Autor Wątek: Dip czosnkowy wlasnej produkcji dobrą alternatywą na wiosenne łowienie  (Przeczytany 14501 razy)

Offline Koczownik

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zamość i Roztocze
  • Ulubione metody: bat i feeder
Z moich doświadczeń wynika, że karasie biorą wspaniale na ciasto z czosnkiem i miodem.
Takie własnoręcznie zrobione na dzień przed wyjazdem.

Czosnek jednak trzeba powąchać, czy aby nie ma takiego zapachu stęchlizny, który wynika ze złego przechowywania.
Tomek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Właśnie kiedys czytałem, że Czosnek dobrze działa na karasia tzn. zapach czosnku.
Krzysztof

Offline rococo1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Czytam i stwierdzam ,że jakiś instynkt wędkarski mam :D.Jesienią w ramach eksperymentu wycisnąłem kilka ząbków czosnku (ok 2 główek),zalałem olejem i zapomniałem o nim. Gdzieś na początku stycznia  natknąłem sie na słoiczek z moim wywarem.Po otwarciu roztoczył się cudny czosnkowy chanel no 5 :P,dodałem miodu,trochę alkoholu i odstawiłem.Po ok. 3-4 tyg. zalałem tym miksem trochę pelletu , kulek i dumbelsów (różne wersje ) najwięcej halibutowych. Niedawno odsączyłem to wszystko i zasypałem solą aby wciągnęła nadmiar tłuszczu. Zapach mają ....  :-X   plus ta sól która je otoczyła szok. Niech trochę zwietrzeją i stwardnieją ,wtedy będą testy nad wodą.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Ja akurat dziś  używałem przynęt zamoczonych w moim "dipie" ale rybki wcale nie skubały nawet na białe więc stwierdzam że był zły dzień na próby :)
Krzysztof

Offline rococo1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Mam nadzieję,że moje zadziałają na ryby ,tak  jak na moją rodzinę kiedy próbowałem podsuszyć  to wszystko na grzejniku w suszarni ::) Prawie zostałem wyklęty, taki miks halibutowo- czosnkowy nieźle daje po organach węchowych. Rodzina nie doceniła tej ambrozji. :(

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Nie znają się co rybką podchodzi :). Ważne że my mamy wyobraźnie i nie wahamy się jej użyć :)
Krzysztof