Autor Wątek: Zanęta samoróbka  (Przeczytany 2331 razy)

Offline meteo76

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Zanęta samoróbka
« dnia: 20.02.2016, 00:42 »
Mam chytry plan aby samemu kombinować z zanętami, już jakiś plan w głowie siedzi i w związku z tym mam pytanie czy do mielenie różnego rodzaju dodatków lepszy będzie młynek żarnowy czy nożowy?
Wojtek

Offline Major

  • SklepTrabucco.pl
  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Żadna technika nie jest mi obca
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Zanęta samoróbka
« Odpowiedź #1 dnia: 20.02.2016, 00:55 »
Najlepszy będzie wiejski paszownik :)

Offline DarekJ71

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomice koło Wadowic
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta samoróbka
« Odpowiedź #2 dnia: 20.02.2016, 00:56 »
Sprecyzuj co znaczy kombinować z zanętami bo nie bardzo rozumiem. Jeśli masz zamiar modyfikować gotowe zanęty tak jak robi to Luk to wystarczy ci młynek do kawy. Jeśli chcesz tworzyć własne zanęty z różnych komponentów to powiem Ci, że przerabiałem ten temat i dałem sobie spokój. Po prostu nie wychodzi to wcale tanio a efekt końcowy może cię rozczarować. Ceny zanęt nie są takie straszne a wybór jest ogromny a domowymi sposobami możesz nie osiągnąć pożądanego efektu.

Offline meteo76

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta samoróbka
« Odpowiedź #3 dnia: 20.02.2016, 01:03 »
Sprecyzuj co znaczy kombinować z zanętami bo nie bardzo rozumiem. Jeśli masz zamiar modyfikować gotowe zanęty tak jak robi to Luk to wystarczy ci młynek do kawy. Jeśli chcesz tworzyć własne zanęty z różnych komponentów to powiem Ci, że przerabiałem ten temat i dałem sobie spokój. Po prostu nie wychodzi to wcale tanio a efekt końcowy może cię rozczarować. Ceny zanęt nie są takie straszne a wybór jest ogromny a domowymi sposobami możesz nie osiągnąć pożądanego efektu.
mam zamiar modyfikować gotowce, tylko nie wiem czy będzie lepszy młynek do kawy żarnowy czy nożowy, jeśli chodzi o pojemność żarnowy ma dużo większą ale czy nie będzie on za bardzo rozdrabniał ?
Wojtek

Offline DarekJ71

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomice koło Wadowic
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta samoróbka
« Odpowiedź #4 dnia: 20.02.2016, 01:15 »
Zerknąłem na Allegro i z opisu młynka żarnowego wynika, że różną grubość mielenia można uzyskać poprzez regulację odległości między żarnami, więc to chyba lepsza opcja choć trochę droższa. W młynku nożowym pozostaje tylko metoda prób i błędów poprzez dobór czasu pracy młynka. Teoretycznie więc żarnowy będzie lepszy.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta samoróbka
« Odpowiedź #5 dnia: 20.02.2016, 08:37 »
Zalezy w jakim stopniu chcesz miec zmielony towar, jak na piach to nożowy wystarczy.
Krzysztof

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta samoróbka
« Odpowiedź #6 dnia: 20.02.2016, 09:23 »
Oczywiście żarnowy jest lepszy. Masz lepsza regulacje mielenia i mieli równo.
Sam to widzę u siebie, tylko że mój śrutownik ma silnik 25kW ;)
Posiadam też ręczny kuchenny 50 letni śrutownik przykręcany do stołu. Miele nim ziarna konopi ciężka robota, ale efekt na rybkach lepszy niż przy użyciu kupnych.
Marcin

glizdziarz

  • Gość
Odp: Zanęta samoróbka
« Odpowiedź #7 dnia: 20.02.2016, 09:44 »
W żarnowym można dość precyzyjnie ustawić grubość mielenia. Minusem jest to, że nie bardzo da się nim mielić pelety i kulki o duzych średnicach. Ponadto tłuste materiały mogą zaklejać żarna. Bijakowy (nozowy) nie ma takich wad ale nie da się dokładnie ustawić grubości mielenia. Za to doskonale sprawdza się w mieleniu na pył.

Offline DarekJ71

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomice koło Wadowic
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta samoróbka
« Odpowiedź #8 dnia: 20.02.2016, 14:02 »
W żarnowym można dość precyzyjnie ustawić grubość mielenia. Minusem jest to, że nie bardzo da się nim mielić pelety i kulki o duzych średnicach. Ponadto tłuste materiały mogą zaklejać żarna. Bijakowy (nozowy) nie ma takich wad ale nie da się dokładnie ustawić grubości mielenia. Za to doskonale sprawdza się w mieleniu na pył.
Po przemyśleniu tematu zastanawia mnie czy młynek żarnowy wytrzyma takie mielenia twardych i tłustych peletów. Głupio by było wydać kilka stów i spalić młynek przy pierwszym mieleniu. Na twoim miejscu zdecydował bym się jednak na młynek nożowy. Jest tańszy a przede wszystkim sprawdzony w tej roli choćby przez Luka.

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta samoróbka
« Odpowiedź #9 dnia: 29.02.2016, 21:50 »
Ja używam takiego młynka,(mixera z nożami) do pelletów ,zanęty .Jak na razie daje radę ,jest mocny i za jednym podejściem mieli sporą ilość towaru.Trochę to trwa a jest jak najbardziej ok :thumbup:
Pozdrawiam
Jacek