Autor Wątek: Zanęta do koszyka  (Przeczytany 2880 razy)

_luwro

  • Gość
Zanęta do koszyka
« dnia: 14.02.2016, 21:54 »
Jakich używacie najczęściej zanęt w koszyku? Jakieś spostrzeżenia co do skuteczności ? Mi osobiście najlepiej sprawdza się Gardons z dodatkiem pinki a w lecie kukurydzy. 

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do koszyka
« Odpowiedź #1 dnia: 14.02.2016, 22:31 »
Ja gdy Łowie z koszyka, chodzisz zdarzyło sie to dosłownie ze 3-5 razy to wkładałem do niego MMM z Sonu, w kolorze jasnym z dodatkiem pelletow i czasem robaków


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zanęta do koszyka
« Odpowiedź #2 dnia: 15.02.2016, 00:14 »
Wszystko  zależy od łowiska ale te głównie do tradycyjnego koszyka  :

- lubię zanęty Zbyszka Milewskiego
Jako bazę stosuje  EXTREME FEEDER + zanęta z serii  PLATINUM zależy na co się nastawiam do tego chlebek fluo lubię też dodawać do nich  koncentraty Piotra Stępniaka ewentualnie melasę

- Sensas 3000 Club Bream(szkoda że teraz tyle co zwykły Sensas cza dać za paczkę)  + fluo chlebek czasami dopalam Pastoncino od trapera i naturalną melasą sprawdza się ona na kilku z moich łowiskach taki mój kiler tam i ogólnie lubię jej zapach coś takim orzechowym biszkoptem mi zalatuje.

- Venire jako bazę seria Efekt + profesjonalne ewentualnie premium strasznie lubię dodatek  Brasem Milk Caramel

- lubię bardzo budżetowego  SUPER LESZCZ SPECIAL Lorpio z dodatkiem MVDE Carmel

- Zanęty Nysztala szczególnie lin karaś zielony mi się sprawdzał w kilku sytuacjach

Co do dodatków staram się nie stosować jak już to chlebek fluo kolor zależy od tego jaki rodzaj wody. Na leszcza obowiązkowo melasa zamiennie z koncentratami Stępniaka od czasu do czasu wsypę Carmel MVDE lub Venire na niektórych łowiskach dosypuje Pastoncino żółte od trapera zależy to też od pory roku. Oczywiście stosuję też robactwo w moich mieszankach.

Są to tylko niektóre zanętowe mix jakie stosuję i wiem że są skuteczne na wodach w których wędkuje (na niemal każdym moim łowisku sprawdza się co innego), zawsze staram się eksperymentować z innymi mieszankami zawszę może się okazać ze znajdę coś lepszego.

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Zanęta do koszyka
« Odpowiedź #3 dnia: 15.02.2016, 08:33 »
Sensas (ten brązowy) w zimie w środku koszyczka pellet 6 mm ochotka z 3-6 szt (ten pellet robi się b. jasny na dnie więc kilka rzutów tym koszyczkiem) ryby nie lubią na tym łowisku zbyt jasnych kolorów. A tak na dodatki to konopie ziarna ugotowane (nie mielone !!!!) i troszkę joka :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęta do koszyka
« Odpowiedź #4 dnia: 15.02.2016, 18:10 »
W ramach pomocy polecę też dwa wątki w tym dziale, które mogą okazać się pomocne:

Zanęta do feedera ze zwykłym koszykiem

Wasze zanęty to feedera
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do koszyka
« Odpowiedź #5 dnia: 17.02.2016, 10:01 »
Wszystko zależy od pory roku stanu wody i jej barwy
Często używam Niwa Platinum i Extreme, MVD ,Sensasa nieraz, Mundiala, Browning lethal feeder, Bombastic bream, teraz na nocce używałem b22 Gardons.

Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki