Autor Wątek: Zaneta płociowa Lorpio Extra Płoć black  (Przeczytany 3791 razy)

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Zaneta płociowa Lorpio Extra Płoć black
« dnia: 29.01.2016, 09:52 »
Chciałbym tutaj przedstawić mocno budżetową zanętę bo paczka 1,9 kg kosztuje zaledwie 11 zł.
W listopadzie uskuteczniałem metodę zwaną wypuszczanką do tej metody używałem zanęty
Sensan  black etang  + Sensas Super Black Gardons. Wyniki były jak na początkujący wędkarza w tej metodzie całkiem zadowalając. Pewnego dnia założyłem się z kolegą tyczkarzem że wygram z nim rywalizacje nad wodą najtańszą czarną zanętą jak będzie sklepie i tak właśnie natrafiłem na Lorpio Extra Płoć black zanęta ma mocno korzenny zapach posiada dużo urozmaiconych frakcji są one sporo grubsze od Sensas Super Black Gardons. Rywalizacje z kolegą wygrałem choć oczywiście mam świadomość że przyczyną wygranej niebyła zanęta a metoda połowu aby łapać płotki 25+ należało daleko wypuszczać zestaw natomiast on łowiąc na tyczkę przy niskim stanie wody machał tym rybą nag głową wędką płosząc je. Po tej rywalizacji pozostało mi sporo rozrobionej zanęty którą wykorzystałem na kolejnej sesji na której połowiłem sporo ryb które mieliście okazie zobaczyć, na ostatniej sesji również używałem tej zanęty w połączeniu 2 części Lorpio 1 cześć Sensas Super Black Gardons z powodzeniem. Nie polecam oczywiście tej zanęty na zawody ale na rekreacyjne łowienie płotek zimą może okazać się ciekawą i tanią alternatywą ja na pewno jej będę dalej używał



               
Krzysztof

Online zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zaneta płociowa Lorpio Extra Płoć black
« Odpowiedź #1 dnia: 29.01.2016, 14:14 »
Trzeba wypróbować :fish:
Zbyszek

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 301
  • Reputacja: 15
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Zaneta płociowa Lorpio Extra Płoć black
« Odpowiedź #2 dnia: 29.01.2016, 14:45 »
Cena zacna :thumbup: . Kupie na wczesnowiosenne płocie . Dopale może Sensasem .

Chub

  • Gość
Odp: Zaneta płociowa Lorpio Extra Płoć black
« Odpowiedź #3 dnia: 29.01.2016, 14:47 »
Lorpio Magnetic Barbel też jest tanią zanętą wbrew wszelkim "gazetom" łowiłem na nią w lutym/marcu kiedy nie interesowało mnie łowienie każdego rodzaju płotki (więc nie używałem ciemnych zanęt ) a celem były jazie i klenie sprawdzała się całkiem fajnie wiadomo w ilościach nie takich jak latem do tego trochę robaczków w glinie i udawało się coś tam z wody wyciągnąć ;)

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zaneta płociowa Lorpio Extra Płoć black
« Odpowiedź #4 dnia: 29.01.2016, 23:08 »
A macie może jakieś porównanie jak ta zanęta wypada w porównaniu do serii Lorpio Magnetic Roach i Magnetic Roach Fine? Zapach, grubość, praca( :beg: )?
Pozdrawiam
Marcin

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zaneta płociowa Lorpio Extra Płoć black
« Odpowiedź #5 dnia: 29.01.2016, 23:52 »
A macie może jakieś porównanie jak ta zanęta wypada w porównaniu do serii Lorpio Magnetic Roach i Magnetic Roach Fine? Zapach, grubość, praca( :beg: )?


Mam między Black a Magnetic Roach Fine tej Magnetic Roach nie miałem albo nie pamiętam jej.
Black ma zapach korzenny a fine mi się kojarzy z taką delikatną czekolada bardzo przyjemna.
Fine jak sama nazwa jest bardzo drobno mielona o ile dobrze pamiętam jest trochę grubszych frakcji , black grubsza taka ziarnista widać w niej wszystkie cząstki.
 I jeszcze miałem takie odczucie ,że Fine jest bardziej kleista przy tej samej wilgotności obu.
 Praca jak płociowa zależy od namoczenia . Ale obie pracują ładnie.

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zaneta płociowa Lorpio Extra Płoć black
« Odpowiedź #6 dnia: 30.01.2016, 23:47 »
Dzięki za odpowiedź, trzeba będzie przetestować tę zanętę :) chociaż w sumie Magnetic Roach mi się sprawdziła i lubię tę zanętę, za to chętnie znalazłbym jakiś zamiennik dla Magnetic Bream :)
Pozdrawiam
Marcin

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zaneta płociowa Lorpio Extra Płoć black
« Odpowiedź #7 dnia: 31.01.2016, 00:11 »
Lorpio Super Leszcz - bardzo dobra zanęta leszczowa.