Autor Wątek: Zanęta do feedera ze zwykłym koszykiem  (Przeczytany 21887 razy)

Offline Dzidek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łęczyca
  • Ulubione metody: feeder
Zanęta do feedera ze zwykłym koszykiem
« dnia: 03.02.2015, 20:38 »
Mam pytanie odnosnie zanęty do feedera z klasycznym podajnikiem -nie method feeder. Wszyscy tu pisza o method feeder, czy ta mieszanka ktora prezentuje Luk na filmie nada sie takze do koszyka. Proszę abyście opisali jakie maciepatenty przy zwykłym podajniku.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęta do feedera ze zwykłym koszykiem
« Odpowiedź #1 dnia: 03.02.2015, 20:54 »
Czołem Adam!

Rzeczywiście, do metody (z racji samej techniki łowienia) zanęta musi spełniać pewne wymagania.

Przy koszyczku zanętowym nie ma ograniczeń. Można zastosować zwykłą spożywczą zanętę spławikową lub gruntową. Można zastosować również zanętę, którą używa się do metody, można załadować do koszyczka pellet, ziarna i dokleić zanętą. Można nawet naładować chleba, ziemi z robakami.
Tak więc wszystko zależy na jakie rybki się nastawiamy, jakich innych ryb w łowisku się spodziewamy. Zależy czy łowimy na wodzie stojącej czy w rzece i o jakim uciągu.

Ja zwykle łowiąc na jeziorkach o głębokości ok. 2 metrów i nastawiając się na linki, karpiki, większe płocie, ładuję sobie do koszyczka zanęty Sensasa. Najczęściej jest to Gros Gardons, której również używam do spławika. Czasem dodam trochę pelletów do środka, trochę kukurydzy z puszki lub robaków.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline JURI

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 2
Odp: Zanęta do feedera ze zwykłym koszykiem
« Odpowiedź #2 dnia: 03.02.2015, 20:58 »
Trzeba pamiętać o odpowiedniej konsystencji bo inaczej klucha będzie ;D Polecam do Gros Gardonsa dodać Etange super kombinacja. Oczywiście jeszcze konopii żeby zanęta pracowała, najlepiej własnoręcznie prażone :)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta do feedera ze zwykłym koszykiem
« Odpowiedź #3 dnia: 03.02.2015, 21:10 »
Witam

Ważna też  jest konsystencja zanęty  do zwykłego koszyka , zależy od łowiska na którym łowimy

1.Rzeki - zanęta z klejem by za szybko koszyk nie był pusty ( klejem może być PV1, kaszka kukurydziana, zmielone płatki owsiane, kleik ryżowy , bentonit )
2. Płytkie jeziora z dnem twardym - zanęta bez kleju lub w wypadku wód z dużą ilościa drobnicy lekko sklejona
3.Płytkie jeziora z mulistym dnem - zanęta bez kleju by cieżki koszyk nie zagłębiał się w muł
4. Głębokie jeziora - zanęta z klejem po to by koszyk nie opróznił sie przed osiągnięciem dna
5. Głębokie jeziora z dnem mulistym - to najtrudniejsze wyzwanie , trzeba tak dobrać sklejenie zanęty by koszyk spadał na dno z cześcia zawartości, kontrolować opad koszyka na napiętej żyłce by jaknajlżej spadł na dno
Pozdrawiam - Gienek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do feedera ze zwykłym koszykiem
« Odpowiedź #4 dnia: 03.02.2015, 22:28 »
Pkt.3 jaki wpływ ma dodanie kleju na zagłębianie się ciężkiego koszyka w muliste dno,masło maślane
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do feedera ze zwykłym koszykiem
« Odpowiedź #5 dnia: 03.02.2015, 22:35 »
Pkt.3 jaki wpływ ma dodanie kleju na zagłębianie się ciężkiego koszyka w muliste dno,masło maślane

Koledze chodziło chyba o to, że zanęta do koszyka na małą głębokość i dno muliste musi zaraz po wpadnięciu do wody się z niego uwolnić. Klej będzie w tym przeszkadzał a ciężki koszyk z zanętą w środku po opadnięciu na dno, zapadnie się w mule  ;).
Pozdrawiam Marcin

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta do feedera ze zwykłym koszykiem
« Odpowiedź #6 dnia: 03.02.2015, 23:50 »
Pkt.3 jaki wpływ ma dodanie kleju na zagłębianie się ciężkiego koszyka w muliste dno,masło maślane

Napisałem ciężki w rozumieniu że ze zwięzłą zanętą w środku , nie chodziło mi o samo dociążenie koszyka. Wiadomo że na muliste dno nie używa sie ciężkich koszyków
Pozdrawiam - Gienek

elvis77

  • Gość
Odp: Zanęta do feedera ze zwykłym koszykiem
« Odpowiedź #7 dnia: 04.02.2015, 00:05 »
Jeżeli chodzi o różne patenty przy montowaniu zestawów to poszukaj tutaj:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=168.0

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do feedera ze zwykłym koszykiem
« Odpowiedź #8 dnia: 04.02.2015, 10:42 »
Pkt.3 jaki wpływ ma dodanie kleju na zagłębianie się ciężkiego koszyka w muliste dno,masło maślane

Napisałem ciężki w rozumieniu że ze zwięzłą zanętą w środku , nie chodziło mi o samo dociążenie koszyka. Wiadomo że na muliste dno nie używa sie ciężkich koszyków

No to dobrze zrozumiałem  :)
Pozdrawiam Marcin

Offline YerbaMate

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Odp: Zanęta do feedera ze zwykłym koszykiem
« Odpowiedź #9 dnia: 03.04.2017, 22:56 »
Odświeżyłem ten temat by nie zakładać nowego, mam pytanko do was.

Chce zrobić sobie zanętę koszykową i szukając temat na forum, czytając różne opinie, wymyśliłem coś takiego:


Wariant a:

1) zmielone pellety 2 mm Aller Aqua (ok. 3 kg)
2) zmielone konopie (ok. 300 gramów)
3) zmielone biszkopty.

Z uwagi, że u mnie (pewnie u was też) ryba nauczona jest kukurydzy chciałbym przemycić jeszcze jakoś jej aromat do zanęty. Myślicie, że dobra będzie mąka kukurydziana? Czy pellety o zapachu kukurydzy?


Wariant b:

to samo jak wyżej ale dodatek kukurydziany zastąpić chcę czymś owocowym na czerwiec/sierpień.

Pellet truskawka?


Myślicie, że będzie to okey do koszyczków i łapania na tradycyjnego feederka? Nie ukrywam, że nie dobrze mi się robi na te wszystkie zanęty z odpadów po-cukierniczych... i chce stworzyć coś "swojego" 8)


Z góry dzięki za każde dobre słowo :thumbup: :beer:

Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Sławek <><

PB: Jesiotr 110 cm, Karp 80 cm, Leszcz 55 cm, Lin 40 cm, Płoć 30 cm, Karaś 38 cm, Okoń 33 cm, Szczupak 67 cm, Węgorz 70 cm, Jaź 50 cm.

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Zanęta do feedera ze zwykłym koszykiem
« Odpowiedź #10 dnia: 03.04.2017, 23:33 »
Tego pelletu to koniecznie tak dużo? :)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 564
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do feedera ze zwykłym koszykiem
« Odpowiedź #11 dnia: 04.04.2017, 06:06 »
Najpierw podziel ilość przez 10 i sprawdź czy Ci beton nie wyjdzie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline YerbaMate

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Odp: Zanęta do feedera ze zwykłym koszykiem
« Odpowiedź #12 dnia: 04.04.2017, 07:43 »
Wiadomo :) napisalem ze 3 kilo bo tyle trzeba zamowic zeby sie oplacalo z kosztami wysyłki. 

O zanecie mysle ze najpierw zrobie kilo pelletu , 300 gram konopii, sól, i moze herbatniki.

Macie jakis pomysl co jeszcze byloby mile widziane ;D
Pozdrawiam Sławek <><

PB: Jesiotr 110 cm, Karp 80 cm, Leszcz 55 cm, Lin 40 cm, Płoć 30 cm, Karaś 38 cm, Okoń 33 cm, Szczupak 67 cm, Węgorz 70 cm, Jaź 50 cm.

aroo04

  • Gość
Odp: Zanęta do feedera ze zwykłym koszykiem
« Odpowiedź #13 dnia: 04.04.2017, 07:49 »
Jeśli chcesz przemycić aromat kukurydzy to poprostu namocz mieszankę wodą z puszki kukurydzy zamiast zwykłej, ewentualnie dodaj trochę gniecionej kukurydzy konserwowej. Jeśli chodzi o owoce to pomyśl o melasie truskawkowej jako dodatek. Melasę mieszasz z wodą 1:1 i tym nawilżasz.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do feedera ze zwykłym koszykiem
« Odpowiedź #14 dnia: 04.04.2017, 07:51 »
Wiadomo :) napisalem ze 3 kilo bo tyle trzeba zamowic zeby sie oplacalo z kosztami wysyłki. 

O zanecie mysle ze najpierw zrobie kilo pelletu , 300 gram konopii, sól, i moze herbatniki.

Macie jakis pomysl co jeszcze byloby mile widziane ;D





Może wyjść kit, pomyśl o jakimś rozpraszaczu. Buła tarta/prażona dobrze działa pod tym kątem, do tego świetnie pachnie.