegu w lecie, w okresie lęgowym ptaków, sprawa nadawała się do zgłoszenia do RDOŚ, jeszcze się tym chwalił na FB), zrobił dojazdy itd. Wydaje się, że porządna robota. Ale skończyło się na zrobieniu z dzikich stawów kolejnych kurwidołków z karpiem na zabicie. Schemat dobrze znany, nazjeżdżało się dziadów, złodziei i śmieciarzy, przy okazji przetrzebili liny, leszcze i inne wartościowe gatunki. Moje dawne, dzikie miejsca w krzakach to teraz wysiedziane klepiska, wybrukowane kiepami, kapslami i łuskami z karpi. No i to właśnie na tych stawach pojawiają się złodzieje, co wywożą po dwadzieścia karpi.
 Kolejny przykład, zbiornik retencyjny przejęty przez tarnowski okręg. Piękna woda, masa ryb, dużo konkretnych szczupaków i sandaczy, mnóstwo drobnicy do zabawy. Jeden sezon wystarczył, aby została pusta woda. Zamiast zrobić no kill, lub chociaż intensywnie kontrolować, wiedząc jaki to skarb, okreg w Tarnowie zarżął wodę w kilka miesięcy. "Spinningiści" z kopytami 15 cm szukali szczęścia już w marcu i kwietniu, później karasie wyjeżdżały tonami. Teraz można iść tam na spacer, bo ładna okolica.

Dawałem Korzeniowi dwa lata, aż zrobią z niego pustynię. Jednak wystarczył sezon. Niepojęte to dla mnie. Krew mnie zalewała jak widziałem zdjęcia kilkunastu zberetowanych karasi leżących u kogoś na podwórku i podniety na wiosnę, że trzeba tam jechać bo jest ryba. Nigdy tam nie byłem i nie żałuję bo przez to mogłem łowić w spokoju na innych miejscówkach.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4760 dnia: 29.12.2022, 07:48 »
To jest to, co w kółko powtarzam. Potępiając kłusoli i złodziei to nawet w obecnych granicach obowiązujących limitów zbiorniki bez problemu można zdegradować. Zwłaszcza dla ludzi, którzy mają czas być codziennie nad wodą. To nie jest tak, że to wszystko wina mięsiarzy. Wina leży po stronie przepisów i braku kontroli oraz zbyt niskich mandatów. Jak średni mandat roczny wychodzi na poziome 124 złotych! :) Przy znikomych częstotliwościach kontroli każdy kłusownik może sobie na to pozwolić, nie oszukujmy się. My sobie tu biadolimy, a oni w kwestii prawnej nie robią nic złego. To tak trochę jakbym w terenie zabudowanym sapał się do gościa, że jedzie 50, bo przecież taka prędkość może zrobić komuś krzywdę ;) Bardzo często zamiast przyczynę, omawiamy skutek, co praktycznie nigdy problemu nie rozwiąże. Wszyscy od dawna wiemy, że PZW liczy właśnie na mięsiarzy, temu z tym tak mało robi. Nawet jak limit spadnie zabieranych ryb to i tak w skali roku są to potężne ilości przekładając to przez pryzmat osób łowiących, bo nadal pomimo popularyzacji "no kill", większość osób jeżeli ma okazję rybę zabierze.
Plum

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4761 dnia: 29.12.2022, 21:13 »
Lucio prowadzi live.
Oficjalnie ogłosił że nie będzie płacił opłat za karty pzw.
Ma to w nosie i woli mandat zapłacić. A że kontroli nima lub sa dwie w roku woli mandat zapłacić.
Maciek

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4762 dnia: 29.12.2022, 21:41 »
Lucio prowadzi live.
Oficjalnie ogłosił że nie będzie płacił opłat za karty pzw.
Ma to w nosie i woli mandat zapłacić. A że kontroli nima lub sa dwie w roku woli mandat zapłacić.

Dobry przykład daje co za typ :facepalm:
C&R

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4763 dnia: 30.12.2022, 00:01 »
Dlatego mandat powinien wynosić minimum 1000 PLN Dotkliwa kara, wiele wyższa niż opłata roczna i daje do myślenia. Z mandatów można sfinansować dodatkowe patrole.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4764 dnia: 30.12.2022, 00:06 »
Lucio prowadzi live.
Oficjalnie ogłosił że nie będzie płacił opłat za karty pzw.
Ma to w nosie i woli mandat zapłacić. A że kontroli nima lub sa dwie w roku woli mandat zapłacić.

Dobry przykład daje co za typ :facepalm:
I prawidłowo.
Majki z pleciony, któremu powinno zależeć na jak największej ilości osób wędkujących mówi wprost, żeby nie płacić i jechać za granicę na ryby.
Mały rekin to samo, łowi w Czechach.
Fajnie, że się coś dzieje, ale to jest za późno.
Inflacja, wojna wpędziła nas w fatalną sytuację finansową, a w naszym kraju co państwowe to niczyje, więc kradli, nic nie robili i mamy sytuację jaką mamy.
Ja tylko czekam na magiczne ceny paliwa 1 stycznia xd Podwyżka 20% na dzień dobry w nowy rok

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4765 dnia: 30.12.2022, 07:12 »
Jaśnie panujący ma sobie łaskawie od rekordowej marży odjąć, ale i tak myślę, że jakieś 20 - 30 groszy będzie na pewno do góry, bo jeszcze oprócz VATu w tym samym czasie wzrośnie opłata paliwowa. Co do Majkiego i Lucia to są ludzie, którzy bazują na kontrowersjach. Tak czy srak kupią pewnie PZW. Brałbym dużą poprawkę na ich wypowiedzi.
Plum

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4766 dnia: 30.12.2022, 08:12 »
Ja tylko czekam na magiczne ceny paliwa 1 stycznia xd Podwyżka 20% na dzień dobry w nowy rok

Dla mnie niewytłumaczalne jest to że w tym kraju jeszcze nie ma rewolucji a łby polityków i rozmaitych Obajtków nie turlają się po ulicach.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4767 dnia: 30.12.2022, 08:19 »
Ja tylko czekam na magiczne ceny paliwa 1 stycznia xd Podwyżka 20% na dzień dobry w nowy rok

Dla mnie niewytłumaczalne jest to że w tym kraju jeszcze nie ma rewolucji a łby polityków i rozmaitych Obajtków nie turlają się po ulicach.

Bo żabę powoli gotują.

Offline Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja: 56
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4768 dnia: 30.12.2022, 16:45 »
Ja tylko czekam na magiczne ceny paliwa 1 stycznia xd Podwyżka 20% na dzień dobry w nowy rok

Dla mnie niewytłumaczalne jest to że w tym kraju jeszcze nie ma rewolucji a łby polityków i rozmaitych Obajtków nie turlają się po ulicach.

Zastanawiałeś się kto ma zrobić tą rewolucję i czym zastąpić rozmaitych Obajtków i polityków
Samo pisanie dla pisania ?
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4769 dnia: 30.12.2022, 17:15 »
Za komuny jakoś ludzie potrafili wyjść na ulicę i zrobić rozpierduchę jak tylko cukier podrożał i to pomimo tego że mieli świadomość tego że czerwoni przyciśnięci do muru nie cofną się przed użyciem przez ZOMO broni. Tyle że wtedy ludzie rozmawiali ze sobą a nie żyli na fejsbukach czy innych socjalgównach gdzie o tym co mogą myśleć i pisać decyduje prywatna firma należąca rzekomo do typa z obciętą skórką.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna