Autor Wątek: Bloodworm Fishmeal do Sonu..  (Przeczytany 1960 razy)

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Bloodworm Fishmeal do Sonu..
« dnia: 18.02.2016, 18:01 »
Witam.
Sezon czas zacząć i oto w weekend wybieram się po raz pierwszy (sobota) i może od razu drugi (niedziela) na rybki. W Irlandii pogoda nie rozpieszcza i tak na przemian słońce z deszczem, rano przymrozki koło -1 do 1.5 stopnia na plusie.
Jak w temacie mam zamiar użyć zanęty ochotkowej od Sonu ale mam pewne pytania.
Czy czerwony kolor zanęty nie odstraszy ryb o tej porze roku?
Z czym to zmieszać (MMM dark?) i w jakich proporcjach żeby uzyskać jak najciemniejszy kolor?
A może po prostu łowić na samego Bloodworma?

Offline Major

  • SklepTrabucco.pl
  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Żadna technika nie jest mi obca
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Bloodworm Fishmeal do Sonu..
« Odpowiedź #1 dnia: 18.02.2016, 18:46 »
Gruby temat rzeka nie napisałeś nic poza tym że masz dobre zanęty i drogie ale jakie ryby , jakie łowisko itd... zero to jak ktoś ma ci pomóc skoro skupiasz się tylko na zanęcie ?

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Bloodworm Fishmeal do Sonu..
« Odpowiedź #2 dnia: 18.02.2016, 18:53 »
Jeśli chodzi o ten czerwony kolor to możesz być spokojny nie będzie odstraszał, 14.02 używałem Spicy Meaty Method Mix, która też jest takiego koloru i wyniki były wyśmienite!
Sławek

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bloodworm Fishmeal do Sonu..
« Odpowiedź #3 dnia: 18.02.2016, 19:45 »
Łowiskiem jest nieduże jeziorko max do 5 m głębokości.. Spora populacja leszcza, płoci i krapia. W łowisku jest też karp i lin.
Ja głównie nastawiam się na leszcze a po cichutku liczę na jakiegoś czerwonookiego..

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bloodworm Fishmeal do Sonu..
« Odpowiedź #4 dnia: 18.02.2016, 20:16 »
Bloodworm powinien działać. Aczkolwiek nie porwała mnie ta zanęta specjalnie.

Nie wiem jak w Irlandii, ale w UK oziębiło się, woda ma z 4-5 stopni. To oznacza, że musisz szukać ryb, używać mniejszych koszyków. Ta zanęta się sprawdzi, aczkolwiek na płotkę i leszcza zapolowałbym z helikopterem i białymi. Wszystko może do tego podejść, ładny okoń też, można dendrobenę dać na hak... Jeżeli łowisz na dwa feedery, to ten drugi dałbym z zanętą i zwykłym zestawem. Po jakimś czasie dowiesz się co się sprawdza lepiej.

Jeżeli masz większe koszyki (lub jeżeli nie masz małych), to możesz zanętę zmieszać z ziemią z kretowiska, okrasić siekaną dendrobeną, kasterami. Ten bloodworm będzie pasował. Przy czystej wodzie kukurydza też zadziałać powinna.

Fajna woda musi być... Irlandia to rewelacja, raj dla wędkarza, gdyby tylko nie te cholerne wiatry :D

Lucjan

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bloodworm Fishmeal do Sonu..
« Odpowiedź #5 dnia: 18.02.2016, 20:32 »
Taki też jest plan... Dwa feedery, jeden z białymi a drugi z koszykiem i już wszystko na hak co podejdzie, kulki, dumbelsy, pelety, kiełbasy i inne rarytasy. :D :D
Wody i ryby w Irlandii nie brakuje, ale niestety pogoda tu jest fatalna... WIEJE I PADA I WIEJE I PADA..