Autor Wątek: Gejzer Stick Mix - Carp Gravity  (Przeczytany 2674 razy)

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Gejzer Stick Mix - Carp Gravity
« dnia: 04.03.2016, 22:22 »
Witam, ostatnio zobaczyłem na YouTube ten oto filmik :


Bardzo podoba mi się praca tego Gejzer Stick Mix i stąd moje pytanie: czy ktoś z Was miał już przyjemność to testować? Jak się sprawdza?
Niżej link do listy zapachów Gejzer Stick Mix'ów wraz z liquidami
http://www.carpgravity.eu/gejzer-stick-mix-c-43.html

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gejzer Stick Mix - Carp Gravity
« Odpowiedź #1 dnia: 05.03.2016, 04:55 »
Wygląda dobrze. Ciekawe jak sprawdzi się w "boju"? :thumbup:
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Gejzer Stick Mix - Carp Gravity
« Odpowiedź #2 dnia: 05.03.2016, 07:46 »
Panowie, chciałbym tylko zwrócić uwagę, że normalny miks z normalna przynęta powinien działać dobrze - moim zdaniem to powinna być nasza podstawa wyjściowa. Dodawanie kolorów i robienie chmur - powinno działać lepiej jak brań jest mało lub w ogóle. Wyczynowcy w UK używaja może Goo - ale tylko jako deski ratunkowej. Nikt nie ma super wyników na żadne 'chmurowadła' - każdy łowi w prosty sposób, miks 50/50. sam miks, pellety, zanęta z dodatkami do koszyczka, podajniki do białych i takie tam...  Nikt nie wygrywa zawodów stosując zanęty robiące chmurę non-stop.

Piszę tak tylko dlatego, abyśmy nie dali się zwariować. Bo za wyniki odpowiada technika głównie, to jak zarzucamy, jak celnie, jak często - przynajmniej jeżeli chodzi o feedera. Karpiarze mogą robić kiełbaski tego typu, ale nastawiają się na dużą rybę, chcą mieć to coś (w języku angielskim ' the edge'). Warto o tym pamiętać :D
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gejzer Stick Mix - Carp Gravity
« Odpowiedź #3 dnia: 05.03.2016, 07:49 »
Cena to 40 zł za kilo z liquidem. Dużo. Ale jeśli miałbym tego używać, dawałbym tylko jedną małą kulkę, gdy braki brań. Jak napisał Luk powyżej.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gejzer Stick Mix - Carp Gravity
« Odpowiedź #4 dnia: 05.03.2016, 08:56 »
Luk, nie twierdze, że ma to być nasz mix pierwszego użytku, ale myśle, że może dawać fajny efekt przy feederze gdy zanęcimy wstępnie procą i "dorzucimy" jeden koszyk tego specyfiku aby szybciej ściągnąć ryby w obszar gdzie zanęciliśmy. I stosowałbym go raczej w wodzie mętnej lub ciepłej.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Gejzer Stick Mix - Carp Gravity
« Odpowiedź #5 dnia: 05.03.2016, 09:17 »
Nie myśl, że neguję jego zastosowanie. Bardziej chciałem przypomnieć, że normalnie działanie powinno dać wyniki, nie trzeba wcale tego typu wynalazków :)

Wielu z nas szuka cudownych przynęt, zanęt - tak naprawdę jednak są to rzeczy mniej istotne. Jasne, że na mączkach zanęta będzie lepsza, ale często już się nie da niczego tam dodać. Klucz do sukcesu jednak jest w technice. Zwłaszcza przy feederze. To co pokazałeś to produkt do karpiowych kiełbasek, działający trochę inaczej. W ogólnym rozrachunku tak jak pisałem, oprócz specyficznych warunków, wyczynowcy w UK, łowiący na komercjach i naturalnych wodach, nie stosują takich miksów, są one zbyteczne i wcale nie dadzą więcej ryb  :)
Lucjan

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gejzer Stick Mix - Carp Gravity
« Odpowiedź #6 dnia: 05.03.2016, 09:28 »
Zgodze się z Toba, bo do tej pory miałem wyniki a jeszcze nawet tego specyfiku nie znałem ;p 
Często lubie podpatrzeć jakies patenty od karpiarzy lub wyczynowców i później gdzieś tam je wykorzystać przy swoim wędkowaniu. Absolutnie nie upieram się przy stosowaniu tego mixu ale spodobała mi się jego praca i dlatego pomyślałem o jego wykorzystaniu na szybkich, kilkugodzinnych zasiadkach do lepszego zwabienia ryb ;p

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gejzer Stick Mix - Carp Gravity
« Odpowiedź #7 dnia: 05.03.2016, 10:51 »
Efekt fajny ale podobną słodką chmurkę można uzyskać za pomocą gliny. Da nam to efekt identyczny bardzo ładną smugę podczas opadania koszyczka jak i przy dnie. A Przy tym dużo tańszy i doskonały nośnik aromatów. Można ją do słodzić np caramelm MVDE z jakimś słodzikiem lub też zastosować jakiegoś smrodka w zależności od pory roku. Jedyny problem na płytkich wodach z dużą ilością uklei że tak mieszanką możemy sobie ją ściągnąć do dna wiec nien zawsze jest to dobra opcja.

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gejzer Stick Mix - Carp Gravity
« Odpowiedź #8 dnia: 05.03.2016, 18:41 »
Jak dla mnie to trochę za mocno pracuje...
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.